forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stari stripovi na tavanu - urbana legenda ili.. :)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 11/10/2007 : 11:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
A near-mint copy of Detective Comics No. 27, a pre-World War II comic featuring Batman's debut, was recently found in an attic and sold to a local collector.

The comic is considered to be the second-most valuable available and can fetch up to $500,000. The only comic considered more valuable is Action Comics No. 1, in which Superman makes his first appearance.

Collector Todd McDevitt said the Batman issue he bought is worth about $250,000, but he won't say exactly how much he paid or who sold it to him.

"It was a typical story of someone cleaning up junk in their attic and finding an old comic book and wondering if this was one of those ones that was worth a lot of money," McDevitt told the Beaver County Times.

McDevitt, owner of the Pittsburgh region's five New Dimension Comics stores, said he has been saving money since 1986 so that he could buy a valuable comic when it appeared.

When the seller walked in with the Batman issue, "my eyes almost popped out of my head," McDevitt said.

"I guess I should have been more reserved, but I'm not a very good poker player," he said.

Experts estimate there are between 20 and a few hundred copies of the Batman debut.

McDevitt's comic now sits safely in an airtight bag in a bank vault. On occasion, he takes it out to show friends and customers.

"I've been toying with the idea of reading it, but I haven't yet," he said. "I'm going to savor it."

(yahoo)

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 11/10/2007 : 12:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
pa ako ga je platio 250000$, a cena se krece do 500000$, onda nije near mint. stavise...

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/10/2007 : 12:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pazi, svašta može da se nadje slucajno.

Pre dvanaestak godina, pošaljem ja mog matorog koji je išao u BGD da mi pokupi neke USA svescice kod prepordavaca. Prakticno bilokoje svescice, u ono vreme nije moglo da se bira. I on se vrati sa nekim Dr Stranegovima i time slicnim stvarima, sve za dinar (jedna DM u ono vreme). A medu njima je bio i nekakav Marvel spotlight #1, ner mint, sa nekakvim Red Wolfom.

Kad, gledam ja pirce guide u Wizardu koju godinu kasnije - i ispostavi se da on vredi nekih 50$, a to je bilo pre 10 godina, sada sigurno vredi više. To mi je posle prvog izdanja HC LOEG verovatno najvredniji strip u kolekciji.

Go figure.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

TomDar
Junior Member



Slovenia
488 Posts

Member since 05/11/2003

Posted - 11/10/2007 : 13:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit TomDar's Homepage  Send TomDar an ICQ Message  Send TomDar a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade
McDevitt's comic now sits safely in an airtight bag in a bank vault. On occasion, he takes it out to show friends and customers.



Evo strucnjak podržava vreciranje stripa :)

Inace, zanimiva vest. I opet mi se porodilo pitanje, hoce li biti ikad kod nas nekakav katalog, kao sto spominje Djole. Jer lani mi je suradnik , koji je isao u SAD doneo debeli i težak katalog americkog stripa, sa naslovnicama, cijenom, rangom ocena/cijena, tiraž, godina izdanja i slicno... Takvo nešto bi bilo zanimivo imati i kod nas? Jeli mozda i to utopija?



Moje aukcije: Pocetna od 1kn (brez rezerve)
TomDar official topic: Topic u vezi mojih aukcija

Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 11/10/2007 : 13:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
Strip industrija kod nas nije toliko velika da bi od nje mogle da zivi periferne grane, kakva je upravo ta "ocenjivacka".
Ipak je izdato jako puno stripova ovde, i neko treba da odvoji dobar deo zivota da sve to katalogizuje i odredi mu cenu.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2434 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 11/10/2007 : 14:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message
Neki su dobar dio života za to vec odvojili, katalogizirali i odredili cenu, samo treba da to netko obradi i štampa. Iako mislim da ti ljudi nemaju interes da se to uradi.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1899 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 11/10/2007 : 15:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message
Beli luk ima pravo. Mada je problem kod nas što cijena stripova jako varira (citaj raste). Ako uzmemo u obzir konkretno ZS i LMS ediciju, cijena je u poslednjih 5 godina nekim stripovima jako narasla.Kako bi onda napravio neki katalog vrijednosti,cijene kad ne znamo kako ce bit kroz narednih 5 g.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/10/2007 : 16:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Koji tip, ja sam bio sretan kad bi našao koju poderanu ZS na prašnjavom tavanu.

Inace, to je valjda san svakog kolekcionara.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/10/2007 : 17:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

To mi je posle prvog izdanja HC LOEG verovatno najvredniji strip u kolekciji.




koliko vrijedi LOEG?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 11/10/2007 : 18:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ma kakve urbane legende! Ja ni dan danas neman pojma cega sve imam u podrumu. Pomalo me strah kopati po kutijama jer san prije par godina izvuka kutiju na kojoj je pisalo Dylan Dog. U njoj su tribali biti Dnevnikova izdanja do rata. Valjda bar do broja 50. Otvorim kutiju a unutra prah. Popapali mišeki. Dobro, sad ih više nema, mišeka mislim... ali možda je koja beštija zaostala pa sad natovljena vreba iz prikrajka. A ima kutija, nije da nema...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3494 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 11/10/2007 : 18:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Pazi, svašta može da se nadje slucajno.

Pre dvanaestak godina, pošaljem ja mog matorog koji je išao u BGD da mi pokupi neke USA svescice kod prepordavaca. Prakticno bilokoje svescice, u ono vreme nije moglo da se bira. I on se vrati sa nekim Dr Stranegovima i time slicnim stvarima, sve za dinar (jedna DM u ono vreme). A medu njima je bio i nekakav Marvel spotlight #1, ner mint, sa nekakvim Red Wolfom.

