forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 SMG #5 (na kioscima od 7.7.2008)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 21/07/2007 : 08:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
Najzad je na kioscima i predstavlja, što se tice stripa, možda najbitniju stvar koja se pojavila na njima u zadnjih 20 godina, pogotovo u strip kulturi u kojoj su magazini uvijek bili najzanimljiviji dio i gdje postoji tradicija Panorame, Stripoteke, Caka, Zova, Eks-almanaha i Strip-arta.

Zanimljiv mi je ipak relativno mali odjek koji takav dogadaj ima na ovom forumu. To može znaciti tri stvari:
- apsolutno mali broj ljudi koji se ovdje okuplja, pa je sve nebitno, uljucujuci i SMG
- profil citalaca se toliko promijenio da je nemjerljivo veca vijest bilo koji Bonelli HC, nego revija sa najnovijim BD stripovima
- apsolutno mali ukupni broj citalaca stripa, pa je broj aktivnih fanova zanemariv

U svakom slucaju, šteta, jer je SMG upravo ono što nam treba. Prikladan format, kvalitetan papir, boja, omjer stripova i tekstova, dizajn, cijena, sve je pogodeno upravo onako kako treba i što se toga tice, nemam nikakvih zamjerki i teško je tražiti bolji paket za jedan moderni magazin tog tipa.

Ono što mi smeta, ali izdavac objektivno može malo uciniti na tom planu, jer je to odraz promjene vremena, je slijedece:
Nekada je vecina stranih izdavaca proizvodila stripove svih vrsta koje je stvarno mogla citati publika od 7 do 77 godina. Danas im se ciljana populacija promijenila i današnji stripovi su radeni za uži spektar nekadašnje publike (što u prijevodu glasi da ti stripovi nisu za djecu:) Jednostavno tako je, roditelji ne bi trebali kupovati SMG djeci. S druge strane, ako im nije dovoljan signal da je na naslovnoj stranici polugola teta sa nožinom, sami su krivi:)

Što se tice stripova, skoro da nisu bitni za cijelu pricu. O ukusima se raspravlja, pa evo brze kritike: KGB teško imbecilno sranje za koje ne sumnjam da ce naci svoju publiku; Grga Grimizni - serem se na mozak svakom kome je išta smišno u ovih desetak stranica; Belladone - odlican strip koji mi se svidio vec prije u albumima; Lincoln - obecava, ali monolozi "Kurac", "Sranje", "Kurvo" otežavaju stvar.

Jedino što bih sugerirao izdavacu je da vrlo brzo napravi asimetriju u nastavcima stripova: cetiri broja, cetiri stripa znaci veci broj citalaca koja ce odustati od pracenja nakon prvog broja u ciklusu, a upitno je hoce li se vratiti, ako ne razviju naviku. Bolje rješenje je prije završiti neke epizode i tako u skoro svakom broju uvoditi neki novi strip.


Edited by - The Hammer of Hell on 07/07/2008 08:17:58

bok
New Member

Croatia
142 Posts

Member since 09/01/2007

Posted - 21/07/2007 : 10:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit bok's Homepage  Send bok a Private Message
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell



Zanimljiv mi je ipak relativno mali odjek koji takav dogadaj ima na ovom forumu.






Kupujmo hrvatsko!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/07/2007 : 10:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Mislim da se klima medju stripocanstvom opcenito promijenila u odnosu na prije 5 godina, kad smo se veselili svakom novom stripu, sad opcenito nema nesto previse odusevljenja s nijednim novim izdanjem...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 21/07/2007 : 13:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
Kupio sam SMG i mislim da je za "nove klince" u najblažem slucaju neprihvatljiv rjecnik: kurac, kurvo.
Go to Top of Page

