forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 SMG #5 (na kioscima od 7.7.2008)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 22/07/2008 : 17:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by Digging Bill

Šteta
Ja sam upravo procitao SMG! br. 5 i Samurai mi je odlican
Mada je bilo meni bolje kad je bilo više razlicitih stripova unutra..



Pa u prva cetiri broja magazina predstavljeno je cetiri premijerna naslova (u Hrvatskoj), a ako racunamo i Samurai onda je to 5 stripova u 5 brojeva magazina. Mislim da to i nije bilo tako loš skor.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7648 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/07/2008 : 17:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe



U ostalom, rasprava je akademskoga karaktera jer vec reakcija (tj. izostanak reakcije) citatelja pokazuje kako interes za ovom vrstom magazina na domacem tržištu ne postoji.



Interes za dobrim stripovima i revijama koje ih sadrže uvek postoji, ali...

Posle citanja (i kupovine) prva 4 SMG:

KGB Demoni iz Kremlja - ocajan strip nebuloznog scenarija i prosecnog crteža. Ista ideja je mogla biti sprovedena i kvalitetnije, ali loša karakterizacija, slabi dijalozi, neubedljive motivacije, narativna zbrka i ubedljiva vizuelna prosecnost ucinili su svoje.
ocena: *

Grga Grimizni / Divlje bobice - ne preterano dopadljiv, ali solidan crtež koji vuce uticaje iz americkog underground stripa podržan je pristojno duhovitim tekstom i interesantnim likovima. Umereno uspešan pocetek serijala.
ocena ***

Belladone: Marie - ovako danas Francuzi (i Belgijanci) zamišljaju strip za omladinu, koji je zanatski vrlo korektan, ali u konacnom utisku manje zabavan i od W.I.T.C.H. ili Wondercity.
ocena: **

Lincoln / Tvrda glava - preteciozan, ni dovoljno smešan, ni ozbiljan kvazivestern. Iako je ovakva stilizacija vrlo IN u Franc. danas, crtac Jouvray je upadljivo skromnih mogucnosti, a kolorisanje u tonu (za svaku tablu koriste se samo bliske boje) je napadno, izveštaceno i manje prijemcivo nego kod Grge grimiznog. Pozitivno je da odredena originalnost i "neobicnost", stripu ipak daju minimalnu dozu svežine.
ocena: **1/2

Zakljucak: ako tiraž posle prvog broja ne ide uzlaznom linijom ili pada, razlog treba tražiti prvenstveno u nedovoljno visokom prosecnom kvalitetu odabranih stripova, a ne u nezainteresovanosti publike (za šta?).

Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 22/07/2008 : 17:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by bookglobe



U ostalom, rasprava je akademskoga karaktera jer vec reakcija (tj. izostanak reakcije) citatelja pokazuje kako interes za ovom vrstom magazina na domacem tržištu ne postoji.



Interes za dobrim stripovima i revijama koje ih sadrže uvek postoji, ali...

Posle citanja (i kupovine) prva 4 SMG:

KGB Demoni iz Kremlja - ocajan strip nebuloznog scenarija i prosecnog crteža. Ista ideja je mogla biti sprovedena i kvalitetnije, ali loša karakterizacija, slabi dijalozi, neubedljive motivacije, narativna zbrka i ubedljiva vizuelna prosecnost ucinili su svoje.
ocena: *

Grga Grimizni / Divlje bobice - ne preterano dopadljiv, ali solidan crtež koji vuce uticaje iz americkog underground stripa podržan je pristojno duhovitim tekstom i interesantnim likovima. Umereno uspešan pocetek serijala.
ocena ***

Belladone: Marie - ovako danas Francuzi (i Belgijanci) zamišljaju strip za omladinu, koji je zanatski vrlo korektan, ali u konacnom utisku manje zabavan i od W.I.T.C.H. ili Wondercity.
ocena: **

