forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolje izdanje 2007
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

dejan vasic
Starting Member



Serbia
35 Posts

Member since 13/07/2005

Posted - 28/01/2008 : 21:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan vasic a Private Message
Pa da. To je bilo to momci, nema više Raspucina. Nije bio loš i žao mi ga je pomalo.

http://www.youtube.com/results?search_query=todorovic+i+vasic&search_type=
Go to Top of Page

dejan vasic
Starting Member



Serbia
35 Posts

Member since 13/07/2005

Posted - 28/01/2008 : 21:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan vasic a Private Message
Pogledaj ti, ja sam jedan od veterana ovog foruma. Clan sam od 2005.!

http://www.youtube.com/results?search_query=todorovic+i+vasic&search_type=
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 28/01/2008 : 22:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
HC Bonelli bi trebalo staviti u posebnu kategoriju, ovako nema smisla.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/01/2008 : 23:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

HC Bonelli bi trebalo staviti u posebnu kategoriju, ovako nema smisla.


Istina, iako san i ja ubacija Mister No-Rio Negro medu 10 najboljih albuma, ne bi se baš složija da Libellus Bonelli ide u kategoriju strip albuma.Ima ekipe koja u top 10 albuma u stvari nije dala ni jedan bod, ni jednon albumu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/01/2008 : 00:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Nagrade su omogucili - Fibra, Beli Put i Dani.

A Libellus ništa?

Koliko ja kužim, oni ustvari najbolje zaraduju u cijeloj prici...

Pa ja sam zakljucio da svojim luksuznim (ali provjerenim) kiosk izdanjima sigurno poberu više love od tebe koji plasiraš vecini raje nepoznate (i skupe ) stripove, a sigurno više od Danijela (bez uvrede). Ili se varam?

Ne vjerujem da bi se propalo zbog par poklonjenih stipova, a možda se i varam...


Ovo o zaradama necu uopce komentirati, nema smisla, mozda jedino da se malcice nasmijem, nije los vic...

Sto se trenutacne donacije tice, razlog zbog kojeg nismo donirali stripove i ovaj put je vrlo banalan.
Mail u vezi donacije dobio sam dok sam jos bio na putu, i u potpunosti ga zaboravio
sve do danas kad mi je na mail stigla obavijest tko je sve donirao izdanja za nagrade.

A sto se sveukupnih donacija tice, mislim da nije bila nijedna donacija na ovom i na drugim stripovskim
forumima da smo mi za nju znali a da nismo sudjelovali, neovisno za koga i gdje je donacija isla.
Mi smo i sami organizirali nekoliko donacija i izvan foruma, pogotovo za djecu.
Darivali smo nasa izdanja forumasima i kroz libellus ligu tipovanja, trenutacno je u tijeku
druga sezona te igre na koncu koje ce se opet djeliti nekoliko vrijednih nagrada. I tako redom...

Nikad mi nebi palo na pamet nabrajati i pisati o ovim stvarima, da nismo prozvani na ovakav nacin.
Ako nesto pomognemo ili doniramo cinimo to jer imamo volju i veliku zelju podrzati ideje
i pomoci koliko mozemo, ne cinimo to zbog toga da bi netko napisao da smo nesto pomogli.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 29/01/2008 : 02:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Ovo o zaradama necu uopce komentirati, nema smisla, mozda jedino da se malcice nasmijem, nije los vic...

Lijepo sam sve objasnio. Nisam mislio da zaradujete više od Bookglobea, Belog Puta ili Dark Horsea, nego da uzevši u obzir uložen novac, medu ovim 'sitnim ribama' ala Fibra ili Dani, sigurno ostvarujete najveci profit. Što potvrduju i sami podaci o prodanim izdanjima, kao i nepobitna cinjenica da se tim poslom još uvijek bavite.

quote:
Originally posted by Dado
Sto se trenutacne donacije tice, razlog zbog kojeg nismo donirali stripove i ovaj put je vrlo banalan.
Mail u vezi donacije dobio sam dok sam jos bio na putu, i u potpunosti ga zaboravio
sve do danas kad mi je na mail stigla obavijest tko je sve donirao izdanja za nagrade.

