forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 SMG #5 (na kioscima od 7.7.2008)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/07/2008 : 12:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

kakvo chitalashtvo - takav i chasopis


Ili - "Za koga je, dobro je!".

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 10/07/2008 : 17:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
Možda da se udruže Q strip i SMG...? Vjerovatno bi lakše prebolili cijenu tiska,distribucije...a i bilo bi više sadržaja...


a tiskaju dijametralno suprotne stvari...
Dvije revije koje imaju slicnost manju od promila..

Edited by - darth-vader on 10/07/2008 17:39:55
Go to Top of Page

lustforleica
Starting Member

63 Posts

Member since 02/07/2008

Posted - 10/07/2008 : 17:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lustforleica a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Možda da se udruže Q strip i SMG...? Vjerovatno bi lakše prebolili cijenu tiska,distribucije...a i bilo bi više sadržaja...


a tiskaju dijametralno suprotne stvari...
Dvije revije koje imaju slicnost manju od promila..


Nemoj tako, zar nije ochigledno da imash dve glavne grupe stripova: Bonelli, i sve ostalo. Tako da su Q i SMG ochigledno identichnog sadrzhaja i koncepcije.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 10/07/2008 : 19:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Kao sto kaze moj Dalmatinac darth, nemaju veze jedan s drugim, zapravo su bas potrebni odvojeno

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 12/07/2008 : 20:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
Sto mu gromova!

Tally
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 15/07/2008 : 09:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

Sto mu gromova!

Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 19/07/2008 : 23:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
Ajmo malo gore na listi topica...

Tally
Go to Top of Page

kapetan
New Member



Croatia
202 Posts

Member since 28/09/2004

Posted - 21/07/2008 : 07:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kapetan a Private Message
Može li se malo konkretnije znati kakvi su vam planovi sa tim Samurajem? Za uvod u pricu epizoda je ok, ne bi se bunio protiv albumskog izdanja, narocito jer je ovo premalen format (SMG) za ovako taman kolor. Imate li u planu i u kakvom obliku izdati nastavke?
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 21/07/2008 : 10:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
A ima li barem nekog nagovestaja da ce SMG! konacno i na srpske kioske?I da le ce biti promene formata casopisa?Ocigledno je da ovaj format nije primeren sadrzaju...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 21/07/2008 : 10:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by axle munshine

A ima li barem nekog nagovestaja da ce SMG! konacno i na srpske kioske?I da le ce biti promene formata casopisa?Ocigledno je da ovaj format nije primeren sadrzaju...



Na srpske kioske do daljnjega > nema nade. Samo striparnice, koje su se, koliko znam, nedavno dobro opremile zalihama SMG! magazina.

Napravio sam kalkulaciju proizvodnih troskova za povecanje magazina na format A4 s postojecim brojem stranica. Prodajna cijena, a da nasi gubitci po broju ostanu isti, bi morala biti oko 42 kune. Nisam siguran koliko bi se to dopalo nekolicini ljudi koja kupuje ovaj magazin.
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 21/07/2008 : 11:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by kapetan

Može li se malo konkretnije znati kakvi su vam planovi sa tim Samurajem? Za uvod u pricu epizoda je ok, ne bi se bunio protiv albumskog izdanja, narocito jer je ovo premalen format (SMG) za ovako taman kolor. Imate li u planu i u kakvom obliku izdati nastavke?



Bookglobe ima planove vezane za sve naslove koje objavljuje. O tome kako ce pojedini naslovi otisnuti u SMG! magazinu biti nastavljani odlucujemo prema rezultatima prodaje magazina. Dakle, to ne ovisi toliko o nama koliko o interesu kupaca.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 21/07/2008 : 14:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

quote:
Originally posted by axle munshine

A ima li barem nekog nagovestaja da ce SMG! konacno i na srpske kioske?I da le ce biti promene formata casopisa?Ocigledno je da ovaj format nije primeren sadrzaju...



Na srpske kioske do daljnjega > nema nade. Samo striparnice, koje su se, koliko znam, nedavno dobro opremile zalihama SMG! magazina.