Kad, gledam ja pirce guide u Wizardu koju godinu kasnije - i ispostavi se da on vredi nekih 50$, a to je bilo pre 10 godina, sada sigurno vredi više. To mi je posle prvog izdanja HC LOEG verovatno najvredniji strip u kolekciji.

Go figure.

Oktobarski CBG kaze da je Marvel Spotlight #1 vredan 20 $, i to naravno near mint. Broj 2 (prva pojava Werewolfa) je 130 $. Nemam novi Wizard pri ruci, jebi ga, ali mogu ti kasnije reci ako te BAS zanima.

No, znas da je bilo koji price guide samo okvirna cena i da sve zavisi od trenutnog stanja na trzistu, to jest da li mozes naci budalu i uvaliti mu to za petostruku cenu. Evo, gledam reklamu za Amazing #361-363: na eBay je bio 10 $, a kad ima sertifikat CGC da je near mint - onda je, navodno, 202 $. Kazem "navodno", jer je to ad za CGC. O tome ti pricam. LOL

Treba imati na umu da je ocuvanost americkih svezaka isto toliko bitan faktor koliko i starost & ostalo; na primer, Steve Mortensen iz Colossus Comicsa tvrdi da su od Diamonda dobili svega dva 9.8/10 primerka FF #540 od pedeset poslatih. Navodno, jedan je otisao pretplatniku, a drugi se prodaje za 200 bucksa.

Uzgred, naravno da "stipovi na tavanu" nisu mit; sa 15 sam pokupio celu Zlatnu seriju ali bez - zakasnio sam jedan dan. Kolekcionari, nemojte se javljati - odavno sam rasturio tu kolekciju.

Edited by - Vlaadisha on 11/10/2007 18:51:02
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/10/2007 : 18:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Ma kakve urbane legende! Ja ni dan danas neman pojma cega sve imam u podrumu. Pomalo me strah kopati po kutijama jer san prije par godina izvuka kutiju na kojoj je pisalo Dylan Dog. U njoj su tribali biti Dnevnikova izdanja do rata. Valjda bar do broja 50. Otvorim kutiju a unutra prah. Popapali mišeki. Dobro, sad ih više nema, mišeka mislim... ali možda je koja beštija zaostala pa sad natovljena vreba iz prikrajka. A ima kutija, nije da nema...

Nema problema, doci cu ih ja prekopat ako treba, samo reci. Miševe cu rješit bez grca, zauzvrat pokupim te itako bezvrijedne kutije. I svi sretni.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/10/2007 : 19:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Oktobarski CBG kaze da je Marvel Spotlight #1 vredan 20 $, i to naravno near mint. Broj 2 (prva pojava Werewolfa) je 130 $. Nemam novi Wizard pri ruci, jebi ga, ali mogu ti kasnije reci ako te BAS zanima.


Heh, figures da je strip koji ja imam izgubio na vrednosti.

No,Wizard price guide iz oktobra 1996. ga smešta na nekih 45$, u to nema sumnje.

quote:
Originally posted by Vlaadisha

No, znas da je bilo koji price guide samo okvirna cena i da sve zavisi od trenutnog stanja na trzistu, to jest da li mozes naci budalu i uvaliti mu to za petostruku cenu.


Ma naravno.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 11/10/2007 19:18:57
Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 11/10/2007 : 21:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message
Di se moze pogledat cijena tih starih stripova na netu imam neke spidermane koi su poprilicno stari...ko zna mozda sam i bogatas :)))
Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 11/10/2007 : 21:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message
Našao sam na e-bayu ...oko 10$ komad cekacu jos 20ak godina :)))
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1561 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 12/10/2007 : 13:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
Ja obradih tavan komsinice pre neki dan i nadjoh 40 brojeva Giganta i nesto LMS i ZS(prvog Mr.No-a medju ostalima)i 200 pisanih,iz '60 i '70.Interesuje me edicija Strip Strip,nasao sam par brojeva iz 1962,radio ih je Maurovic.Mozda neko zna koliko je brojeva izaslo?

Edited by - night on 12/10/2007 13:07:32
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 15/10/2007 : 12:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ja znam jedan tavan gde se nalazi preko 2000 stripova, najmanje, mozda i vise i coveku to tamo takoreci propada.Kad sam ga pitao, da li bi to prodao, rekao je da su to stripovi od njegovog kuma, koje on cuva na tavanu, a stripovi ce da propadnu, ali sta se moze......

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 15/10/2007 : 13:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message
ja znam za 2-3 takve koji imajo stripove na tavanu, ali bez neke zaštite. Nece da ih prodaju, a više ne kupujo nove. Govorim o ZS i LMS stripovima. Kad sam ih pitao da li ih prodaju, kazali su da necu, jer je to neka uspomena. Jedino što sam dobio, kad sam bio mladi, je to da sam neke imao priliku citati. Dali su mi barem na posudbu:)

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 15/10/2007 : 13:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by mister-no

ja znam za 2-3 takve koji imajo stripove na tavanu, ali bez neke zaštite. Nece da ih prodaju, a više ne kupujo nove. Govorim o ZS i LMS stripovima. Kad sam ih pitao da li ih prodaju, kazali su da necu, jer je to neka uspomena. Jedino što sam dobio, kad sam bio mladi, je to da sam neke imao priliku citati. Dali su mi barem na posudbu:)

Uzimao sam i ja nesto od ovoga na citanje, ali to je sve puno prasine, za koju godinu ce sve to da baci, a da je bar meni ponudio da mu odnesem taj "lom" sa tavana, da mu "ocistim" tavan od "smeca"....

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000