OK, što se mene tice - riješeno. Hvala na objašnjenju.

quote:
Originally posted by Dado
A sto se sveukupnih donacija tice, mislim da nije bila nijedna donacija na ovom i na drugim stripovskim
forumima da smo mi za nju znali a da nismo sudjelovali, neovisno za koga i gdje je donacija isla.
Mi smo i sami organizirali nekoliko donacija i izvan foruma, pogotovo za djecu.
Darivali smo nasa izdanja forumasima i kroz libellus ligu tipovanja, trenutacno je u tijeku
druga sezona te igre na koncu koje ce se opet djeliti nekoliko vrijednih nagrada. I tako redom...

Moram priznati da nisam znao, a niti me pretjerano interesira. Govorio sam samo o ovoj nagradnoj igri. (Što nikako ne znaci da vaše filantropsko djelovanje nije za pohvalu, dapace. Samo tako naprijed.)

quote:
Originally posted by Dado
Nikad mi nebi palo na pamet nabrajati i pisati o ovim stvarima, da nismo prozvani na ovakav nacin.
Ako nesto pomognemo ili doniramo cinimo to jer imamo volju i veliku zelju podrzati ideje
i pomoci koliko mozemo, ne cinimo to zbog toga da bi netko napisao da smo nesto pomogli.

Ne vidim ništa loše u tom, kako ti kažeš, 'prozivanju'. Ja sam samo primijetio da vas nema medu donatorima, kao ni Bookglobea, a što je najobicnija cinjenica. Ustvari sam vam ucinio uslugu; pružio priliku da razjasnite tu sitnicu i ostalim ljudima/clanovima koje je to iznenadilo, a kakvih sasvim sigurno ima, bez obzira što se nisu javili.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/01/2008 : 03:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul
Lijepo sam sve objasnio. Nisam mislio da zaradujete više od Bookglobea, Belog Puta ili Dark Horsea, nego da uzevši u obzir uložen novac, medu ovim 'sitnim ribama' ala Fibra ili Dani, sigurno ostvarujete najveci profit. Što potvrduju i sami podaci o prodanim izdanjima, kao i nepobitna cinjenica da se tim poslom još uvijek bavite.

Ja nikada ne bih tvrdio ono sto ne znam ili ne mogu dokazati argumentima.
Ti ne mozes misliti o tome koliko tko zaradjuje i ostvaruje profit a jos manje sa sigurnoscu
tvrditi, mozes samo nagadjati, izvlaciti predpostavke koje po nicemu ne moraju biti tocne.
Ne znam o kojim podacima prodaje govoris, ali uobicajeno je da se, kad se ovdje na forumu
govori o zaradama, profitima i slicno, govori o par rasprodanih izdanja, zaboravljajuci
pritom cjelokupni obujam naseg izdavastva i druge projekte koji nisu rasprodani.
To sto jos uvijek radimo stripove je cinjenica kako ostvarujemo profit?
Analogno tome, gledajuci kako se u mojoj domovini ljudi oblace, izlaze, voze auta i kako
trose novac, reklo bi se da se u HR (barem u Zagrebu) zivi bolje nego u Svicarskoj.
Sumnjam da je to i zaista tako...

quote:

Ne vidim ništa loše u tom, kako ti kažeš, 'prozivanju'. Ja sam samo primijetio da vas nema medu donatorima, kao ni Bookglobea, a što je najobicnija cinjenica. Ustvari sam vam ucinio uslugu; pružio priliku da razjasnite tu sitnicu i ostalim ljudima/clanovima koje je to iznenadilo, a kakvih sasvim sigurno ima, bez obzira što se nisu javili.


Hvala ti od srca na velikodusnoj "uslugi"... Kako da ti se oduzimo?
Ako nekoga nesto zanima, onda postavi pitanje, bez popratnih komentara koji namjeru
pitanja dovedu u sumnju a samim time izoblice i odgovor.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 29/01/2008 : 03:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by Dado
Ja nikada ne bih tvrdio ono sto ne znam ili ne mogu dokazati argumentima.
Ti ne mozes misliti o tome koliko tko zaradjuje i ostvaruje profit a jos manje sa sigurnoscu
tvrditi, mozes samo nagadjati, izvlaciti predpostavke koje po nicemu ne moraju biti tocne.
Ne znam o kojim podacima prodaje govoris, ali uobicajeno je da se, kad se ovdje na forumu
govori o zaradama, profitima i slicno, govori o par rasprodanih izdanja, zaboravljajuci
pritom cjelokupni obujam naseg izdavastva i druge projekte koji nisu rasprodani.
To sto jos uvijek radimo stripove je cinjenica kako ostvarujemo profit?
Analogno tome, gledajuci kako se u mojoj domovini ljudi oblace, izlaze, voze auta i kako
trose novac, reklo bi se da se u HR (barem u Zagrebu) zivi bolje nego u Svicarskoj.
Sumnjam da je to i zaista tako...