Tomislav
Average Member

Croatia
815 Posts

Member since 23/08/2002

Posted - 21/07/2007 : 13:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomislav a Private Message
Kupio, procitao i sumnjam da cu kupititi br.2
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 21/07/2007 : 13:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Mislim da se klima medju stripocanstvom opcenito promijenila u odnosu na prije 5 godina, kad smo se veselili svakom novom stripu, sad opcenito nema nesto previse odusevljenja s nijednim novim izdanjem...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Mislim da tu i cijena igra veliku ulogu. Mnoštvo je kvalitetnih novih izdanja, ali cijena im je za hrvatske prilike takva da vecina mladih to ne može priuštiti.S druge strane iako SMG košta 15,00 kn mislim da nudi premalo.
Go to Top of Page

bok
New Member

Croatia
142 Posts

Member since 09/01/2007

Posted - 21/07/2007 : 13:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit bok's Homepage  Send bok a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Mislim da se klima medju stripocanstvom opcenito promijenila u odnosu na prije 5 godina, kad smo se veselili svakom novom stripu, sad opcenito nema nesto previse odusevljenja s nijednim novim izdanjem...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Živa istina. Zasicenje na tržištu a onda i kod ljubitelja. Kada necega manjka ili nema dovoljno onda je i težnja veca.

Kupujmo hrvatsko!
Go to Top of Page

bok
New Member

Croatia
142 Posts

Member since 09/01/2007

Posted - 21/07/2007 : 13:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit bok's Homepage  Send bok a Private Message
quote:
Originally posted by hello

Kupio sam SMG i mislim da je za "nove klince" u najblažem slucaju neprihvatljiv rjecnik: kurac, kurvo.



Imaš kakav prijedlog? Umjesto "kurvo" možda "ti jedna nevaljalice" ili "pogana ženo"

Kupujmo hrvatsko!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 21/07/2007 : 14:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by bok

quote:
Originally posted by hello

Kupio sam SMG i mislim da je za "nove klince" u najblažem slucaju neprihvatljiv rjecnik: kurac, kurvo.



Imaš kakav prijedlog? Umjesto "kurvo" možda "ti jedna nevaljalice" ili "pogana ženo"

Kupujmo hrvatsko!

mislim da Lincoln uopce nije za djecu, ali kad je vec tu mislim da bi umjesto kurac bilo prikladnije sranje ili neki slican izraz, a umjesto kurvo mislim da bi blaži oblik bio droljo. Na TV-u je dovoljno pogledati neku utakmicu da se cuje pregršt psovki tako da je bilo kakva cenzura besmislena, ali opet od necega treba poceti.
Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 21/07/2007 : 14:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message
ja sam ga kupio, i opet cu malo mi smeta format (radije bi da je A4) ali ostalo je cista petica, o kvaliteti stripova ne bim svako voli nesto drugo meni je Beladone Ok i Lincoln isto i ne smeta mi sto kaze kurva i kurac...:-)))
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 21/07/2007 : 14:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Kupio sam SMG i mislim da je za "nove klince" u najblažem slucaju neprihvatljiv rjecnik: kurac, kurvo."

a koji su to "novi klinci"?
sto se tice psovanja, u vecini slucajeva vise se psuje dok si dijete nego kad malo odrastes pa shvatis neke stvari. a ako se pjesma moze zvati "mater vam jebem" i pri tome je veoma popularna medju mladima( a da ne govorim o tekstovima mnogih bendova sa ovih prostora), ne vidim kako ce im ovo smetati i zasto bi ih odbilo.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 21/07/2007 : 15:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by verter

"Kupio sam SMG i mislim da je za "nove klince" u najblažem slucaju neprihvatljiv rjecnik: kurac, kurvo."

a koji su to "novi klinci"?
sto se tice psovanja, u vecini slucajeva vise se psuje dok si dijete nego kad malo odrastes pa shvatis neke stvari. a ako se pjesma moze zvati "mater vam jebem" i pri tome je veoma popularna medju mladima( a da ne govorim o tekstovima mnogih bendova sa ovih prostora), ne vidim kako ce im ovo smetati i zasto bi ih odbilo.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"

