forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 skupljamo li stripove ili markice?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 16/01/2009 : 16:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Nika vidim da si navela da nevoliš da citaš stripove u kondom-kesicama,one se inace skidaju kada se stripovi citaju,inace glasam za kesice...to je dokaz korektnog odnosa prema stvarima
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 16/01/2009 : 18:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

one se inace skidaju kada se stripovi citaju



nemoj rec kažem da me te vrecice ne bi mamile da ih spontano uzimam s police i idem nešto citat. slažem se da vrecice bolje zašticuju stripove od ovih mojih folija, ali....eto odlucila sam kako sam odlucila.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11416 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/01/2009 : 18:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message
Bilo bi korektno da pokazes slikom kako se to radi. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 16/01/2009 : 18:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message
e moram ih prvo dobro uslikat digitalcem, a bojim se da to ne bi dobro ispalo pri lošem svjetlu. probat cu kad cu imat vremena.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/01/2009 : 18:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

Ja ne kapiram bas ovo "GLANCER",skupljam stripove,ali neka mi neko objasni.Da li glancer moze da bude strip koji je citan ili je to neotvoren strip.Molim odgovor.



"Glanceri" su izvorni produkt Markovog stila kolekcioniranja... kojim je umanjija svoj veliki doprinos budenju strip scene

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 16/01/2009 : 18:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
E Nika stvarno uslikaj to pa postavi.I ja ih stavljam u kesice,ali ako je tvoj metod bolji,sto da ne.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 16/01/2009 : 20:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message
što se tice vlage i prašine jednako je dobra metoda samo za korice stripa jer se one u potpunosti omotavaju tom folijom, ali su rubovi stranica izloženi i prepušteni na milost i nemilost vremenu (dok u tim vrecicama pretpostavljam nisu). ovako strip izgleda jednako kao i da nema nikakvu zaštitu i jednako se njime rukuje.....da ne govorim da se sva prašina koja se nataloži na foliji vrlo lako može obrisati bez ikakvih oštecenja.
poslikat cu.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4675 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 16/01/2009 : 20:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

...inace glasam za kesice...to je dokaz korektnog odnosa prema stvarima

Neki to zovu i Kontracepcija! Da,bas to,sinonim za "korektan odnos prema STVARIMA"!
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 16/01/2009 : 23:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Ali ja jednostavno volim da citam stripove,i kada me povuce nostalgija za necim citam neke stripove i po dva puta godisnje.Zato mi ne vredi da ih stavljam u kesice jer ne mogu imati intimne odnose sa njima.Znate ono bukvalno dodirivati ih maziti gledati otvarati slagati.Inace se maksimalno trudim da ih cuvam i losije primerke zamenjujem sa boljim kada se ukaze prilika.Ali strip u kesicama to ne ide,to nije to lici na cokoladu koju cuvas mesecima a umires za njom.Kako bi strip bio ono sto jeste danas da ga nisu slinava deca provlacila kroz svoje ruke tokom celog svog detinjstva.Stripovi bi bili samo u ormanima akademskih gradana,hladni zatvoreni u najlonu tuzni bez ljubavi.Vilijem Rejs Sheakspir.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 17/01/2009 : 13:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message


Dobar ovaj Shake Speare.....

@ Pajtos:

Ako skupljas stogod staro, mozda mozemo napraviti jos nesto sem stripova. Sta skupljas ti ono osim stripova? Ako te starine interesuju, izvoli mi se javiti kao i svi drugi koje interesuju starine.
Kupovina i prodaja, razmena....

Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4675 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 17/01/2009 : 14:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
Stripovi,knjige,filmovi,znacke,novac,markice,pisane stvari... Marenovicu,druze,skupljam sve sto je staro,vredno,vezano za proslost i sve sto me cini "vaznim"(znas ono kao:"E,posedujem primerak crkvenog kalendarcica iz '33-ce!" ) Nazalost,nista od navedenog nemam DOVOLJNO,a ni duplo...pa,tesko da bismo napravili neki pos'o! Ipak,drago mi je da nas ima...ludaci opsednuti skupljanjem(k'o dabrovi!)...
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/01/2009 : 14:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Pajtos

Stripovi,knjige,filmovi,znacke,novac,markice,pisane stvari... Marenovicu,druze,skupljam sve sto je staro,vredno,vezano za proslost i sve sto me cini "vaznim"(znas ono kao:"E,posedujem primerak crkvenog kalendarcica iz '33-ce!" ) Nazalost,nista od navedenog nemam DOVOLJNO,a ni duplo...pa,tesko da bismo napravili neki pos'o! Ipak,drago mi je da nas ima...ludaci opsednuti skupljanjem(k'o dabrovi!)...


Ima ovde u kosiluku jedna baba, dobro ocuvana, vezana za proslost, pa ako si zainteresovan...