Znaci ne ostvarujete profit nego stripove izdajete iskljucivo radi ljubavi prema bližnjem svome i promocije strip-kulture medu pucanstvom ovog dijela Europe? Vratili ste mi nadu u covjecanstvo, ozbiljno.

quote:
Originally posted by Dado
Hvala ti od srca na velikodusnoj "uslugi"... Kako da ti se oduzimo?
Ako nekoga nesto zanima, onda postavi pitanje, bez popratnih komentara koji namjeru
pitanja dovedu u sumnju a samim time izoblice i odgovor.

Ne tražim naknadu, to me ne zanima. Pošto smo se lijepo razumijeli - kuca casti. Hvala svejedno, covjek stvarno rijetko ima priliku susresti nekog tako susretljivog u povampirenom svijetu strip izdavaca.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/01/2008 : 04:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Iako cu dodati jos nekoliko recenica, smatram kako ovdje nije ni mjesto ni nacin za raspredanje o nasim poslovnim rezultatima.
Ulozili smo vlastiti novac u izdavanje stripova i zaista gustamo raditi na nasim izdanjima jer obozavamo te stripove.
Na prvom mjestu mi smo ljubitelji stripa i radimo sva izdanja zbog toga sto ih i sami zelimo citati na nasem jeziku.
Zarada nam nikada nije bila u prvom planu jer da je - nikada nebi usli u strip izdavastvo, s obzirom da postoji mnogo nacina
kako pametnije i sigurnije uloziti vlastiti novac. Da se u ovakvom strip izdavastvu kakvim se mi bavimo
mogu ostvariti nekakve zarade sumnjam da bi nas docekalo da se pocmemo time baviti.
Zahvaljujuci mnogim suradnicima, njihovom i nasem trudu, radu i vremenu uspjevamo raditi ovo sto radimo ovako kako radimo.
Ne mogu se oteti dojmu da se ponekad ovo nerazumjevanje izrodi iz razloga sto se javno ne zalimo, ne kukamo na losu prodaju
odredjenih izdanja, pa se lako stjece dojam kako je sve bajno i sjajno, i kako se vrte nekakvi zgodni profiti.
Ne kukamo ako nam ide lose niti se uzvisujemo ako nam nesto ide dobro, mozemo samo analizirati trzisne situacije
i konkretizirati odredjene poslovne odluke, kako bi i dalje i citatelji i mi mogli uzivati u novim brojevima nasih izdanja.
Na kraju krajeva, zasto bi se zalili i kome bi se javno zalili, ta nije nas nitko tjerao na nikakva ulaganja.
Sve sto smo ulozili, ulozili smo srcem, i vrijeme i novac, u cemu sigurno nismo jedini medju strip izdavacima.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 29/01/2008 : 05:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Svaka cast, ja ustvari nisam uopce želio ulaziti u dublje analize. Ono što sam primjetio, to sam i naveo, ništa više. Uložili ste svoj novac i želite nešto i zaraditi, to je OK. Ja sam samo rek'o da ostvarujete sigurno veci profit od ovih ostalih 'sitnih riba'. Meni je samo bilo cudno kako to da niste jedan od donatora ove nagradne igre, ali pošto si ti lijepo objasnio u cemu je (bio) problem, ja ti vjerujem, te smatram diskusijom završenom. Sve pet, pozdrav.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 29/01/2008 05:07:46
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/01/2008 : 05:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Steta jedino sto nismo blizu, pa da se zapijemo negdje, ovako pred zoru...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 29/01/2008 : 05:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Možda se jednom i sretnemo, u tom slucaju ocekujem izvještaj i detaljnu analizu postojece papirologije.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/01/2008 : 05:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message

