forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 SMG #5 (na kioscima od 7.7.2008)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 24/07/2007 : 12:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
[quote]Originally posted by bookglobe

[quote]Originally posted by Toninho
mislim da se ovo sa comic-stripom ne može usporedivat glede moguce sudbine - jerbo su ono bila puno olovnija vremena za strip


Palim se samo na lijenost i glupost, inace sam smiren k'o varana. Znam da mi neceš vjerovati, ali "ono" vrijeme Comicstripa (svaka cast na magazinu) je bilo beba prema ovome. Puko je on iz drugih razloga. Što se ostaloga tice imali su gotovo pa idealne uvjete s obzirom na velicinu izdavacke kuce koja je to gurala.

jebi ga
ja to gledo sa svoje strane - kupca , citatelja - kužiš
tako da ti vjerujem

a ono što si naceo
ta nostalgija je hebena stvar
prvi seks - loš - svi ga se sjecamo
prvi strip - mark , blek , zagor - ajajaj - ja ih kupujem
prve rebe- tragedija - pamtimo ih...
etc etc
evo ja , nisam , al stvarno , nisam
procito ni jednu epizodu zagora i teksa ni od sd ni od ludensa
a extra redovno kupiujem i citam i temeljito si uništavam uspomenu na djetinjstvo
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 24/07/2007 : 12:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe
Da nije sve mrakaca pokazuje ipak USX (ne branim naslov) kojemu prodajni rezultati svaki mjesec rastu za oko 10%.




izvrsna vest.
sad kolko je to rezultat leta i tadashnje tradicionalno bolje prodje kiosk izdanje datje se videti jesenas.
svakako se nadam da tje nastaviti i dalje uzlaznom putanjom jer takve vrste stripa definitivno treba na kioscima.



****************
"It eats you starting with your bottom!"
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 24/07/2007 : 12:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
iako se slazem s omjerom kad bi se gledali prodani primjerci, ali:
quote:
Originally posted by bookglobe

25 milijuna žutih magazina na kioscima i samo jedan književni (Op.a.) koji izlazi povremeno i uz subvenciju

hmmm... odmah mi na pamet padaju REpublika, Knjizevna Rijeka, Quorum, Libra Libera, Tema, 15 dana... itd... itd...

u krugovima oko knjizevnosti kod nas uglavnom se raspravlja o tome treba li nam bas toliko knjizevnih casopisa. rijetko se netko zali da ih je pre malo.

mozda je Op.a. jedini knjizevni casopis za "sire mase", ali sugurno i nikako nije jedini.


_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 24/07/2007 : 12:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

iako se slazem s omjerom kad bi se gledali prodani primjerci, ali:
quote:
Originally posted by bookglobe

25 milijuna žutih magazina na kioscima i samo jedan književni (Op.a.) koji izlazi povremeno i uz subvenciju

hmmm... odmah mi na pamet padaju REpublika, Knjizevna Rijeka, Quorum, Libra Libera, Tema, 15 dana... itd... itd...

u krugovima oko knjizevnosti kod nas uglavnom se raspravlja o tome treba li nam bas toliko knjizevnih casopisa. rijetko se netko zali da ih je pre malo.

mozda je Op.a. jedini knjizevni casopis za "sire mase", ali sugurno i nikako nije jedini.


_________________________
www.kajgod.co.nr



Na kioscima. Iako pratim vecinu (dobro Temu ne) cak i itd. kao Europski glasnik (teška literatura) kupujem ih uglavnom u knjižarama. Gdje da ih nadem na kioscima medu svim onim magazinima što su uslikali pokosicu i višnjica. Op.a spomenuo jer ga na kioscima tražim vec tjedan dana i blijedo me gledaju. Al ima Brava Casa.
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 24/07/2007 : 12:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

iako se slazem s omjerom kad bi se gledali prodani primjerci, ali:
quote:
Originally posted by bookglobe

25 milijuna žutih magazina na kioscima i samo jedan književni (Op.a.) koji izlazi povremeno i uz subvenciju

hmmm... odmah mi na pamet padaju REpublika, Knjizevna Rijeka, Quorum, Libra Libera, Tema, 15 dana... itd... itd...

u krugovima oko knjizevnosti kod nas uglavnom se raspravlja o tome treba li nam bas toliko knjizevnih casopisa. rijetko se netko zali da ih je pre malo.

