forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 SMG #5 (na kioscima od 7.7.2008)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 24/07/2007 : 16:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Tako je vec bilo s Boneom (dobro u vecini zemalja, u Hr. baš i ne, ovdje ga nitko nije opazio)


a da? ja sam baš od nekih ne-baš-pravih-stripaša-nego-više-uzgrednih-citatelja cuo izvrsne kritike... svi koji su citali su bili oduševljeni...

smg sam kupio, jeftin je, a kvalitetno izdanje, može se na prvi pogled cinit - ko ce cekat 8 mjeseci na cijeli strip, ali komu to smeta neka kupuje pa nek ceka da se završe stripovi i za 8 mjeseci ce imat 4 stripa cijela jako jeftino... sigurno bolje nego da ih uopce ne može tako kupit... a od franc-belg stripa se sigurno ima šta procitat (a ne bi reka ni da su nekomercijalni), pa makar se ne svidija svakom svaki strip...
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 24/07/2007 : 17:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
Za Juricu: ma jasno da se prodaje loše, ali se pokriva. Naprosto, izgubio sam ga volju raditi dalje uz negativan stav koji postoji. Sad, da se prodaje petnaest somova mjesecno vjerojatno bi mi se fuckalo tko što prica, ako osigurava lovu za neka druga izdanja. Ovako, za pozitivnu nulu ne želim se smarati (najaci srpski sleng koji sam cuo u zadnjih 15 godina).

O tome od kuda poticu i s cime se sve mogu usporediti Satanik i Kriminal dalo bi se naveliko i prilicno živahno raspravljati (takve rasprave za vecinu stripova, a u nekom pozitivnom duhu inace jako nedostaju na ovom forumu, ali nade ih se na nekim drugima, što se može - valjda se tako poklopilo), a ja sam pokušao potegnuti neke stvri u onim teksticima na zadnjim stranicama, ali nije bilo interesa.

O reklami je vec bilo dosta rijeci. Nema 10 somova eura za izreklamirati strip an stranici Jutarnjeg. I da imam radije bih ih ulio u nova autorska prava, jer mi je jasno da ni milijun kuna ne može privuci dovoljno novih ljudi da vrati lovu od reklame. Ne radim mobitele nego stripove.

Za Markosa: "vec kad sam ga odlucio raditi, onda ga idem napraviti za sebe, sto najbolje mogu, izgubio x ili y kuna, svejedno, bar cu ja biti zadovoljan njime" filozofija je sasvim prihvatljiva na tri do pet albuma, ali Theodora, Iznogouda (kojemu btw. treba pridodati Totochea od 2008. godine), Martina, Norberta (i još par izdanja koji ce na žalost dijeliti njihovu sudbinu) što cini ukupno 15 do 20 albuma godišnje takvo financijsko naprezaje je granica izmedu opstanka i propasti. Ali, ti si sigurno zadnja osoba kojoj to treba objašnjavati, tako da nema koristi dalje rastezati po toj temi. Slicna stvar ti je i s prijevodima. Ako imaš 5 prijevoda godišnje i vremena za piliti po njima do mile volje stvari su sjajne, ako si pak vezan rokovima i obvezama prema nositeljima autorskih prava, a bogme i citatateljima koji (s pravom) pitaju kad ce ovo ili ono, onda moraš znati procijeniti kada neke stvari ne možeš ganjati do besvijesti. Ukoliko ne možeš donijeti odluku i žrtvovati neke stvari dogodit ce se jedna od dvije stvari: ili ce stradati posao ili ti. U prvo sam vrijeme (zajednom s Bernijem i lektoricama) po nekoliko puta citao svako izdanje (i opet je bilo propusta) mijenjao, ispravljao i dodavao. Sad, kad ima po 15 naslova za izbaciti u roku od nekoliko dana, kad mjesecna izdanja treba pripremati po 2 mjeseca unaprijed to je nemoguce. Moraju se neke stvari prepustiti drugim ljudima u ruke, ali od njih se ne može ocekivati istu vrstu predanosti kakvu imaš ti. Ono o cemu pricaš je idealno, ono što radim je realno.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26499 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/07/2007 : 17:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

Format je preuzet od origanlnog francuskog. Mi bi to mijenjali, ali mislim da ce se i taj eksperiment pokazati posve promašenim. Platit cu, pa cu vidjeti. Tako ti je to u poslu.



U FR slijedi nova tura Bestselera.Iz tvoje izjave vidim da nastavljate dalje sa domacim izdanjem.Podržavam i napominjem da me format i C/B u prvih Bestselera nije nimalo smetao.Dapace,to je najbolje izdanje u HR po pitanju uloženog novca i dobivenih stranica stripa(kvalitetnog).Inace,Murena i Universal War One su sigurni hit!!!Jedva cekam!

