forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Pitanje za izdavaca >>>LIBELLUS<<<
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

altair
Average Member



Croatia
575 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 04/10/2007 : 21:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
Hoce li na reprintima pisati da su reprinti tj. hoce li biti kakve razlike od prvog izdanja?

Ne govori sve što znaš, znaj sve sto govoriš
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2007 : 21:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Promjena na korici je samo logo fibre umjesto libellusa, a unutra popravak ona dva tipfelera i promjena impressuma (opet fibra umjesto libellusa i naznaka da se radi o drugom izdanju).

Trouble will find me
Go to Top of Page

altair
Average Member



Croatia
575 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 04/10/2007 : 21:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
Te promjene su mi logicne. Mislim da je izdavanje reprinata pravi potez. Vjerujem da ce se i oni brzo rasprodati (za godinu dana).

Ne govori sve što znaš, znaj sve sto govoriš
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2007 : 21:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Sumnjam da ce se rasprodati i sumnjam da je pravi potez, dapace, vrlo je riskantan, ali ne mogu mirno gledati da se prvi brojevi prodaju po 300 kuna na aukcijama.

Trouble will find me
Go to Top of Page

altair
Average Member



Croatia
575 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 04/10/2007 : 21:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Sumnjam da ce se rasprodati i sumnjam da je pravi potez, dapace, vrlo je riskantan, ali ne mogu mirno gledati da se prvi brojevi prodaju po 300 kuna na aukcijama.



Da, nije mi jasno da je cijena tolika iako se zna za reprinte. Sto se tice toga da li je to pravi potez, vjerojatno si ti u pravu ali nikad se ne zna, mozda se sad pojave novi kolekcionari kojima nije bilo zanimljivo skupljati nesto od 2,3 ili 4 broja...

Ne govori sve što znaš, znaj sve sto govoriš
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 05/10/2007 : 00:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Sumnjam da ce se rasprodati i sumnjam da je pravi potez, dapace, vrlo je riskantan, ali ne mogu mirno gledati da se prvi brojevi prodaju po 300 kuna na aukcijama.



-Definitivno,riskantno,numeriraj obavezno.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/10/2007 : 01:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Sumnjam da ce se rasprodati i sumnjam da je pravi potez, dapace, vrlo je riskantan, ali ne mogu mirno gledati da se prvi brojevi prodaju po 300 kuna na aukcijama.



Bravo!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/10/2007 : 08:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Markos

Sumnjam da ce se rasprodati i sumnjam da je pravi potez, dapace, vrlo je riskantan, ali ne mogu mirno gledati da se prvi brojevi prodaju po 300 kuna na aukcijama.



Bravo!


Tako je, bravo Markose, majstore!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 05/10/2007 08:46:03
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 05/10/2007 : 09:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Sumnjam da ce se rasprodati i sumnjam da je pravi potez, dapace, vrlo je riskantan, ali ne mogu mirno gledati da se prvi brojevi prodaju po 300 kuna na aukcijama.


Markose, a da probas jos smanjiti tiraz? npr tiskas 100-150komada, a prodajes po nekih cca 70-80kn? da se smanji rizik...

ili prijedlog da samo prvi broj tiskas u tirazu kako si mislio do 250 primjeraka, a ostale brojeve u manje primjeraka? ionako ce najveca navala biti na prvi broj
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/10/2007 : 09:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Dobro, pustite mene da mislim o tome. "Navala" ce biti na sve brojeve, jer su ravnomjerno prodani. Malo je onih koji su kupili samo prvi, a ostale ne. Mozda odlucim da se mogu kupiti samo prvih 6 u kompletu, kako bi se izbjegle spekulacije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/10/2007 : 09:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ja sam recimo kupio samo prva dva.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 05/10/2007 : 09:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
ja bih svakome savjetovao da odmah kupi 13-18, prije reprinata. ako vam se ne svidi možete ih prodati jer ih brzo nece biti, ako cekate prvih 6 može se dogoditi da više nebude ovih trecih pa ste stalno u minusu (ahil i kornjaca), a reprint trece garniture je otom potom.
u svakom slucaju hvala markosu i fibri