Nisam provjeravao na stranici ministarstva, ali nje teško pogoditi - sve odreda na subvenciji (i treba, što se mene tice).

mozda je Op.a. jedini knjizevni casopis za "sire mase", ali sugurno i nikako nije jedini.


_________________________
www.kajgod.co.nr

Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 24/07/2007 : 12:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho
prvi seks - loš - svi ga se sjecamo



spik for jorself - moj je bio brilijantan!:)

****************
"It eats you starting with your bottom!"
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 24/07/2007 : 12:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by Toninho
prvi seks - loš - svi ga se sjecamo



spik for jorself - moj je bio brilijantan!:)

****************
"It eats you starting with your bottom!"



Newsflash, dekara: ne racuna se razvijanje desnice ruke

"A beautiful girl can make you dizzy, like you've been drinking Jack and Coke all morning. She can make you feel high full of the single greatest commodity known to man - promise. Promise of a better day. Promise of a greater hope. Promise of a new tomorrow. This particular aura can be found in the gait of a beautiful girl. In her smile, in her soul, the way she makes every rotten little thing about life seem like it's going to be okay."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 24/07/2007 : 12:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade

Newsflash, dekara: ne racuna se razvijanje desnice ruke




njuzflesh w. - levoruk sam

****************
"It eats you starting with your bottom!"
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 24/07/2007 : 12:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Pa sto odmah ne rece? I ja sam! Sad si mi jos drazi (ako je to ikako moguce) :D

"A beautiful girl can make you dizzy, like you've been drinking Jack and Coke all morning. She can make you feel high full of the single greatest commodity known to man - promise. Promise of a better day. Promise of a greater hope. Promise of a new tomorrow. This particular aura can be found in the gait of a beautiful girl. In her smile, in her soul, the way she makes every rotten little thing about life seem like it's going to be okay."
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 24/07/2007 : 12:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
nemojte sad da vam Vaš prvi seks bude loš
ipak ste vi vec iskusni
i sa levicom i sa desnicom
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 24/07/2007 : 12:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
To je ko onaj vic kad mali Ivica kaze uciteljici da ne moze pisati test jer je umoran... jebao cijelu noc. Ova mu nato odgovori: Nema veze, pisat ces drugom rukom.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/07/2007 : 12:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

@ Markos (da ne povlacim cijeli post) kužim ja taj kompleks "prosvjetiteljstva". I ja patim od njega. Ono, imaš želju ono što tebe oduševljava podijeliti s drugima po svaku cijenu i uvjeriti raju (nema negativnih konotacija) da je to prava stvar. Samo, tu su dva problema: 1) boli raju briga (nacelno), ali tako je u svakom poslu, posebno izdavackom što pokazuje 25 milijuna žutih magazina na kioscima i samo jedan književni (Op.a.) koji izlazi povremeno i uz subvenciju ili 2) pukneš prije nego uspiješ. Postoje i dvije sretnije varijante: 1) Uspiješ prije nego pukneš (dream on) ili 2) nadeš kombinaciju komercijalnog materijala koji izdržava tvoje / moje maštarije. Fat chance, što možeš i sam vidjeti prema tipu postova na forumu. Ono, nije da mi je krivo, ali mi je žao.