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 24/07/2007 : 18:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by bookglobe

Format je preuzet od origanlnog francuskog. Mi bi to mijenjali, ali mislim da ce se i taj eksperiment pokazati posve promašenim. Platit cu, pa cu vidjeti. Tako ti je to u poslu.



U FR slijedi nova tura Bestselera.Iz tvoje izjave vidim da nastavljate dalje sa domacim izdanjem.Podržavam i napominjem da me format i C/B u prvih Bestselera nije nimalo smetao.Dapace,to je najbolje izdanje u HR po pitanju uloženog novca i dobivenih stranica stripa(kvalitetnog).Inace,Murena i Universal War One su sigurni hit!!!Jedva cekam!

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!




Nisam siguran otkuda ti info da Best Selleri u Fr. idu dalje. Meni su u Glenatu na bolonjskom sajmu rekli da su pukli k'o zvecka (tako da smo mi još dobro prošli) i da ne misle ici dalje (integrali su druga stvar) i da ne razmišljaju o nastavku. Nama su pustili da odaberemo 5 novih serijala (uglavnom završenih, ali na nekima su nas opasno prešli pa nam dali poluzavršene serijale koje su onda skembali u manjem broju albuma nego što je planirano - 5 umjesto 8 - pa sad mi moramo izmisliti kak da to sve složimo) i podignemo format, pa nastavimo Best Sellere na svoj nacin. Manje više, sve je prevedeno i prelomljeno (ceka se dovršetak još jednog serijala), ali od silnih drugih stvari nisam siguran kada ce startati. Osim toga, taj veliki crno bijeli format od 200 + stranica me uopce ne pali (ljepši mi je bio onaj mali (valjda jer sam fr. varijantu vukao na more i imao što citati mjesec dana, možda i zato što fr. moram citat s rijecnikom) bio fenomenalan. Još mi se fr. varijatna više svidala jer je bila SC, a ne kao naše HC cigle, pa ti treba kofer za nosit 4 knjige.

Murena u zimu. UWO prvo u SMG! od broja 5, pa onda u albume. Inace, meni se serijal jako svidio jer su svi likovi totalni luzeri, a i koncept golemog zida u svemiru mi je, ono, mrak. Procitao prva 3, pa nisam sigurna koliko ce ispuniti ocekivanja, ali za sada sasvim OK.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 24/07/2007 : 18:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

quote:
Originally posted by realist

Oprostite što upadam, ali zanima me što ce biti s Kriminalom i Satanikom? Da li prestaju izlaziti nakon 6. broja ili postoji mogucnost da se nastave objavljivati u "3 u 1" izdanju a'la Blek i Mark? Hvala...

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.



Nema šanse da se ovo nastavi. Kritika nas je ovdje potpuno samljela (s pravom, nisam dovoljno inzistirao na fenomenološkom elementur ovih naslova nego sam ih pustio u prodaju kao da se radi o novom, a ne prastarom materijalu), a meni se ne da trpiti uvrede svaki puta kad se pojavi novi broj. Bunker davi da idemo dalje, ali ispililo mi na živce, pa sam odbaci bilo kakvu mogucnost daljeg rada na Magnusovim ili bunkerovim naslovima.

Objavim 3 razlicita Marvel magazina i djecica sretna i zadovoljna. Objavim nešto retro i budaletine me izgaze. Cemu trud?

Smatram da je kod Kriminala i satanika problem bio u tome što je nedostajala ona komponenta nostalgije kao primjerice u slucaju Bleka i Marka,premda i ova usporedba nije baš naj jer su ovo stvarno bili turbopopularni junaci. Možda onaj father kimberly bi bio bolji izbor,neznam. Ipak,svaka cast na pokušaju. Želio bih da vi izdavaci znate da i kad vas kritiziramo, da vas generalno cijenimo i da smo vam zapravo zahvalni što nas opskrbljujete stripovima i širite vidike. Mada, i ja spadam u one koji od hc izdanja se odlucuje uglavnom za reprinte MM,MN,KP...
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 24/07/2007 : 18:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
Apsolutno tocno. Na žalost, dobar dio strip industrije nam opstaje na nostalgiji. To možda nije loše za ljude kojima fale neke stvari iz djetinjstva i mladosti (mislim više psihološki nego u materijalnom smislu), ali nije narocito zdravo za cijelo tržište. Recimo da, iz nekog razloga (nešto Galactus opasno zariba na Zemlji) i više se ne tiskaju nostlgicarske stvari. Što nam to znaci? Da je puklo strip izdavaštvo? Užasno me ždere kad vidim da jedan dio ljudi uopce nema onu zdravu radoznalost za novim stvarima vec ce radije 100 puta procitati istu stvar. Ne kužim to. Volio bih da kužim. Ima u tome lijepe lovice, samo što mogu kad me ne zanima.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26499 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/07/2007 : 18:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Na stranicama Glenata sam vidija za drugi Gil St,Andre(albumi6-8),ali je to možda"obican"integral.Manji format bestselera mi se svida a i svidaju mi se HC ,ne radi debelih korica,vec u HCu budu šivane stranice,pa je lakše citati.Universal War One nisam citao(ne znam FR)nego sam imao skeniran prvi album i vizualno me privukao.
Može li se znati koje serije ce izaci u novim VECIM bestselerima?

