forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DAMPYR (`Veseli cetvrtak`)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 23/02/2008 : 20:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

quote:
Originally posted by bubo

dolazi li to u bih?


Pise da su ovlasceni za export, ali neznam hoce li izvoziti direktno, ili ce cekati da ga povuku sa trafika pa tek onda salju...

ma nije bitno samo da pošalju


ma to i ja kazem.
Dokle god stize, ja sam prezadovoljan.

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 23/02/2008 : 20:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

quote:
Originally posted by bubo

dolazi li to u bih?


Pise da su ovlasceni za export, ali neznam hoce li izvoziti direktno, ili ce cekati da ga povuku sa trafika pa tek onda salju...

ma nije bitno samo da pošalju


ma to i ja kazem.
Dokle god stize, ja sam prezadovoljan.

inace nisam upoznat sa tim likom,hoce li se isplatiti uzimati?
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 23/02/2008 : 21:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

quote:
Originally posted by bubo

dolazi li to u bih?


Pise da su ovlasceni za export, ali neznam hoce li izvoziti direktno, ili ce cekati da ga povuku sa trafika pa tek onda salju...



a gdje piše i šta tacno piše?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 23/02/2008 : 21:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Prikljucujem se, naravno, hvalospjevima Melini i samo napomena za Axle-a... Ne bih bas rekao da je SAD pravo vrijeme u Srbiji za pokretanje bilo cega. Cak bih rekao da VC nije imao srece s tajmingom:(



Pa ako si procitao moj post dodao sam i to da je kod nas sve relativno kada sam naveo da je sad pravo vreme...seti se samo kad je i u koje vreme krenula Stripoteka ponovo da izlazi,pa vidis ipak je opstala svih ovih godina...ja u Srbiji zivim i mislim da je tajming ipak ok,ionako smo oguglali na lomove i preokrete,mada razumem i tebe i tvoj stav kao nekog ko sva desavanja ovde gleda sa strane...ponekad neko sa strane vidi bolje od nas samih...ali samo ponekad...

...BD, c'est la vie...

Edited by - axle munshine on 23/02/2008 21:39:20
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 23/02/2008 : 21:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

quote:
Originally posted by bubo

dolazi li to u bih?


Pise da su ovlasceni za export, ali neznam hoce li izvoziti direktno, ili ce cekati da ga povuku sa trafika pa tek onda salju...

ma nije bitno samo da pošalju


ma to i ja kazem.
Dokle god stize, ja sam prezadovoljan.

inace nisam upoznat sa tim likom,hoce li se isplatiti uzimati?


pa veoma je popularan i italiji,ja ti preporucujem toplo,ali ako meni ne verujes pogledaj druge postove.svi su vrlo zadovoljni

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 23/02/2008 : 23:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Jedini dizajn Meline Mikulic kojem nalazim manu je onaj za Ljubav i rakete i to za prvu knjigu-Juha za slomljena srca. Nije on loš, ali, momci ja sam video kako Palomar izgleda u americkom izdanju. To je izdanje stvarno uradeno u picku materinu. Palomar je uraden ujedno, znaci oba dela, u nekoj crnoj boji.
Kad sam ga video na CRŠ-u morao sam da se slikam sa njim.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 23/02/2008 : 23:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Kad bi se distibucija organizovala za vise drzava mozda i ne bi bila utopija prodati 10 000,ne u startu ali za par mjeseci.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 24/02/2008 : 15:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Prikljucujem se, naravno, hvalospjevima Melini i samo napomena za Axle-a... Ne bih bas rekao da je SAD pravo vrijeme u Srbiji za pokretanje bilo cega. Cak bih rekao da VC nije imao srece s tajmingom:(



Ma nikad ovde nije pravo vreme za zidavanje, ali bolje ikad nego nikad.
Neko je spomenuo losu distribuciju. Ocito je da je "Veseli cetvrtak" dodatno platio isticanje stripa na kioscima (bar mi se cini da je tako bilo za prvi broj Zagora), ali, na primer, ja sam u S. Mitrovici jedva nasao Dylan Doga, vecina kioska je ostavila Zagora, a nisu izlozili Dylan Doga. Inace, sama cinjenica da je "Futura Plus" otkupila "Politikinu" distributivnu mresu olaksava posao bilo kojem izdavacu bilo cega u Srbiji bar dvostruko, jer su ovi iz "Politikine" distribucije bili nevidjeni olos, i uz sve to su i nevidjeni lopovi. Interesantno je to da su oni bili lopovi jos u staroj Jugoslaviji (SFRJ), secam se da smo u BIGZ-u (dok sam radio za njih) mnogo puta diskutovali o tome kako i koliko nas distributeri kradu.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/02/2008 : 16:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by Markos

Ne bih bas rekao da je SAD pravo vrijeme u Srbiji za pokretanje bilo cega. Cak bih rekao da VC nije imao srece s tajmingom:(

Imaš neke informacije koje mi nemamo?