Da, otprilike tako to izgleda. Ja u principu nemam nista protiv komercijalnog materijala, ukoliko je dobar i ukoliko mi se svida - recimo, Metabaruni i El Nino su (meni) odlicni komercijalni stripovi. Samo što imaju jednu manu - novi su i nepoznati nasoj publici:) Kod nas uz komercijalnost ocito mora ici i nešto drugo - reprint. I da, nije ni meni krivo, al' mi je zao.

quote:
Originally posted by bookglobe
Zatrpavanje tržišta Bgl. proizvodima imalo je za cilj proširiti krug ineresa i privuci nove citatelje albumskim materijalima. Pri tome sam opet pokušavao kombinirati nov i stari materijal. Prilika je bila jer je uletjela neka veca lova od poslova nevezanih za strip. Sad, što se to pokazalo promašajem vjerojatno je kombinacija mojeg nepoznavanja stripa, nepoznavanja stip publike i tržišta koliko i nezainteresiranosti šireg kruga stripaša za bilo što izvan konvencija uspostavljenih prije 30 godina.


Jasni su mi razlozi, znam i za background itd itd. Što se promašaja tice, osim navedenih razloga, mislim da dobar dio krivice leži i u, objektivno gledajuci, lošijoj kvaliteti tiska nekih stvari. Recimo, mene Iznogud zanima, Theodore Poussin isto, pa cak i Martin Milan, ali nekako se nisam uspio natjerati da ih kupim. Znam da materijali na CD-u ne postoje, da su filmovi suludo preskupi, znam da se mora skenirati iz albuma i na kraju, s obzirom na okolnosti, nije to toliko strašno, ali u situaciji kad imam npr. Sillage, Grgu, Belladonu, Navis, Blueberryja, Talicnog, Tajnu povijest i sve ove druge naslove za koje postoje digitalizirani materijali, tiskane na lijepom, sjajnom papiru, ovi su mi jednostavno neprivlacni (konkretno, usporedi Martina Milana u SMG i u albumu, koliko bolje izgleda u SMG!). Ne znam za druge, mozda sam ja stvarno prevelika picajzla i cistunac, ali ja to tako dozivljavam. Ljudi koje to zanima ce ih kupiti svejedno, ali one koji se dvoume ce privuci ili odbiti tehnicki dobro ili lose odradjen posao. U danasnjoj poplavi izdanja, taj tehnicki standard postaje minimum koji se nekako podrazumijeva. Ovo govorim u najboljoj mogucoj namjeri, zaista, nije mi namjera blatiti, a niti soliti pamet, jasno mi je da dodatni troškovi oko obrade skenova nisu mali, ali nekako mi se cini da bi s tim pridobio odreden broj kupaca koji bi inace odustali, s kojim bi opet bio negdje na istom, ali je bar izdanje reprezentativnije.


quote:
Originally posted by bookglobe
Da nije sve mrakaca pokazuje ipak USX (ne branim naslov) kojemu prodajni rezultati svaki mjesec rastu za oko 10%. Sada izlazimo iz crvenog polja i ako novi magazini (kad izadu) zažive i pocnu stizati USX postoji šansa da se i neke druge stvari dignu na nov nivo. Jedino što mi rast USX sada govori da negdje vani postoje citatelji koji ne tupe permanentno po istom Bonelli materijalu od prije pola stoljeca, vec su posve neoptereceni u tom smislu.


Znam, da, rekao mi je Berni cifre i drago mi je zbog toga. Ne zbog USXa, nego bas zbog tih "drugih stvari na novom nivou".

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 24/07/2007 : 12:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

nemojte sad da vam Vaš prvi seks bude loš
ipak ste vi vec iskusni
i sa levicom i sa desnicom



p(r)ozvan si da nam se pridruzish pa da odradimo jedno ultimativno "kozarachko!"(just add jiggle here:))

****************
"It eats you starting with your bottom!"
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 24/07/2007 : 13:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
Markos: "Jasni su mi razlozi, znam i za background itd itd. Što se promašaja tice, osim navedenih razloga, mislim da dobar dio krivice leži i u, objektivno gledajuci, lošijoj kvaliteti tiska nekih stvari. Recimo, mene Iznogud zanima, Theodore Poussin isto, pa cak i Martin Milan, ali nekako se nisam uspio natjerati da ih kupim."

