forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Pitanje za izdavaca >>>LIBELLUS<<<
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 03/10/2007 : 16:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
Koji je razlog da neizdajete nova izdanja MM GIGANTI 1,2,3,4, NN GIGANTI, MNO br 1,i ostalih knjiga koja su rasprodana?
Mislim što se tice kupaca, ima ih i više nego dovoljno.
Predpostavljam da ste i sami vidjeli koju cijenu postižu gore navedene knjige.
Zanima me i zašto ce vecina kolekcionara ostati bez ovih knjiga ili
ce morati placati nevjerovatne iznose za izdanja od kojih neka nisu
stariji od nekoliko mjeseci.
Želim reci da bi to bilo na obostrano zadovoljstvo,kolekcionari bi dobili primjerke do kojih im je stalo a vi bi pristojno zaradili...

Edited by - no1 on 03/10/2007 16:18:13

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 03/10/2007 : 16:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Slazem se sa ovim predlogom...
Mozda jednostavnim natpisom "reprint" ili nekim slicnim terminom bi se mogli zastiti kolekcionari koji su prvi pokupovali ova izdanja kako ta "prva" serija ne bi izgubila na vrednosti prilikom izlaska na trziste reprint serije...

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 03/10/2007 : 17:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
to je najbitnije... da prva izdanja ne izgube vrijednost... ajmo se još malo nasmijavati
mislim, jako bitna stvar... ionako svi tvrde da kupuju strip radi stripa pa ih onda baš briga da li gubi ili ne gubi vrijednost :)

tko zna što ce biti s tim. Ovdje su se neki jako bunili i na sam spomen rada reprinta...
Nisu stripovi koji me zanimaju pa me ne zanima, ali volim bocnuti :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26662 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/10/2007 : 17:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Puno njih je kupilo stripove kao investiciju i zato su rasprodani uglavnom br.1.Da kupuju samo ljubitelji doticnog stripa onda bi se u isti broj komada prodali i br.1 i npr.br.17 a to nije tako.ja sam kupio MM Gigante za sebe a sada rasprodajem cijelu kolekciju MM i normalno da ocekujem neku zaradu ako su ljudi spremni platitiZašto su ovi šta su kupili stripove protiv reprinta?I ja sam protiv iz jednog jedinog razloga-a to je da ti stripovi imaju(relativnu)veliku cijenu kad izadu i izdavaci se pravdaju da je razlog tome mali broj primjeraka koje rade.(a rade mali broj primjeraka jer ne mogu prodati više)A kada bi reprintirali onda bi to vec bio pristojan tiraž(1000 komada) i osjecao bi se prevaren sa tom cijenom.Uostalom neka tiskaju svako novo izdanje odmah u 1000 komada i shodno tome spuste cijenu.ja prezadovoljan

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/10/2007 : 18:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Pravi ljubitelji stripova su uvek istraumirani kad izadje neko novo izdanje iz razloga toga, da ga nece stici da kupe, takav sam i ja.
Shodno tome, nisam uspeo da kupim na vreme MM Gigant br.1 i odustao sam od kupovine ostalih Giganata MM, jer ne zelim da mi fali samo taj prvi broj( ne treba mi onda ni jedan, kad su male sanse da taj prvi nabavim), a na aukcijama dostize astronomsku cenu. -:(

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 03/10/2007 : 18:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by no1

Koji je razlog da neizdajete nova izdanja MM GIGANTI 1,2,3,4, NN GIGANTI, MNO br 1,i ostalih knjiga koja su rasprodana?


l

Misliš li na reprinte? O tome je davno bilo govora. Ništa od toga. Ne sanjajte i ne živcirajte nam izdavace sad kad pripremaju nova izdanja i nove brojeve

Kosovo i Metohija = Srbija
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 03/10/2007 : 19:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Zašto su ovi šta su kupili stripove protiv reprinta?I ja sam protiv iz jednog jedinog razloga-a to je da ti stripovi imaju(relativnu)veliku cijenu kad izadu i izdavaci se pravdaju da je razlog tome mali broj primjeraka koje rade.(a rade mali broj primjeraka jer ne mogu prodati više)A kada bi reprintirali onda bi to vec bio pristojan tiraž(1000 komada) i osjecao bi se prevaren sa tom cijenom.Uostalom neka tiskaju svako novo izdanje odmah u 1000 komada i shodno tome spuste cijenu.ja prezadovoljan


a tko ti kaže da bi reprintali u 1000 kom i da bi cijena bila niža?
taj razlog ti je bezveze.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 03/10/2007 : 20:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

to je najbitnije... da prva izdanja ne izgube vrijednost... ajmo se još malo nasmijavati
mislim, jako bitna stvar... ionako svi tvrde da kupuju strip radi stripa pa ih onda baš briga da li gubi ili ne gubi vrijednost :)

tko zna što ce biti s tim. Ovdje su se neki jako bunili i na sam spomen rada reprinta...
Nisu stripovi koji me zanimaju pa me ne zanima, ali volim bocnuti :)


