forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 tralalaa ,bla,bla ,bla ,bla
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 45

King Warrior
stripovi.com suradnik



22162 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/09/2009 : 22:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

ajd suti gastone trebao si biti vizionar i sve ove godine skuplje napolacivati da bi danas bio junak



hebote, pa ti si Rus!???


Malicius i Gaston, braca?

Edited by - King Warrior on 10/09/2009 22:48:28
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 10/09/2009 : 23:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
braca po oruzju :-)))
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24694 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2009 : 23:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by surfer
ako se ovako ponasaju moderatori, sta onda ocekivati od drugih...


pa ja sam samo dva posta ostavio




Evo od mene i treci! Castim!


Surferu, ne osecaj se napadnutim, Gaston je odgovorio impulsivno, ali je bilo toliko prica i pricica i provokativnih komentara od ljudi koji su se više puta registrovali, da je reakcija bila normalna. Gruba da, ali normalna.
Uživaj u forumu, bice vec bolje do se malo "uhodaš".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/09/2009 : 01:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by surfer
A onda su oni poceli vrijedjati,izvrtati i vagati rijeci (zanimljivo, kad je markos napisao "zarada" to dadi nije smetalo,a kad sam ja napisao, poceo mi je drzati predavanje o razlici izmedju prihoda i zarade, kao da imam 4 razreda osnovne skole, i to je kao moja "masta", a jasno je sto sam htio reci).


Iako je Gaston sve lijepo pojasnio, osvrnut cu se na nekoliko recenica koje su se dotakle i mojih pisanja.

Vrijedjati, izvrtati i vagati rijeci?
Ako je uvreda to sto sam napisao ovo: "Ti si promasio cijeli smisao ovih pisanja ili namjerno pises gluposti",
onda zbilja ostajem bez teksta, nisam znao da se i takvo sto klasificira uvredom i nizim stupnjem komunikacije.
No svejedno, ako se ti tako osjecas, moja isprika.

Kad Markos napise "zarada" ja tocno znam sto on pod tim misli, kad ti to napises ne znam, a bilo je xy clanova foruma
koji su pricali u svojoj masti o nekakvim bajnim zaradama u ovakvom strip izdavastvu. Po cemu sam ja trebao i mogao
zakljuciti da ti ne spadas u takve, a nikakvo omalovazavanje nije izaslo iz mog pojasnjenja jer mnogi brkaju ta dva pojma.

quote:

i onda se uvodi u cijelu stvar profil, a vec je bilo ranije rijeci na forumu - to je markos svojedobno jako dobro argumentirao i objasnio - da stripofili i ljudi koji redovito kupuju stripove to rade u striparnicama, na mafestu ili crs-u, a ne u profilu.


Ako je to po tebi dobro argumentirano i pojasnjeno, molio bih za jedno dodatno obrazlozenje.
Analogno tome ispada da stripofili i ljudi koji redovito kupuju stripove i ne kupuju karticama.
Ako je to tako, onda meni nije jasno zasto se uopce potegla rasprava o karticama u ducanu Libellus?
Ako pak to nije tako, u sto sam uvjeren, onda mi nije jasno zbog cega se ne treba navoditi primjer Profila (ili nekog drugog)
u kojem jedino postoji mogucnost kupovanja karticom Libellus izdanja, kad bi svaki kupac karticom dobio ustedu od 20%
u slucaju da kartice postoje u Libellus ducanu? Nije li tih 20% puno veca i bitnija stavka od 5% koliko bi ta izdanja
kostala vise u odnosu na gotovinsko placanje? Jer sada je razlika u odnosu na gotovinsko placanje veca od 25%.
Nebi li uvodjenjem kartica u Libellus svaki kupac koji sada trenutacno kupuje Libellus izdanja na kartice iskljucivo samo profitirao?
A uz to je Gaston vec pojasnio kako bi doslo do toga da kupci u konacnici vjerojatno nebi imali razliku u cijeni.

quote:

ne zelim se jednostavno vise u to petljati, predstavnici libellusa su nekoliko puta na ovom topicu predstavili svoje prijedloge, ja sam ih prokomentirao - to je prema pravilima ovog foruma moje pravo - jer nisu u skladu s njihovim izjavama koje su dali par stranica prije i stvarno ne znam zasto bi moj post bio sporan i zbog cega takvi nekontrolirani izljevi bijesa...normalni odgovor, bez povisenih tonova, bi bio sasvim dovoljan...


