forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZG#142/143/144 - Mortimer & Tessitore/Krojac
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

zagorovsky
Senior Member



Croatia
1835 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 17/01/2008 : 20:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovsky a Private Message
Stvarno ste u kur.. spoilici
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 18/01/2008 : 10:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by piquet

quote:
vece mržnje koju Mortimer gotovo bezrazložno gaji prema Tkacu od one koju osjeca za Zagora


ajde ovo svakako ima smisla.




Ne bih se složio - s obzirom da je Mortimer kao kralj zlocina veoma sujetna licnost (kao i svi visokointeligentni zlikovci), buduci da Tkac predstavlja glavu cijele organizacije (o njegovoj sujeti da ne pricamo, pa zamalo je doveo svijet do haosa zadnji put), a kako svi znamo da dva pijetla u istom kokošinjcu ne idu zajedno i posmatrajuci trzave odnose izmedu njih sve nam to, na malo dubljem psihickom nivou, ukazuje zašto Mortimer gaji "vecu" mržnju prema Tkacu no Zagoru.

...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/01/2008 : 11:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by piquet

quote:
vece mržnje koju Mortimer gotovo bezrazložno gaji prema Tkacu od one koju osjeca za Zagora


ajde ovo svakako ima smisla.




Ne bih se složio - s obzirom da je Mortimer kao kralj zlocina veoma sujetna licnost (kao i svi visokointeligentni zlikovci), buduci da Tkac predstavlja glavu cijele organizacije (o njegovoj sujeti da ne pricamo, pa zamalo je doveo svijet do haosa zadnji put), a kako svi znamo da dva pijetla u istom kokošinjcu ne idu zajedno i posmatrajuci trzave odnose izmedu njih sve nam to, na malo dubljem psihickom nivou, ukazuje zašto Mortimer gaji "vecu" mržnju prema Tkacu no Zagoru.


i za mene ovo ima smisla.Ako nista drugo ,onda barem nesto novo
Go to Top of Page

viktor14
Senior Member

Croatia
1119 Posts

Member since 06/08/2007

Posted - 18/01/2008 : 11:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send viktor14 an ICQ Message  Send viktor14 a Private Message
Tkac je definitivno inspiriran likom Blofelda iz ranih James Bond filmova. Obojica su šefovi strašno mocne organizacije, ne vjeruju nikome, okrutni, nikada ne pokazuju lice,...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/01/2008 : 16:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by viktor14

Tkac je definitivno inspiriran likom Blofelda iz ranih James Bond filmova. Obojica su šefovi strašno mocne organizacije, ne vjeruju nikome, okrutni, nikada ne pokazuju lice,...



Tkac je inspiriran Starcem sa planine, vodom drevne sekte asasina, samo stavljen na neku globalniju razinu...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Akul
Junior Member

Croatia
354 Posts

Member since 08/05/2007

Posted - 26/01/2008 : 18:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Akul a Private Message
Kud ja išo sve ovo citati...vražji spoileri...

Što se tice prvog djela, sve super, zasad je sve odlicno, Verni jako slici na ferria, ali ne može stvoriti atmosferu kakvu on stvori...a i ferrievo sjencanje mi se više svida...Ali ipak je Verniu ovo prvi rad na zagoru(u regucarnoj), ima još jako puno mjesta za napredak...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/02/2008 : 09:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Evo Mortimer se povratio na kioscima...

A u nastavku Zagor protiv Krojaca! Cliffhanger: Zagor kupio igle, škare i bež tkaninu za zavjese, a zora vec svice!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30615 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 06/02/2008 : 19:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
strip se procita u hipu, ne znam sam kak ce se ovaj put izvuci Zagor

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 06/02/2008 : 20:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

strip se procita u hipu, ne znam sam kak ce se ovaj put izvuci Zagor


Danas, nakon "Mortimerov povratak", procitao sam i treci nastavak, u kojem do kraja price ima još 56 stranica. Necu ništa reci da ne napravim SPOILER, ali prica završava potpuno neocekivano, barem za mene.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/02/2008 : 09:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Još samo 56 stranica? Ma da, ionako ga je vec Burattini nepotrebno razvukao... Malo mi je splasnulo raspoloženje nakon procitanog drugog dijela price. Gdje su ninje, tajanstvene sekte ubojica koji ubijaju u sjeni i tišini, plamene lubanje i manijakalni zlocinci, malo tajanstvenosti i tmine u prici? Castellijev Tkac je mastermind, a prica i atmosfera jeziva. Ferrijev crtež je takoder jeziviji... Verni ima pregledan crtež, no nekako mi zna biti cudan na momente.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 07/02/2008 : 15:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
meni je burattini solidan zanatlija. kad sam se vratio zagoru nakon puno godina i dok mi imena nisu ništa znacila odmah sam skužio koliko je boselli jaci (nestali istraživac, cibola, tex rendžeri, neopravdano podcijenjen posljednji hellingen kojem je jedina mana pojava iza divova,pa cijeli niz prica oko krakena (oni ljudi ribe, škotska, cap.midniht,nat murdo, kain), tajna fride lang, posljednji kandrax...
mortimer je uistinu burattinijev pogodak, no ovo mi je ipak podgrijana juhica, on i verni su mi sinonim za ovo kasno zagor razdoblje za koje smo sretni da uopce postoji, no iskreno nema se tu više što puno ocekivati.