Citiram: Cilj nam je privuci nove klince i navuci ih na strip. Po meni radi se o osnovnoškolcima. A onda opet zašto se ograniciti na kurve i kurce, mogli bi u sljedecem broju nadodati i jebanje majke,oca,pedera i ostale najsocnije psovke sa podrucja balkana, sve u cilju populariziranja stripa. Ja znam da su mene ucili, a primjecujem da i odgovorni roditelji i dan danas uce djecu da nije pristojno psovati.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 21/07/2007 : 15:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Smješno je ovo o najbitnijem dogadjaju u zadnjih 20 god,a i koncept je promašen,naprosto stripovi su prekratki,a tekstova ni za lijek,pogotovo kvalitetnijih,tako da unatoc kvalitetnoj opremi za 15 kn ne dobijemo zapravo ništa,ni jedna prica,a i objavljuju se stripovi koje je moguce vec procitati u formi albuma,zapravo je rijec o katalogu.
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 21/07/2007 : 15:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
Zahvaljujem Hammeru na pronicljivoj i vrlo tocnoj analizi magazina. Ovakvi su komentari nedvojbeno korisni izdavacima u daljem radu. Potegnuta su, takoder, neka vrlo intrigantna pitanja poput onoga zašto je odaziv, tj. konstruktivni komentari magazina, tako malen. Volio bih da znam odgoor na to pitanje. Svaki odgovor koji mi padne na pamet još više me prestraši od predhodnoga, a povrh toga ubija mi volju za daljim bavljenjem ovim poslom, pa sam zato odlucio ne razbijati glavu time. Takoder, moram se složiti s Markosom, cini se da je stripofilski entuzijazam ponešto splasnuo. Koji je razlog tome takoder je pitanje koje bi zahtijevalo ozbiljniju analizu. Nedvojbeno smo u vrlo kratkom vremenu prošli dalek put od "na tržištu nema dovoljno stripova" do "popeli ste nam se više na vrh glave s tim brojnim strip naslovima", barem kada je forum u pitanju. Mislim da je to posljedica prirodnog razvoja i tek ce nas sljedeca kriza strip izdavaštva potaknuti da više pažnje poklanjamo kvaliteti individulanih naslova. U ostalom, Markosovo razmišljanje otvara i kljucno pitanje vezano za našu strip scenu: što je to stripofil? Bojim se kako se moj odgovor ne bi dopao vecini naši "stripofila" pa cu ga, da izbjegnem kontroverzne rasprave, ovoga puta preskociti. Ipak, dobro bi nam možda došao jedan "okrugli stol" po tom pitanju.

U vezi Hammerove primjedbe kako "serem se na mozak svakom kome je išta smišno u ovih desetak stranica" skrecem pažnju kako nije u pitanju klasicni humoristicni strip u stilu Gastona ili Nove Novatora ili cak djelimicno Spiroua, vec prije svega parodija jednoga vrlo omiljenoga i komercijalnog strip naslova. Humor ovoga naslova leži prije svega u njegovu komentiranju originala i ponešto surovom humoru koji se razvija u drugom dijelu price. Nadam se, ipak, kako Hammer dijeli moje oduševljenje briljantnim i grotesknim crtežom.

Što se tice KGB-a Hammerov ocjena je možda pomalo prežestoka. Uostalom, tek smo u prvoj cetvrtini prve epizode. Premisa Kremlja kao centra komunisticke moci u cijem podzemlju caruju spodobe nespojive s komunistickim materijalizmom svakako mi se cinila intrigantnom, ako ništa drugo onda kao metaforicki komentar dvolicnosti prirode svake vlasti. Uvijek sam bio sklon fikciji koja inkorporira stvarna zbivanja ili povijesne licnosti, a ovaj naslov vrvi referencama na stvarne dogadaje i osobe. Tko zna, možda se na kraju serijal pokaže vrijednim pažnje?

Asimetricno objavljivanje naslova je svakako opcija koju razmatramo, no ona ovisi o cijelom nizu faktora: autorskim pravima koja uspijemo ugrabiti, njihovoj cijeni i uvjetima koje oostavlja nositelj prava, prodajnim rezultatima magazina i potencijalnom povecanju broja stranica kako bismo mogli objavljivati dulje cjeline (opet vezano za prava i prodajne rezultate). U svakom slucaju, dobro uoceno i u razmatranju još od prije nego li smo startali prvi broj.

