forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripoteka
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 13/09/2007 : 10:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Ljudi, evo opet ovoga. Ne želim se više stvarno s njim prepucavati, a vi dajte za pravo onome kome hocete.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 13/09/2007 : 13:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Ljudi, evo opet ovoga. Ne želim se više stvarno s njim prepucavati, a vi dajte za pravo onome kome hocete.



-Ma neka tebi svi dadu "za pravo".Nema tu "prepucavanja",smo sam htio da postaviš konkretan dokaz na temelju kojeg garantiraš.Ako ga posjeduješ,bilo bi super,jer bi uklonili ovu sumnju.-To što si ti prepotentni sveznalica,pa svagdje gurneš "brk",tvoj problem.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 13/09/2007 : 17:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
Iako mi je dovoljan ili sigijev ili wiskeyev sud da ne idem kopati dalje odlucio sam izvuci te problematicne stripoteke i evo zbog cega mislim da su u pravu...
Iza Umpah paha se navodi da je sljedeca epizoda daltoni u kanadi dakle talicni tom - sve što znamo (tj. možemo pretpostaviti ) da su ta dva broja išla jedan za drugim i to prvo umpah pa talicni - e sada kada se stave zajedno sva prva 4 broja vidi se da su umpah i talicni za centimetar veci od ostalih - što može znaciti da je to bio prvotni format - vec dan cooper se izjadicio sa velicinom (ne debljinom to je irelevantno sa 5 i ostalim kasnijim brojevima) dok je krcko malo manji od umpaha i talicnog ali u jednakom razmjeru veci od dana coopera....što može govoriti da se u pocetku malo tražio format - a nekako sumnjam da su prvo poceli sa jednim formatom pa ga malo smanjili pa opet povecali i na kraju opet smanjili...nije logicno
Uostalom nije ni bitno ja vjerujem dvojici mojih prijatelja koji su imali tu prednost da kupuju stripoteke na kiosku u doba dok mene nije bilo...i jedino zašto sam uopce išao sam kopati jeste što mi je mucno da ih se proziva bezveze jer to ni sa cime nisu zaslužili
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 14/09/2007 : 18:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

Iako mi je dovoljan ili sigijev ili wiskeyev sud da ne idem kopati dalje odlucio sam izvuci te problematicne stripoteke i evo zbog cega mislim da su u pravu...
Iza Umpah paha se navodi da je sljedeca epizoda daltoni u kanadi dakle talicni tom - sve što znamo (tj. možemo pretpostaviti ) da su ta dva broja išla jedan za drugim i to prvo umpah pa talicni - e sada kada se stave zajedno sva prva 4 broja vidi se da su umpah i talicni za centimetar veci od ostalih - što može znaciti da je to bio prvotni format - vec dan cooper se izjadicio sa velicinom (ne debljinom to je irelevantno sa 5 i ostalim kasnijim brojevima) dok je krcko malo manji od umpaha i talicnog ali u jednakom razmjeru veci od dana coopera....što može govoriti da se u pocetku malo tražio format - a nekako sumnjam da su prvo poceli sa jednim formatom pa ga malo smanjili pa opet povecali i na kraju opet smanjili...nije logicno
Uostalom nije ni bitno ja vjerujem dvojici mojih prijatelja koji su imali tu prednost da kupuju stripoteke na kiosku u doba dok mene nije bilo...i jedino zašto sam uopce išao sam kopati jeste što mi je mucno da ih se proziva bezveze jer to ni sa cime nisu zaslužili



-A tko ih proziva?-Kako si ti iznio svoje zapažanje,logicnost,tako sam i ja.To što se Mladen ima potebu isticat svojom netolerancijom,njegova stvar.-Evo savjet za mir u "kuci"--zar je problem nazvat g.Dragincica u Marketprint i priupitat zašto je u stripoteci br.1000 naveo onakav redosljed?-Bio je tamo od mladosti,pa valjda covjek ima razlog,zašto je tako napisano ili ce tu "kukuljicu" ostavit da saznamo kada izade knjiga!?
-Eto,a garantirat nešto,na temelju indicija i vlastitog naklapanja,svojstveno je doticnom gospodinu.Žigu ne poznajem i nisam ga niti spomenuo.-Pozdrav
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 14/09/2007 : 19:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
ja nemam potrebu zvati dragincica ja sam na miru sa popisom a s druge strane daleko radje nazovem ili sretnem mladena ili žigu...
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 14/09/2007 : 19:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

ja nemam potrebu zvati dragincica ja sam na miru sa popisom a s druge strane daleko radje nazovem ili sretnem mladena ili žigu...