Till I Collapse
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 07/02/2008 : 15:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

meni je burattini solidan zanatlija. kad sam se vratio zagoru nakon puno godina i dok mi imena nisu ništa znacila odmah sam skužio koliko je boselli jaci (nestali istraživac, cibola, tex rendžeri, neopravdano podcijenjen posljednji hellingen kojem je jedina mana pojava iza divova,pa cijeli niz prica oko krakena (oni ljudi ribe, škotska, cap.midniht,nat murdo, kain), tajna fride lang, posljednji kandrax...
mortimer je uistinu burattinijev pogodak, no ovo mi je ipak podgrijana juhica, on i verni su mi sinonim za ovo kasno zagor razdoblje za koje smo sretni da uopce postoji, no iskreno nema se tu više što puno ocekivati.


To e to!

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

zagorovsky
Senior Member



Croatia
1835 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 07/02/2008 : 15:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovsky a Private Message
napokon ludilo epizoda
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/02/2008 : 17:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by zagorovsky

napokon ludilo epizoda



napokon i to docekasmo

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 07/02/2008 : 21:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
Znaci valja? Citao sam komentare površno tako da se mogu iznenadit opet dobrim stripom.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/02/2008 : 12:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

Znaci valja? Citao sam komentare površno tako da se mogu iznenadit opet dobrim stripom.



valja,valja

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 08/02/2008 : 14:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

meni je burattini solidan zanatlija. kad sam se vratio zagoru nakon puno godina i dok mi imena nisu ništa znacila odmah sam skužio koliko je boselli jaci (nestali istraživac, cibola, tex rendžeri, neopravdano podcijenjen posljednji hellingen kojem je jedina mana pojava iza divova,pa cijeli niz prica oko krakena (oni ljudi ribe, škotska, cap.midniht,nat murdo, kain), tajna fride lang, posljednji kandrax...
mortimer je uistinu burattinijev pogodak, no ovo mi je ipak podgrijana juhica, on i verni su mi sinonim za ovo kasno zagor razdoblje za koje smo sretni da uopce postoji, no iskreno nema se tu više što puno ocekivati.



Baš si dobro rekao podgrijana juhica.
Mene je razocaralo to što su dva Zagorova super neprijatelja dobila samo dva ipo stripa!! A i nema nekih ekstra pomagaca, narocito mislim na Tkaca (nemogu se naviknut na Krojac), neki likovi sa puškama (videno 100 puta), a i cijela radnja u nekom gradicu.
Ništa posebno

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7785 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 08/02/2008 : 14:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Zasad i meni ništa posebno, Mortimer nije smislio nikakve sotonske planove, vidit cemo kako ce sve završiti. možda se prica popravi ali sumnjam da se to može dogoditi u samo 56 stranica. Zagor ce zatuci po glavurdi Krojaca, Mortimer ce pobignuti i gotovo. pretpostavljam da bi moglo tako biti.
2 jaka protivnika - zbog toga je ovo tribalo ici u barem 4 stripa, ali cini se da Burattini nema znanja za takvo nešto
bah.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/02/2008 : 15:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Mortimer tobože cilja u Sykesa i misli: "Sad ceš ti vidjet' svoje!" (nešto u tom stilu), a uopce nije namjeravao pucati u recenog Sykesa.
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1580 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 08/02/2008 : 16:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
samo da kažem da me ovaj verni skroz razocarao. kako li je samo bio ravikan u vrijeme kada je ova epizoda izašla u italiji. ocekivao sam bombu a dobio drugorazrednog crtaca koji cak nema niti svoj stil nego kopira ferrija. loše. baš me zanimaju ovi ostali novajlije koj tek slijede. što se tice same price, zagor mi u zadnje vrijeme postaje pomalo nezanimljiv. jedva ga citam.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 08/02/2008 : 19:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Mortimer tobože cilja u Sykesa i misli: "Sad ceš ti vidjet' svoje!" (nešto u tom stilu), a uopce nije namjeravao pucati u recenog Sykesa.



To i ja pomislio. Meta je bio Malcovich. Što se tice Krojaca mislim da je to ili guverner ili Malcovich koji možda i nije mrtav. Baš me zanima jesam li pogodio?!
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 08/02/2008 : 20:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Zaista, i nije nešto ovaj tessitore...
A ni Verni ne valja.
PS. i objašnjenje u vezi onog lika koji je glumio Mortimera je mlako.(zašto se nasmijao uopce)
Ceka se palude dei forzati...

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-

Edited by - npetros2@htnet-dsl on 08/02/2008 20:45:35
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 08/02/2008 : 21:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

Zaista, i nije nešto ovaj tessitore...
A ni Verni ne valja.
PS. i objašnjenje u vezi onog lika koji je glumio Mortimera je mlako.(zašto se nasmijao uopce)
Ceka se palude dei forzati...



Pa bio je drogiran zar ne?

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 09/02/2008 : 12:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message
nervira me sto je prevedeno krojac a ne tkac...glupost
Go to Top of Page

zagorovsky
Senior Member



Croatia
1835 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 09/02/2008 : 13:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovsky a Private Message
quote:
Originally posted by dzoni

nervira me sto je prevedeno krojac a ne tkac...glupost



Naša prevoditelica ocito ne želi da se bilo šta u stripu naziva kao u Zlatnoj seriji pa imamo Fantast Chico,Indijanac zvani Chico,Krojac,Icaro la Plume...
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000