Nemoj se zavaravati...ali mnogima koji su kupili prvi tiraz ovih stripova svakako ne bi bilo po volji da se pojavi istovetni reprint.
Ali ako se reprint odradi pametno onda ce biti sve ok. i kolekcionarske strasti ce biti zadovoljene.
Dobar primer paralela izmedju Alan Forda SS 89 i prvog reprinta prvog broja AF-a SS 262...citalacke strasti su zadovoljene a prvi broj nikada nije izgubio na vrednosti.

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 03/10/2007 : 21:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
Zasto je ovo u "svastari"?

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/10/2007 : 22:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Najbolje da to reprint piše dijagonalno preko cijele naslovnice velikim crnim boldanim slovima da se netko slucajno ne bi zabunio i zamjenio to drugo izdanje za originalno...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1899 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 03/10/2007 : 23:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Najbolje da to reprint piše dijagonalno preko cijele naslovnice velikim crnim boldanim slovima da se netko slucajno ne bi zabunio i zamjenio to drugo izdanje za originalno...



Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1899 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 03/10/2007 : 23:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message
Pa reprintat ce se Ken, a bilo je govora i za MM gigante. Za sad je siguran samo KP 1-12. Za Mister NO-a nema šanse...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/10/2007 : 23:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Vidite koliko je Mister No skup na aukcijama, mislim na prvi broj, jednostavno neko pokupuje po desetak komada i onda ih nema.....

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26662 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/10/2007 : 08:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Vidite koliko je Mister No skup na aukcijama, mislim na prvi broj, jednostavno neko pokupuje po desetak komada i onda ih nema.....


Bilo je dovoljno vremena da se kupi Mister No 1 prije nego li je rasprodan.Cak sam se i ja mislio ga kupiti radi špekulacije,jer me uopce taj strip ne zanima,ali nisam.Sada kad vidim koliku je cijenu dosegao mi ja ža.Neko kupuje dionice a neko stripove

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26662 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/10/2007 : 08:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by jaki

Zašto su ovi šta su kupili stripove protiv reprinta?I ja sam protiv iz jednog jedinog razloga-a to je da ti stripovi imaju(relativnu)veliku cijenu kad izadu i izdavaci se pravdaju da je razlog tome mali broj primjeraka koje rade.(a rade mali broj primjeraka jer ne mogu prodati više)A kada bi reprintirali onda bi to vec bio pristojan tiraž(1000 komada) i osjecao bi se prevaren sa tom cijenom.Uostalom neka tiskaju svako novo izdanje odmah u 1000 komada i shodno tome spuste cijenu.ja prezadovoljan


a tko ti kaže da bi reprintali u 1000 kom i da bi cijena bila niža?
taj razlog ti je bezveze.


Reprint bi bio još 500 i sa onih prvih 500 to je 1000.Veci broj prodanih primjeraka -niža cijena.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15566 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 04/10/2007 : 10:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
reprint se uopce ne isplati izdavacu jel bi od doštanpanih 500 komada prodao najviše 50-100 i ušel u preveliki minus

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 04/10/2007 : 10:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
veci dio njihovih izdanja nece ponovo izdavati- jer nema za koga.
500 original komada, nesto ode knjiznicama, nesto izdavacima, par komada talijanima, par komada tu i tamo i sve skupa ima 300-400 komada koje zapravo kupe ljubitelji stripa. za koga onda sve ponovo izdavati?
ljudi misle ako nesto postigne zestoku cijenu na aukcijama, da odmah treba izbaciti re-izdanje. pa to se otima 20 ljudi koji su zakasnili kupiti MM gigant br.1 misleci da ce se ionako sporo prodavati, ili nisu imali novaca, nisu culi tada za to izdanje...
za koga onda raditi 500-1000 novih komada?
mene osobno zanima samo ken, posto sam se premisljao dali da pocnem kupovati i dok sam se smislio- prodali se prvi brojevi. (da, znam- bas sam bio brz;)) kupio bi ali mi je glupo imati kolekciju od 6 ili 12 broja nadalje...

kljucno je sljedece:
prekomjerno kupovanje prvih brojeva u investicijske svrhe ce urusiti prodaju skupljacima koji ne zele pocinjati kolekciju a nemaju mogucnost krenuti od prvog broja (jel je odavno rasprodan), tako da je moguce da ce se prvi brojevi ponovo izdati.
neka stave oznaku "reprint" i svi zadovoljni.