Tu se ti i ja definitivno razlikujemo. Mene slabija kvaliteta uopce ne zarezuje ako me stvar pali. Boli me briga za neke tehnicke stvari. Jasno, ljudi koji iskrcaju lovu hoce vrhunsku kvalitetu. Meni treba prica i crtež (manje crtež, ako me ne vuku prica i karakteri). Valjda smo razlicito startali. Fuckalo se meni prije 25 godina za kvalitetu slike ako mi je neka VHS presnimka filma žnj kvaliteti konacno omogucavalo da se upoznam s materijalom koji mi je ranije bio nedostupan. I tako mi je i ostalo. Kad vidim neku stvar, bez obzira na kvalitetu, odmah znam što je autor htio reci, a ovo ostalo su mi tehnicki detalji oko kojih ne gubim vrijeme.

Na žalost, baš za naslove koje si nabrojao cijena bi skocila, s obzirom na naklade i druge troškove, kada bi se išlo na drugi papir i dodatnu obradu. Dakle, stvar odluke. Manje uložiti, ali dati jeftinije ili više investirati, ali poskupiti.

Što se konkretno Theodorea, Martina i Norberta (ti su mi najdraži uz neke C&B koji još nisi spremni) tice i ja sam se iznervirao što sam pristao na jeftiniju varijantu, ali što je tu je. Na tolikoj kolicini proizvoda moram negdje i štedjeti inace nece biti ni za ono što je sada. Uostalom, mislim da kvaliteta nije takva da odbija kupce nego je to, prije svega, navika kupovine druge vrste štiva i nepoznavanje materijala. SMG! tu može malo pomoci, ali radoznalost ljudi i iskorak iz kalupa stvar je karaktera, navika i motiva za kupovinu stripova (ili bilo kojeg drugog proizvoda). Na žalost, kod nas je nemoguce (sa stripom) postici amplitudu potrebnu da oni koje u marketningu nazivaju "predvodnicima" potegnu ostale da prihvate nešto novo. Premali je broj zainteresiranih, a i naši "predvodnici" uglavnom kaskaju 10 godina za trendovima. No, to je tako, ne može se promijeniti. Zato su vjerojatno intelignetniji izdavaci koji koriste postojece niše kako bi odradivali svoj posao, a trendove slijede tek kada netko drugi otvori put. Isto pravilo vrijedi za svaki biznis i na to ne treba trošiti rijeci.
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 24/07/2007 : 13:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by Toninho

nemojte sad da vam Vaš prvi seks bude loš
ipak ste vi vec iskusni
i sa levicom i sa desnicom



p(r)ozvan si da nam se pridruzish pa da odradimo jedno ultimativno "kozarachko!"(just add jiggle here:))

****************
"It eats you starting with your bottom!"




he he i xe xe
možda mi to i bila namjera
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 24/07/2007 : 13:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho
he he i xe xe
možda mi to i bila namjera




OOOoo da, sledetji CrSh tje biti nadasve interesantan(i to ne zbog "zvanichnih" gostiju)

****************
"It eats you starting with your bottom!"
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 24/07/2007 : 13:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
sad bi ja treba spomenit chiku
al bi bilo previše otrcano
jelte
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/07/2007 : 14:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe
Tu se ti i ja definitivno razlikujemo. Mene slabija kvaliteta uopce ne zarezuje ako me stvar pali. Boli me briga za neke tehnicke stvari. Jasno, ljudi koji iskrcaju lovu hoce vrhunsku kvalitetu. Meni treba prica i crtež (manje crtež, ako me ne vuku prica i karakteri). Valjda smo razlicito startali. Fuckalo se meni prije 25 godina za kvalitetu slike ako mi je neka VHS presnimka filma žnj kvaliteti konacno omogucavalo da se upoznam s materijalom koji mi je ranije bio nedostupan. I tako mi je i ostalo. Kad vidim neku stvar, bez obzira na kvalitetu, odmah znam što je autor htio reci, a ovo ostalo su mi tehnicki detalji oko kojih ne gubim vrijeme.