Till I Collapse
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 05/10/2007 : 09:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
kada izlaze prvih 6 knjiga?
Go to Top of Page

delphi
Starting Member

Slovenia
35 Posts

Member since 28/06/2005

Posted - 05/10/2007 : 21:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send delphi a Private Message
Malo sam u zaostanko tako, da sam sada procitao cel post. Prvo da kažem, hvala bogu, da ce biti reprinta. A drugo strip scena je stvarno nevarovatna. Neka mi neko kaže šta morajo da urade izdavaci stripova a da ce biti svi ovde logiranih ljudu zadovolnji(ako bi bil strip džabe odmah bi nek jadikoval zašto nije HC zašto nije format A4 , zašto nije 3D,...).
Sada citam neko kaže zašto nije prav naklada višja, adrugi "nece bit profita" a treci zopet nešto trece,....prosto nevarovatno. Ako neko nabavlja stripove zbog profita onda može racunati i na gubitak a ne da onda jadikuje kad pricakuje dobitak kroz nekoliko godina. Takve 100% garancije ne može dati ni banka.
Ne da se mi citati postove koji so nastali kada je Libellu najavi da ce bit reprinta MM ali sigurno je bilo puno postova koji so imali nešto proti(cena, izgled,,...). I ja imam staro kolekcijo koju cu odmah prodati(ako ce bit kupca), kad libellus dogure tamo do negde 4o epizode.
Da skratim pricu:
-super da ce biti reprinta
-zašto za to nisam saznao pre neki dan(odao punudbo na aukcijama) ali jebi ga
-ako dobijem prvih 6 brojeva sigurno cu nabavit i ostale
-zašto ne mogo menjati i ženo kao stripove(stare za nove) a da ocakujem i kod stare profit
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5063 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 06/10/2007 : 18:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
MM Gigant treba što prije izdati u reprintu i prodavati u paketu 3 po 3 kako bi izdavac bio siguran u prodaju, a kupci ce tak i tak biti zadovoljni jer je vjerujem dosta onih kao i ja koji trenutno ne kupuju MM Gigant jer im jedostaju prva 2 ili 3 broja...

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 06/10/2007 : 19:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Pa dobro, sto smo navalili sa reprintima, ko je kupio kupio je, ko nije nije i gotovo, bitno je da ne posustanu i nek idu dalje sa novim izdanjima, ionako ne mozemo sve da imamo, pa ko je propustio neko izdanje, sam je kriv(to posebno mislim na sebe), napred sa novom turom stripova.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 06/10/2007 : 20:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message
Ja nemam prvih 6, a sada cekam na Fibrinih šest:)

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 06/10/2007 : 23:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message
Ja ih nemam dosta ali sad barem znam koim redom cu kupovati :))
Go to Top of Page

LK
Starting Member



86 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/10/2007 : 11:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send LK a Private Message
Mislim da trenutna situacija ponude stripova na prostoru eks Jugoslavije nije bila nikad veca i raznovrsnija! Posto skupljam skoro sve Bonelije junake zaista mi je tesko odluciti se koji strip pre uzeti. Prednost uglavnom dajem novim junacima jer kolekcije onih junaka koje je Dnevnik izdavao vec imam. Naravno te osakacene kolekcije zelim da zamenim ovim novim no zbog nemogucnosti kupovine svega sto se pojavi to mi je trenutno u drugom planu. Posto mi se desilo da propustim neke brojeve koji su sada rasprodani podrzavam ideju o reprintovanju, mada ne bih s njom zurio jer sto se mene tice ima jos mnogo stripova koja me interesuju ali ih jos nisam stigao kupiti. Mislim da je slicna situacija i s drugim kolekcionarima koji u svom mestu ne mogu doci do stripova koje zele. Ja recimo u Novom Sadu nemam gde da kupim Libellusove stripove a zbog ne tako cestog odlaska u BG nisam u prilici da ih nabavim onda kada izadju!

Posto do skoro dugo vremena nisam pratio desavanja na forumu interesuje me kakva je situacija s Brendonom? Sta izdavaci misle o njemu tj kakve su sanse da se u nekoj blizoj ili daljoj buducnosti i ovaj junak pojavi kod nas na trzistu???

U životu postoje razlicite tacke gledišta. Verujemo da stvarnost odgovara našem pogledu, ne sumnjajuci da je pogled lican i da ga ne dele i ostali.

Edited by - LK on 08/10/2007 11:32:58
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 09/10/2007 : 08:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
i tako ken br. 8 probio magicnu granicu od 200 cuna, vidim odmah je stavljen novi na aukcije, da umirim konkurenciju, sigurno necu napadati rekord stefke kostadinove, kao skromnom covjeku su mi i blankini rekordi dovoljan izazov.