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4675 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 17/01/2009 : 14:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
Moze,Sotono...samo ako nije teska za odrzavanje!
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/01/2009 : 14:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 17/01/2009 : 20:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Alo ne dirajte Pajtosa covek je kao i svi mi u dusi Petar Pan.Samo napred Pajtose svako ima svoju Nedodiju.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 18/01/2009 : 03:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Ali ja jednostavno volim da citam stripove,i kada me povuce nostalgija za necim citam neke stripove i po dva puta godisnje.Zato mi ne vredi da ih stavljam u kesice jer ne mogu imati intimne odnose sa njima.Znate ono bukvalno dodirivati ih maziti gledati otvarati slagati.Inace se maksimalno trudim da ih cuvam i losije primerke zamenjujem sa boljim kada se ukaze prilika.Ali strip u kesicama to ne ide,to nije to lici na cokoladu koju cuvas mesecima a umires za njom.Kako bi strip bio ono sto jeste danas da ga nisu slinava deca provlacila kroz svoje ruke tokom celog svog detinjstva.Stripovi bi bili samo u ormanima akademskih gradana,hladni zatvoreni u najlonu tuzni bez ljubavi.Vilijem Rejs Sheakspir.


Da se i ja jednom slozhim sa tvojim postom. Zhiv bio. :)
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 18/01/2009 : 08:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
U kesice idu stripovi koji se ne citaju, dakle reprinti, AF klasik, Maxmagnus, DD extra, Mali rendžer itd...Ostali ne idu u kesice, nego su u svakom trenutku dostupni za citanje, mada ne bih imao ništa protiv da su mi svi zapakovani u najlon kesice, ali ko ce sve to stavljati.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/01/2009 : 09:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

U kesice idu stripovi koji se ne citaju, dakle reprinti, AF klasik, Maxmagnus, DD extra, Mali rendžer itd...Ostali ne idu u kesice, nego su u svakom trenutku dostupni za citanje, mada ne bih imao ništa protiv da su mi svi zapakovani u najlon kesice, ali ko ce sve to stavljati.


DD extra mi uvijek pri ruci spreman za citanje.Serija vise nego dobra
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 18/01/2009 : 14:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Jos jednom kazem stripovi koji se cuvaju u kesicama i koji nisu za citanje bolje i da ne postoje ili sto kazu babe jebes mladu koju niko nece ,a meni moji stripovi kazu brate Rejs samo se kod tebe osecamo zivima,dao si nam svrhu nasih stampanja,smrc. Zato te nikada ne bi menjali za drugog kolekcionara.A ja na to uvek kazem,znam momci znam.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4675 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 18/01/2009 : 16:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
To,Rejs,Sekspire!
Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 19/01/2009 : 23:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message
Ja ih brate cuvam u kesicama koje nisu zavarene pa ih uvek mogu uzeti i procitati i opet vratiti u kesu. Tako je po meni najbolje, štitiš ih od prašine a možeš ih uzeti kad god hoceš. Nekad su stripovi bili džaba i imalo ih je na svakom koraku pa ih zato nikad niko nije stavljao u kese. Mada, kad vidim one glancere koji su izlazili 70-tih, pitam se kako su cuvani te su onako lepi i novi.

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 19/01/2009 : 23:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Jos jednom kazem stripovi koji se cuvaju u kesicama i koji nisu za citanje bolje i da ne postoje ili sto kazu babe jebes mladu koju niko nece ,a meni moji stripovi kazu brate Rejs samo se kod tebe osecamo zivima,dao si nam svrhu nasih stampanja,smrc. Zato te nikada ne bi menjali za drugog kolekcionara.A ja na to uvek kazem,znam momci znam.


A ne cuješ njihov vapaj za parnim grejanjem ??? Smrznuce se jadni. Ili im možda nije hladno zato što ih ima MNOGOOOOOOO.

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!

Edited by - skviki on 19/01/2009 23:18:34
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 19/01/2009 : 23:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Upravo sam prije 1h narucio 5000 komada lijepih kesica sto ce pasati za ZS,LMS,Ludens,VC....
Zaboravio pitati koliko ce biti para posto ce se to praviti po mojim mjerama,hajd vidjecu kad stigne
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/01/2009 : 23:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
One za povracanje u avionima i autobusima su super... nepomocive.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 20/01/2009 : 00:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by skviki

Ja ih brate cuvam u kesicama koje nisu zavarene pa ih uvek mogu uzeti i procitati i opet vratiti u kesu. Tako je po meni najbolje, štitiš ih od prašine a možeš ih uzeti kad god hoceš. Nekad su stripovi bili džaba i imalo ih je na svakom koraku pa ih zato nikad niko nije stavljao u kese. Mada, kad vidim one glancere koji su izlazili 70-tih, pitam se kako su cuvani te su onako lepi i novi.



Jbg, ne kaže se džaba da svaka generacija ima nešto zajednicko, i kod mene isti slucaj, sede u kesice ali ne slepljene, jeste da se izgubi koji sekund pri vadenju i vracanju stripa u njih ali strip je zašticen
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000