forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZG#142/143/144 - Mortimer & Tessitore/Krojac
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 04/03/2008 : 19:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by Poncho


zar je tkac/krojac mrtav? I ko je to?



Nije mrtav al se cijeli potrgao jer je pao kroz prozor tako da je ostao nepokretan. Sudit ce mu se i ocekuje se smrtna kazna. U principu ne bi me iznenadilo da se i on vrati al i ako se vrati nece više imati draži kada se zna tko je on.
Go to Top of Page

zagorovsky
Senior Member



Croatia
1835 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 04/03/2008 : 19:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovsky a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho

quote:
Originally posted by Poncho


zar je tkac/krojac mrtav? I ko je to?



Nije mrtav al se cijeli potrgao jer je pao kroz prozor tako da je ostao nepokretan. Sudit ce mu se i ocekuje se smrtna kazna. U principu ne bi me iznenadilo da se i on vrati al i ako se vrati nece više imati draži kada se zna tko je on.



Vratiti ce se 2067
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/03/2008 : 11:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Osobno, ovo mi više djeluje kao neki intermezzo izmedu prošlih i buducih pojavljivanja ovih dvoje notornih archnemezisa, odnosno samo su se susreli i ništa više... Ocekivao sam više stvari: nešto misticniji/spektakularniji sukob Tkaca i Zagora (i Mortimera dakako), efektniji Mortimerov bijeg iz zatvora, bolji zaplet i pravi finiš sa smrcu jednog ili drugog neprijatelja. Ah kad se sjetim one misticne i mracne Castellijeve price... Kome je ovo dobro, nek slobodno uživa što se mene tice.

Iako je zadnji broj izašao, ne moram otkriti identitet Tkaca/Krojaca, nek to sa nestrpljenjem otkrivaju nove generacije!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 05/03/2008 11:49:59
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/03/2008 : 13:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
hehe, svi pljuju po pljuvacima, ali moram reci svoje misljenje, epizoda je bezveze, kao i petnaest epizoda od zadnjih dvadeset brojeva
sad me vi ubijte!

P.S. savjet za deecaya: obrati pozorniost da sybil NIJE krojac
Go to Top of Page

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 05/03/2008 : 19:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message
Eh,glupa epizoda.Nadajmo se boljem.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3464 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 05/03/2008 : 20:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Osobno, ovo mi više djeluje kao neki intermezzo izmedu prošlih i buducih pojavljivanja ovih dvoje notornih archnemezisa, odnosno samo su se susreli i ništa više... Ocekivao sam više stvari: nešto misticniji/spektakularniji sukob Tkaca i Zagora (i Mortimera dakako), efektniji Mortimerov bijeg iz zatvora, bolji zaplet i pravi finiš sa smrcu jednog ili drugog neprijatelja. Ah kad se sjetim one misticne i mracne Castellijeve price... Kome je ovo dobro, nek slobodno uživa što se mene tice.

Iako je zadnji broj izašao, ne moram otkriti identitet Tkaca/Krojaca, nek to sa nestrpljenjem otkrivaju nove generacije!

ma slobodno otkrij
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 06/03/2008 : 22:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Nije zbog popularnih negativaca u stripu, ali ovo miriše na jednu od boljih epizoda.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 08/03/2008 : 15:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Procitah i ja ovo cudo. Ocjena: 77% (-4).
Znaci, nisam se uopce razocarao, ali da je moglo bolje, moglo je.
Kao prvo, Burattini je odlicno vodio radnju (unatoc par sitnih nelogicnosti) sve do 24. str. zadnje sveske. Do tad je strip bio dinamican, intrigantan, zanimljiv, pun dogadaja i nepoznanica.
Ali onaj kraj je, moram priznati, lošnjikav:
Zagor je poceo pricati o nekim ocitim (i zbunjujucim) cinjenicama; dobro mu je rekao Krojac da puno prica. Razotkrivanje Krojaca je banalno, nema pravog završnog obracuna, ne znam kako bi se mogao Krojac u buducnosti ponovno pojaviti (em je slomiven, em bi novo uspostavljanje nekakve "paukove mreže" bilo isforsirano i repetativno).
Mortimer je ostao u nešto boljem svijetlu, mada njemu najbolje leži velegrad. Ovdje je ispao kao genije "svega osim zlocina". U biti, nije loše što je malo promjenio ulogu (kocija - konj; mantil - kaubojsko odelo)(kao i Nat Murdo [najprije ne zna pucati, a poslje najbolji revolveraš...) Dobri su oni njegovi planovi i štosovi (iako se neki svode na puke slucajnosti). Nek se drugi put udruži s Hellingenom i nece biti problema...
Vjerojatno su razocarani oni koji su procitali prvu pricu s Tkacem i oni koji su ocekivali nešto više, kao npr. bolju prezentaciju mocnijeg Tkaca i njegove kontrole nad svim porama društ. života koja je ovog puta potpuno izostala (nije u centru pažnje, fali mistike). Željeli smo da bude paukova mreža, a ne mrežica. Ali to bi onda bila samo repriza (Crni Tigar --- Povratak Crnog Tigra). Ovako smo dobili samo mini osvetnicki obracun izmedu Zagora i spomenutog dvojca, nije ni to loše. Epizoda je nekakav intermezzo za iduce susrete (jbga, Tkac je spižden totalno)