Napravio sam kalkulaciju proizvodnih troskova za povecanje magazina na format A4 s postojecim brojem stranica. Prodajna cijena, a da nasi gubitci po broju ostanu isti, bi morala biti oko 42 kune. Nisam siguran koliko bi se to dopalo nekolicini ljudi koja kupuje ovaj magazin.



Znaci i dalje mrka kapa za srpske kioske,nazalost...ostaju stripare beogradske...
A za A4,priznajem,velika cena...meni bi bilo ok ali ne verujem da vecina misli kao ja...za takav casopis vredi izdvojiti sest puta godisnje tu sumu novca...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 21/07/2008 : 14:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by bookglobe

quote:
Originally posted by axle munshine

A ima li barem nekog nagovestaja da ce SMG! konacno i na srpske kioske?I da le ce biti promene formata casopisa?Ocigledno je da ovaj format nije primeren sadrzaju...



Na srpske kioske do daljnjega > nema nade. Samo striparnice, koje su se, koliko znam, nedavno dobro opremile zalihama SMG! magazina.

Napravio sam kalkulaciju proizvodnih troskova za povecanje magazina na format A4 s postojecim brojem stranica. Prodajna cijena, a da nasi gubitci po broju ostanu isti, bi morala biti oko 42 kune. Nisam siguran koliko bi se to dopalo nekolicini ljudi koja kupuje ovaj magazin.



Znaci i dalje mrka kapa za srpske kioske,nazalost...ostaju stripare beogradske...
A za A4,priznajem,velika cena...meni bi bilo ok ali ne verujem da vecina misli kao ja...za takav casopis vredi izdvojiti sest puta godisnje tu sumu novca...



Ne, ne dolazi u obzir. Takva cijena ponistava sam smisao kiosk magazina ciji je smisao da bude dostupan sto vecem broju citatelja. Opet se pocinjemo kretati u brutalnom krugu elitizacije, a to nije politka Bgl.
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 21/07/2008 : 18:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
Što veca cena to manja navala...to je cinjenica koja se nesme zanemariti pri pravljenju kiosk strip magazina...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 22/07/2008 : 12:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Što veca cena to manja navala...to je cinjenica koja se nesme zanemariti pri pravljenju kiosk strip magazina...



U ostalom, rasprava je akademskoga karaktera jer vec reakcija (tj. izostanak reakcije) citatelja pokazuje kako interes za ovom vrstom magazina na domacem tržištu ne postoji. Zbog toga svakako je pametnije da se Bgl. iskljucivo okrene posvemašnjoj eksploataciji nekoliko profitabilnih projekata i zanemari pokušaje da preostalu publiku upozna s pojedinim suvremenim naslovima franko-belgijske škole stripa. To ce osigurati povecan profit za izdavaca i skresati sve "nepotrebne" troškove koji nastaju uvodenjem novih proizvoda. Mislim da nitko ne može staviti primjedbu na ovakvu izdavacku filozofiju jer ce u konacnici svi biti zadovoljni: citatelji ce dobiti sedamsto i prvi reprint Corta Maltesea, a nakladnik ce maksimalno oploditi svoju investiciju bez ikakvog finacijskog rizika ili gubitaka.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 22/07/2008 : 13:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

U ostalom, rasprava je akademskoga karaktera jer vec reakcija (tj. izostanak reakcije) citatelja pokazuje kako interes za ovom vrstom magazina na domacem tržištu ne postoji. Zbog toga svakako je pametnije da se Bgl. iskljucivo okrene posvemašnjoj eksploataciji nekoliko profitabilnih projekata i zanemari pokušaje da preostalu publiku upozna s pojedinim suvremenim naslovima franko-belgijske škole stripa. To ce osigurati povecan profit za izdavaca i skresati sve "nepotrebne" troškove koji nastaju uvodenjem novih proizvoda. Mislim da nitko ne može staviti primjedbu na ovakvu izdavacku filozofiju jer ce u konacnici svi biti zadovoljni: citatelji ce dobiti sedamsto i prvi reprint Corta Maltesea, a nakladnik ce maksimalno oploditi svoju investiciju bez ikakvog finacijskog rizika ili gubitaka.



