forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex maxi 5
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 21/04/2008 : 21:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
evo ti i 2. put

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3384 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 21/04/2008 : 21:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

evo ti i 2. put

Šta je ovo pandemija. Ima li još itko?
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 22/04/2008 : 00:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Procitao sam novog maksija i strip u kompletu mi je gotovo cista desetka. Prica je kompleksna, jako zanimljiva i napeta. Crtež mi je gotovo savršen i uživao sam u svakoj vinjeti, od prve do posljednje. Eh da je više ovakvih stripova, Boselli + Font = dobitna kombinacija!

Gledajuci strip kao cjelinu, ako nije medu deset, sigurno mi je medu dvadesetak najkvalitetnijih Bonellija ikada...
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/04/2008 : 05:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Procitao sam novog maksija i strip u kompletu mi je gotovo cista desetka. Prica je kompleksna, jako zanimljiva i napeta. Crtež mi je gotovo savršen i uživao sam u svakoj vinjeti, od prve do posljednje. Eh da je više ovakvih stripova, Boselli + Font = dobitna kombinacija!

Gledajuci strip kao cjelinu, ako nije medu deset, sigurno mi je medu dvadesetak najkvalitetnijih Bonellija ikada...


danas sam dovršio citanje...nije loše,dapace...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 22/04/2008 : 13:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
ja nisam...procitao prvih 70 strana!

znaci tek me ceka uživancija!

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

fred perry
Average Member

526 Posts

Member since 19/01/2008

Posted - 22/04/2008 : 13:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fred perry a Private Message
najbolji maxi(meni)do sada.od prve do zadnje strane me držao u išcekivanju.izvrstan autorski dvojac!!!

SAMO HAJDUK!!!
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 22/04/2008 : 13:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
uistinu najbolji, kada boselli složi pricu zabava je zagarantirana

Till I Collapse
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/04/2008 : 15:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Da li ovi vaši komentari unaprijed kazuju da imamo najbolje kiosk izdanje 2008.godine?
Ne bi me cudilo,pa i prošle je pobjedio maxi Tex!
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 22/04/2008 : 15:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Procitao sam novog maksija i strip u kompletu mi je gotovo cista desetka. Prica je kompleksna, jako zanimljiva i napeta. Crtež mi je gotovo savršen i uživao sam u svakoj vinjeti, od prve do posljednje. Eh da je više ovakvih stripova, Boselli + Font = dobitna kombinacija!

Gledajuci strip kao cjelinu, ako nije medu deset, sigurno mi je medu dvadesetak najkvalitetnijih Bonellija ikada...



Od rijeci do rijeci se slažem s tobom, zaista odlican strip. Narocito mi je crtež legao, ovaj Font bi bilo lijepo cešce koristit ako je moguce
Prica takoder odlicna, uvod koji te zainteresira za pricu, polako uvodenje glavnih likova, obracuni sa negativcima koji su odlicno karakterizirani, i konacni obracun sa istima stvarno sve za 10.
Ne znam hoce biti najstrip godine ali svakako ove godine jedno od boljih izdanja.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7745 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 22/04/2008 : 16:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Da li ovi vaši komentari unaprijed kazuju da imamo najbolje kiosk izdanje 2008.godine?
Ne bi me cudilo,pa i prošle je pobjedio maxi Tex!



ja Tex Maxi i dalje smatram najboljim kiosk izdanjem jer su mi prva 4 fenomenalna, a ne sumnjam da je i ovaj odlican.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/04/2008 : 16:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by kico

Da li ovi vaši komentari unaprijed kazuju da imamo najbolje kiosk izdanje 2008.godine?
Ne bi me cudilo,pa i prošle je pobjedio maxi Tex!



ja Tex Maxi i dalje smatram najboljim kiosk izdanjem jer su mi prva 4 fenomenalna, a ne sumnjam da je i ovaj odlican.


