forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 SMG #5 (na kioscima od 7.7.2008)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 07/07/2008 : 14:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Ja imam sve SMG! za sada. KGB nije vrijedan komentara, Grga je super (s live 4ever!!!), Belladone super i Lincoln super, samo mi je crtež .

Ovaj Samurai me jako zanima i imam isto pitanje kao mpavin: u iducem samurai opet ili
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 07/07/2008 : 14:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Svaka cast na promjeni koncepcije i cjelovitim pricama...
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 07/07/2008 : 16:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Danas je 07.07., a na trafici sam našao karu na žaru. Kada pitam prodavacicu za SMG br. 5, malo je reci da me gleda bijelo, jer joj u pogledu citam misli. Jadna žena nema pojma o cemu je pitam...

Edited by - wiskey on 07/07/2008 16:56:37
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

487 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 07/07/2008 : 19:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message
u Zadru ga je na privatnim kioscima bilo kupiti vec jucer, a danas je na svim kioscima, izvrstan strip unutra!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 07/07/2008 : 20:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
drago mi je da SMG! gilja dalje.
sa novom ili starom koncepcijom - svejedno mi je.
vredno je podrshke kupnjom.
SMG! je ono shto bi Stripoteka da je sretje trebala biti i svakako je nepohodno izdanje na domatjim kioscima.
nadam se i skorashnjoj distribuciji na srBskim kioscima.
kad mogu nove ture MVa u 500(i kusur:) primeraka valjda tje se natji i tisutja kupaca za ovo.
sretjno!

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 07/07/2008 : 20:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Odlicna vest...najzad i taj peti broj...vidim da je sve promenjeno i odustalo se od svega najavljenog...podrzavam objavljivanje celovitih albuma,samo je steta sto i format nije A4,ali sta je tu je...nadam se i da ce se resiti i pitanje dolaska na srpske kioske...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 07/07/2008 : 21:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Svaka cast na promjeni koncepcije i cjelovitim pricama...



pa jasno je iz teksta na sajtu smg da nisu bas ni imali izbora... no, eto, nije svako zlo za zlo, promjena je iz nuznosti ali pozitivna za vecinu (meni ne, strip u nastavcima je pravi kiosk strip, ali ovo je puno bolje nego nista)...
a svima koji gnjave sto ce biti iduce, nek odvoje 2 minute i procitaju taj tekstic na sajtu pa ce vidjeti da o nama ovisdi hoce li biti iduceg broja...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 07/07/2008 : 21:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by fantom

Svaka cast na promjeni koncepcije i cjelovitim pricama...



pa jasno je iz teksta na sajtu smg da nisu bas ni imali izbora... no, eto, nije svako zlo za zlo, promjena je iz nuznosti ali pozitivna za vecinu (meni ne, strip u nastavcima je pravi kiosk strip, ali ovo je puno bolje nego nista)...
a svima koji gnjave sto ce biti iduce, nek odvoje 2 minute i procitaju taj tekstic na sajtu pa ce vidjeti da o nama ovisdi hoce li biti iduceg broja...



Da i ja nadodam da u impresumu piše vrijeme izlaženja- povremeno!
Ma šta god to znacilo.
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 07/07/2008 : 21:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
Pokušat cu ukratko objasniti još jednom: nema nikakve promijene koncepta magazina!

SMG! je bio zamišljen i ostat ce kiosk strip magazin u nastavcima. Od samoga pocetka planirali smo u svakoj godini, uz redovite brojeve u nastavcima, objavljivati 2 specijala (jedan s cjelovitim albumom, iako je SAMURAI kompromis jer je zapravo trebao ici jedan puno dulji i senzacinalana francuski uradak na stotinjak stranica, ali smo od toga odustali jer smo, na žalost, malo izgubili povjerenje u citatelje, ili kupce... vrag ce ga znati, ciji se broj poceo osipati vec nakon izlaska drugog broja magazina, a drugi SMG!EXTRA!!! treba je biti namjenjen iskljucivo domacim autorima). Dakle na kioscima se tijekom svake godine (dobro nije kalendarska jer nismo s magazinom startali u sijecnju) trebalo pojavljivati 4 redovan broja SMG! magazina i 2 SMG! EXTRA!!! magazina, znaci ukupno 6 brojeva magazina godišnje.

