forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izasao je Zagor ...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 08/02/2008 : 13:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

A kako znaš da nije to nikome smetalo prije?
Meni ce uvijek biti ljepše citati tekst na hrvatskom...

Kako bilo, siguran sam da necu odoljeti i kupovati odredena izdanja.

Od koje ce epizode krenuti Dampyr? Nece od pocetka?



Od pocetka! Srecom...

...
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 08/02/2008 : 13:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
sigurno je lepše citati na vlastitom jeziku, ako nekom toliko smeta jezik onda ne treba ni kupovati...

Zalosno je kada covek ne zna sta hoce, a katastrofalno kada ne zna koliko moze!

Jovan Ducic
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16807 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/02/2008 : 13:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

A kako znaš da nije to nikome smetalo prije?
Meni ce uvijek biti ljepše citati tekst na hrvatskom...

Kako bilo, siguran sam da necu odoljeti i kupovati odredena izdanja.



Ne znam, ali niko se nije žalio na forumu
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 08/02/2008 : 13:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message

+Sejo . . naslovnica uopste nije bleda vec je lose skenirano,kad ga nabavis videces i sam,pozdrav Ferriju

drale
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 08/02/2008 : 14:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Dampyr od prvog broja:
http://i30.tinypic.com/io2h3d.jpg
I meni je lakše citati na Hrvatskom,
ali ja mislim da mi nece biti problem ni na Srpskom.
Ma, zapravo zaboli me. Ludens izdaje 2-puta u mjesec neki strip, a to mi se posebno gadi,
pa cu s guštom uzimati ova izdanja pa makar visila ko komad štrace. Ljudi, meni se cita strip, a da cu ja na kolinima stati ispred Ludensa i moliti da cinu manje grašaka... ma zaboravi. Nema tu više nikakve vjernosti i potpune zavisnosti. Novi izdavac ima moju punu podršku, pa šta bude - bude. Po Ludensu ovi stripovi ne bi pogotovo ugledali svjetlo dana.
Jedino šta mi smeta je pisanje imena kako se izgovara.
Padnem u afan kad vidim da americko ime u sebi nosi slovo "c" ili "ž".
To mi je krajnje glupo i smiješno. Morat cu po internetu tražit kako se pojedini
lik u stripu pravilno zove.
Izgleda da cu uzimati i DD i MN i Dampyr, samo necu Zagora jer je blizu Ludensa.
Ili ce se moci kupiti samo u paketima po 4???
U stripu piše da su u pripremi i drugi junaci.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/02/2008 : 14:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ja sam Dampyra procitao ovo što je izašlo na hrvatskom, pa mi nije smetalo, sad cu kupovati i ova srpska izdanja , pa cu ponovo da citam na srpskom, isti kurac ti je to!!!!!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Ser_Gile
Starting Member



Serbia
50 Posts

Member since 26/01/2008

Posted - 08/02/2008 : 14:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Ser_Gile a Private Message
Moja jedina zamerka i ujedno predlog da se u onim kvadratima gde treba da pise iz kog je broja stripa pominjani lik,dogadjaj itd. stavi originalni italijanski broj mislim da je to bolje nego ostavljati ovakvu rupu.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11383 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 08/02/2008 : 14:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message
Najbitnije je da time pomazes izdavaca da opstane. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 08/02/2008 : 14:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
a kurtona...

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/02/2008 : 14:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
zna li netko hoce li na naslovnicama stajati: Dylan Dog i Dampyr, ili Dilan Dog i Dampir?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/02/2008 : 14:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Najmanje bitno... Ja sam isto za to da ostanu original imena, ali ako ih i promene, nema veze... Jos mi je ostalo u glavi od kad sam bio mali da se kaze "Trazi se Aleh Bari" umesto "Trazei se Aleks Beri" pa mi je sad i to zanimljivo... :-)
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/02/2008 : 15:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
I ja sam konacno procitao strip. Bilo mi je krivo sto je crtao Cassaro, ali logican je bio njegov izbor jer je vec radio Martijevu epizodu sa Sumerima pa ima iskustva. Uz to, bez obzira na njegov los crtez, atmosfera je lepo docarana, onako je mracna i tajnovita i moram priznati da mi je radnja jako interesantna.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1817 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 08/02/2008 : 15:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

zna li netko hoce li na naslovnicama stajati: Dylan Dog i Dampyr, ili Dilan Dog i Dampir?



Bice Dylan Dog ,sto se i moze vidjeti po skenu na strani 7 ovog topica. Da isto tako bice i Dampyr , znaci originalni.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 08/02/2008 : 15:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

zna li netko hoce li na naslovnicama stajati: Dylan Dog i Dampyr, ili Dilan Dog i Dampir?