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 24/07/2007 : 18:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Osobno se trudim procitati sva vaša izdanja,srecom zadarska knjižnica je odlicno opremljena po tom pitanju i nabavlja gotovo sva nova izdanja svih izdavaca. medjutim niti mi prostor niti financijske mogucnosti dopuštaju da kupujem sva albumska izdanja,pogotovo što uz stripove dosta trošim i na knjige. a onda nekako kod kupovine se uglavnom odlucujem za hc bonellijevce, kako reprinte tako i ove libellusove gigante i MV-a. to nije zato što ne volim novitete,ali nekako mi je skupo dati 75-80 kn za 48 stranica
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 24/07/2007 : 18:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Osobno se trudim procitati sva vaša izdanja,srecom zadarska knjižnica je odlicno opremljena po tom pitanju i nabavlja gotovo sva nova izdanja svih izdavaca. medjutim niti mi prostor niti financijske mogucnosti dopuštaju da kupujem sva albumska izdanja,pogotovo što uz stripove dosta trošim i na knjige. a onda nekako kod kupovine se uglavnom odlucujem za hc bonellijevce, kako reprinte tako i ove libellusove gigante i MV-a. to nije zato što ne volim novitete,ali nekako mi je skupo dati 75-80 kn za 48 stranica



Ovo mi je teško komentirati jer uvijek preferiram estetsko ili intelektualno zadovoljstvo, dakle kvalitetu, kvantiteti. Ali, mogu razumjeti i isto tako ne mislim da si budaletina koja ne kuži stvar. Govorim iskljucivo nacelno. Procitao sam jedno 10 somova krimica u životu i strahovito mi idu na neku stvar ovi novi autori koji te razvlace na 600 stranica s necim što su Lawrence Block, Richard Matheson, Hammet, Cain, MacDonald i McDonald i brojni drugi, znali efektnije složiti u 150 - 200 stranica. Al' to ti je ista filozofija: covjek placa knjigu deset baksa i 'oce što više stranica za svoju lovu. Urednici u US su to skontali u osamdesetima kad su se provaljivali Grisham i kompanija i to je sad pravilo. Nema veze što nema smisla. Tržište, što se može.

Hvala bogu na knjižnicama, pa se tamo može naci nešto albuma.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/07/2007 : 20:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe
Za Markosa: "vec kad sam ga odlucio raditi, onda ga idem napraviti za sebe, sto najbolje mogu, izgubio x ili y kuna, svejedno, bar cu ja biti zadovoljan njime" filozofija je sasvim prihvatljiva na tri do pet albuma, ali Theodora, Iznogouda (kojemu btw. treba pridodati Totochea od 2008. godine), Martina, Norberta (i još par izdanja koji ce na žalost dijeliti njihovu sudbinu) što cini ukupno 15 do 20 albuma godišnje takvo financijsko naprezaje je granica izmedu opstanka i propasti. Ali, ti si sigurno zadnja osoba kojoj to treba objašnjavati, tako da nema koristi dalje rastezati po toj temi. Slicna stvar ti je i s prijevodima. Ako imaš 5 prijevoda godišnje i vremena za piliti po njima do mile volje stvari su sjajne, ako si pak vezan rokovima i obvezama prema nositeljima autorskih prava, a bogme i citatateljima koji (s pravom) pitaju kad ce ovo ili ono, onda moraš znati procijeniti kada neke stvari ne možeš ganjati do besvijesti. Ukoliko ne možeš donijeti odluku i žrtvovati neke stvari dogodit ce se jedna od dvije stvari: ili ce stradati posao ili ti. U prvo sam vrijeme (zajednom s Bernijem i lektoricama) po nekoliko puta citao svako izdanje (i opet je bilo propusta) mijenjao, ispravljao i dodavao. Sad, kad ima po 15 naslova za izbaciti u roku od nekoliko dana, kad mjesecna izdanja treba pripremati po 2 mjeseca unaprijed to je nemoguce. Moraju se neke stvari prepustiti drugim ljudima u ruke, ali od njih se ne može ocekivati istu vrstu predanosti kakvu imaš ti. Ono o cemu pricaš je idealno, ono što radim je realno.