Konacno, SMG! je magazin namjenjen prije svega nešto odraslijoj (i svakako sofisticiranijoj) publici, pa ne vidim problem u korištenju profanog jezika. Uostalom, Hammer je sjajno detektirao: "roditelji ne bi trebali kupovati SMG djeci. S druge strane, ako im nije dovoljan signal da je na naslovnoj stranici polugola teta sa nožinom, sami su krivi:)". Cak bi i površnom citatelju vrlo brzo trebalo postati jasno kako niti jedan od naslova u magazinu nije namjenjen djeci iako smatram da su prihvatljivi starijim tinejdžerima koji se nedvojbeno susrecu s takvim jezikom u svakodnevnom životu. Kada sam u jednom USX uvodniku postavio pitanje je li taj serijal baš namjenjen djeci (to nas je kasnije ponukalo da razvijemo magazine koji ce prije svega biti namjenjeni klincima od 8 godina do tinejdžerskog razdoblja) reakcija na forumu je bila prilicno bijesna, negativna i iskljuciva. Moja se dvojba oko toga je li, recimo, za djecu od 8 ili 10 godina prigodna tema u Ultimate Spider-Manu pokušaj Peter Parkerova starijeg prijatelja (studenta) da povali srednjoškolku od 15 godina protumacila cinicno kao pokušaj da bezrazlodno i besmisleno odbijem mlade citatelje od magazina. Sada je posve obrnuto. Isti oni koji su bjesnili kako sam posve promašio svojim uvodnikom sada se ljute na jezik za "odrasle". Zakljucak "na prvu loptu" bi bio da je nekim ljudima nemoguce udovoljiti ne zbog toga što su drugi uvijek u krivu, nego prije svega zato što oni uvijek moraju biti u pravu.

Ipak priznajem, malo sam zabrinut kada na forumu vidim navode poput "bilo kakva cenzura besmislena, ali opet od necega treba poceti". Naime, Lincoln nisu pisali prevoditelji ili urednici stripa SMG! nego autori stripa (mi smo ga odabrali, ali prije svega kao dio magazina koji je evidentno, od naslovne stranice preko izbora materijala do urednickih komentara, svakako namjenjen nešto starijoj strip publici), a "zapocinjanje" bilo kakvog cenzuriranja nikako ne može voditi u dobrom smjeru. Uostalom, tko se dobrovoljno javlja obavljati posao cenzora? Tko je taj koji nepogrešivo zna koji su izrazi prihvatljivi, a koje treba zabraniti, koje ideje treba promovirati, a koje cemo zatrti u zacetku? Koju muziku, strip, literaturi, znanstvene ideje ili društvene skupine izbaciti iz našeg miljea samo zbog toga što ih netko smatra "najblaže neprihvatljivim"? Svaka cenzura vodi nekoj vrsti diktature: kulturnoj, politickoj, nacionalnoj, rasnoj, civilizacijskoj... Samo slobodna razmjena ideja garancija je slobode pojedinca. Naravno, to ukljucuje i slobodu pojedinca da misli i izrazi svoje neslaganje s odredenim rijecnikom. Samo, to ipak možda ne bi trebao biti pocetak cenzure...
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 21/07/2007 : 15:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
Da, zaboravio sam: možda je u pitanju generacijski nesporazum. Ja sam naime matori konj od 46 godina i one od 17 do 22 godine nazivam klincima, definitivno "klinci" u uvodniku nisu djeca od 7 do 15 godina. Imam kcer od 15 godina. Ostavio sam joj slobodu da odluci hoce li citati SMG! ili nece, ali sam joj skrenuo pažnju da kao roditelj smatram kako je premlada za to štivo.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 21/07/2007 : 15:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Vama svaka cast na albumskoj produkciji,ali nije mi jasno zašto reviju niste koncipirali poput kvalitetnije opremljene stripoteke, cijelovite epizode.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 21/07/2007 : 15:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Zašto ne kažeš svoje mišljenje o stripofilima, pa živite od njih,a o njimasve najgore!
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 21/07/2007 : 16:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Smješno je ovo o najbitnijem dogadjaju u zadnjih 20 god,a i koncept je promašen,naprosto stripovi su prekratki,a tekstova ni za lijek,pogotovo kvalitetnijih,tako da unatoc kvalitetnoj opremi za 15 kn ne dobijemo zapravo ništa,ni jedna prica,a i objavljuju se stripovi koje je moguce vec procitati u formi albuma,zapravo je rijec o katalogu.