Bez uvrede (unaprijed se ispricavam ako to krivo shvatis), ali ako ti onakve nase postove nazivas "nekontroliranim izljevima bijesi",
ja u prvi mah pomislim kako pricam s najmirnijim svecenikom franjevackog reda koji zivi u hramu ljubavi, sklada i mira.
Mozda ja zivim u nekom drugom svijetu, ne znam, i nije bitno, ali me cudi i zao mi je da onakve postove netko dozivi na takav nacin.
Sto se tice naseg stava i odnosa prema kupcima, necu nista nadodati, Gaston je sve napisao i pojasnio.
Samo cu zamoliti neka nam se ukaze na neke druge firme koje imaju korektniji odnos prema kupcima, kako bi i mi nesto mogli nauciti.

Rommel je napisao nekoliko kratkih ali istinitih i sazetih recenica, koje puno toga kazu onome tko zeli razumjeti.
Tko ne zeli on ce i dalje citati svoje misli u tudjim recenicama.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/09/2009 : 01:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by surfer
ako se ovako ponasaju moderatori, sta onda ocekivati od drugih...


pa ja sam samo dva posta ostavio




Evo od mene i treci! Castim!


Surferu, ne osecaj se napadnutim, Gaston je odgovorio impulsivno, ali je bilo toliko prica i pricica i provokativnih komentara od ljudi koji su se više puta registrovali, da je reakcija bila normalna. Gruba da, ali normalna.
Uživaj u forumu, bice vec bolje do se malo "uhodaš".


Vidjet ces ti sto je grubost, samo da dodjem u CH...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 11/09/2009 : 01:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by surfer
ako se ovako ponasaju moderatori, sta onda ocekivati od drugih...


pa ja sam samo dva posta ostavio




Evo od mene i treci! Castim!


Surferu, ne osecaj se napadnutim, Gaston je odgovorio impulsivno, ali je bilo toliko prica i pricica i provokativnih komentara od ljudi koji su se više puta registrovali, da je reakcija bila normalna. Gruba da, ali normalna.
Uživaj u forumu, bice vec bolje do se malo "uhodaš".


Vidjet ces ti sto je grubost, samo da dodjem u CH...


poravnaj mu leda,ionako kuka da ga bole

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 11/09/2009 : 08:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message
[quote]Originally posted by Dado

Ako pak to nije tako, u sto sam uvjeren, onda mi nije jasno zbog cega se ne treba navoditi primjer Profila (ili nekog drugog)
u kojem jedino postoji mogucnost kupovanja karticom Libellus izdanja, kad bi svaki kupac karticom dobio ustedu od 20%
u slucaju da kartice postoje u Libellus ducanu? Nije li tih 20% puno veca i bitnija stavka od 5% koliko bi ta izdanja
kostala vise u odnosu na gotovinsko placanje? Jer sada je razlika u odnosu na gotovinsko placanje veca od 25%.
Nebi li uvodjenjem kartica u Libellus svaki kupac koji sada trenutacno kupuje Libellus izdanja na kartice iskljucivo samo profitirao?
A uz to je Gaston vec pojasnio kako bi doslo do toga da kupci u konacnici vjerojatno nebi imali razliku u cijeni.



Kratko pojasnjenje, od samog pocetka mi je jasno sto zelis reci, pa samo par rijeci, za kraj.

Jasna mi je ta prica s Profilom, medjutim, onako odokativno, mislim da nema puno tih kupaca koji kupuju karticom izdanja Libellusa u Profilu, a da pritom - ovo je jako vazno!!! - znaju da se u neposrednoj blizini Profila nalazi striparnica Libellus u kojoj se ta ista izdanja - gotovinom - mogu kupiti daleko jeftinije.
O tome je pisao i Markos u jednom ranijem topicu. Ima dosta ljudi koji odu u Profil, vide neki strip i kupe ga, ni ne znajuci za striparnicu u blizini.

Upravo zbog toga smatram argument s placanjem karticama u Profilu nedovoljno jakim da bi opravdao prijedlog o uvodjenju kartica u Libellusu, prema kojem bi svi kupci koji zele platiti karticom platili vecu cijenu za strip, jer pretpostavljam da redoviti kupci izdanja Libellusa, koji svjesno odlaze u grad s namjerom kupnje stripa, odlaze i kupuju strip i placaju ga gotovinom u Libellusu, a ne karticom u Profilu. I takvi kupci bi sad imali mogucnost placanja karticom u Libellusu, ali uz vecu cijenu nego kada placaju gotovinom. Oni koji ne znaju za Libellus, pa kupuju u Profilu, kupovati ce i dalje u Profilu, dok ne saznaju za Libellus.
O tome se radi, i ja taj kontekst tako razumijem i uzimam u obzir od samog pocetka. Samim time, nadam se, nisam "promasio cijeli smisao ovih pisanja" i ne "pisem namjerno gluposti".
Mozda grijesim u procjeni, ali ne volim se baviti spekulacijama i procjenama, kao sto sam to upravo ucinio.
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 11/09/2009 : 08:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message
[quote]Originally posted by King Warrior

Inace sajt ima vise da ponudi od rasprave o Zagoru i Texu,koju pravi intelektualni ljudi prerastu do 12 godine. Inace Dado i Gaston izdaju i citaju Texa, pa ne znam zasto treba da pricas sa ljudima koji su na tom nivou.