A ne znam, mozda je stvarno generacijska stvar. Ili stvar karaktera. Ili ona "sto manje znas, to si manje nesretan". Prije nismo znali da postoji bolje, pa smo bili sretni i s tim sto smo imali. Nije ni bitno, uostalom, nitko tu nije u krivu ni u pravu. Naravno da bi svi htjeli što bolje i što jeftinije, ali jebi ga... No, samo bih naglasio jednu stvar - "Mene slabija kvaliteta uopce ne zarezuje ako me stvar pali". Pa jasno, ako me stvar pali, uzet cu je kakva je da je, makar i gundajuci. Ali ako te ne pali, ako se dvoumis? Ako je lijepo upakirana i prezentirana... mislim, ne trebam ja to tebi pricati.

quote:
Originally posted by bookglobe
Na žalost, baš za naslove koje si nabrojao cijena bi skocila, s obzirom na naklade i druge troškove, kada bi se išlo na drugi papir i dodatnu obradu. Dakle, stvar odluke. Manje uložiti, ali dati jeftinije ili više investirati, ali poskupiti.

Što se konkretno Theodorea, Martina i Norberta (ti su mi najdraži uz neke C&B koji još nisi spremni) tice i ja sam se iznervirao što sam pristao na jeftiniju varijantu, ali što je tu je. Na tolikoj kolicini proizvoda moram negdje i štedjeti inace nece biti ni za ono što je sada. Uostalom, mislim da kvaliteta nije takva da odbija kupce nego je to, prije svega, navika kupovine druge vrste štiva i nepoznavanje materijala. SMG! tu može malo pomoci, ali radoznalost ljudi i iskorak iz kalupa stvar je karaktera, navika i motiva za kupovinu stripova (ili bilo kojeg drugog proizvoda).


Jasno mi je da bi cijena skocila i da je to stvar odluke i znam da negdje moras ustedjeti - ali me iznenadilo i pomalo je paradoksalno - sto stedis na stvarima koje su tebi najdraze.

quote:
Originally posted by bookglobe
Na žalost, kod nas je nemoguce (sa stripom) postici amplitudu potrebnu da oni koje u marketningu nazivaju "predvodnicima" potegnu ostale da prihvate nešto novo. Premali je broj zainteresiranih, a i naši "predvodnici" uglavnom kaskaju 10 godina za trendovima. No, to je tako, ne može se promijeniti. Zato su vjerojatno intelignetniji izdavaci koji koriste postojece niše kako bi odradivali svoj posao, a trendove slijede tek kada netko drugi otvori put. Isto pravilo vrijedi za svaki biznis i na to ne treba trošiti rijeci.


Vjerojatno. Uvijek je teze krciti put. Mada to nosi svoja zadovoljstva...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 24/07/2007 : 14:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
Meni su najdraže stvari koje nemaju gotovo nikakvu komercijalnu vrijednost. To su stvari za koje unaprijed znam da ce ih 99 posto stripaša uzeti u ruke i rezonirti na sljedeci nacin: a) ne znam ništa o ovome, ništa nisam cuo, nitko ne govori - onda bolje da ne riskiram, b) nije u modi, znaci nema šanse da ovo nekome kasnije uvalim za vece pare. Nema veze što je Theodore jedan od najbolje napisanih i nacrtanih stripova u zadnjih dvadesetak godina. Nema "buzz" kakav okružuje neke druge naslove. Prejak je za stirip.