Lincoln / Tvrda glava - preteciozan, ni dovoljno smešan, ni ozbiljan kvazivestern. Iako je ovakva stilizacija vrlo IN u Franc. danas, crtac Jouvray je upadljivo skromnih mogucnosti, a kolorisanje u tonu (za svaku tablu koriste se samo bliske boje) je napadno, izveštaceno i manje prijemcivo nego kod Grge grimiznog. Pozitivno je da odredena originalnost i "neobicnost", stripu ipak daju minimalnu dozu svežine.
ocena: **1/2

Zakljucak: ako tiraž posle prvog broja ne ide uzlaznom linijom ili pada, razlog treba tražiti prvenstveno u nedovoljno visokom prosecnom kvalitetu odabranih stripova, a ne u nezainteresovanosti publike (za šta?).





Pa onda nema puno dvojbi: nema potrebe za SMG! magazinom na tržištu.

Zahvaljujem svima koji su sudjelovali u diskusiji i doprinjeli donošenju konacne odluke.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 22/07/2008 : 17:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Zahvaljujem svima koji su sudjelovali u diskusiji i doprinjeli >donošenju konacne odluke.

Nekako imam osjecaj da je alexts najviše doprinio.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26499 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/07/2008 : 17:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
odustani od SMG i okreni se nekim drugim izdanjima kao na prm.ramiro drugi integral.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 22/07/2008 : 17:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

odustani od SMG i okreni se nekim drugim izdanjima kao na prm.ramiro drugi integral.



dogovoreno.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7648 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/07/2008 : 18:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Zahvaljujem svima koji su sudjelovali u diskusiji i doprinjeli >donošenju konacne odluke.

Nekako imam osjecaj da je alexts najviše doprinio.

mcn



Ma neceš meni natovariti na vrat grižu savesti za nešto što je vec isplanirano?

Kad bi Bookglobe mene slušao umesto onih Ultimate Marvel naslova objavljivao bi normalne Marvelove naslove, pored Amazing Spidermana tu bi (kao i svuda gde Marvel izdaje stripove) bili i Thor, Hulk, Daredevil , Silver Sulfer, Avengers itd.

I obavezno izdanja sa Marvelovim klasicima (može i crno belo, još bolje). Eto i taj Paninijev novinski Spajderman Romite Sr. je sjajna stvar.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 22/07/2008 : 18:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>odustani od SMG i okreni se nekim drugim izdanjima kao na prm.ramiro drugi integral.

A jaki the pee-drinker ce ovaj put dati primjedbe na prijevod prije nego bude otisnuto.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

Edited by - mcn on 22/07/2008 18:17:14
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 22/07/2008 : 18:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Ma neceš meni natovariti na vrat grižu savesti za nešto što je vec
>isplanirano?

Ne znam hocu li ... Kako mi ide?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 22/07/2008 : 18:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
Znaci, definitivno i do nas je došlo to da kiosci otpadaju kao nacin distribucije stripova. Sa 300, 500 ili caaak 999 kupaca ocigledno je neisplativo ici na takvu distribuciju, tako da je ovo bio posljednji krik iz savane.

Moracu više napora uložiti u to da se riješim 'ebenog tika da svaki put kad prodem kraj kioska pogledam šta ima novog, iako vec godinama znam mjesecima unaprijed što, kad, gdje i pošto. Damn.

Kiosk RIP 2008.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7648 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/07/2008 : 19:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
Predlažem da se ljubitelji stripa u Hrvatskoj udruže u akciju "Zamolimo Tisak da ne uništava strip". (Ako sam zapamtio Tisak se zove distributer koji je uveo pravilo da mora da se da veliki novac za pokretanje novog izdanja, ispravite me, ako je druga firma)

Delegacija koja ce predvoditi ovu akciju treba da zakaže sastanak sa vlasnikom (vlasnicima) ovog lanca kioska i da objasni vlasniku kako je strip u Hrvatskoj još uvek u krizi, da mu treba oporavak, a kako nova pravila odmažu u tome.