Bit ce "normalno".
Barem tu.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1817 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 08/02/2008 : 15:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
quote:
Originally posted by draskomisterno


+,pozdrav Ferriju



Shvaceno

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/02/2008 : 16:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Pored svih zamerki i pohvala koje smo dali, evo jos jedne (zamerke). Cini mi se da ce se skidati boja sa korica, slicno kao sto je bilo kod "System Comics-ovog" Magico Venta, jer vec vidim bledilo po ivicama rikne. Trebalo bi bar da lakiraju korice ili cak da ih plastificiraju, ukoliko u stampariji imaju svoju plastifikaciju (a jebes stampariju koja je nema), to ne bi trebalo mnogo da ih kosta, na veliko je komercijalna cena oko 0,01 euro po A4 formatu, sto znaci da ako imaju svoju plastifikaciju troskovi iste mogu da budu dvostruko manji, sto bi na kompletan tiraz od 10.000 komada izaslo izmedju 50 i 100 eura, a doprinelo bi izgledu stripa visestruko.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/02/2008 : 16:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
I jedna pohvala, i to velika. Ne znam Italijanski (ovo posebno kazem zbog Renkyja), ali prevod je fantastican. Potpuno je u duhu recnika na koji smo navikli kod Zagora jos iz vremena "Dnevnika" i u duhu naseg jezika (Srpskog, koliko ce biti tecan Hrvatima i ostalima, oni ce prosuditi), za razliku od cesto sterilnih prevoda koji se po svaku cenu drze svake reci originalnog italijanskog teksta. A evo i zamerke, i prevodiocu i lektoru - na jednom mestu (ne secam se gde, ali u prvih 20-tak strana stripa) upotrebili su "sa" u instrumentalu gde se radi o sredstvu a ne o drustvu (sto je cesta greska u nasem govoru, sto nije razlog da se tako nesto desava u stampanim izdanjima)
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/02/2008 : 16:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Da je strip plastificiran, to bi bilo vrh...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 08/02/2008 : 16:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

... sto bi na kompletan tiraz od 10.000 komada izaslo izmedju 50 i 100 eura, a doprinelo bi izgledu stripa visestruko.



i cijeni

hajde, necemo cjepidlaciti.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 08/02/2008 : 16:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

I jedna pohvala, i to velika. Ne znam Italijanski (ovo posebno kazem zbog Renkyja), ali prevod je fantastican. Potpuno je u duhu recnika na koji smo navikli kod Zagora jos iz vremena "Dnevnika" i u duhu naseg jezika (Srpskog, koliko ce biti tecan Hrvatima i ostalima, oni ce prosuditi), za razliku od cesto sterilnih prevoda koji se po svaku cenu drze svake reci originalnog italijanskog teksta.

Potpisujem gore navedeno. Italijanski ne poznajem, tako da nisam ni mislio na vernost originalu, vec na prijemcivost uhu i kvalitet dijaloga.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 08/02/2008 : 17:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message

Jedino šta mi smeta je pisanje imena kako se izgovara.
Padnem u afan kad vidim da americko ime u sebi nosi slovo "c" ili "ž".
To mi je krajnje glupo i smiješno. Morat cu po internetu tražit kako se pojedini
lik u stripu pravilno zove.

[/quote]
Mislim da je svaka polemika oko gramatike, izgovora i jezika izlisna. Onda bih ja, na primer zbog hrvatskih izdanja morao po internetu traziti kako se pojedina imena izgovaraju. Naravno, lako je kada je engleski jezik u pitanju, ali sta na primer sa francuskim?
U njemu ima prezimena koja se pisu sa 10 slova, a kada izgovoris nema vise od 4. Dakle, morao bi dobro poznavati francuski.
Kada bi se sve tudjice iz nasih jezika pravilno pisale, od njih ne bi ostalo nista. Sta sa arapskim imenima? A kineskim?


There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/02/2008 : 17:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Pored svih zamerki i pohvala koje smo dali, evo jos jedne (zamerke).


Pazi šta pišeš, može ispasti da PENIŠ od ljubomore

Plastifikacija bi sigurno bila veliki plus. Ne znam koliko bi to kompliciralo proizvodnju i utjecalo na cijenu ali po tome što kažeš, neznatno... dakle

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/02/2008 : 18:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Nisam ja ljubomoran, ja sam srecan, a da bi moja sreca bila jos veca ukazujem na ono sto bih voleo da bude bolje i kvalitetnije . Sto se tice plastifikacije, ZNAM sta pricam, 10 godina sam zaradjivao iskljucivo od pripreme za stampu i upoznao desetine stampara i obisao njihove stamparije i ostale pogone. Mozda se nesto promenilo jer se time ne bavim vec nekoliko godina, ali ne verujem da se nesto drasticno promenilo (iako je, recimo, pre nekoliko godina papir podosta poskupeo i u svetu, ne samo kod nas, tako da se blago ogradjujem u pogledu mogucih promena u cenama plastifikacije)
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/02/2008 : 18:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

I jedna pohvala, i to velika. Ne znam Italijanski (ovo posebno kazem zbog Renkyja), ali prevod je fantastican.


Ja se nadam da je moje pitanje bilo razumljivo sroceno i da nisam imao nikakvih loših namjera. Jednostavno me zanimao proces. Od trenutka kupovine do izjave o prijevodu. Cinjenica da je danas na forumu gomila ljudi koji kao papige ponavljaju necije stavove, bez obzira bili oni ispravni ili ne, bez da o istim iti malo razmisle.
Imam osjecaj kad bi par "utjecajnih" forumaša iznio pogrešan stav, i forsirao na njemu bez obzira na ocitu zabludu, da bi se našlo dosta onih koji bi takav stav podržali. Cisto onako, zbog autoriteta.

Iskreno, ja sam pobornik i odstupanja od originala ako to doprinosi razumljivosti i jednostavnosti. Cinjenica da svi spominju strip i klince, potencijalne kupce... onda je ponekad dobro da su prijevodi banalniji ako ce to biti prihvatljivije za klince od desetak godina.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 08/02/2008 : 18:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Nisam ga kupio, nisam ga dobio, ali znam da je najbolji!!!!!

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000