Nisi jedini.Ja sam glasao za cetvorku maxija,a pobjedila trojka.
Prijevod je presudio!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 22/04/2008 : 16:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
a zadnji maxi (fort sahara) koliko sam vidio dobio ni manje, ni više nego cijelih 18%!!!!! na ubc-u. svašta...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7745 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 22/04/2008 : 17:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by kico
Nisi jedini.Ja sam glasao za cetvorku maxija,a pobjedila trojka.
Prijevod je presudio!


mislin da smo onda isti! i ja sam stavio cetvorku na 1. misto, a tricu na 2., ako se dobro sican
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7745 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 22/04/2008 : 17:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

a zadnji maxi (fort sahara) koliko sam vidio dobio ni manje, ni više nego cijelih 18%!!!!! na ubc-u. svašta...


uopce me ne sekiraju te ocjene na ubc, baš me briga za njih
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29514 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 22/04/2008 : 18:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Procitao 150 stranica, i super, super, super!! Inace, obožavam Canadske epizode

Treba sad nac vremena za nastavak, veceras Liverpool-Chelsea!!!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 22/04/2008 : 19:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Da li ovi vaši komentari unaprijed kazuju da imamo najbolje kiosk izdanje 2008.godine?
Ne bi me cudilo,pa i prošle je pobjedio maxi Tex!



Zaboravljaš 'Chico razbojnik'.
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 22/04/2008 : 19:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message
quote:
Originally posted by MaTex

quote:
Originally posted by kico

Da li ovi vaši komentari unaprijed kazuju da imamo najbolje kiosk izdanje 2008.godine?
Ne bi me cudilo,pa i prošle je pobjedio maxi Tex!



Zaboravljaš 'Chico razbojnik'.



iznenadjuje me ova izjava od tebe
ipak sam to od kice ocekivao :P

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 22/04/2008 : 19:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message
Kad on nece priznati...
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4239 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 22/04/2008 : 20:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
malo sam umoran od Texa...od John Wayne tipova...previse mi mirise na USA...
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 22/04/2008 : 21:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

malo sam umoran od Texa...od John Wayne tipova...previse mi mirise na USA...


U pravu si...
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3384 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 22/04/2008 : 21:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

malo sam umoran od Texa...od John Wayne tipova...previse mi mirise na USA...

Zato bi se moderni tex triba više ugledat na Clinta Eastwooda iz dolarske trilogije. To je pravi vestern.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4239 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 22/04/2008 : 21:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
najvise volim onaj vudu Baron Samedi serijal i onaj sa Lepa Zelda epizodom...
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 22/04/2008 : 22:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
I ovaj put Tex maxi je ispunija moja ocekivanja...Boselli me ugodno iznenadija ... Crtež odlican ..prepun lipih krajolika i super odradenih scena borbe .. ma za pet ... dajem mu 9 ... naslovnica je malo podbacila ... može Villa to i bolje
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 24/04/2008 : 18:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Procitao i ja ovaj novi maxi.
Složio bih se da je prica ispunila ocekivanja i da je ovo još jedan u nizu kvalitetnih maxija.
Ovo je i više nego solidno, ali ne i skroz savršeno.
Tako da imam par sitnih, sicušnih zamjerki:
a) Mislim da ovo nije Bosellijev standardni stil (prije nije imao puno dijaloga, vec su se dogadaji izmjenjivali brzo i dinamicno --- ovdje tempo nešto sporiji). Radnja je u pocetku malo razvucena (što je, u biti, normalno za jedan maxi).
b) Tex je ovog puta ostao po strani. Cak nema ni one njegove poslovicne umišljenosti i ambicioznosti. Prikazan je nekako samozatajno i nesposobno; a posebno me iritiralo Fontovo crtanje Texove face u an facu (bilo je i dobrih an face crteža, ali ne previše). Vecim dijelom radnje Tex je potpuno neaktivan, neucinkovit i nepotrban. Cak ga je zamalo ubila ona lavina.
c) Premda je ovo jedna epopeja, opet ne možemo reci da se dogodilo nešto spektakularno, nezaboravno i nepredvidivo, cemu svejdoci i završetak prema kojem sam ostao malkice ravnodušan. Mislim, neprijatelj na kraju i nije bio na razini slave i tajanstvenosti koju je prethodno posijao. Ovakvu pricu sam vec vido dosta puta --- rješavanje zagonetki putem, zapitkivanja što nas ceka na kraj puta, (Bosellijev) konacni obracun. ("Pokolj u Red Hillu")
d) Ne znam... Možda su neki okršaji mogli biti bolje prezentirani; s više taktike i razumnijim riješenjima, a s manje slucajnosti i gubljena u prostru. Prije svega mislim na obacun kod jezera: 1) najprije neki tobožnji defanzivni manevar saonicama pred neprijatelje; 2) nemilosrdni dinamit u kroz dimnajk; 3) oni trgovci koji su bez nekog pravog razloga izbaaceni na prag od trgovacke postaje; 4) Tex je cuo Dawn kako vice (i vidi Texa) premda bi ova trebala biti dublje u šikari, a i oslobodila se slucajno (opet neodredenost); 5) ponovni napad saonicama s leda; 6) ponovni okršaj, ovaj put u šikari koja je sad bila nešto dalje... Malo je to sve skupušeno.
e) Premda Font zaslužuje sve moguc pohvale, ostaje cinjenica da nisam osjetio, kako bi to rekao, stopostotni osjecaj Kanade, stopostotni osjecaj "hladnoce". Sigurno zato jer su neke slike dosta crne i nema baš previše prizora kad snijeg PADA.Valjda sam naviknut na Fusca koji je genije kad je upitanju radnja na snijegu. Ma, svejedno se može reci da je Font i više nego uspješno docarao atmosferu.

