forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 alex ross video
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 13/10/2007 : 09:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message
quote:
Originally posted by henry

E, baš zato je Milazzo genije, u umetnickom smislu na mnogo vecem nivou u odnosu na Rossa...



Hm Hm nebi se mogao složiti u potpunosti sa time, možda da si rekao da je Milazzov stil primjenjeniji stripu to stoji (po meni) Ali pokušaj (pre)crtati Ken Parkera ili Jedan Kadar iz Rossovog batmana, kod Milazza izgleda ko da bi svako mogao to crtati, i ta jednostavnost je umjetnost, kod Rossa obrnuto umjetnost je savršen prikaz detalja po meni su oboje super kao crtaci-ilustratori.Kao Strip crtac mi je draži Milazzo Rossov strip mi je prenacickan svaki kadar mozes gledati 20 min i to onda gubi na dinamici citanja
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 13/10/2007 : 09:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
quote:
Originally posted by Gutrum
svaki kadar mozes gledati 20 min i to onda gubi na dinamici citanja


to uopce nije lose. zapravo to je fenomenalno; potpuna rekonstrukcija i unistenje dinamike, koja ni ne bi trebala postojati. pa strip je fenomenalna stvar upravo radi toga, bez obriza koliko detaljni bili crtezi.
meni jedan od najdrazih cin city dijelova je "silent night", koji nema doslovno nikakvu dinamiku, redaju se skoro od pocetka do kraja tabla za tablom. i ne samo da je zadnjih par tabli cista poezija, nego su strava i 2 prazne stranice na kraju posvecene hugu prattu. bez preseravanja, kad sam prvi put procitao strip buljio sam u njih... ne znam koliko, dugo. nista za citati, ali mozak mi je picio 200 na sat, o emocijama da ne pricamo.
ne kazem da funkcionira svaki put, ali zar se ne radi o logicnoj evoluciji medija? pa ni bonelli nema vise one debilne kadrove kao u sindikatskim stripovima.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7749 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/10/2007 : 16:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
I za mene je Milazzo bolji crtac i puno veci i znacajniji strip umetnik od A. Rossa.

Medutim, nikako ne bih odbacivao to što Ross radi, kao što to cesto i olako pojedini cine.

Ross je pokazao sem slikarskog umeca i zavidno poznavanje jezika stripa. Bilo je i pre njega dosta slikanih stripova, autora koji su znatno lošije vladali jezikom stripa, naracijom i sl. , bili staticni, potpuno ilustratorski itd.

Ross ima zavidan nivo i to što on radi, kao što rekoste, i treba da bude nešto drugacije (pa makar u necemu i gore, po nekim mišljenjima) od tipicnog stripa.

Mnogima smeta njegova velika komercijalnost - uspešnost kod široke publike, tu ima i ljubomore.
Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 13/10/2007 : 16:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
da ljudi bi najradje da svi budu neuspjesni osim njih samih,
sve sta je prodavanije je odmah u kosu s komercijalom
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000