?????????? Ti zivis na Veneri???

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 24/02/2008 : 16:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

?????????? Ti zivis na Veneri???

Ne. U cemu je problem?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 24/02/2008 : 17:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message
Neznam kakav je protok informacija kod vas,u NC,no pretpostavka je da se misli na trenutno vrucu situaciju u zemlji izdavaca VC.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11086 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/02/2008 : 17:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by Curunir

?????????? Ti zivis na Veneri???

Ne. U cemu je problem?



Pa ako misliš da se politicka situacija u nekoj zemlji ne odražava i na druge segmente onda...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 24/02/2008 : 17:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Protok informacija do nas, koji se nalazimo na od vas veoma udaljenom otocju, je odlican. Upravo zato sam i pitao o cemu se tocno radi, a pritom sam mislio iskljucivo na financijsko-ekonomske prilike u spomenutoj zemlji, a koje se, prema najvažnijim izvorima tog tipa u svijetu, nisu bitnije mijenjale. Pa me eto, cisto radi toga, zainteresirao Markos sa svojom prognozom. Nadao sam se da ce sam objasniti o cemu se tocno radi, pošto vjerujem da ima neke insajderske informacije, jer citajuci njegove ostale postove na ovom forumu, nisam stekao dojam da se radi o covjeku koji govori u prazno i trabunja gluposti.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 24/02/2008 17:47:57
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/02/2008 : 17:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Pa, konkretno, u neko drugo vrijeme bi izlazak tih stripova mozda bila, uz pametnu kampanju, jedna od udarnih vijesti ili bi bar dobila veci publicitet, a ovako je udarna vijest tjednima nesto drugo, sto, by the way, ima prilicno depresivan ucinak na ljude kojima bas i nije do stripa, bar se to tako meni odavde cini. A mozda i grijesim.

Trouble will find me
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 24/02/2008 : 18:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Pa, konkretno, u neko drugo vrijeme bi izlazak tih stripova mozda bila, uz pametnu kampanju, jedna od udarnih vijesti ili bi bar dobila veci publicitet, a ovako je udarna vijest tjednima nesto drugo, sto, by the way, ima prilicno depresivan ucinak na ljude kojima bas i nije do stripa, bar se to tako meni odavde cini. A mozda i grijesim.

Pa ja to konkretno neznam, ali mislim da je najbolje obratiti se nekome tko tamo i živi, ne cini ti se? Ja sam mislio da si ti do svog zakljucka došao preko nekih donekle konkretnijih kanala...

quote:
...sto, by the way, ima prilicno depresivan ucinak na ljude kojima bas i nije do stripa...

Kakve veze onda oni imaju sa stripovima? I zašto bi bilo iste potrebno spominjati na forumu o stripovima?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/02/2008 : 18:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Kolekcionari ce i dalje da kupuju, bez obzira na dogadaje, za ostalu publiku, mrka kapa.......

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 24/02/2008 : 18:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Pa, konkretno, u neko drugo vrijeme bi izlazak tih stripova mozda bila, uz pametnu kampanju, jedna od udarnih vijesti ili bi bar dobila veci publicitet, a ovako je udarna vijest tjednima nesto drugo, sto, by the way, ima prilicno depresivan ucinak na ljude kojima bas i nije do stripa, bar se to tako meni odavde cini. A mozda i grijesim.



Rekao sam,sve je kod nas u Srbiji relativno...taman pomislis da je sve ok a onda krene nizbrdo sve,i obrnuto...licno mislim da ne treba vise cekati i odlagati izdavanje stripova...svako odlaganje definitivno udaljava strip od potencijalnih konzumenata a vec postojeci ce se snaci na drugoj strani...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 24/02/2008 : 18:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Pa, konkretno, u neko drugo vrijeme bi izlazak tih stripova mozda bila, uz pametnu kampanju, jedna od udarnih vijesti ili bi bar dobila veci publicitet, a ovako je udarna vijest tjednima nesto drugo, sto, by the way, ima prilicno depresivan ucinak na ljude kojima bas i nije do stripa, bar se to tako meni odavde cini. A mozda i grijesim.


A ko zna... Možda bi ljudi bili još depresivniji kad bi znali da Bonelli ponovo izlazi.
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 24/02/2008 : 18:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Kolekcionari ce i dalje da kupuju, bez obzira na dogadaje, za ostalu publiku, mrka kapa.......