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 04/10/2007 : 10:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
quote:
Originally posted by risbozg

reprint se uopce ne isplati izdavacu jel bi od doštanpanih 500 komada prodao najviše 50-100 i ušel u preveliki minus



tu je citava istina.
treba reprintirati ono što se rasproda, izdavati novo i to sve po željama nas nekoliko stotina (desetaka?). prvih 6 kenova za mene, 1. mr. no za neke druge, texa od prije 100 godina za našeg texa i tako poput glazbenih želja. sumnjam da ce nam to ici po planu.
mislim da ce biti tih stvari na aukcijama ne samo od preprodavaca, nego i nas koji cemo odustajati od nekih izdanja, pa kome je stvarno jako stalo kupit ce.

Till I Collapse
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/10/2007 : 10:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Kad sam poslednji put kupovao stripove od Libellusa, ovo najnovije sto je izaslo, hteo sam da kupim i MM redovno, ovih 6 knjiga, ali nisam imao para za sve, pa sam kupio samo prvi broj i sta sad, ako se rasprodaju ostali, ne treba mi ni taj prvi....

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

elsauto
New Member

Germany
164 Posts

Member since 08/07/2005

Posted - 04/10/2007 : 11:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send elsauto a Private Message
Ja sam protiv izlazenja reprinta jer kao sto je receno ko ce da kupi to. Vecina stripova od broja 2 nije ni rasprodana sto znaci da nema kupaca ni za ovih 500 brojeva.

Ja sam isto jedan od onih koji su kasno reagovali i nisu kupili prva dva MM Giganta pa sad sve MM i MNO od libellusa imam sa dva prazna mjesta i naravno da cu najvjerovatnije i da nabavim to sto mi nedostaje iako je cijena prevelika sam sam kriv.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47037 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/10/2007 : 12:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by risbozg

reprint se uopce ne isplati izdavacu jel bi od doštanpanih 500 komada prodao najviše 50-100 i ušel u preveliki minus



potpisujen .to je neisplativo.ne bi ni 50 komada proda

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2007 : 12:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Vjerojatno je neisplativo raditi 500, ali moze se napraviti recimo 200, 250. Eventualno malo dignuti cijenu i tako smanjiti rizik. Kod velikih serijala, mislim da jednostavno moras imati prve brojeve na lageru, ako zelis prodati i broj 52.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/10/2007 : 12:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Reprint od 500 komada je riski biznis, što rekoše vec mnogi (a od 1000 komada je suicid).

Pride, nijednom malom izdavacu nije svejedno kada ce mu se povratiti pare - za dva meseca ili za dve godine. To što je kolicina
ogranicena znaci da ce ljudi brže kupovati stripove da ne bi ostali bez njih - i samim tim, pare se brže vracaju, pa mogu da budu uložena u nova izdanja.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47037 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/10/2007 : 12:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ili bi prve brojeve tribalo odma šibnit u 750 komada a ostale u 500.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/10/2007 : 12:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Na temu reprinta pricali smo vec 100 puta, ponavljati sve 101. put mislim da nema smisla.
Nase misljenje po tom pitanju se nije promjenilo, ako to bude, mi cemo ga naravno napisati u javnosti.
Cinjenica je kako ce mozda neka izdanja trebati reprintirati u buducnosti, a neka i ne,
no nama reprinti trenutacno nisu u prvom planu.
Ako netko misli da ce se ukupna cijena izdanja tiskanjem u 1000 primjeraka, umjesto 500,
bitno promjeniti, onda bih mu predlozio da se raspita u tiskarama oko cijene.




Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 04/10/2007 : 12:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
ken parker je jedini bonelli za kojeg se svi slažu da zaslužuje hc izdanje, na pola je puta, pojavili su se novi fanovi, više nema lijepog primjerka ispod broja 13 i mislim da je zreo za reprint. zahvaljujuci parkeru sam poceo zapažati i listati nebonelli stripove i mislim da bi ga trebalo održavati trajno kao što berni radi s hc af.
ako izadu reprinti kupujem odmah sve do 40(48), a mr.no i martin lete na aukcije.
Veca cijena nije problem, tko danas daje 150-250 kuna za te brojeve prava sitnica je dati 75.
s texom sigurno nastavljam, ušao sam u njegove godine i pocinjem ga doživljavati kao kompanjona.

Till I Collapse
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000