Ma, uza sve nedostatke, ma uz sav neiskorišteni potencijal dvaju negativaca, ovo je najbolji Zagor u zadnjih godinu-dvije. Pogledajte samo gadosti u zadnjih par mjeseci). E, kad bi se svaki Zagor držao slicne provedbe (naravno izuzev lošeg završetka), ja bih bio prezadovoljan. Jedino Boselli može napisati preodlicne price s tonom kvalitetnog teksta. Ocekivanja su mi bila mala, vec sam znao (UBC) tko je Tkac i da je epizoda tek osrednja pa sam itekako zadovoljan. Verni nije baš tako loš (kad bi barem manje "crtkao", a više sjencio. (6.7/10)
U prici mi je najbolji štos ono s recenicom na mohovskom, a najgluplje je Zagorovo izbjegavanje metaka jer, izgleda, on vidi putanju metka (one zipzipove). Samo da je izostala pokoja nebuloza, bilo bi jako dobro (zadnjih 20str.). Ovako je strip slabiji od prvog pojavljivanja Mortimera, ali mi je bolji od drugog radi onog njegovog besmislenog plana. Što je bilo Ferriju; nijedna naslovnica nema veze s radnjom unutar korica.

Sad cekamo "Mocvaru robijaša"

P.S. Ja sam mislio da je Krojac, zapravo, Drunky Duck

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 08/03/2008 15:53:26
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 08/03/2008 : 16:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Ma nijedan Zagor nije loš tako ni ovaj! Baš je dobar a vi mislite što hocete!
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 08/03/2008 : 17:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Pa kad je to DKoor editirao post?

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-

Edited by - npetros2@htnet-dsl on 08/03/2008 17:31:52
Go to Top of Page

zveky
New Member



109 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 09/03/2008 : 01:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zveky a Private Message
quote:
[i]
P.S. Ja sam mislio da je Krojac, zapravo, Drunky Duck



Pa zar nije???
Inace slazem se sa tvojim misljenjem. I meni je sve bilo ok do trenutka razotkrivanja Tkaca(nikad ga necu svariti kao Krojac). Zbrzano, naivno...Meni je ipak ostao malo gorak okus nakon procitanog kraja i pristalica sam teorije da je jedan od najzanimljivijih Zagorovih neprijatelja olako potrosen.
Ocjena: 65% (3)
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 09/03/2008 : 08:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

P.S. Ja sam mislio da je Krojac, zapravo, Drunky Duck



Ja sam sad duboko razocaran posto sam cijelo vrijeme tipovao na njega.

I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

bacho
Junior Member



Croatia
439 Posts

Member since 19/08/2007

Posted - 09/03/2008 : 11:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bacho a Private Message
Ova epizoda nije bila loša. Mirisala je na pocetku i na bolje, ali sve u svemu nije loše.

I´m too old for this shit.
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2984 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 09/03/2008 : 11:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

Pa kad je to DKoor editirao post?

,
haha
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 09/03/2008 : 13:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
DeekeY, kad ce recka? Ako možeš one stoljetne Zagore, ovo ti ne more biti problem...

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 09/03/2008 : 13:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message
procitao juce i nije lose..ni crtez nije los...naravno nove epizode nikad nece biti ko stare i tu netreba ocekivati cudo jer je u zagoru vec sve receno posle vise odv 45 godina izdavanja...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/03/2008 : 19:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by dzoni

procitao juce i nije lose..ni crtez nije los...naravno nove epizode nikad nece biti ko stare i tu netreba ocekivati cudo jer je u zagoru vec sve receno posle vise odv 45 godina izdavanja...



Ovo je cesto ponavljana teza, a ja mislim upravo suprotno: od svih bonelijvaca upravo Zagor, zbog nekih svojih specificnosti (miješanje žanrova!), ima najviše šansi za opstanak - a da bude zanimljiv.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 09/03/2008 : 19:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by zveky

quote:
[i]
P.S. Ja sam mislio da je Krojac, zapravo, Drunky Duck



Pa zar nije???
Inace slazem se sa tvojim misljenjem. I meni je sve bilo ok do trenutka razotkrivanja Tkaca(nikad ga necu svariti kao Krojac). Zbrzano, naivno...Meni je ipak ostao malo gorak okus nakon procitanog kraja i pristalica sam teorije da je jedan od najzanimljivijih Zagorovih neprijatelja olako potrosen.
Ocjena: 65% (3)


I mene je uhvatila ta gorcina u želucu. Sad sam sredio dojmove i spustit cu ocjenu sa 77% na 70%, ali samo radi tog glupog završetka.