Koju reakciju želiš? Vecine na ovom forumu kojoj je glavna vijest godine reprint Kapetana Mikija, ili onu kupaca na kioscima?

Žalosno je da smo došli dotle da je reakcija maksimalno 20-30 pacijenata kojima smeta papir, format, boja, ritam, narav urednika, ikakav faktor u tome da li neki magazin ima uspjeha.

Žalosno je i da je konstantna jezgra citatelja i kupaca BD-a došla na tako mali broj koji je sada, ali to su cinjenice i dosadilo mi je stalno kukanje.

Izgraditi publiku, postepeno podizati broj citatelja, to su hvalevrijedni ciljevi, ali za to se ne dijele medalje zasluga za narod, vec je nagrada profit u vidu novca ili duševnog zadovoljstva. Ili jednog ili drugog ili oba ili nijednog, pa koliko izdržiš.

Ako ce kombinirano 40 stranica djecjeg Spajdermena i 15 stranica BD-a mjesecno, sa ogromnim Spideyem protiv Hulka na naslovnici osigurati tebi profit i meni komad stripa koji me zanima, fine by me.

Ako je komplikacija sa pravima i miksanjima originalnih izdavaca zajeb, jebiga, nije moj problem i ne sluša mi se o tome. Panini/Marvel/Soleil/neko peti, BMK.

Sve mi cini da se ionako samo traži dodatni izgovor da se lakše ukine izdanje.

*** Naknadno vidio post o transformaciji SMG-a u topiku o SSM-u.


P.S.

Insajderi, kako kod nas ide sa listama prodaje. Nekada je za Marvel to bilo nakon 7-8 brojeva/mjeseci, tako da je "Conan the Barbarian" BWS-a za dlaku bio ukinut, a "Uncanny X-Men" Neala Adamsa bio ukinut zbog pogrešnog tumacanja/zakašnjelih podataka. Strpljenje je uvijek bilo potrebno.

Kada ce se znati da li je SMG #5 u padu ili rastu?
Kako idu Algoritmove mange?


www.stripgen.com

Edited by - The Hammer of Hell on 22/07/2008 13:42:14
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/07/2008 : 13:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Je li to stvarna odluka ili samo provociranje reakcije publike?:) U prvom slucaju, što onda s gomilom vec otkupljenih naslova?

Trouble will find me
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 22/07/2008 : 14:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Je li to stvarna odluka ili samo provociranje reakcije publike?:) U prvom slucaju, što onda s gomilom vec otkupljenih naslova?



Heh! Markos me cita k'o otvorenu knjigu! Zapravo, samo me zanimalo može li tema o jedinom hrvatskom (trenutno aktivnom) strip magazinu posvecenom europskom stripu izdržati 8 minuta na prvom mjestu na forumu, a da ju ne skine tema o tome koji se novi broj Velikog Bleka pojavio u BiH.

Cist eksperiment, ali i on nam ponešto govori. U ostalom, pogledaj kako je brzo nestala tema o Stripoteci (slicnom magazinu namijenjenom srpskom tržištu).

Ipak, da ne ispadne kako muljam: prijedlog da se SMG! pretvori u još jedan Spidey magazin predan je Marvelu. Cekamo odgovor. Bude li srece pa nam daju dozvolu eto nama još jednog Marvel magazina prepunoga križaljki i djecijih crteža! 3 x hura!

A prava za nove naslove... pa recimo da je jeftinije ne štampati nego štampati.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 22/07/2008 : 14:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Ipak, da ne ispadne kako muljam: prijedlog da se SMG! pretvori u još jedan Spidey

SMG = Spider-Man Gigant!


mcn

PS Siriuzli: Ako smijem jednu citateljsku (a evo kupijo sam svih 5 SMG-ova od veselja da mogu nešto kupiti na kisoku), SMG mi je draži sa stripovima u nastavcima jerbo se mogu 4 puta po broju razveseliti (ili razoccarati) dok ako je album po broju težim pasti u modus kojeg imam sa Stripotekom - kupim je samo ako me strip zanima, tj. tretiram je kao low-rent album, a ne kao reviju. Pri ccemu mi je jasno da vrijeme ohrabruje kompletnost, a ne serijalizaciju, te tako ljudi ne gledaju ni TV serije više kad idu na TV nego kad mogu box-set kupiti od cijele sezone (te daklem: Hammere, zaprszzis mi The Wire? ).

