forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najgori crtac u Bonelliju
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 02/09/2010 : 11:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Piccaso


:)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 02/09/2010 : 11:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
quote:
Originally posted by bonellistar

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Zagor12

Pini Segna



Da mi uperiš pušku u glavu i pitaš koji je najgori mislim da bi rekao njegovo ime...



Ma nemreš reci da je loš u Posljednjem vikingu ali Gamba...strašno. Bolje da se držao Malog rendžera, a ne mocio prste u svetinju


Gamba meni nije tako loš, osim u Chicu. D'Arcangelo crta potpuno bezveze i prazno. Uvijek kad citam neku njegovu epizodu uvijek izgleda kao da je nebo oblacno. Po meni je Segna najlošiji bio baš u Povratku vikinga, najbolji je bio u svojoj prvoj prici, u Ljudožderima iz zelene mrlje. Tamo se trudio biti što bliži Ferriju, i to mu je donekle išlo na pocetku ali onda se na polovici price izgubio i poceo crtati bezvezne žvrljotine.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18729 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/09/2010 : 12:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Beva je u pravu, danas definitivni nije moj dan za postovanje, u jednom postu dvije greške, prvo Picasso umjesto
Picatto(nadam se da sam bar sada napisao pravilno)a onda još Oklopni vlak umjesto vagon....groza,starim izgleda...
ali da nebi izgledalo da imam nešto protiv Dilana, ostali crtaci(Fragieri recimo)su mi svi odlicni kod iztraživaca nocnih mora.
Slažem se sa Zagorom,Gamba ni meni nije tako loš,ali je zato Segna grozan.Zanimljivo da to nekad kad sam citao Poslednji
viking nisam zapazio, ah kako smo danas izbirljiviji kao nekad.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 02/09/2010 : 14:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Zaboravio sam dva bisera iz MM-a: Bagnolija i Tortija.
Bagnoliju svi likovi izgledaju kao da su izašli iz dimnjaka i krecu se robotski. Tip uopce nema pojma kad treba nacrtati neki nagli pokret. Tada mu lik izglda kao da je od kartona. Torti je pravi užas, pa onako i ja mogu žvrljati i crtkarati.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/09/2010 : 14:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Gamba je totalno dokrajcio Chicov serijal, na zalost.
Sa svakom epizodom je postajao sve gori i gori, jednostavno nema smeka da svojim crtezom napravi dobar humor, mada su i scenaristi krivi.
Na regularnoj seriji Zagora prije xx godina on je odradio solidan posao. Epizode kao Sierra Blanca i Covjek munja su korektno odradjene.
Gamba je razlog zasto je Kit Teller moj omiljeni klasicni western serijal, ta je serija kao stvorena za njega i niko to ne bi bolje odradio nego sto je on.
Iz svih tih razloga po mom misljenjeu Gambino ime ne treba da stoji u ovom topicu.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 03/09/2010 : 10:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Erminio Ardigo, van svake konkurencije!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/09/2010 : 23:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Prije dva dana procitao sam Gambine ZS Zagore Prorokov sin/Spasilac Onondaga, prije mi je promaklo na koliko je mjesta Ferri morao uletiti da popravi Gambine propuste. Još donekle i dobro crta Indijance, ostalo...
Go to Top of Page

azra x.
Junior Member



Serbia
492 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 25/09/2010 : 21:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit azra x.'s Homepage  Send azra x. a Private Message
Ako se ne varam,Ugolino Cossu i Chiarolla su ona dvojica koja menjaju fizionomiju lica Dylana Doga

Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me? o.o
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/09/2010 : 23:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by azra x.