Ma ne radi se tu o intelektu. Ja sam u to vrijeme poceo redovito kupovati Stripoteku, Eks, Denis, poslije i Strip Art, i LMS i ZS su mi jednostavno postali nezanimljivi, onako automatski, bez neke namjere, i prestao sam ih citati.
Isto tako su mi krajem 80-tih, kad sam otkrio Love and Rockets i Watchmen, ovi drugi postali nezanimljivi.
90-tih godina su dosli Concrete, Bone,Sandman, Preacher itd. koji su zamijenili ove, u nultim godinama su to opet neke potpuno druge stvari, uglavnom pojedinacni autori i albumi, a ne serijali.

Takav razvoj je meni potpuno logican, sto vise vrijeme prolazi, vise se trazi klasa, a manje masa.
Isto tako je legitimno ostati cijeli zivot u onoj prvoj fazi, odnosno citati stripove i junake koji su objavljivani u ZS i LMS, nemam ja nista protiv toga.
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 11/09/2009 : 09:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Gaston



Kad vec pricas o kucnome odgoju, zar ne mislis da bi bilo kulturno s tvoje strane upisati osnovne podatke o sebi u svoj profil na forumu, tako da ljudi s kojima udjes u raspravu znaju da doista postojis?


ovo nije prvi put da na forumu citam ovako nesto slicno.
Izgleda da je i ne bas tako malom broju vazni ti podaci u profilu.
Ja npr. nemam naviku da tu zagledam...
eto,dodao sam neke stvari kod sebe, sad znate da postojim




Da, meni je to isto nejasno, jedina polja koja se stvarno moraju ispuniti su e-mail adresa i nick.

a za par minuta se da utvrditi da postoji veliki broj prominentnih forumasa, koji ne samo da nisu napisali pravo ime, nego su svjesno pod rubrikom "real name" napisali jos jednom nick ili nesto sasvim deseto, sto je jos gore nego kad netko, ne znajuci za neke precutne dogovore i obicaje, ostavi sve prazno, pa bude napadnut...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/09/2009 : 11:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by surfer

Kratko pojasnjenje, od samog pocetka mi je jasno sto zelis reci, pa samo par rijeci, za kraj.

Jasna mi je ta prica s Profilom, medjutim, onako odokativno, mislim da nema puno tih kupaca koji kupuju karticom izdanja Libellusa u Profilu, a da pritom - ovo je jako vazno!!! - znaju da se u neposrednoj blizini Profila nalazi striparnica Libellus u kojoj se ta ista izdanja - gotovinom - mogu kupiti daleko jeftinije.
O tome je pisao i Markos u jednom ranijem topicu. Ima dosta ljudi koji odu u Profil, vide neki strip i kupe ga, ni ne znajuci za striparnicu u blizini.

Upravo zbog toga smatram argument s placanjem karticama u Profilu nedovoljno jakim da bi opravdao prijedlog o uvodjenju kartica u Libellusu, prema kojem bi svi kupci koji zele platiti karticom platili vecu cijenu za strip, jer pretpostavljam da redoviti kupci izdanja Libellusa, koji svjesno odlaze u grad s namjerom kupnje stripa, odlaze i kupuju strip i placaju ga gotovinom u Libellusu, a ne karticom u Profilu. I takvi kupci bi sad imali mogucnost placanja karticom u Libellusu, ali uz vecu cijenu nego kada placaju gotovinom. Oni koji ne znaju za Libellus, pa kupuju u Profilu, kupovati ce i dalje u Profilu, dok ne saznaju za Libellus.
O tome se radi, i ja taj kontekst tako razumijem i uzimam u obzir od samog pocetka. Samim time, nadam se, nisam "promasio cijeli smisao ovih pisanja" i ne "pisem namjerno gluposti".
Mozda grijesim u procjeni, ali ne volim se baviti spekulacijama i procjenama, kao sto sam to upravo ucinio.