-Pa to je u redu.-Samo ja nisam ni mislio na tebe.Sam si se ukljucio u prepisku,a ja ti mogu samo zahvalit na sudjelovanju.Ljepo je kada ljudi razgovaraju,a još ljepše kada se susrecu.Pozdrav
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 14/09/2007 : 20:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message

ali koja je to tvoja logicnost....ti iznosiš tude mišljenje (spoznaje, whatever) a ne vlastito - i to cini nemogucim dalje rasprave s tobom...uzaludno je...bolje je raspravljati s pravim vlasnikom (ako je to i on) tvoga stava
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 14/09/2007 : 21:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by rommel


ali koja je to tvoja logicnost....ti iznosiš tude mišljenje (spoznaje, whatever) a ne vlastito - i to cini nemogucim dalje rasprave s tobom...uzaludno je...bolje je raspravljati s pravim vlasnikom (ako je to i on) tvoga stava



-Ma pusti mene.Ja ti i ne znam što je logika.Citiram tuda mišljenja jer nemam svoj stav.Zaista ne vidim razloga da sa mnom raspravljaš,slažem se,a i sam si napisao da je uzaludno.Apsolutno se slažem sa tobom.Nema potrebe da nepotrebno trošiš vrijeme.Pozdravljam te.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 14/09/2007 : 21:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
Pozdravi moji i tebi....ali ja sam ti prestar da se mijenjam i po onoj staroj "neprijatelji mojih prijatelja nisu i moji prijatelji" reagirah kako nadjoh za shodno...pa ako ti poštediš prijatelje moje i ja cu istom mjerom tebe a dotle
pozdrav
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 14/09/2007 : 22:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

Pozdravi moji i tebi....ali ja sam ti prestar da se mijenjam i po onoj staroj "neprijatelji mojih prijatelja nisu i moji prijatelji" reagirah kako nadjoh za shodno...pa ako ti poštediš prijatelje moje i ja cu istom mjerom tebe a dotle
pozdrav



Apsolutno za pohvalu,samo što se je tvoj prijatelj prvi nametnuo u jednoj prepisci.Duga prica.Na ovu bezrezervnu podršku mogu samo konstataciju,ne bih se složio.U suštini,po onoj staroj "sa kim si,takav si".Jednostavno receno, nisam ti zavidan na prijatelju,neka ti bude.-Uz napomenu,nisam ni ja u cvijetu mladosti!Reagirao si(sa obzirom na prijateljski odnos) sasvim normalno i razumljivo,vjerojatno bih i ja na tvojem mjestu.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 14/09/2007 : 23:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Dveribade haj kad stignes posalji mi devizni,ako nemas posalji ko je glava porodice da posaljem na njeno ime
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 15/09/2007 : 12:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
eh, prijatelji moji

redosled je takav, kakav sam napisao

u to vreme kupovao sam panoramu, stripoteku i crtane romane
to mi je bilo nešto najdraže i svaki sam broj ocekivao na kiosku kao suvo zlato
kad je stripoteka pocela izlaziti, do mi je bilo nešto najlepše u životu
svaki broj sam bezbroj puta procitao, moram priznati, da sam malcice bio razocaran nad krckom, ali tigrovi, koji su išli poslije, opet su me privukli
pa onda price olak gladijator, karl viking, celicna pesnica.. stripoteka je pocela objavljivat i ozbiljne, nehumoristicke stripove, mnogi od njih doduše reprintani iz panorame, ali kompletne epizode
pa tamo je izlazio i james bond, morg, pa modesty blaise, pa bluberry i lik orient
svega toga se secam, kao da je bio juce
i još nešto, samo sam jednom došao do mogucnosti, da nabavim duplikat
morskih tigrova, duplikat krcka mi još uvek fali
skoro bih rekao, da su ta dva broja medju najredim brojevima, koji su izašli
bar po mom iskustvu

i još samo, da potvrdim razmišljanje kolege, koji je pravilno uocio, da su dvobroji poceli zbog teškoca izlaženja i distribucije
bio sam jedan od onih, koji je povremeno pisao uredništvu stripoteke, komentirao junake i slicno. isto sam se tako založio da bi stripoteka izlazila bar dva puta tjedno
i pocela je tako izlaziti, samo je tempo bio prevelik za takav nacin izlaženja
sve više i više je kasnila, cak i po jednu sedmicu, tako da sam siguran, da su na osnovi toga poceli sa dvobrojevima, da uhvate ritam
i uhvatili su ga
mislim da je to to