2 su naslova objavljena u albumima, a 2 nisu. Autorska prava za magazinsko objavljivanje inace se krecu od 350 do 750 eura po stranici. Zato bi iskljucivo magazinsko objavljivanje bilo prilicno nerentabilno. Isto tako, povecanje broja stranica po epizodi znacilo bi drasticno podizanje cijene magazina. Ovo je pokušaj balasniranja onog što je moguce ostvariti, a da pri tome gubitak po broju ne uništi magazin.

15 kn pruža citateljima mogucnost da: a) odluce jesu li naslovi vrijedni njihove pažnje u albumskoj formi (ono što strip eksperti s foruma nazivaju navlakušom) b) ima li smisla pratiti ih u magazinskoj formi ili naprosto odustati.

Kvalitetnije tekstove još cekamo od suradnika, pa te pozivam da nam pošalješ neki kvalitetniji tekst kako bismo ga uvrstili u magazin.
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 21/07/2007 : 16:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Zašto ne kažeš svoje mišljenje o stripofilima, pa živite od njih,a o njimasve najgore!



U postojecim uvjetima teško mi je procijeniti što oznacava pojam "stripofil". Možda imaš definiciju?
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 21/07/2007 : 16:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

quote:
Originally posted by fantom

Zašto ne kažeš svoje mišljenje o stripofilima, pa živite od njih,a o njimasve najgore!



U postojecim uvjetima teško mi je procijeniti što oznacava pojam "stripofil". Možda imaš definiciju?

Pa onaj tko voli strip,ponajprije citati,stripofil nije nužno kolekcionar.Zatim,onaj tko je okrenut raznovrsnijim stripovima i novim citateljskim iskustvima i onaj koga bar umjereno zanima teorija i povijest stripa...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8109 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/07/2007 : 16:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
meni se SMG svida, od koncepta, preko opreme, formata, pa i stripova
i moram priznat da sam odlucio kupit grgu grimiznog u albumu, jer ko ce docekat dalje, cak i uz rizik da mi se hammer posere na mozak :-))
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 21/07/2007 : 16:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Citiram: Cilj nam je privuci nove klince i navuci ih na strip. Po meni radi se o osnovnoškolcima."

eto odgovorio ti je covjek o kojim se klincima radi, tako da nemam sta dodati na ovo

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 21/07/2007 : 16:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Grga je dobar,procitao sam album,a crtež je fenomenalan!
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 21/07/2007 : 16:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"mogli bi u sljedecem broju nadodati i jebanje majke,oca,pedera i ostale najsocnije psovke sa podrucja balkana, sve u cilju populariziranja stripa"

pa nemaju oni sta da nadodaju, pa ne pisu oni stripove, sto ti je takodje odgovoreno u postu bookglobe-a

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 21/07/2007 : 16:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Ja znam da su mene ucili, a primjecujem da i odgovorni roditelji i dan danas uce djecu da nije pristojno psovati."

e bas mi je drago da su te ucili, i podrzavam to. ali koliko god roditelji ucili djecu da je to ruzno, oni opet to rade i to jako uspjesno. tako da ne vidim sta je to toliko sporno u tim rijecima u stripu. nemoj mi samo reci da mislis da ce se neko susresti prvi put sa takvim rijecima u SMG-u.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 21/07/2007 : 16:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Ja znam da su mene ucili, a primjecujem da i odgovorni roditelji i dan danas uce djecu da nije pristojno psovati."

e bas mi je drago da su te ucili, i podrzavam to. ali koliko god roditelji ucili djecu da je to ruzno, oni opet to rade i to jako uspjesno. tako da ne vidim sta je to toliko sporno u tim rijecima u stripu. nemoj mi samo reci da mislis da ce se neko susresti prvi put sa takvim rijecima u SMG-u.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000