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 22/07/2008 : 15:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Ipak, da ne ispadne kako muljam: prijedlog da se SMG! pretvori u još jedan Spidey

SMG = Spider-Man Gigant!


mcn

PS Siriuzli: Ako smijem jednu citateljsku (a evo kupijo sam svih 5 SMG-ova od veselja da mogu nešto kupiti na kisoku), SMG mi je draži sa stripovima u nastavcima jerbo se mogu 4 puta po broju razveseliti (ili razoccarati) dok ako je album po broju težim pasti u modus kojeg imam sa Stripotekom - kupim je samo ako me strip zanima, tj. tretiram je kao low-rent album, a ne kao reviju. Pri ccemu mi je jasno da vrijeme ohrabruje kompletnost, a ne serijalizaciju, te tako ljudi ne gledaju ni TV serije više kad idu na TV nego kad mogu box-set kupiti od cijele sezone (te daklem: Hammere, zaprszzis mi The Wire? ).



Za SMG! si pogodio... Ali, prva varijanta naziva bila je urnebesno glupava: SPIDER-MAN GENIJALCI! U svakom slucaj - nebitno. Distributeru je samo bitno da zadržimo naziv, a sadržaj ga i onako nikada nije zanimao.

I slažem se s tobom u vezi inicijalnog koncepta SMG! I meni su nastavci veca fora, i to iz više razloga: zaista je teško da covjek fula sa sva cetiri naslova, a i nekako mi je bolja to da se informiraš o više naslova istodobno. Uostalom, obožavam magazinske serijalizacije. Meni je koncept bio tako OK da sam za novi set od cetiri broja pripremao pet naslova po broju umjesto cetiri. Jedan je trebao biti americki, ali ne i superherojski.

Kompromisno riješenje je trebao biti taj nesretni SMG! EXTRA koji je trebao furati po jedna cjelovit strip u svakom petom broju magazina, ali cak sam i tu planirao bonus dodatnog stripa u nastavcima. Što se može... kada sam cuo da ti tižeš ruke od Q na kioscima znao sam da i nama nije preostalo puno vremena.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/07/2008 : 15:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

quote:
Originally posted by Markos

Je li to stvarna odluka ili samo provociranje reakcije publike?:) U prvom slucaju, što onda s gomilom vec otkupljenih naslova?



Heh! Markos me cita k'o otvorenu knjigu! Zapravo, samo me zanimalo može li tema o jedinom hrvatskom (trenutno aktivnom) strip magazinu posvecenom europskom stripu izdržati 8 minuta na prvom mjestu na forumu, a da ju ne skine tema o tome koji se novi broj Velikog Bleka pojavio u BiH.


Može, ako se (opet) posvadamo:) Malo ozbiljnije, ja bih rekao kako te publike ovdje ima, i to u nemalom broju, ALI... mislim da je glavni razlog zasicenje. Tesko je ljude oduseviti nekim novim izdanjem kao nekad, kad ih gotovo uopce nije bilo. Vjerojatno ce kupiti, a sad, da li ce propovijedati po forumima kako je to zakon... Osim zasicenja, dosta njih je i otislo zbog Bonelli vecine ili im se jednostavno ne da ukljucivati u rasprave, ljepse je gledati iz prikrajka. Tek kad se nesto ugasi, onda ce se pojaviti sa "pa zasto, pa kako, pa nemojte, pa..."

quote:
Originally posted by bookglobe
Cist eksperiment, ali i on nam ponešto govori. U ostalom, pogledaj kako je brzo nestala tema o Stripoteci (slicnom magazinu namijenjenom srpskom tržištu).