Ako se ne varam,Ugolino Cossu i Chiarolla su ona dvojica koja menjaju fizionomiju lica Dylana Doga



Cossu da, Chiarolla nije crtao Dylana... Možda misliš na Coppolu, no pored svega što je taj loše crtao, Dylanovu facu je još i dobro odradivao...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

azra x.
Junior Member



Serbia
492 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 26/09/2010 : 02:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit azra x.'s Homepage  Send azra x. a Private Message
Moguce da sam se za'ebala i optuzila coveka ni krivog ni duznog,jer mi je,izmedju ostalih,i njegovo ime ostalo upamceno na spisku omrazenih crtaca...Moguce je da me je iznervirao u nekom drugom bonelijevom stripu(mozda Zagor?).
Ali znam da mi je najveca boljka upravo kad crtac unakazi Dylana do neprepoznatljivosti.Znam da ih ima trojica-cetvorica koji to uvek urade,al aj' da se ne frljam s imenima kad mi vec ne ide.

Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me? o.o
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/09/2010 : 03:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Henry u Martiju Misteriji.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/09/2010 : 23:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by azra x.

Ako se ne varam,Ugolino Cossu i Chiarolla su ona dvojica koja menjaju fizionomiju lica Dylana Doga



Cossu da, Chiarolla nije crtao Dylana... Možda misliš na Coppolu, no pored svega što je taj loše crtao, Dylanovu facu je još i dobro odradivao...



Kamo srece da Chiarolla crta DD, covjek ima svoj stil, jebe mu se za fizionomiju po defaultu, umjetnik, meni je on dobar. I sve bolji.
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 26/09/2010 : 23:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Henry u Martiju Misteriji.


Potpis do neba,nikad nisam mogao da svarim crtez od ovog lika u martiju

Nemam potpis...
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 05/10/2010 : 12:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
Kako sam mogla zaboraviti spomenuti Caramutu iz Nick Raidera. Ajme koji ocaj!
Go to Top of Page

Elesar
New Member



Serbia
261 Posts

Member since 14/03/2009

Posted - 05/10/2010 : 12:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Elesar a Private Message
quote:
Originally posted by grofica Varga

Kako sam mogla zaboraviti spomenuti Caramutu iz Nick Raidera. Ajme koji ocaj!



Apsolutno se slazem, jedini smo ga izgleda raskrinkali (pogledaj moj post na 4.strani)
Caramuta je ubedljivo najveci uzas proistekao iz SBE...

strenvvm et virtvte
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2172 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/10/2010 : 13:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message
quote:
Originally posted by grofica Varga

Kako sam mogla zaboraviti spomenuti Caramutu iz Nick Raidera. Ajme koji ocaj!



Pa nije bas Caramuta tako loš! Ima i gorih!
Nacrtao je i nekoliko odlicnih epizoda... sto ces, ima svoj stil...
a i mislim da je jos samo par epizoda koje nisu od njega objavljene (ne racunajuci ove koje su vec bile u zs).
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/10/2010 : 17:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Caramuta:



Cossu:



Ne znam, meni su u usporedbi s Ugolinom mnogi crtaci dobri... S njegovim se odbojnim 'stilom' malo tko može mjeriti...

Ma pogledajte samo:



Mislim da je genijalni Stano na ovom crtežu, uz sva zla koja covjek cini, zaboravio ubaciti i Ugolina za crtacim stolom:



Možda se s Ugolinom može nositi Ricci, koji je unakazio dosta ranijih epizoda Martina Mysterea:



Još jedan biser je Paolo di Clemente, no kako momak uspješno precrtava sve živo, ilustracije mu i nisu toliko loše... U stripovima miješa stilove kako mu koji crtež dode na precrtavanje... I barem ja priznajem da ne znam crtati nabore na odjeci, ali on tu debelo pretjeruje... Pa ovdje Nathanov kaput izgleda kao da ga je netko upravo prožvakao:


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 05/10/2010 17:40:15
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/10/2010 : 17:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
O da, i veliki Enrico Bagnoli:


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7558 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/10/2010 : 18:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
@Beva

Mislio sam, kad si stavio primedbu mpavinu što je naveo Marija i Dall'Agnola, da se ti bolje razumeš u crtanje.

Medu primerima koje si postavio nema loših crteža, a najbolja je ilustracija Ugolina, koja je dobra.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 05/10/2010 : 22:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
quote:
Originally posted by Elesar
Apsolutno se slazem, jedini smo ga izgleda raskrinkali (pogledaj moj post na 4.strani)
Caramuta je ubedljivo najveci uzas proistekao iz SBE...