Dobro, ja cijelo vrijeme zaboravljam da je to vama posao i da vi od toga zivite. Kad se stvari tako postave, sve ovo skupa sto si napisao ima itekakvog smisla i sve to stoji. Veliko izdavastvo je masinerija u kojem urednik samo delegira poslove i brine se da se postuju rokovi, donosi poslovne odluke i slicne stvari, ne bavi se prijevodima ili prijelomom i, naravno, profit diktira odluke. Samim tim, nema smisla pricati o dodatnim ulaganjima u ionako neprofitabilne naslove, vecem ulaganju vremena u lekture i prijevode. Ja to gledam iz svoje perspektive pa mi stvari izgledaju drugacije - mijesam industriju i manufakturu.


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 20/08/2007 : 18:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
Od sutra (ili prekosutra) SMG1_02 na kioscima u Hr.
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 20/08/2007 : 19:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
Od sutra (ili prekosutra) SMG!_02 na kioscima u Hr. Kad ce u Srbiju ne zna se :=(
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8109 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/08/2007 : 19:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
najs
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8109 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/08/2007 : 19:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
nego, jel se to meni samo cini, ili nije prošlo 2 mjeseca
prodaje li se to ipak bolje od ocekivanja?
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 21/08/2007 : 01:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Još uvijek se ne zna prodaja.
Kad stigne remitenda prvog broja,onda ce se znati.
Razlog bržeg izlaska drugog broja jest kašnjenje prvog broja koji je trebao ici u šesti mjesec.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26499 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/08/2007 : 08:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Konacno jedan strip koji me zanima na kioscima!

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/08/2007 : 10:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Vidio ga na kioscima danas... Što ima sve u njemu?

_____________
flatline
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 21/08/2007 : 11:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
STRIP MAGAZIN SMG!_02 NA SVIM KIOSCIMA!

Evo i drugog broja SMG! strip magazina!!! Kao što smo i rekli preko ljeta evo nas u "malo bržem" ritmu! Magazin možete kupiti na svim kioscima Tiska i Distri-Pressa, te u strip knjižari More Comics. Na predivnih 60 stranica u boji, formata 165x240 mm, pored nastavaka cetiri stripa koje smo zapoceli u prvom broju procitajte i veliki ekskluzivni specijal na 7 stranica o Orson Wellesovom izgubljenom filmu Batman (plus gratis Batman filmski poster by Tico!), te najnovije ŠTAKORE. Sve to za samo 15 kuna! Procitat cete ga u jednom dahu.

Tally
http://marvelfanklub.blogspot.com
http://www.stomugromova.com
Go to Top of Page

Lopov
New Member



Croatia
106 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 21/08/2007 : 12:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Lopov's Homepage  Send Lopov a Private Message
hej, jel ima šanse da mi netko odgovori hoce li, i kad ce ako hoce, Natacha u albumima?

znam da je to vec objavljivano, ali... ja sam.... bio zaljubljen u nju kad sam bio mali



Posjetite http://www.sweet-fashion.com i razveselite si spavacu sobu...

Nove mange, anime, vijesti, autori, prikazi... na http://www.animanga-hr.info
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/08/2007 : 14:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Lopov
znam da je to vec objavljivano, ali... ja sam.... bio zaljubljen u nju



hmm... ne setjam se da sam igde video da je objavljeno/oglasheno da je Lopov bio zaljubljen u Natachu.


****************
"It eats you starting with your bottom!"
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 21/08/2007 : 15:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Konacno jedan strip koji me zanima na kioscima!



Lažeta
a Zagor????

Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 21/08/2007 : 15:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Vidio ga na kioscima danas... Što ima sve u njemu?

_____________
flatline



Nastavci Belladone
Lincolna,Grge Grimiznog
Štakora i KGBa

uglavnom ok
ovaj strip magazin je pogodak!

(možda bih ja ipak malo više informativnih tekstova,ali mislim da to ne žele mnogi,pa prihvacam želje vecine)
Go to Top of Page

Lopov
New Member



Croatia
106 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 21/08/2007 : 17:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Lopov's Homepage  Send Lopov a Private Message
quote:

hmm... ne setjam se da sam igde video da je objavljeno/oglasheno da je Lopov bio zaljubljen u Natachu.




nemoj nikom reci... tad sam se zvao valter...



Posjetite http://www.sweet-fashion.com i razveselite si spavacu sobu...

Nove mange, anime, vijesti, autori, prikazi... na http://www.animanga-hr.info
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26499 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/08/2007 : 18:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by jaki

Konacno jedan strip koji me zanima na kioscima!



Lažeta
a Zagor????




Toliko malo da uskoro prestajem

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 22/08/2007 : 00:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message


...ah taj strip...
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000