I ja isto mislim da od svih bonelli junaka Zagor ima najvecu širinu mogucih tema... ali, jbga, imamo Burattinija za urednika...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 20/03/2008 : 01:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Katastrofalna epizoda...ritam je ocajan, nema nikakvog patosa,sve se desava na silu. Sekvenca u kojoj Zagor dobija drogirano pice ne bi li kasnije umislio da vidi Dranki Daka na ulici (kako je to Buratini lukavo pojasnio)definitivno spada u 10 najvecih scenaristickih nebuloza ikad. Tkac/Krojac je potpuno promasen i sluzi jedino da padne kroz prozor na kraju epizode, sve ostalo je moglo i bez njega i vernog mu Dejmona (jos jedan apsolutno nepotreban lik koji je ubacen iz ko zna kojih pobuda).
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 22/03/2008 : 11:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message
Nije se moglo bez Dejmona (On je zapravo Tkac/Krojac). Onaj drugi je samo njegova lutka/igracka.

Sudbina stripa ovisi o intiligenciji citatelja.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 07/04/2008 : 10:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Sinoc sam procitao ovu epizodu i dojmovi su podijeljeni. Bilo je odmah jasno da su ova dva vilana prejaka za potrositi ih u samo 2.5 sveske. Ovakve price se moraju rastegnuti na minimum 3 broja (kao prvi susret s Tkacem). Ovdje je Burattini napravio dobru stvar sto je ova prica samo uvod u njihove kasnije sukobe. I taj mi se dio dopada. Vratili su se, ali nije se nista desilo. Desit ce se kasnije, ali nadam se u pricama koje NECE napisati Burattini. Zasto? Covjek smisli dobru pricu i u nacelu ima dobre ideje, ali si je zamislio pisati stripove za ljude od 7-77. S jedne strane pise o "ozbiljim" temama - politika, atentati, zapakirano u surovi svijet odraslih, a s druge strane svaku situaciju objasnjava kao da smo debili. To me generalno smeta kod njegovih scenarija. Druga polovica stripa su Sherlockovska pojasnjavanja prve polovice stripa.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 07/04/2008 : 11:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Evo i ja procita ovo, ne valja, normalno.
Burattini se samo orijentirao na to da se mi zamislimo ko je krojac, zašto su Zagora dovukli u Kingston,itd; A na sve ostalo je zaboravia.

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/04/2008 : 11:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Meni skroz dobar ovaj "uvod" i smatram da Burattini igra vrlo pametno.

Niti jedan susret sa Mortimerom do sada nije bio duzi od 2 i pol nastavka. Zasto? Pa vrlo jednostavno, nanjusio je Burattini da je stvorio najboljeg Zagorovog neprijatelja u novoj eri i ne treba ga "izmikani" na brzinu.

U prvom susretu Zagor cak i nije vidio kako izgleda sam Mortimer sto je vrhunsi detalj. Kuha se polako i obruc se steze polako. Palac gore i za Burattinija i za Vernija za sjajnu pricu i sjajan crtez.


BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 07/04/2008 : 12:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

Evo i ja procita ovo, ne valja, normalno.
Burattini se samo orijentirao na to da se mi zamislimo ko je krojac, zašto su Zagora dovukli u Kingston,itd; A na sve ostalo je zaboravia.


Je, to je to.
Potpuno je zaboravio da nešto napravi s Mortyjem i Tkacem. Zaboravaio je ono u cemu su ova dva lika svojstvena: genije zlocina i krojac zlocinacke mreže. Tako da su umjesto ova dva šefa mogli stajati Marko, Luka, Stipe...
Bossovi nisu ni u jednoj vinjeti manifestirali svoje specificne sposobnosti... Jer je Burattiniju bilo dovoljno da citatelj uživa nagadajuci tko je Tkac? A ja sam to znao prije godinu dana!!! A nije bilo teško pogoditi iz više razloga:
1) Bure je dao tek par likova i uvijek je uljez onaj na kojeg se najmanje sumnja. Prelako. Zašto nije stavio neki (bolji) mamac.
2) One vinjete u kojima mu Deamon usipa otrov u cašu su toliko ocite da štos s tabakerom princa Rezanova izgleda još sasvim solidan. Tkac je imao genijalan plan da se Zagor uspava lkako bi vidio u halucinacijama Drunky Ducka kako ulazi u neku kolibu. Strašno!

A da ne govorim o Mortimerovm "genijalnom??????'" planu kako da se izvuce. A na kraju Zagor sredi Tkaca u njegovom uredu prepricavajuci neke bajke, jer valjda misli da smo mi tudumi!?

Bure je promašio bit epizode. Da nije bilo Tkaca i Mortimera, epizoda bi bila za 5.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16784 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/04/2008 : 15:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Izostao je neki spektalurani obracun na kraju ali nije loše. Jedna pristojna epizoda, s obzirom na to šta sve citamo u redovnoj seriji u zadnje vrijeme.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000