Znaci ja ga mogu pakirati koliko hocu - nema prolaza. Ovako barem znam da mi je savjest, koliko toliko, cista: objavio sam ga (pa i na svoju štetu, a ako je vec na štetu da barem pokušam limitirati gubitke), a sad što ljudi prolaze pored toga bez zanimanja tu se ne može previše uciniti. Ja sam uglavnom svoje vrijeme utrošio na otkrivanje novih stvari, stvari koje nis mogao naci u katalozima, magazinima, vijestima, internetu, stvari za koje gotovo nitko nije cuo. Tisucu puta mi je veci gušt medu 100 nepoznatih autsajderskih stvari pronaci dragulj nego trcati za gomilom koja samo potvrdno klima glavom na vec prožvakane teme. Da vidiš što sam tek iskopao u zadnjih par mjeseci! Za 4 ili 5godina svi ce pricati: je to je fenomenalna nova stvar, baš pali! Tako je vec bilo s Boneom (dobro u vecini zemalja, u Hr. baš i ne, ovdje ga nitko nije opazio) kojega smo objavili prije ili baš tu negdje s Njemcima,a prije Francuza i Talijana, Usagijem kojega smo tiskali istodobno kad i Njemci, ali u bolje opremljenoj knjizi. Ista stvar s Age of Bronze, Tajna povijest (prestigli švabe i talijane) i još nekoliko naslova. Ono, kad se javi covjek i kaže "gdje ste iskopali ongo Grgu" nekako ti se ucini da ono što radiš ima smisla.
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 24/07/2007 : 15:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
Oprostite što upadam, ali zanima me što ce biti s Kriminalom i Satanikom? Da li prestaju izlaziti nakon 6. broja ili postoji mogucnost da se nastave objavljivati u "3 u 1" izdanju a'la Blek i Mark? Hvala...

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26496 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/07/2007 : 15:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Bestseler edicija mi je baš super.Nastavite s njom(ako je uopce francuzi nastave?)!SMG:super tisak,format,stripovi solidni,cijena super povoljna.Samo bi trebao malo brži tempo izlaženja(ali to su gazde vec objasnili).Pohvale na Broncanom dobu.Kad ce slijedeca knjiga?

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 24/07/2007 : 15:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by realist

Oprostite što upadam, ali zanima me što ce biti s Kriminalom i Satanikom? Da li prestaju izlaziti nakon 6. broja ili postoji mogucnost da se nastave objavljivati u "3 u 1" izdanju a'la Blek i Mark? Hvala...

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.



Nema šanse da se ovo nastavi. Kritika nas je ovdje potpuno samljela (s pravom, nisam dovoljno inzistirao na fenomenološkom elementur ovih naslova nego sam ih pustio u prodaju kao da se radi o novom, a ne prastarom materijalu), a meni se ne da trpiti uvrede svaki puta kad se pojavi novi broj. Bunker davi da idemo dalje, ali ispililo mi na živce, pa sam odbaci bilo kakvu mogucnost daljeg rada na Magnusovim ili bunkerovim naslovima.

Objavim 3 razlicita Marvel magazina i djecica sretna i zadovoljna. Objavim nešto retro i budaletine me izgaze. Cemu trud?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/07/2007 : 15:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

Meni su najdraže stvari koje nemaju gotovo nikakvu komercijalnu vrijednost. To su stvari za koje unaprijed znam da ce ih 99 posto stripaša uzeti u ruke i rezonirti na sljedeci nacin: a) ne znam ništa o ovome, ništa nisam cuo, nitko ne govori - onda bolje da ne riskiram, b) nije u modi, znaci nema šanse da ovo nekome kasnije uvalim za vece pare. Nema veze što je Theodore jedan od najbolje napisanih i nacrtanih stripova u zadnjih dvadesetak godina. Nema "buzz" kakav okružuje neke druge naslove. Prejak je za stirip.