Iluzorno je ocekivati da ce ista sto nije Zagor ili Alan Ford (ili SpiderMan?:) ) ostati dugo na vrhu foruma i/ili u zizi interesa sire publike.

quote:
Originally posted by bookglobe
Ipak, da ne ispadne kako muljam: prijedlog da se SMG! pretvori u još jedan Spidey magazin predan je Marvelu. Cekamo odgovor. Bude li srece pa nam daju dozvolu eto nama još jednog Marvel magazina prepunoga križaljki i djecijih crteža! 3 x hura!


No, krasno Mislim, kuzim, ali... Steta.

quote:
Originally posted by bookglobe
A prava za nove naslove... pa recimo da je jeftinije ne štampati nego štampati.


To znam. Ali to nije razlog da neki dobri naslovi koje si kupio ostanu neobjavljeni:) Ako trazis dobrovoljce...:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/07/2008 : 15:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell
Insajderi, kako kod nas ide sa listama prodaje. Nekada je za Marvel to bilo nakon 7-8 brojeva/mjeseci, tako da je "Conan the Barbarian" BWS-a za dlaku bio ukinut, a "Uncanny X-Men" Neala Adamsa bio ukinut zbog pogrešnog tumacanja/zakašnjelih podataka. Strpljenje je uvijek bilo potrebno.

Kada ce se znati da li je SMG #5 u padu ili rastu?
Kako idu Algoritmove mange?


Kod nas se prodaja na kioscima sa sigurnoscu zna nakon sto se izdanje skine sa kioska, a mislim da preliminarne rezultate dobijes i ranije (neka me Nebojša ispravi ako griješim). Dakle, vec bi mogli postojati (preliminarni) podatci o prodaji SMG #5, a jesu li uzlazni ili silazni, to mora Nebojša reci. Za Algoritam još ne znam, ali znam da se ubrzo sprema još jedan manga izdavac na kioscima. Dakle, zbogom europskom, a dobar dan japanskom i superherojskom stripu:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 22/07/2008 : 16:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by The Hammer of Hell
Insajderi, kako kod nas ide sa listama prodaje. Nekada je za Marvel to bilo nakon 7-8 brojeva/mjeseci, tako da je "Conan the Barbarian" BWS-a za dlaku bio ukinut, a "Uncanny X-Men" Neala Adamsa bio ukinut zbog pogrešnog tumacanja/zakašnjelih podataka. Strpljenje je uvijek bilo potrebno.

Kada ce se znati da li je SMG #5 u padu ili rastu?
Kako idu Algoritmove mange?


Kod nas se prodaja na kioscima sa sigurnoscu zna nakon sto se izdanje skine sa kioska, a mislim da preliminarne rezultate dobijes i ranije (neka me Nebojša ispravi ako griješim). Dakle, vec bi mogli postojati (preliminarni) podatci o prodaji SMG #5, a jesu li uzlazni ili silazni, to mora Nebojša reci. Za Algoritam još ne znam, ali znam da se ubrzo sprema još jedan manga izdavac na kioscima. Dakle, zbogom europskom, a dobar dan japanskom i superherojskom stripu:)



Neocekivano (iz dva razloga: 1. ljeto je, a to je jedina strip sezona; 2. kompletna epizoda što bi trebalo stimulirati kupce) preliminarni izvještaji pokazuju pad prodaje. Ukoliko se to iskombinira s vecim postotkom koji sada uzima naš glavni distributer SMG! ulazi u crveno više nego li si to itko može dopustiti.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 22/07/2008 : 16:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>kada sam cuo da ti tižeš ruke od Q na kioscima znao sam da i nama
>nije preostalo puno vremena.

Bestraga, nadao sam se da postoji makar koji red velicine razlike u prodaji.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Digging Bill
Junior Member



Croatia
418 Posts

Member since 29/06/2004

Posted - 22/07/2008 : 16:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Digging Bill's Homepage  Send Digging Bill a Private Message
Šteta
Ja sam upravo procitao SMG! br. 5 i Samurai mi je odlican
Mada je bilo meni bolje kad je bilo više razlicitih stripova unutra..

I sometimes even tried to catch her, but never even caught her name
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000