Ako je vlasnik pošten, dobronameran covek i ljubitelj devete i umetnosti uopšte, on ce da promeni svoje pravilo o novom izdanju na svojim kioscima i nece ga primenjivati na stripove. Šta više treba pregovarati da se za novo strip izdanje (prvih par brojeva) ne placa ništa kioscima i da ga oni distribuiraju bez nadoknade. Tako da bude omoguceno eksperimentisanje sa cestim novim naslovima, dok se ne utvrdi koja najviše odgovaraju interesovanjima publike.

Sve u cilju akcije podrške stripu.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 22/07/2008 : 19:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Meni je malo smijesno da se ovdje "odlucuje" o buducnosti magazina, mislim, valjda niko ne ocekuje da izdavac posluje s gubitkom ( mozemo se nadati :), i ako je to cinjenica, ic okej, but, ako ima imalo prostora za poslovanje, trebalo bi nastaviti. Kao sto neko kaze, nije to moj casopis iz snova, ali meni je vrlo drag.
E, da, jos nesto, puno mi je drazi koncept smg-a kao magazina, s 4, 5 stripova po broju, nego mini album. Zasto? Pa, mcn je reka zasto:)

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Digging Bill
Junior Member



Croatia
418 Posts

Member since 29/06/2004

Posted - 22/07/2008 : 19:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Digging Bill's Homepage  Send Digging Bill a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

quote:
Originally posted by Digging Bill

Šteta
Ja sam upravo procitao SMG! br. 5 i Samurai mi je odlican
Mada je bilo meni bolje kad je bilo više razlicitih stripova unutra..



Pa u prva cetiri broja magazina predstavljeno je cetiri premijerna naslova (u Hrvatskoj), a ako racunamo i Samurai onda je to 5 stripova u 5 brojeva magazina. Mislim da to i nije bilo tako loš skor.



Je, to je ok, nego mislio sam reci da mi se više svidjala forma prva 4 SMG!-a, opcenito
Mada mi je Samurai dosad najbolji strip u ovih 5 brojeva
Ali mislim i da je vrlo fer da ste objavili sada cjelovitu epizodu, pogotovo ako nece SMG! više izlaziti, što mi je žao, ali ako se mora

I sometimes even tried to catch her, but never even caught her name

Edited by - Digging Bill on 22/07/2008 19:07:56
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 22/07/2008 : 19:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

Predlažem da se ljubitelji stripa u Hrvatskoj udruže u akciju "Zamolimo Tisak da ne uništava strip". (Ako sam zapamtio Tisak se zove distributer koji je uveo pravilo da mora da se da veliki novac za pokretanje novog izdanja, ispravite me, ako je druga firma)

Delegacija koja ce predvoditi ovu akciju treba da zakaže sastanak sa vlasnikom (vlasnicima) ovog lanca kioska i da objasni vlasniku kako je strip u Hrvatskoj još uvek u krizi, da mu treba oporavak, a kako nova pravila odmažu u tome.

Ako je vlasnik pošten, dobronameran covek i ljubitelj devete i umetnosti uopšte, on ce da promeni svoje pravilo o novom izdanju na svojim kioscima i nece ga primenjivati na stripove. Šta više treba pregovarati da se za novo strip izdanje (prvih par brojeva) ne placa ništa kioscima i da ga oni distribuiraju bez nadoknade. Tako da bude omoguceno eksperimentisanje sa cestim novim naslovima, dok se ne utvrdi koja najviše odgovaraju interesovanjima publike.

Sve u cilju akcije podrške stripu.



Koje je boje nebo na tvojoj planeti?

www.stripgen.com
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 22/07/2008 : 19:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Razocaran sam ovim sto citam...nadam se da ce ipak SMG! opstati i to sa fr/be stripovima...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 22/07/2008 : 19:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>fr/be stripovima...

Ovo sam u prvi mah procitao "freebee" stripove.

mcn

PS E, i ja bih malo alextsove droge.

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 22/07/2008 : 20:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>fr/be stripovima...

Ovo sam u prvi mah procitao "freebee" stripove.

mcn

PS E, i ja bih malo alextsove droge.



