forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 SMG #5 (na kioscima od 7.7.2008)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/07/2008 : 15:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Mogu i ja, mogu i ja? ;)

Kad ce novi Theo Poussin, nas pet vernih fanova ga željno iscekuje! ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 24/07/2008 : 17:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
6
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 24/07/2008 : 17:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Mogu i ja, mogu i ja? ;)

Kad ce novi Theo Poussin, nas pet vernih fanova ga željno iscekuje! ;)



Isto kad i KGB (kojega željno iscekuju 2 vijerna fana), negdje pred Interliber. Treba prikupiti pare za tisak 20 albuma istodobno.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 24/07/2008 : 18:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
sad malo o SMG-u... meni je to skroz simpa izdanje.
Izbor stripova mi je bio OK.
KGB mi se nije svidjao i nakon prvog broja nisam ga dalje citao. Licoln mi je bio super i njega sam izvukao do kraja. Belladone mi je skroz OK naslov, lijepo izgleda, pricica simpa... listao sam s gustom... opustajuce i zabavno.
Grga mi je super. Bas mi je simpa, zabavan, humoristican...

ne vidim zasto je to los izbor stripova. Mislim da je bilo po nesto za svakoga. Ni taj KGB nije sad bas toliko los... da sam ga vidio sa svojih 15 godina, progutao bih ga odmah, sad me takve stvari manje pale...

nadam se da ce smg ici dalje, malo cijepajuci stripove, malo kompletni... ima to smisla. Sa svim onim najavama...
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 24/07/2008 : 18:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

sad malo o SMG-u... meni je to skroz simpa izdanje.
Izbor stripova mi je bio OK.
KGB mi se nije svidjao i nakon prvog broja nisam ga dalje citao. Licoln mi je bio super i njega sam izvukao do kraja. Belladone mi je skroz OK naslov, lijepo izgleda, pricica simpa... listao sam s gustom... opustajuce i zabavno.
Grga mi je super. Bas mi je simpa, zabavan, humoristican...

ne vidim zasto je to los izbor stripova. Mislim da je bilo po nesto za svakoga. Ni taj KGB nije sad bas toliko los... da sam ga vidio sa svojih 15 godina, progutao bih ga odmah, sad me takve stvari manje pale...

nadam se da ce smg ici dalje, malo cijepajuci stripove, malo kompletni... ima to smisla. Sa svim onim najavama...



Tough luck!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/07/2008 : 19:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

Isto kad i KGB (kojega željno iscekuju 2 vijerna fana), negdje pred Interliber. Treba prikupiti pare za tisak 20 albuma istodobno.



Oke, ide dalje, super. Tnx for the info.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 29/07/2008 : 21:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
...

Tally
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 05/08/2008 : 08:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
...mozga se...

Tally
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 05/08/2008 : 08:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

...mozga se...



Što, da kad Marvel i Soleil vec imaju saradnju, da možda ne bi bilo nezamislivo da Spiderman i Thor i Samuraj ili UW1 budu u istom izdanju?

ili mozak radi u leru:)

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 05/08/2008 : 09:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
...pa nije ti loša ideja, no mislim da nece proci jer su jako strogi glede takvog mješanja likova iz raznih kuca u Marvel magazinima. U svakom slucaju dobar pokušaj! A mozga se kako dalje jer ovako više nema smisla...

Tally
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 05/08/2008 : 10:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

...pa nije ti loša ideja, no mislim da nece proci jer su jako strogi glede takvog mješanja likova iz raznih kuca u Marvel magazinima. U svakom slucaju dobar pokušaj! A mozga se kako dalje jer ovako više nema smisla...




Smislite nesto,ipak bi bila velika steta da SMG! nestane...mozda da ga preselite i na srpske kioske...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 05/08/2008 : 11:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
Trudimo se da SMG! ostane, ali... BTW. poveci razlog tih problema i jeste nemogucnost da ga preselimo na srpske kioske.

Tally
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 05/08/2008 : 15:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

Trudimo se da SMG! ostane, ali... BTW. poveci razlog tih problema i jeste nemogucnost da ga preselimo na srpske kioske.



...zanimljivo i neshvatljivo...na srpske kioske dolaze razne Marvel djidju midje a ne moze jedan dobar BD casopis...fuckin' problems...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 05/08/2008 : 17:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
Yes, but I must remain silent about that topic...

Tally
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 05/08/2008 : 20:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

Yes, but I must remain silent about that topic...



Ma ok,razumem te...al' moras priznati i sam da je sve to pomalo blesavo...ako su i prava u pitanju glede srpskog trzista,nisam cuo da je neko do sada spominjao da je otkupio nesto od objavljenog u SMG! za izdavanje u Srbiji...
Ali neka samo SMG! opstane,nabavljacemo ga kao i do sada preko stripara beogradskih,nije to problem toliki,poenta je u necem drugom...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7648 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/08/2008 : 00:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

quote:
Originally posted by Tally

...mozga se...



