forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nove Forme stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

daniloxl
Starting Member



2 Posts

Member since 15/09/2008

Posted - 15/09/2008 : 10:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit daniloxl's Homepage  Send daniloxl a Private Message
http://www.nawlz.com/

možda medu vama ima onih koji su otvoreni za nove medije kroz koje ce stripovi u buducnosti preživljavati, ja se slažem da je papir i dalje majka ali zamislite kada nauka usavrši e-Papir i dobijemo interaktivne stripove koji se za sada nažalost nalaze samo na webu...

Da li ce strip crtaci postati animatori ili ce se samo onom spisku ekipe koja radi jedan strip pored stavki, scenario, crtež, dodavati i stavka VFX...

pogledajte malo neke reference pa bacite koji komentar kuda sve to vodi...i naravno postujte linkove do još nekih slicnih zanimljivosti na netu

e-Papir:
http://www.usatoday.com/tech/news/2003-05-07-thin-screen_x.htm

e-Strip:
http://www.nawlz.com/

c64
Senior Member

Cuba
1694 Posts

Member since 15/03/2006

Posted - 15/09/2008 : 14:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send c64 a Private Message
quote:
Originally posted by daniloxl

http://www.nawlz.com/

možda medu vama ima onih koji su otvoreni za nove medije kroz koje ce stripovi u buducnosti preživljavati, ja se slažem da je papir i dalje majka ali zamislite kada nauka usavrši e-Papir i dobijemo interaktivne stripove koji se za sada nažalost nalaze samo na webu...

Da li ce strip crtaci postati animatori ili ce se samo onom spisku ekipe koja radi jedan strip pored stavki, scenario, crtež, dodavati i stavka VFX...

pogledajte malo neke reference pa bacite koji komentar kuda sve to vodi...i naravno postujte linkove do još nekih slicnih zanimljivosti na netu

e-Papir:
http://www.usatoday.com/tech/news/2003-05-07-thin-screen_x.htm

e-Strip:
http://www.nawlz.com/



COOL, e-strip ce definitivno dobiti veliki suport u svijetu. Ali pravi papirnati strip NIKADA nece zamijeniti. Jer e-stip nema stvarne vrijednosti, ipak to je gomila nula i jedina koju svatko može spremiti na hard...
Go to Top of Page

Aftermath
Junior Member



Croatia
420 Posts

Member since 30/06/2006

Posted - 15/09/2008 : 15:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Aftermath a Private Message
govorili su da ce novine otici u povijest kad se je pojavio radio, isto tako govorili su da je gotovo sa radijom pojavom tv-a, a danas je ipak još sve prisutno
ne brinem se za buducnost papirnatog stripa
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 15/09/2008 : 17:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
'artijo, ne daj se! Mi te ne damo!!! :))
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12605 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 15/09/2008 : 17:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
Papirnati strip ce ostati dok ce biti papira. Od prilike do 2956. godine.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 16/09/2008 : 08:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ja ne verujem da ce opstati papir jos duze od 100 godina, a nemojte se iznenaditi ako se to desi vec za 15 godina.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 16/09/2008 : 08:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Uostalom, videcete, napravice ga tako da ce biti naznatna razlika izmedju elektronskog i pravog papira. Problem je samo u tome sto smo navikli da strip bude debeo, ali ja verujem da ce postojati i e-knjige iste kao i klasicne samo napravljene od e-papira samo sto cemo imati jednu takvu knjigu iz koje cemo citati sto god budemo hteli to jest pritiskom na neki deo knjige (nekog menija ne tom e-papiru koji ce, naravno, biti vrsta touch screena) birati koju knjigu zapravo zelimo da citamo.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 16/09/2008 : 08:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Zamislite kad se odomaci e-papir i nestane vecina knjiga koje danas imamo, koliko ce vredeti LMS-4?
Go to Top of Page

Sale from Hell
New Member



Croatia
115 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 16/09/2008 : 09:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Sale from Hell a Private Message
Ajde zamislite, sve vaše police prazne i na njima stoji jedna ovakva stvarcica. Moram priznat da se ne bi žalio na ovo da imam, napokon ne bi morao buljiti pred monitorom da procitam sve one amere.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 16/09/2008 : 20:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Sale from Hell

Ajde zamislite, sve vaše police prazne i na njima stoji jedna ovakva stvarcica. Moram priznat da se ne bi žalio na ovo da imam, napokon ne bi morao buljiti pred monitorom da procitam sve one amere.



Pa ne verujem da ce se svideti bilo kome ko ima vise od metar duzine stripova u policama, ali brzo bismo se navikli, u vreme e-papira imacemo i e-zidove pa cete moci da smisljate kakvi da vam budu zidovi pa cete stare motive sa policama punim stripova imati takodje pritiskom na taster
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 17/09/2008 : 04:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message
ma ima citanje vec odavno na tim e-papiru [za stripove ne mislim jer mozda uzima previse memorije??? Ima sad i medicinske knjige na tom e-papiru samo nijesam uporedio da li fale figure u tim knjigama na e-papiru...
amazon je napravio svoj Kindle
http://www.amazon.com/
na koji mozete da citate na hiljade knjiga, samo sto je previse skupo ja mislim...jer skupo prodaju knjige koje su ti na toj stvarcici a 'nemas ih' fizicki :) ...takocudim se ja jedna medicinska knjiga recimo kosta $219 HC od papira a oni tu istu prodaju u taj Kindle za iste pare [ludost!]..

ima odavno isto Sony te stvarcice za citanje knjiga...napravili su tako da ekran izgleda slicno pravom papiru...Mislim nije lose imati na hiljade knjiga na jednom malom mjestu i mozes da nosis na plazu, na odmoru parku dje hoces, samo treba biti to perfektirano

Samo mora cijena knjiga drasticno pasti mislim [a itako ce se vise i prodavati knjige]...

Mislim da cemo imati neke stvarcice slicne A4 formatu [ili zavisi koju kupis] koja ce biti super tanka i moci ce se zaviti skoro kako danasnji papir tako da ne uzima puno mjesta i barate ce na njemu rukama slicno kao neki sadasnji laptopi...ali ne brinem se ja za papir barem za nas zivot..
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 17/09/2008 : 04:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message
http://www.gottabemobile.com/GBM+InkShow+Amazon+Kindle+And+Sony+Reader+Digital+Book+Head+To+Head.aspx
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 17/09/2008 : 07:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
Ma kako imate vremena raspravljati o ovim glupostima, kad vam je izašao novi Ciko.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 17/09/2008 : 13:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ma bice knjige dzabe kad se razvali i raskrekuje sistem na kojem funkcionise cela stvar (pod uslovom da ima neku programabilnu upravljacku jedinicu kojoj se moze pristupiti_
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000