______________________
onaj, koji sniva tudje snove

Edited by - sigismundus on 15/09/2007 13:37:33
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 15/09/2007 : 19:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by sigismundus

eh, prijatelji moji

redosled je takav, kakav sam napisao

u to vreme kupovao sam panoramu, stripoteku i crtane romane
to mi je bilo nešto najdraže i svaki sam broj ocekivao na kiosku kao suvo zlato
kad je stripoteka pocela izlaziti, do mi je bilo nešto najlepše u životu
svaki broj sam bezbroj puta procitao, moram priznati, da sam malcice bio razocaran nad krckom, ali tigrovi, koji su išli poslije, opet su me privukli
pa onda price olak gladijator, karl viking, celicna pesnica.. stripoteka je pocela objavljivat i ozbiljne, nehumoristicke stripove, mnogi od njih doduše reprintani iz panorame, ali kompletne epizode
pa tamo je izlazio i james bond, morg, pa modesty blaise, pa bluberry i lik orient
svega toga se secam, kao da je bio juce
i još nešto, samo sam jednom došao do mogucnosti, da nabavim duplikat
morskih tigrova, duplikat krcka mi još uvek fali
skoro bih rekao, da su ta dva broja medju najredim brojevima, koji su izašli
bar po mom iskustvu

i još samo, da potvrdim razmišljanje kolege, koji je pravilno uocio, da su dvobroji poceli zbog teškoca izlaženja i distribucije
bio sam jedan od onih, koji je povremeno pisao uredništvu stripoteke, komentirao junake i slicno. isto sam se tako založio da bi stripoteka izlazila bar dva puta tjedno
i pocela je tako izlaziti, samo je tempo bio prevelik za takav nacin izlaženja
sve više i više je kasnila, cak i po jednu sedmicu, tako da sam siguran, da su na osnovi toga poceli sa dvobrojevima, da uhvate ritam
i uhvatili su ga
mislim da je to to



-Eto,ljepo i simpaticno napisano....Hvala Žiga.-Možda fali malo ovakvih tekstova od starijih generacija stripoljubaca.-Pozdrav
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 15/09/2007 : 19:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 26/09/2007 : 00:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Sutra je salon stripa,a od 16 h je burza! Trebam tamo nabaviti nesto starih stripoteka i inspirisan time prenosim tekst Mr Anice Tucakov iz njene knjige `Strip u Srbiji 1975-1995` o ovom strip magazinu:

Nedefinisana i nedosledna politika zvanicnih izdavackih kuca je u objavljivanju stranog stripa napravila sasvim nejasnu situaciju, zbog cega se upoznavanje sa opusom makar onih najhitnijih svetskih stvaralaca svodilo na individualno snalaženje i nabavku inostranih izdanja. U nedostatku albumskih izdanja, kao najprimerenijeg oblika komuniciranja strip dela i publike, dolazilo je do pojave bezbroj reprinata u svim mogucim revijama, dok je veliki deo tržišta bio zagušen jeftinim trecerazrednim uvoznim stripovima.
Sedamdesetih godina licencno strip-izdavaštvo je uhvatilo na ovom tlu dublji koren, narocito sa pojavom "Stripoteke". Poznati novosadski izdavacki centar "Forum" pokrece veoma respektabilnu i istorijski neprocenjivu strip reviju, koja je donosila, uglavnom, stripove inostranih autora, da bi tokom 80-ih pocela publikovanje i domacih dela. Stripovi objavljivani u "Stripoteci" sigurno su uticali na obrazovanje visokog ukusa i uvodenjem svetskih kriterijuma znacajno uticali i na formiranje domacih autora i pariranje njihovih radova u odnosu na aktuelne opsege svetske strip-scene.
"Stripoteka" predstavlja, gotovo sigurno, pravu instituciju u pogledu prezen¬tiranja najvecih ostvarenja iz domena devete umetnosti i upoznavanja sa tekovinama svetske strip-produkcije, koje je domaca javnost u tom periodu mogla redovno pratiti. Ciklicno postavljeno izdavanje pojedinih serijala upoznalo je citaoce sa nekim od najvecih serijala u istoriji stripa, od klasicne belgijske kari-katuralne škole Goscinnva i Uderza ("Asterix"), Morisa (Lucky Luke), zatim i "Iznoguda" (Tabary/Goscinny), potom stalno prisutnog "Gastona" nedostižnog Andre Franquina, velikane klasike americkog avanturistickog stripa poput "Johny Hasard"-a Franka Robbinsa, koji je objavljivan tokom cele istorije ovog casopisa posvecenog stripu, u razmacima, u oko ukupno 50 brojeva, "Steve Canyon"-a Miltona Caniffa, "Špirita" Will Eisnera, "Rip Kirby", "Jungle Jim" i "Flash Gordon" Alexa Raymonda, "Prince Valiant" Harolda Fostera, zatim "Tarzana" u vrhunskoj Hogarthovoj i Manningovoj obradi, ali ubrzo i Branislava Kerca i Sibina Slavkovica, zatim drugu veliku liniju francusko-belgijske škole, ovog puta realisticnog pristupa, u okviru ekspresionisticke slobode i vizuelne stilizacije, najpre pod vodstvom velikana vesterna Jijea i "Jerry Springa" do Giraudovog "Blueberry"-a i "Jim Cutles"-a, Hermannovog "Komanche"-a, do najboljih domacih predstavnika vesterna koje je u ovom casopisu, sa pravom, zastupao Rajko Miloševic - Gera sa "Teksaškim jahacima".
Od evropskih špijunsko-avanturistickih klasika tu su "Modesty Blaise" i "James Bond", a "Stripoteka" je uvodila domace citaoce i poštovaoce stripa i u svet aktuelnih autora stripa, sa izborom koji izaziva i iz današnje perspektive dužan respekt. Naime "Aster Blistok" autorskog para Ribera/Godard, "Agent E-100" Godarda, Hermannov opus raskošno predstavljen "Bernard Prinsom" sa 7 epi¬zoda, "Džeremajom", "Jugurthom" u njegovoj i varijanti Franza, "Komache", znacajna zastupljenost Corbena sa "Svetom mutanata", "Bladstarom", "Denom" (i sve to u boji) i raznim kratkim pricama, "Valerian" Meziersa, kao jedan od najzastupljenijih i najomiljenijih stripova tada u svetu uopšte, Don Lawrence sa "Dalekom planetom" i "Stormom", Buscema-in "Konan", silovito poetski Prat-tov svet sa "Corto Malteseom", "Anom iz džungle", "Pustinjskim škorpijama", "Indijanskim letom" uradenim u saradnji sa Manarom i raznim kratkim stripo¬vima - svi ti stripovi samo ukazuju kako je tadašnji citalac "Stripoteke" imao uvid u najbolju mainstream produkciju svetskog stripa. I sve ostale relevantne autore tada prisutne na stranicama "Stripoteke" i dostupne citaocima sa naših prostora (Vance, Alexis, Breccia, Loisel sa "Quete de l'oiseau du temps", Bour-geon sa "Nošeni vetrom", svetski hit "Torpedo" (Abuli/Bernet), Alfonso Font sa "Zarobljenikom zvezda" itd.), bilo bi nemoguce navesti u potpunosti, ali i letimican pregled svih autora i stripova tada dostupnih našoj citalackoj publici ukazuje na visoke standarde koji su tada vladali svetskom scenom i koji su uslovljavali i visoke kriterijume u okviru domace produkcije. "Stripoteka" je strip-casopis namenjen golovo iskljucivo najboljim ostvarenjima inostranog stripa. Medutim, i pojedini domaci autori su dobili priliku da prezentuju na stranicama ovog Casopisa svoje radove, uklapajuci se i u pogledu visokog tehnickog kvaliteta, znaci majstorske rafiniranosti, ali i u pogledu principa, koji se bazirao na pracenju najnovijih svetskih tendencija. Razmah domaceg strip-izdavaštva na prostoru prethodne Jugoslavije, tokom 70-ih i pocetka 80-ih godina upotpunjuje i postojanje sarajevskih revija. "Strip art", kao najuspešniji sarajevski strip-magazin, vodenje izuzetno preduzimljivom aktivnošcu glavnog urednika Ervina Rustemagica. Pod zaštitnickim logom Mirka Ilica, na 100 strana i uz skup elitnih domacih i inostranih autora, medu kojima se istice Ervinova najveca uzdanica, docnije i velika zvezda svetskog stripa -belgijski autor Hermann, ovaj magazin je uskoro ostvario respektni medunarodni ugled koji ce u sezoni 1983/84 kulminirati na uglednom i najstarijem meduna¬rodnom festivalu u italijanskom gradicu Lucci sa osvojenom nagradom "Yellow kid" za najbolju svetsku strip-reviju.
Medutim, domacim autorima bilo je gotovo onemoguceno da objavljuju svoje stripove u visokotiražnim izdanjima. "Stripoteka" je tek pocetkom osamdesetih bila spremna da objavi samo one autore koji su vec stekli status zvezde - Kordej, Pahek, Rajko MiloŠevic-Gcra, Dcvlic, Kerac. Kada je izdavacima pocelo nedo¬stajati deviza za uvoz stripova, sve više se obracaju domacim autorima. "Forum" je dobio svetska prava za kreiranje "Tarzana" i Branislav Kerac, Sibin Slavkovic i Branko Plavšic su možda najvece priznanje dobili kasnijom konstatacijom da su stvorili vlastitog, prepoznatljivog "Tarzana"- "Forum" je zaposlio i Kordeja koji je nastavio sa stvaranjem, uglavnom, metaforickih stripova - "Zvijezde", "Vam" itd. "Dnevnik" je, na žalost, okupljao autore radi izrade stripova minorne vrednosti i najprizemnijih pretenzija - "Veliki Blek", "Otpisani", "Roko", što su naslovi samo onih najpoznatijih i stvorenih na osnovu poznatih TV serija. Ujedno, ova dva novosadska izdavaca prvi su otvorili radna mesta crtaca stripa, dok "Vjesnik" sklapa ugovore za izradu "Toma & Jerry-a".








Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/09/2007 : 01:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Buduci da me nije bilo na netu tek san sad primjetija ovaj topic. I naknadno se ukljucujem ali isto bi Vam reka i da san sudjelova na topicu od pocetka.
Tribali ste samo pogledati moj popis i skratili bi raspravu i svade

Usput, netko je spomenija izdanja /1. Pa nije tu baš sve tako zbrkano, nekog smisla ima a cinjenica je da su ta izdanja bili vanredni brojevi neke serije ( konkretno Eks-a ) i objavljivani su paralelno sa regularnom serijom. Numeracija je oznacavala broj regularnog izdanja u cijem tjednu izdavanja je objavljen i vanredni broj. Dakle ako je u nekom tjednu objavljen broj 152 Eks almanaha, tada je vanredni broj objavljen istog tjedna imao broj 152/1.

Dakle eto ideje Bernardu kako Ludens može doskociti što vecem broju izdanja na kioscima. Stavi oznaku /1. Tako bi umisto Markovog specijalca imali Mark 12/1

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 26/09/2007 : 01:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message
Danas sam malo pregledavao forum na UPPS-u i vidio da su tamo popljuvali Stripoteku zbog kvaliteta papira i stampe usporedjujuci je sa strip albumima. Ljudi moji, bez obzira sta ko napisao o Stripoteci za mene je ona prestavljala (i danas predstavlja) prekretnicu u mom otkrivanju stripa, pogotovu francusko - belgijske stole ciji sam veliki fan. U vrijeme kada je izlazila na nasem trzistu nisi mogao kupiti strip albume prevedene na nas jezik (ili veoma malo) tako da sam iz broja u broj "gutao" Stripoteku. Godinama i decenijama... Ponovno pokretanje Stripoteke me odusevilo i mislim da je nakon pocetnog lutanja i fulova s nekim stripovima kvalitet odabranih stripova na prilicno visokom nivou i predstavlja dobru referencu za nabavku stripova drugih izdavaca (srpskih i hrvatskih) koji su poceli albumsko izdavanje ovih stripova. Stripoteka je uvijek bila za mase, a cijena od 10-20 eura za jedan album u boji je ipak za vecinu nas samo san. I tesko da bi se odlucio da se rijesim svih svoji 1033 (minus dvobroji) Stripoteka zbog usminkanih albuma za koje znam da cu tesko vide od 2 puta u zivotu otvoriti...

Neka nam jos dugo zivi Stripoteka!!!

I kad ce Bob Morane u integralima?

Edited by - Trigger on 26/09/2007 01:34:01
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 26/09/2007 : 08:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by Trigger

Danas sam malo pregledavao forum na UPPS-u i vidio da su tamo popljuvali Stripoteku zbog kvaliteta papira i stampe usporedjujuci je sa strip albumima.