Mda,kako god...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7648 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/07/2008 : 20:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
Pa kad se MCN pravi duhovit, mogu valjda i ja. Samo nema smajlija, jer oni dodu kao smeh u humoristickoj seriji - suviše ocigledno.

SMG gura dalje, ali bojim se kao Marvel izdanje za decu do 10 godina.

Ipak jedan smajli
Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 22/07/2008 : 21:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by mcn

>Zahvaljujem svima koji su sudjelovali u diskusiji i doprinjeli >donošenju konacne odluke.

Nekako imam osjecaj da je alexts najviše doprinio.

mcn



Ma neceš meni natovariti na vrat grižu savesti za nešto što je vec isplanirano?

Kad bi Bookglobe mene slušao umesto onih Ultimate Marvel naslova objavljivao bi normalne Marvelove naslove, pored Amazing Spidermana tu bi (kao i svuda gde Marvel izdaje stripove) bili i Thor, Hulk, Daredevil , Silver Sulfer, Avengers itd.

I obavezno izdanja sa Marvelovim klasicima (može i crno belo, još bolje). Eto i taj Paninijev novinski Spajderman Romite Sr. je sjajna stvar.



Sve to moze, ali niposto ne treba gasiti ni Ultimate Marvel ni SMG!
Prvo: neki od nas zapravo citaju/prate Ultimate serijale i, iskreno, ne vidim uopce po cemu su to "obicni" Marvel naslovi bolji od Ultimate naslova. Pa, mislim, The Ultimates je vrlo kvalitetan strip, puno, puno kvalitetniji od vecine drugih naslova uopce. A i drugi su mi naslovi isto dragi, ponajvise USM. Stoga mislim da nije pametno gasiti te serijale jer ih nekolicina ipak kupuje, a jos kad bi se one koji namjerno bojkotiraju te naslove moglo nekako prekrstiti-- Mislim, ocjenjujes tu neke SMG! naslove koji su nista drugo doli nesto prosjecno, ali s valjanim razlogom: vjerojatno je redakcija mislila kako im za pocetak jednostavno treba nesto prosjecno s cim mogu krenuti, a kasnije bi se onda vjerojatno prebacili na neke bolje naslove. I onda mi, umjesto da im damo podrsku u tome sto zele nesto novo izdati, blatimo njihov izbor koji je ipak daleko bolji od Ludensovog! Daleko bolji!! (#ebo vas Zagor, da vas je--!!) Ja mislim da biste, gospodine Radicu, trebali zanemariti negativne komentare jer, ipak, koliko god axle blatio vas izbor stripova, on je sve do sada izasle brojeve SMG!-a kupio. Zato smatram da biste se trebali malo osokoliti/opametiti i ne donositi odluke samo na temelju jedne kritike, vec sagledati isplativost izdavanja u kolicini prodanih primjeraka i zaradi.
Toliko.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 22/07/2008 : 21:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
[quote]Originally posted by TinK2


Ja mislim da biste, gospodine Radicu, trebali zanemariti negativne komentare jer, ipak, koliko god axle blatio vas izbor stripova, on je sve do sada izasle brojeve SMG!-a kupio.


[quote]


O cemu ti to pricas covece...kad sam ja blatio izbor stripova u SMG!?!

...BD, c'est la vie...

Edited by - axle munshine on 22/07/2008 21:52:01
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 22/07/2008 : 22:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
Negativni komentari, kao što je sigurno svima sigurno jasno, ne mogu biti uvjet gašenja nekog izdanja. Jednostavno nema interesa za ovu vrstu proizvoda, a slaba prodaja nikako ne može biti rezultat nekog "bojkota" ili nezainteresiranosti skupine ljudi s jednoga foruma. Iako se ljudima na forumu može uciniti kako su upravo oni (ili forum) neki presudan faktor u strip industriji (a ova je mesijanska zabluda cesta i kod izdavaca) nije zgorega stvari sagledati nešto realisticnije. Vjerujte mi, cak i da svaki posjetitelj stripovi.com kupi po primjerak magazina kakav je Q ili SMG! to teško da bi bilo dovoljno za njihov opstanak na kisocima. Jednostavno, troškovi i golem trud potreban za, koliko toliko, redovito servisiranje takvg pogona je nešto što je teško držati na površini. Svatko od nas koji starta neki projekt zacrta generalne ciljeve i uvjete poslovanja. Ukoliko se proizvod (a magazin je prije svega proizvod, što god netko mislo o tome) krece unutar tih gabarita nedvojbeno postoji spremnost da se nastavi s radom. Kada stvar postane bezizgledna ne preostaje drugo nego dici ruke.