Till I Collapse
Go to Top of Page

Motofunac
New Member

Croatia
118 Posts

Member since 06/05/2007

Posted - 09/10/2007 : 13:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Motofunac a Private Message
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

i tako ken br. 8 probio magicnu granicu od 200 cuna, vidim odmah je stavljen novi na aukcije, da umirim konkurenciju, sigurno necu napadati rekord stefke kostadinove, kao skromnom covjeku su mi i blankini rekordi dovoljan izazov.



:) lijepa usporedba

nisam pratio prijašnje Kenove aukcije, ali sam osim njega stavio još dva broja (mislim da su 4 i 7) po istoj cijeni, pa ako koga zanima, samo ih nisam metnuo "u vitrinu"

malo sam offtopic, ali dozvoljen je jedan post, pa mi samo odgovorite: Taj br. 8 je spomenut jer je primjecen u vitrini ili jer je inace teže nabavljiv? Nisam upucen, a cijena je postavljena, tako da slobodno iskreno :)
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 09/10/2007 : 14:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Sigurno cu reprintati 1-12, koliko me kostalo da kostalo. Za poslije ne znam.


sta ne bi bilo bolje da umjesto ovih reprinata nesto drugo objavi?
preprodavaci i dalje imaju po nekoliko primjeraka brojeva 1-12 koji se polako prodaju na aukcijama....
realno gledano koliko se moze primjeraka reprinata prodati? 20?30? eventualno prvog broja 50 primjeraka?
mislim da su Dado&Dado u pravu sto se tice reprinata...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/10/2007 : 14:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
A kao, nesto drugo ce donijeti zaradu?

Trouble will find me
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 09/10/2007 : 14:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
quote:
Originally posted by Motofunac

quote:
Originally posted by darkwoodaxe

i tako ken br. 8 probio magicnu granicu od 200 cuna, vidim odmah je stavljen novi na aukcije, da umirim konkurenciju, sigurno necu napadati rekord stefke kostadinove, kao skromnom covjeku su mi i blankini rekordi dovoljan izazov.



:) lijepa usporedba

nisam pratio prijašnje Kenove aukcije, ali sam osim njega stavio još dva broja (mislim da su 4 i 7) po istoj cijeni, pa ako koga zanima, samo ih nisam metnuo "u vitrinu"

malo sam offtopic, ali dozvoljen je jedan post, pa mi samo odgovorite: Taj br. 8 je spomenut jer je primjecen u vitrini ili jer je inace teže nabavljiv? Nisam upucen, a cijena je postavljena, tako da slobodno iskreno :)



to je bio osvrt na cinjenicu da je na zadnjoj aukciji prodan po trostrukoj cijeni u odnosu na druge iz svoje ture.nema tu neke razlike, možda je stvar u tome što je osmica prva rasprodana od drugih 6, a za prvih 6 se ocekuje brzi reprint. kao i uvijek na aukcijama bit visoke cijene je da barem dvojica zapnu u isto vrijeme za istu stvar. to je relativno. necu dalje da ovo ne pretvorimo u topic za aukcije. moram priznati da se cjelokupna tema pro et contra reprinata pretvara u ono da li su bolji beatlesi ili stonesi, a u konacnici dobili smo odgovore koje smo tražili .

ps
onaj koji je nešto propustio može agitirati za reprint, a nakladnik najbolje zna što mu je ciniti. no onaj koji stripove ima nema što agitirati protiv reprinata,što ga briga. znam kako sam teško nabavio prva 4 af i nebi mi bilo na kraj pameti sugerirati da se ne doštampavaju (kao i drugi kartonci). to više nije moj problem, ako je netko voljan reprintom usreciti neke nove ljude zašto ne.

Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 09/10/2007 15:59:43
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 09/10/2007 : 14:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

i tako ken br. 8 probio magicnu granicu od 200 cuna, vidim odmah je stavljen novi na aukcije, da umirim konkurenciju, sigurno necu napadati rekord stefke kostadinove, kao skromnom covjeku su mi i blankini rekordi dovoljan izazov.



ma kada mi fale od 1-6 te 8 i 11

a za 8 sam dao konacno 363kn, ako bi to tko znao, možda bi nabijao cijeno, ni za 11 nije bila puno nižija

A ovaj sada koji ima Ken Parkera 8, ne šalje u Inozemstvo. Neznam što je tu drukcije, odnosno zapletenije, da se šalje u inozemstvo stripove. Jedino traje malo duže.

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog



Edited by - mister-no on 09/10/2007 15:06:52
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000