Hmmm... Ti nešto izgleda nisi dobro procitao ili si izvukao iz konteksta ono što tebi odgovara. Na UPPS forumu se kritikuje STRIPOTEKA i njen izdavac iz razloga što ništa ne rade na promociji i objavljivanju DOMACIH STRIPOVA, i to kracih stripova, a ne kompletnih albuma tako da niko nije poredio STRIPOTEKU sa nekim STRIP ALBUMOM!

Ko ne vjeruje nek procita:
http://www.upps.org.yu/phpBB2/viewtopic.php?t=2469&postdays=0&postorder=asc&start=0
Go to Top of Page

bok
New Member

Croatia
142 Posts

Member since 09/01/2007

Posted - 26/09/2007 : 08:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit bok's Homepage  Send bok a Private Message
Stripoteka nije ono što je bila.

__________________
Kupujmo originale!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 26/09/2007 : 21:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
A nismo ni mi ono sto smo nekad bili,al guramo dalje,eto...I kad razmislim,bolje i takva Stripoteka nego nikakva...Ali treba i Marketprint da se ugleda na neke druge izdavace i napravi neke rezove i poboljsanja...Za pocetak barem kvalitetniji papir...a za nesto vise cekacemo bolje vreme...a doci ce sigurno,aha...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26652 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/09/2007 : 21:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Papir kakav je nekad bio

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 26/09/2007 : 21:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Papir kakav je nekad bio



Mdaa,jos da smo i mi k'o sto smo bili...nekad...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 02/10/2007 : 20:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Buduci da me nije bilo na netu tek san sad primjetija ovaj topic. I naknadno se ukljucujem ali isto bi Vam reka i da san sudjelova na topicu od pocetka.
Tribali ste samo pogledati moj popis i skratili bi raspravu i svade

Usput, netko je spomenija izdanja /1. Pa nije tu baš sve tako zbrkano, nekog smisla ima a cinjenica je da su ta izdanja bili vanredni brojevi neke serije ( konkretno Eks-a ) i objavljivani su paralelno sa regularnom serijom. Numeracija je oznacavala broj regularnog izdanja u cijem tjednu izdavanja je objavljen i vanredni broj. Dakle ako je u nekom tjednu objavljen broj 152 Eks almanaha, tada je vanredni broj objavljen istog tjedna imao broj 152/1.

Dakle eto ideje Bernardu kako Ludens može doskociti što vecem broju izdanja na kioscima. Stavi oznaku /1. Tako bi umisto Markovog specijalca imali Mark 12/1



-Nije dobar,ipak je br.4 Talicni.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 10/10/2007 : 10:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Ljudi, evo ponovo mene, napuvanog, arogantnog, prepotentnog. Najprije da vam kažem, da sam, normalno odmah, nakon pocetka rasprave o rasporedu prva 4 broja Stripoteke nazvao svog prijatelja (opet se hvalim, jer sam prepotentan) Sibina iz Stripoteke i zamolio ga, ne govoreci mu "svoj" raspored (kunem se) da mi pokuša iskopati, pouzdano, raspored prva 4 broja. Ne da sebe provjerim, jer sam bio 100% siguran (uh, al' sam pun sebe), nego da skinem neke diletante sa grbace koji nemaju pojma o cemu govore. Dakle, danas sam se cuo sa Sibinom i rekao mi je njihov zvanicni stav:
1. Umpah Pah
2. Talicni Tom (Daltoni u Kanadi)
3. Krcko
4. Dan Cooper (Morski tigrovi)
E sad, ako davanje pouzdanih, 100% sigurnih informacija ljudima koji ih traže znaci prepotentnost i na kraju se ispostavi da se imalo pravo, onda sam prepotentan (ali i znam o cemu govorim, zato sam se i javio na topic). Medutim, kako se nazivaju onda oni koji kenjaju bez osnova i na kraju se ispostavi da NEMAJU pravo. Ne bih htio ponovo pokretati bilo koju raspravu s takvima, ali ovo sam morao napisati radi ljudi koje raspored zanima, a ne naklapanja raznoraznih tipova. Sada bi ovaj tip trebao biti na redu da dade "svoj dokaz" o glupostima koje je izbacivao. Naravno, uz "podršku" onih koji su mu je i davali. Pozdrav svima i znajte, ako opet bude trebalo nešto slicno nekom stripofilu, ja cu se javiti. Niti zazirem od ovakvih prepucavanja, niti bježim. Samo mi je muka u stomaku...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/10/2007 : 10:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
A jesi li pita zašto su brljavili u jubilarnoj Stripoteci? Nekidan san bija u istom lokalu sa Sibinom i nisan se sitija pitati. Uh, godine...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000