Na žalost, promjene u distributivnom sustavu su nam to onemogucile, pa smo bili primorani prvi SMG! EXTRA!!! pretvoriti u SMG!_05 kako bismo zavarali "neprijatelja". Isto tako, sljedeci SMG!EXTRA!!! nosit ce zapravo broj 10. Što se može, ne odlucujemo sami o uvjetima poslovanja, pa se moramo domišljati trikovima kako bismo opstali na tržištu. Ukoliko se odlucimo nastaviti sa SMG! magazinom sljedeca ce 4 broja ponovo biti u nastavcima i sastojat ce se od 4 ili 5 premijernih stripova u nastavcima, baš kao što je bilo planirano, a nakon toga trebao bi uslijediti SMG!EXTRA!!! (SMG!_10) s domacim stripom koji ce (ukoliko ga ranije ne objavimo u albumskoj formi zaista biti EXTRA!!!,ponajprije zato što nešto slicno kod nas još nije videno, a ukoliko ga ipak objavimo u albumskoj formi prije nego li u magazinskoj nadoknadit cemo to tako da cemo broj namjenjen domacim autorima napuniti s nekolicinom kracih domacica. Dosta od svega ovoga ovisi o domacim autorima s kojima suradujemo ili cemo suradivati, ali još i više o zanimanju publike koje za sada, na žalost, ne opravdava naš entuzijazam i ulaganja u ovaj magazin.

No i to se možda promijeni na bolje.

Ili na gore.

Tko ce ga znati...
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 07/07/2008 : 21:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by fantom

Svaka cast na promjeni koncepcije i cjelovitim pricama...



pa jasno je iz teksta na sajtu smg da nisu bas ni imali izbora... no, eto, nije svako zlo za zlo, promjena je iz nuznosti ali pozitivna za vecinu (meni ne, strip u nastavcima je pravi kiosk strip, ali ovo je puno bolje nego nista)...
a svima koji gnjave sto ce biti iduce, nek odvoje 2 minute i procitaju taj tekstic na sajtu pa ce vidjeti da o nama ovisdi hoce li biti iduceg broja...



Da i ja nadodam da u impresumu piše vrijeme izlaženja- povremeno!
Ma šta god to znacilo.



Povremeno je termin iz ugovora s našim distribucijskim partnerom i dužni smo ga uvrstiti u impresum prema zakonu o javnom informiranju.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 07/07/2008 : 21:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Kupio jutros SMG #5!

Prezadovoljan!!!!
Go to Top of Page

lustforleica
Starting Member

63 Posts

Member since 02/07/2008

Posted - 07/07/2008 : 23:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lustforleica a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

drago mi je da SMG! gilja dalje.
sa novom ili starom koncepcijom - svejedno mi je.
vredno je podrshke kupnjom.
SMG! je ono shto bi Stripoteka da je sretje trebala biti i svakako je nepohodno izdanje na domatjim kioscima.
nadam se i skorashnjoj distribuciji na srBskim kioscima.
kad mogu nove ture MVa u 500(i kusur:) primeraka valjda tje se natji i tisutja kupaca za ovo.
sretjno!


Podrzhavam u potpunosti, kupovao bih ga jednom nedeljno ako treba. I ovo, kao i Q, dolazi ovde teshko, retko, i sa velikim zakashnjenjem, a mislim da bi imalo prodju na kioscima.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/07/2008 : 09:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Dobar potez-kupljeno.
Pa još ti u Tisku misle, da su pametniji od izdavaca.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 08/07/2008 : 12:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
Bas me veseli ovako jednodusno odobravanje. Hajde da vidimo: ukoliko ovaj EXTRA!!! broj proda 25% vise od ranijih brojeva onda su imali pravo oni koji su tvrdili kako je koncept stripova u nastavcima bez veze i da treba furati jedan album po magazinu. U tom slucaju priznat cu gresku i eto po jednog premijernog naslova u svakom SMG!-u. Tako da ce se konacno dogoditi da publika Bookglobeu "uredjuje" izdanja. Tko zna, dozvole li finacije mozda i povecamo format...

E sad, ako prodaja ostane ista to onda potvrdjuje moju teoriju da u Hr. nema stvarnog interesa za a) europski (neBoneli) strip, b)strip magazinska izdanja. Sto ce mi beskrajno olaksati odluku da ovo izdanje ugasim, tj. reformatiram u Marvel strip magazin za klince od 8 - 12 godina koji bi Spidey kupovali i na guzicpapiru.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/07/2008 : 13:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Jos jedna pohvala za ovaj koncept, nadam se da ce pozivjeti. Samo, koliko god ja zelio vjerovati u suprotno, teorija ti je tocna.

Trouble will find me
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 08/07/2008 : 13:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Jos jedna pohvala za ovaj koncept, nadam se da ce pozivjeti. Samo, koliko god ja zelio vjerovati u suprotno, teorija ti je tocna.