Mafest i CRS su uvjek zgodne prilike za susrete...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 29/01/2008 : 05:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
To svakako imam u planu, mada, radi nekih problema, ne u neko skorije vrijeme.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 31/01/2008 : 15:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Kad ce rezultati?
Veceras u ponoc?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/01/2008 : 15:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Da, sve je automatski. Izbor traje do ponoci, a onda ce se, umjesto nominacija, pokazati rezultati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

dejan vasic
Starting Member



Serbia
35 Posts

Member since 13/07/2005

Posted - 01/02/2008 : 00:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan vasic a Private Message
Balada bez Pandorinog pisma. Mada, ipak Balada. Svaka cast Bookglobe.

http://www.youtube.com/results?search_query=todorovic+i+vasic&search_type=
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/02/2008 : 00:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pravi najbolji stripovi se i kod albuma i kod svezaka nalaze na cetvrtom mestu.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

dejan vasic
Starting Member



Serbia
35 Posts

Member since 13/07/2005

Posted - 01/02/2008 : 00:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan vasic a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Pravi najbolji stripovi se i kod albuma i kod svezaka nalaze na cetvrtom mestu.



Tako je. Vidiš kako si to primetio. Stoprocentna istina.

http://www.youtube.com/results?search_query=todorovic+i+vasic&search_type=
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/02/2008 : 00:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
U biti su Metabaruni dobili najviše glasova.
Em dva izdanja, em dvi knjige-sve skupa lipi broj glasova.
Corto mi je poprilicno iznenadenje.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 01/02/2008 : 00:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message
i ja sam jaaaaako iznenadena
gdje su predivni nathanovi giganti??zar nitko osim mene nije glasao za njih?!?!a Broncanog doba nema ni na vidiku.....prestrašno!
Go to Top of Page

dejan vasic
Starting Member



Serbia
35 Posts

Member since 13/07/2005

Posted - 01/02/2008 : 01:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan vasic a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

U biti su Metabaruni dobili najviše glasova.
Em dva izdanja, em dvi knjige-sve skupa lipi broj glasova.
Corto mi je poprilicno iznenadenje.


Kad dodaš tu još i Metabarone Belog puta.

http://www.youtube.com/results?search_query=todorovic+i+vasic&search_type=
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 01/02/2008 : 01:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
metabaruni su nadjacali sve
a i jesu najbolji
al nije mi mrsko ni za korta

frapirala me karma pozicijom
a i glaso za nju

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7101 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/02/2008 : 01:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
Stvarno iznenadujuci rezultati! Svi smo stalno govorili o Svagdanjoj Borbi kad ono "samo" cetvrto mjesto. A gdje je tek MV! Toliko nas na forumu se palimo na nove epizode kad ono tek na 34.-tom mjestu . A i najbolje kiosk izdanje mi je iznenadenje. Iako mi je taj Tex Maxi 3 odlican nisam znao da ce pobijediti Zagora 500 (slabija epizoda, super izdanje) koji je tek na trecem mjestu. Izgleda da je to tako kad se samo nekolicina glasnih fanova cuje, a drugi koji ne pricaju ipak glasaju.

www.epicentercomics.com

Edited by - D.J. on 01/02/2008 01:57:59
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 01/02/2008 : 08:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
A evo i rezultata za one koji cesto idu na houmpejdz :)

1. Tex Willer MX 3: Zlato juga
2. Alan Ford SA 50: Tako je nastala grupa TNT
3. Zagor LUSP 14: Indijanska magija
4. Životinjska Karma LV 2: Životinjska karma #2
5. Mister No MX 2: Little Odessa - Andeo smrti - Znak triju "K"
6. Zagor LUSP 12: Prokleto blago
7. Tex Willer MX 4: Dva lica osvete
8. Razni junaci SMG 1: KGB - Belladona - Grga grimizni - Lincoln
9. Zagor LUCI 14: Chico šerif
10. Ken Parker SCSP 5: Uzdah i san

1. Corto Maltese BG 1: Balada o slanom moru
2. Metabaruni FB 1: Metabaruni Integral 1
3. 300 BP 1: 300
4. Svagdanja borba FB 1: Svagdanja borba
5. Mister No LIB 1: Mister No
6. Ken Parker FB 46: Adah
7. Martin Mystere LIB 1: Ljudi u crnom
8. Metabaruni FB 2: Metabaruni Integral 2
9. Tom`s Bar ORKA 3: Tom`s Bar
10. Corto Maltese BG 3: Sjecanja

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000