U obranu naslova objavljenih u SMG! mogu samo reci kako su neki od vas, koji su ih komentirali, ili potpuno lišeni ikakvog stripovskog senzibiliteta, ili ste neargumentirano precijenili europsku suvremenu produkciju jer se Lincoln i Grga zasiguno nalaze medu dvadesetak ponajboljih naslova u posljednjih nekoliko godina, ili ste naprosto nesretna kombinacija prvoga i drugoga. Kao osoba koja iz vlastitog i profesionalnog interesa pratim europski strip u posljednjih petnaestak godina vrlo detaljno (desetak eurpskih izdavaca zasipa me mjjsecno desetinama svojih albuma, pa mogu reci da imam prilicno dobar pregled naslov) i teško mogu izvojiti desetak naslova koii se mogu nositi s Lincolnom i Grgom. KGB je definitivno bolje napravljen od svih DD ili MM naslova (koje ja, u svakom slucaju, i ne smatram stripom) iako, naravno, nema neku posebnu vrijednost (osim vrlo zanimljive politicke pozadine koja ne mora nužno svima biti zanimljiva ili razumljiva), a Beladonne je posve korektan pustolovni stip kakvih je do sada napravljeno nekoliko tisuca, a bit ce ih napravljeno još. Dakle, u tom smislu vjerujem kako nema neke posebne potrebe obracati pažnju na "kritike" jer one definitivno nisu racionalne i opravdane.
Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 22/07/2008 : 22:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message
Pa zasto onda gasenje magazina nakon jednog vrlo neugodnog komentara (ili sam ga barem ja tako percipirao, a, vjerujem, sudeci po reakciji bookglobea, i on sam)? Cemu onda provodjenje ovakve ankete/diskusije ako to ionako ne znaci nista? I onda jos tako nagla reakcija... Ili sam ja lud (sto isto nije iskljuceno), ili tu emocije ipak igraju veliku ulogu (,iako to nije uopce ocekivano)?
Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 22/07/2008 : 23:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message
Pardon, ispricavam se najdublje. Krivo sam napisao ime. Radi se o ALEXTSU, a ne AXLEU. Jos jednom, najdublje isprike axleu jer stvarno nije nista kriv, vec ja. Naime, ovaj me topic toliko potresao da sam potpuno pobrkao vas dvojicu. Jos jednom, NAJDUBLJE ISPRIKE.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/07/2008 : 23:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

Negativni komentari, kao što je sigurno svima sigurno jasno, ne mogu biti uvjet gašenja nekog izdanja. Jednostavno nema interesa za ovu vrstu proizvoda, a slaba prodaja nikako ne može biti rezultat nekog "bojkota" ili nezainteresiranosti skupine ljudi s jednoga foruma. Iako se ljudima na forumu može uciniti kako su upravo oni (ili forum) neki presudan faktor u strip industriji (a ova je mesijanska zabluda cesta i kod izdavaca) nije zgorega stvari sagledati nešto realisticnije.