Znaci ja ga mogu pakirati koliko hocu - nema prolaza. Ovako barem znam da mi je savjest, koliko toliko, cista: objavio sam ga (pa i na svoju štetu, a ako je vec na štetu da barem pokušam limitirati gubitke), a sad što ljudi prolaze pored toga bez zanimanja tu se ne može previše uciniti. Ja sam uglavnom svoje vrijeme utrošio na otkrivanje novih stvari, stvari koje nis mogao naci u katalozima, magazinima, vijestima, internetu, stvari za koje gotovo nitko nije cuo. Tisucu puta mi je veci gušt medu 100 nepoznatih autsajderskih stvari pronaci dragulj nego trcati za gomilom koja samo potvrdno klima glavom na vec prožvakane teme. Da vidiš što sam tek iskopao u zadnjih par mjeseci! Za 4 ili 5godina svi ce pricati: je to je fenomenalna nova stvar, baš pali! Tako je vec bilo s Boneom (dobro u vecini zemalja, u Hr. baš i ne, ovdje ga nitko nije opazio) kojega smo objavili prije ili baš tu negdje s Njemcima,a prije Francuza i Talijana, Usagijem kojega smo tiskali istodobno kad i Njemci, ali u bolje opremljenoj knjizi. Ista stvar s Age of Bronze, Tajna povijest (prestigli švabe i talijane) i još nekoliko naslova. Ono, kad se javi covjek i kaže "gdje ste iskopali ongo Grgu" nekako ti se ucini da ono što radiš ima smisla.



Da, to je razlika u razmisljanju - "ionako cu na njemu izgubit pa ajde da izgubim sto manje" ili "vec kad sam ga odlucio raditi, onda ga idem napraviti za sebe, sto najbolje mogu, izgubio x ili y kuna, svejedno, bar cu ja biti zadovoljan njime".

Sto se drugog dijela posta tice, tu smo slicni. I meni je super pronaci neki nepoznati biser, to je sjajan osjecaj kad te odusevi nesto o cemu apsolutno nista ne znas - svagdanja borba je npr. jedan od takvih stripova. I onda jos kad se i ljudima svidi, onda stvarno sve to skupa ima nekog smisla. U biti, to je najveca satisfakcija u svemu ovome. I svaka cast na Usagiju i Boneu, to su sjajni stripovi i sto je jos vaznije, odlicno prevedeni (pogotovo Bone!). Tajna povijest, pak, je... pa, recimo da nije po mom ukusu:) Ali ok, pretpostavljam da to spada u onaj "nadeš kombinaciju komercijalnog materijala koji izdržava tvoje / moje maštarije" dio. U svakom slucaju, Bookglobe stalno pokusava s novim stvarima, uz vec prokusane, to je jako pohvalno i to treba cijeniti. Jos samo malo vise paziti na prijevod/tisak i ja prezadovoljan.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 24/07/2007 : 15:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
kraj radnog vrimena
živci otanjili a

kakve budaletine
pa sam si reka da se ne triba trest na svaku izjavu

Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 24/07/2007 : 16:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

Mene slabija kvaliteta uopce ne zarezuje ako me stvar pali. Boli me briga za neke tehnicke stvari.


+1

ali svakoga treba razumjeti, pa onda i procijeniti kao izdavac (ili eksperimentalno isprobati ako se nadju sredstva) koliko je sto isplativo.

ti i ja na stranu, poznato je da se svaki proizvod lakse prodaje atraktivno i bljestavo upakiran. pa onda jos s finom reklamicom!

quote:
Originally posted by bookglobe

Kritika nas je ovdje potpuno samljela (s pravom, nisam dovoljno inzistirao na fenomenološkom elementur ovih naslova nego sam ih pustio u prodaju kao da se radi o novom, a ne prastarom materijalu), a meni se ne da trpiti uvrede svaki puta kad se pojavi novi broj.


e da - mene su cak javno ismijali jer sam usporedjivao (ne bez argumenata, moram primjetiti) Sataniku sa njemackim filmskim ekspresionizmom. ali opet ne kuzim - ispada da je strip ukinut zbog losih kritika a ne zbog lose prodaje? ozbiljan izdavac se ne bi trebao osvrtati na kritike. zapravo, osvrtati da, ali i uzimati ih s rezervom.

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000