Sada hvalospjevi:
a) Prica je otišla u nepredvidenom smjeru. Mislio sam da ce rijec biti tek o okršajima s obicnim henchmanima, medutim Boselli je poeco pricati o tajni Jima Branodna, tajanstvenoj poruci, legendi o windigu - proždiracu duša, Dawninoj prošlosti, "sekti" koja se skrasila u nekoj zabiti zaboravljenoj od boga i ljudi...
b) Scenarij je dosta kompleksan i dobro iskomponiran. Nijedno pitanje nije ostalo otvoreno. Pravilan redoslijed scena.
c) Likovi! E to je ono najjace. Boselli to uvijek napravi kako treba: -mala vragolica Dawn, Jim Brandon, Jean Gross, Jericho, albin Ghost, stari vrac, Sekani i oni drugi Indijanci... Meni je ipak najjbolji onaj mali djecak koji nije baš od rijeci, ali zato njegove strije govore umjesto njega. Možda jedini nedoreceni lik (koji nije maximalno sikorišten) je glavni negativac Red Dust. Trebalo je oko njega postaviti još više mistike i tajanstvenosti.
d) Atmosfera je savršena. Sve se dogada negdje daleko na sjeveru, daleko od bilo kakvog ucinkovitog djelovanja svjetovne vlasti. Pošto dobro poznam te predjele, lako sam se snalazio sa svim onim zemljopisnim nazivima (Yukon, Klondike, Dawson, onaj prijelaz...) Vecina tih imena se javljaju u romanima Jacka Londona poput: "Bijeli Ocnjak", "Zov divljine" i "Kcer snijega". Osim tog ocitog uzora, prisjetio sam se i jednog filma s C. Bronsonom gdje on bježi po pustim sjevernim predjelima (sad se ne mogu sjetiti imena tog filma).
e) Osobno mi se svidio jedan obracun. pratio sam svaki "bang" i svaki "zip":)). Misli mda onaj u kojem Tex i Carson spašavaju Brandona. Zanimljivo je to što Tex iz zasjede puca bez onog svog famoznog "hica upozorenja". U tom obracunu su pobili najmanje tridesetak onih Sekana. Slador!:)))
d) Najzaslužni za atmosferu je zasigurno crtac Alfonso Font. baš se vidi da je ozbiljno shvatio posao. Osim lošije Txove face u an facu i ponekad tankih nogu, nemam nijedne druge zamjerke. Detalji su fantasticni, a opet... nema ih previše da nas nebi zamarali. On je nekakava profinjenija verzija Fusca (panorama) & Ortiza (face, crnilo). Prizori Skagwaya, unutrašnjosti Aljaske i Kanade su prekrasni (izgleda da je vladala polarna noc - prekrasno), kao i svi oni umjetnicki rekviziti po indijanskim selima. Naravno, Indijanci (iz Kanade) su nacrtani baš onako kako treba) + sibirski haskiji. Ona djevojka Dawn lici na Laru Croft:)). Nema oscilacija u crtežu i milim da je Font napravio jedan hell of a job.:)) Pravo osvježenje.
e) Villina naslovnica je jednostavna, ali ne i manje prekrasna.

Ja mislim da je to-to. I na kraju mogu samo napisati konacnu ocjenu: 86%
Pozdrav!

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 24/04/2008 18:21:48
Go to Top of Page

bitola
Average Member



USA
821 Posts

Member since 22/02/2003

Posted - 24/04/2008 : 19:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send bitola a Private Message
Jesam li ja to izumio ili dosada nisam imao prilike videti Font-ov crtez?!?!?!
Moze li neko staviti par slicica od ovog maxija, please?
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000