Za kiosk izdanja, svakako, dok za albumska izdanja forum predstavlja ipak dobar dio publike. Bar 50% ljudi koji kupuju moja izdanja su s foruma i osobno ih poznajem.

quote:
Originally posted by bookglobe
Vjerujte mi, cak i da svaki posjetitelj stripovi.com kupi po primjerak magazina kakav je Q ili SMG! to teško da bi bilo dovoljno za njihov opstanak na kisocima. Jednostavno, troškovi i golem trud potreban za, koliko toliko, redovito servisiranje takvg pogona je nešto što je teško držati na površini. Svatko od nas koji starta neki projekt zacrta generalne ciljeve i uvjete poslovanja. Ukoliko se proizvod (a magazin je prije svega proizvod, što god netko mislo o tome) krece unutar tih gabarita nedvojbeno postoji spremnost da se nastavi s radom. Kada stvar postane bezizgledna ne preostaje drugo nego dici ruke.


Ma to je sasvim jasno. Ako donosi gubitak i nema izgleda da ce se to promijeniti, nema se tu šta pricati. Gasi, Meho. Niti bi ti itko trebao zamjeriti na takvoj odluci.

quote:
Originally posted by bookglobe
U obranu naslova objavljenih u SMG! mogu samo reci kako su neki od vas, koji su ih komentirali, ili potpuno lišeni ikakvog stripovskog senzibiliteta, ili ste neargumentirano precijenili europsku suvremenu produkciju jer se Lincoln i Grga zasiguno nalaze medu dvadesetak ponajboljih naslova u posljednjih nekoliko godina, ili ste naprosto nesretna kombinacija prvoga i drugoga. Kao osoba koja iz vlastitog i profesionalnog interesa pratim europski strip u posljednjih petnaestak godina vrlo detaljno (desetak eurpskih izdavaca zasipa me mjjsecno desetinama svojih albuma, pa mogu reci da imam prilicno dobar pregled naslov) i teško mogu izvojiti desetak naslova koii se mogu nositi s Lincolnom i Grgom. KGB je definitivno bolje napravljen od svih DD ili MM naslova (koje ja, u svakom slucaju, i ne smatram stripom) iako, naravno, nema neku posebnu vrijednost (osim vrlo zanimljive politicke pozadine koja ne mora nužno svima biti zanimljiva ili razumljiva), a Beladonne je posve korektan pustolovni stip kakvih je do sada napravljeno nekoliko tisuca, a bit ce ih napravljeno još. Dakle, u tom smislu vjerujem kako nema neke posebne potrebe obracati pažnju na "kritike" jer one definitivno nisu racionalne i opravdane.


Slazem se da su Grga i Lincoln dobri, mada ne toliko da ulaze medju top 20 ovog desetljeca, ali top 50 svakako. Beladonne je scenaristicki tanka, ali crtacki prekrasna pa zasluzuje objavljivanje, dok je jedino KGB potpuni promašaj (dakle 3/4, to je super prosjek). Uz duzno postovanje, KGB ne moze stati u istu recenicu sa Martijem ili Dylanom. Jednostavno je preloš strip, dok su ova dva na momente izvrsni, genijalni cak, a uglavnom solidni.

Trouble will find me
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 22/07/2008 : 23:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by TinK2

Pa zasto onda gasenje magazina nakon jednog vrlo neugodnog komentara (ili sam ga barem ja tako percipirao, a, vjerujem, sudeci po reakciji bookglobea, i on sam)? Cemu onda provodjenje ovakve ankete/diskusije ako to ionako ne znaci nista? I onda jos tako nagla reakcija... Ili sam ja lud (sto isto nije iskljuceno), ili tu emocije ipak igraju veliku ulogu (,iako to nije uopce ocekivano)?



Gašenje magazina vezano je za preliminarne izvještaje o prodaji. Peti broj je bio eksperiment koji je trebao utvrditi može li magazin, u izmjenjenoj formi i s novom cjenom, opstati. Pokazuje se da ne može. Kad je vec tako onda zaista nema potrebe trpjeti i citati kojekakva trabunjanja vec je naprosto logicno odustati kada a) nema interesa i b) jedini interes iskazuju oni koji su skloni iskljucivo neargumentranom pljuvanju. Tko zna, možda ih takavi nastupi cine vecima u vlastitim ocima, možda time prikrivaju kakav kompleks, no pripisati im"zaslugu" za gašenje nekog magazina doista bi bilo malo previše.
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000