Amen to that!
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 08/07/2008 : 13:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Upravo kupio SMG! #5!!!
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 08/07/2008 : 14:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Procitao! Super je strip! Dali ce se nastaviti?
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 10/07/2008 : 00:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
Kako u SMG! strip magazinu nemamo rubriku pisma citatelja ovdje prenosimo upravo pristigli e-mail jednog SMG! citatelja koji se potpisao kao Moky (e-mail citatelja u uredništvu):

"Danas kupim ja novi SMG (konacno) ocekujuci najavljene stripove kad ono kompletna epizoda! Procitam uvodnik i bogami neugodno se iznenadim. Pa nece se valjda i SMG pridružiti poduljem spisku neuspijelih projekata. Sad kad smo konacno dobili strip magazin vrijedan pažnje nece se valjda ponovo desiti da zbog nekih idiota kojih baš briga za strip ponovo ga izgubimo. Mislim da bi se ljubitelji stripa trebali malo trgnuti i dati Vam podršku za daljnji rad i za još bolji magazin. Licno ne bi imao ništa protiv povecanja cijene ako je to jedini izlaz za opstanak a mislim da se i vecina slaže sa mnom. U krajnjoj liniji mislim da se može i žrtvovati jedan od mnogobrojnih Marvel magazina u korist SMG-a. SMG bi trebao postati maticni magazin oko kojeg bi se okupljali mladi crtaci i koji bi s vremenom trebao iznjedriti i neka specijalna izdanja. Licno mislim da bi trebali povecati format pošto mi oavako djeluje pomalo neozbiljno za jedan magazin a i te slike su nekako sitne i neprimjerene vrsti stripova. Sve u svemu dajem Vam punu podršku i predlažem da povecate cijenu na 25 kn (za neke druge manje važne stripove i casopise placamo i više) i vjerujem da ce se i ostali citaoci složiti sa mnom. Pozdrav od vjernog citatelja iz Pule."

Tally
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 10/07/2008 : 01:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

Licno mislim da bi trebali povecati format pošto mi oavako djeluje pomalo neozbiljno za jedan magazin a i te slike su nekako sitne i neprimjerene vrsti stripova. Sve u svemu dajem Vam punu podršku i predlažem da povecate cijenu na 25 kn (za neke druge manje važne stripove i casopise placamo i više) i vjerujem da ce se i ostali citaoci složiti sa mnom. Pozdrav od vjernog citatelja iz Pule."



Ja za sebe mogu reci da cu placati i recimo 35 kn, medjutim, uvjeren sam da cijena ipak igra presudnu odluku, jebo nas 300 gikovafrikova, po nama ode sve u 3pm. SMG je trenutno NEOPHODAN na ovom nasem trzistu, sto je meni lako reci, ali djeluje kao neka nit koja je IPAK povezala rupetinu od Stripoteke, ajde, ComicStripa pa do danas (vrijedi za HR). O idejama gazde, gorenapisanim mislim sve najbolje, bilo bi izvanredno vidit neko specijalno izdanje s domacim stripovima u ovakvoj, za domaci strip lux opremi. Mislim ono 54 strane u boji 20 kuna, za sad stvarno prepovoljno i ako to ne ide, leti, jebo narod majku svoju :)

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26500 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/07/2008 : 07:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Kompletni strip-super.
Veci format-ne triba mi
Veca cijena-može do 30 ako ce ici kompletni strip
Ali pitanje je šta sada sa drugim albumom samuraja?Ako ce ici samo u albumu sigurno ga necu kupiti jer mi nije baš tako kvalitetan(kao i svi stripovi dosada u SMG-u)za album(citaj-cijenu od 75 kn).
Ako nece ici onda ce u SMG izlaziti samo prvi album nekog serijala da bi ljudi imali privju šta hoce kupovati a šta nece u albumima,šta je sasvim OK,ali to nije prava strip revija kakvu bi ja htio.Uglavnom SMG kupujem i kupovat cu,pa dokle izdavac izdrži..?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 10/07/2008 : 08:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Kompletni strip-super.
Veci format-ne triba mi
Veca cijena-može do 30 ako ce ici kompletni strip
Ali pitanje je šta sada sa drugim albumom samuraja?Ako ce ici samo u albumu sigurno ga necu kupiti jer mi nije baš tako kvalitetan(kao i svi stripovi dosada u SMG-u)za album(citaj-cijenu od 75 kn).
Ako nece ici onda ce u SMG izlaziti samo prvi album nekog serijala da bi ljudi imali privju šta hoce kupovati a šta nece u albumima,šta je sasvim OK,ali to nije prava strip revija kakvu bi ja htio.Uglavnom SMG kupujem i kupovat cu,pa dokle izdavac izdrži..?

Potpuno se slažem!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 10/07/2008 : 11:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> ali to nije prava strip revija kakvu bi ja htio.

Takve ne postoje brat-bratu petnaest do dvadeset godina. Osim Stripoteke, koja zato izgleda 20 god. zastarjela.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 10/07/2008 : 11:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by mcn
Osim Stripoteke, koja zato izgleda 20 god. zastarjela.



kakvo chitalashtvo - takav i chasopis

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 10/07/2008 : 11:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
Možda da se udruže Q strip i SMG...? Vjerovatno bi lakše prebolili cijenu tiska,distribucije...a i bilo bi više sadržaja...
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000