Sumnjam da bi neki ozbiljni izdavac mogao opstati kada bi samo racunao na "sigurne" kupce.Konkretno,tiraž VC je 10 000 komada,a ja ne vjerujem da je kolekcionara ni pola od toga,možda trecina.Dakle,dobrodošao je svako tko ce kupovati strip i poslije citanja baciti ga u smece kao što sam i sam nekad radio.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/02/2008 : 19:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ni Fibra ne moze opstati samo od kolekcionara, a kamoli ce VC.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 24/02/2008 : 20:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Drago mi je da se pojavio jos jedan izdavac koji ima velike planove i ambicije,iako mi ovo startanje s epizodama prije Bernija izgleda ko klizeci start na kost,imam feeling da poslje Veselog Cetvrtka neminovno sljedi Crni Petak!Tiraz od 10 000 nema publiku osim ako se ne djeli badava!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 24/02/2008 : 21:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by Prodigy

Drago mi je da se pojavio jos jedan izdavac koji ima velike planove i ambicije,iako mi ovo startanje s epizodama prije Bernija izgleda ko klizeci start na kost,imam feeling da poslje Veselog Cetvrtka neminovno sljedi Crni Petak!Tiraz od 10 000 nema publiku osim ako se ne djeli badava!


150 dindzi je daleko od badava...
a ako spavaju na uvce izvoza, nece se nabrati meda...
Ne, ne...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 24/02/2008 : 21:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

quote:
Originally posted by Prodigy

Drago mi je da se pojavio jos jedan izdavac koji ima velike planove i ambicije,iako mi ovo startanje s epizodama prije Bernija izgleda ko klizeci start na kost,imam feeling da poslje Veselog Cetvrtka neminovno sljedi Crni Petak!Tiraz od 10 000 nema publiku osim ako se ne djeli badava!


150 dindzi je daleko od badava...
a ako spavaju na uvce izvoza, nece se nabrati meda...
Ne, ne...


Ja bih stvarno voleo da uspeju u nameri da se ustale na strip-trzistu...izdanja su im kvalitetna...meni licno nisu skupa...a i iskreno da kazem ne secam se kada sam procitao neki novi strip dok se njihovi nisu pojavili na kioscima...
Nestrpljivo cekam sledeci cetvrtak i novog Mister no-a!

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 24/02/2008 : 21:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Protok informacija do nas, koji se nalazimo na od vas veoma udaljenom otocju, je odlican. Upravo zato sam i pitao o cemu se tocno radi, a pritom sam mislio iskljucivo na financijsko-ekonomske prilike u spomenutoj zemlji, a koje se, prema najvažnijim izvorima tog tipa u svijetu, nisu bitnije mijenjale. Pa me eto, cisto radi toga, zainteresirao Markos sa svojom prognozom. Nadao sam se da ce sam objasniti o cemu se tocno radi, pošto vjerujem da ima neke insajderske informacije, jer citajuci njegove ostale postove na ovom forumu, nisam stekao dojam da se radi o covjeku koji govori u prazno i trabunja gluposti.


gledaj,ne verujem da nisi cuo sta se desava kod nas.prava dzungla,i markose slobodno si mogao da budes direktan,ne verujem da bi se ijedan srbin uvredio.situacija je losa,jer nikoga sada ne interesuju stripovi.ako idalje ne znas o cemu je rec,mozda ti ova rec da do znanja nesto!!!!KOSOVO!!!!eto rekao sam pa me banujte ili sta vec!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 24/02/2008 : 21:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by weljko94

quote:
Originally posted by flamboyant soul

Protok informacija do nas, koji se nalazimo na od vas veoma udaljenom otocju, je odlican. Upravo zato sam i pitao o cemu se tocno radi, a pritom sam mislio iskljucivo na financijsko-ekonomske prilike u spomenutoj zemlji, a koje se, prema najvažnijim izvorima tog tipa u svijetu, nisu bitnije mijenjale. Pa me eto, cisto radi toga, zainteresirao Markos sa svojom prognozom. Nadao sam se da ce sam objasniti o cemu se tocno radi, pošto vjerujem da ima neke insajderske informacije, jer citajuci njegove ostale postove na ovom forumu, nisam stekao dojam da se radi o covjeku koji govori u prazno i trabunja gluposti.


gledaj,ne verujem da nisi cuo sta se desava kod nas.prava dzungla,i markose slobodno si mogao da budes direktan,ne verujem da bi se ijedan srbin uvredio.situacija je losa,jer nikoga sada ne interesuju stripovi.ako idalje ne znas o cemu je rec,mozda ti ova rec da do znanja nesto!!!!KOSOVO!!!!eto rekao sam pa me banujte ili sta vec!


Ma nema potrebe za takvim reakcijama.
Sto da zbog gluposti budes izbacen...
A i zasto na kraju krajeva...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000