Baš sam išla pogledati što si napisao. Drago mi je da imam istomišljenike.
Najgore mi je kad si oderem kasicu prasicu za Libellusovu knjižurinu NR, otvorim je, a ono Caramuta izviri iz nje. Arrrgh!

@hrvoje
Svatko ima svoj ukus. A što ceš...
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



288 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 06/10/2010 : 20:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message
"Kompetentan" sam samo za Dylan Doga, tako da je moj izbor:
1.M&G (sampioni, svaki put mi zao dati lovu za Maxi...ali jebga, kolekcija...)
2.Cossu (runner up)
3.Coppola (bronza)
i "Special mention" (i cudi me da ga se niko nije sjetio) tan-tananaaaa (fanfare :-D) Trigo... sreca pa uneredi samo dvije epizode Doga...
Od ostalih junaka ne gotivim mnoge crtace...a medju njima je i Ferri... Koliko god ga svi fanovi smatrali legendom "leprsava crteza" covjek jedostavno nema centar u mozgu koji percipira anatomiju ljudskog tijela i proporcije...da ne govorim o liniji akcije i dinamici likova koje crta, tezistu tijela, itd...

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 07/10/2010 : 15:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Meni Ricci tako i nije smetao... Cossu je stvarno odbojan, Di Clemente je prokleti plagijator a za Bagnolija sam vec sve rekao. Uocio sam da mu se katkad likovi kreu ko drvene lutke.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 07/10/2010 : 15:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
Ricci nije loš, jedino mi smeta što njegova Diana uvijek ima jedan te isti izraz lica.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 07/10/2010 : 16:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

@Beva

Mislio sam, kad si stavio primedbu mpavinu što je naveo Marija i Dall'Agnola, da se ti bolje razumeš u crtanje.

Medu primerima koje si postavio nema loših crteža, a najbolja je ilustracija Ugolina, koja je dobra.




Da prokomentiram, možda Cossu na toj ilustraciji i djeluje pristojno, ali ja ne znam nikoga komu se njegov crtež svida... Od disproporcija (omjer noga i glave likova, i pogledaj na ilustraciji omjer Dylanovih natkoljenica i potkoljenica), do krajnje naivnog crtanja okoliša, pogotovo stabala, pa i trave, što je na ilustraciji vidljivo, kao i crtanje tekstura (krzno vukova gore)... Zatim preplasticni likovi, sterilni prikazi grada (kontam da je možda arhitekt, jer njegovi prikazi zgrada ponekad slice na nacrte)... Ali definitivno najgora stvar kod njega (ovo je subjektivno) su krajnje odvratni i ružni likovi... Dylan užas, žene sve iste, stariji ljudi takoder, gluma likova gotovo pa nepostojeca...

Bagnoli, za njega se vidi da može i zna, ima sigurnost, ali stil mu je toliko zastario da mi danas izgleda smiješno... Kakav je to crtac koji se ne razvija?

Di Clemente, rekoh, pošto je precrtana, ta ilustracija izgleda dobro, ali on precrtava sve pa mu se u stripu promijeni i do desetak razlicitih Nathanovih faca... De Angelisov Nathan, pa Bonazzijev, pa cak i Calcaterrin, ali malo kad u kontinuitetu isti Nathan...

Caramuta mi nije toliko loš i samo sam ga tu usporedio s Cossuom, koji je puno lošiji...

Ricci, ne znam, previše plastican crtež... Ovih sam dana baš citao MM-a od pocetka i koja mi je tlaka bila što je svako malo Riccijev crtež... Nakon njega Alessandrini legne samo tako... Njegov stil mi nikako ne leži... Pogledajte samo, recimo, kako crta kosu MM-u... I sve je tako nekako, 'umjetno'...

Stana sam stavio samo zbog ilustracije na kojoj Dylan vrišti, inace mi je Stano najdraži i smatram ga najboljim crtacem uopce...

Sad ti obrazloži zašto su ovi crtaci dobri...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 07/10/2010 16:47:35
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 07/10/2010 : 17:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
Stefano Casini
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000