Što, da kad Marvel i Soleil vec imaju saradnju, da možda ne bi bilo nezamislivo da Spiderman i Thor i Samuraj ili UW1 budu u istom izdanju?

ili mozak radi u leru:)



To je dobra ideja.

Neki Marvelovi stripovi za odraslu publiku, gde bi bili predstavljeni neki vrhunski crtaci koji su radili za ovu kucu (nije bitno stariji ili novi stripovi, bitno je da su neprolazne vrednosti koje ova kuca ima da ponudi) i neki evropski stripovi, na primer - ako je tako lakše, oni za koje Marvel ima prava za njihovo tržište i sl.

Kombinacija, kao nekad u Eksu.
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 11/08/2008 : 21:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message
Steta sto (jos uvek) izdavanje strip magazina na ovim prostorima nije isplativ posao. Zao mi je sto ostajemo bez SMG-a. Licno mi se vise svidjala prva varijanta u nastavcima, sarenije i nekako...pa,"magazinskije"(Iako ne bih imao nista ni da opstane u ovoj drugoj varijanti). A tu je i ono slatko iscekivanje, nesto cega smo se malo odvikli u ovim integral, mega, giga-pak (volim ja i njih, da neko ne pomisli:)izdanjima.
Nazalost, ode tamo gde i moj nikad prezaljeni "Wondercity"(koliko to do sada ima u italiji?, zasto i jos vise KAKO to nije opstalo, a W.I.T.C.H. je), u istoriju strip izdanja sa ovih prostora.
Smrc.
Drzi nam se Q!!!!
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 11/08/2008 : 23:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
ne volim te megazine jer avanturu od 30 dana citam blablabla...uglavnom prošli tjedan u more comicsu kupujem ludensove potrepštine i upadne mi u vidokrug smg...uzmem prelistam i vidim da je komplet epizoda samuraj...kupim...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 12/08/2008 : 00:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message
Ma kakogod, samo da(ko sto rece axle m.)ide dalje.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/10/2008 : 17:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by piquet

ne volim te megazine jer avanturu od 30 dana citam blablabla...uglavnom prošli tjedan u more comicsu kupujem ludensove potrepštine i upadne mi u vidokrug smg...uzmem prelistam i vidim da je komplet epizoda samuraj...kupim...



komplet jeste ali prvi dio

sta je s nastavkom ocel ikad izac???

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 12/10/2008 : 21:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by Profesor

Steta sto (jos uvek) izdavanje strip magazina na ovim prostorima nije isplativ posao. Zao mi je sto ostajemo bez SMG-a. Licno mi se vise svidjala prva varijanta u nastavcima, sarenije i nekako...pa,"magazinskije"(Iako ne bih imao nista ni da opstane u ovoj drugoj varijanti). A tu je i ono slatko iscekivanje, nesto cega smo se malo odvikli u ovim integral, mega, giga-pak (volim ja i njih, da neko ne pomisli:)izdanjima.
Nazalost, ode tamo gde i moj nikad prezaljeni "Wondercity"(koliko to do sada ima u italiji?, zasto i jos vise KAKO to nije opstalo, a W.I.T.C.H. je), u istoriju strip izdanja sa ovih prostora.
Smrc.
Drzi nam se Q!!!!



Wondercity je izaslo samo 6 brojeve u Italiji, upravo onoliko koliko smo i mi objavili, s tim da su talijani imali nekih problema s distributerom, pa je br. 6 prije izasao u Hr. nego u It.

U dva mjeseca u SNK prodano je 9 primjeraka SMG! magazina br. 5 (5 komada u srpnju i 4 u kolovozu) sto daje prilicno dobru sliku o tome koliki je interes za strip magazine u 'rvata, te je prilicno jak argument u polemici treba li takav magazin ili ne.
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 12/10/2008 : 21:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by piquet

ne volim te megazine jer avanturu od 30 dana citam blablabla...uglavnom prošli tjedan u more comicsu kupujem ludensove potrepštine i upadne mi u vidokrug smg...uzmem prelistam i vidim da je komplet epizoda samuraj...kupim...



komplet jeste ali prvi dio

sta je s nastavkom ocel ikad izac???



Izac ce da ne razocaramo onih 9 citatelja iz predhodnog posta, ali u albumskoj formi (kao i br. 1) - kad im bude vrijeme.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26496 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/10/2008 : 04:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Ne prosipaj gorcinu bookiIma nas šta smo ga kupili i na kiosku.Bar još devetorica.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 13/10/2008 : 05:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Ne prosipaj gorcinu bookiIma nas šta smo ga kupili i na kiosku.Bar još devetorica.


da,ima nas još

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/10/2008 : 09:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
:D ima ima
evo i ja sam se zeznuo izgleda

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000