Ako uzmemo u obzir mikrolokaciju Bogoviceva-Teslina-Gajeva, onda bih se djelomicno mogao i sloziti s tobom, no Hrvatska nije samo ta mikrolokacija. Profil postoji i u Splitu, a tu postoji poprilican broj ljudi koji kupuje stripove razlicitih izdavaca karticom jer nemaju drugu opciju (znaju za striparnicu Libellus, no u ZG rijetko idu i ne pase im placanje cashom jer tako ne mogu kupiti sve ono sto bi zeljeli, a prije ZG-a nemaju gdje alternativno karticom to kupiti). E sad, svi ti ljudi koji tako karticom kupuju te stripove mogli bi - u onih dva-tri puta koliko godisnje idu u ZG (pod uvjetom da se - je l' - kartice uvedu u striparnicu Libellus) - za nizu cijenu kupiti vise stripova, a bili bi u mogucnosti i dalje otplacivati to obrocnom otplatom. Dakle, usporedba s Profilom ima smisla, naravno, pod uvjetom da se na strip scenu u Hrvata ne gleda samo kroz prije spomenutu mikrolokaciju.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/09/2009 : 13:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by surfer

[quote]Originally posted by King Warrior

Inace sajt ima vise da ponudi od rasprave o Zagoru i Texu,koju pravi intelektualni ljudi prerastu do 12 godine. Inace Dado i Gaston izdaju i citaju Texa, pa ne znam zasto treba da pricas sa ljudima koji su na tom nivou.


Ma ne radi se tu o intelektu. Ja sam u to vrijeme poceo redovito kupovati Stripoteku, Eks, Denis, poslije i Strip Art, i LMS i ZS su mi jednostavno postali nezanimljivi, onako automatski, bez neke namjere, i prestao sam ih citati.
Isto tako su mi krajem 80-tih, kad sam otkrio Love and Rockets i Watchmen, ovi drugi postali nezanimljivi.
90-tih godina su dosli Concrete, Bone,Sandman, Preacher itd. koji su zamijenili ove, u nultim godinama su to opet neke potpuno druge stvari, uglavnom pojedinacni autori i albumi, a ne serijali.

Takav razvoj je meni potpuno logican, sto vise vrijeme prolazi, vise se trazi klasa, a manje masa.
Isto tako je legitimno ostati cijeli zivot u onoj prvoj fazi, odnosno citati stripove i junake koji su objavljivani u ZS i LMS, nemam ja nista protiv toga.




Svi oni koji misle da je necija razina intelekta u korelaciji sa stripovima koje citaju je - bullshit. Naravno, moze to imati veze, ali i ne mora.

Dakle, niti sam ja intelektualac zbog toga sto obozavam npr. Gastona, 100 bullets, Klaru i Corta, a niti su moji prijatelji Dado i Zeljko Vela retardinjosi zato sto bi dali guzice za Texa.

Je li netko intelektualac ili ne odredjuje poprilican broj segmenata, a ukus prema odredjenim filmovima/stripovima se uopce ne mora (premda moze, naravno) poklapati s tim.

Na ovome forumu svakodnevno se mogu vidjeti likovi koji kurca ne razumiju strip, no surfajuci malo po netu procitali su par pozitivnih recenzija o necemu i onda to pocinju hvaliti jer - naravno - ako ih netko popljuje vezano za taj navedeni ukus oni se bez problema mogu pozvati na tu i tu recenziju i tu i tu nagradu koju je taj strip dobio i "dokazati" kako se oni ipak u to sve kuze. A naravno, stvarnost nema veze s tim.

Meni osobno je sve to smijesno i bez problema cu kazati da mi je taj i taj Nathan sjajan (premda je to Bonelli), da mi je cjelokupni Magicni Vjetar perfektan (premda je to Bonelli), da su mi "Oci i tama" pravo osvjezenje i da mi spadaju medju najbolje stripove koje sam procitao u zadnjih godinu-dvije dana (premda je to Bonelli) itd. Dakle, sa mnom se zna na cemu si. Ja necu istrazivati tko je dobio nagradu u - sta ja znam - Angoulemeu 2003. da bih mogao kazati kako je to dobro. Vjeruj mi, jebe mi se za to. Ako mi dodje neki strip pod ruke procitat cu ga i kazati ono sto mi je na srcu i jebe mi se hoce li to korelirati s nekim misljenjem koje je dao nekakav "eminentni" znalac. Ja nisam kriticar, nego konzument, a konzumiram svasta, pa i ono sto mi na kraju bude totalni shit.

Takodjer, ne smatram da su oni koji "svrsavaju na pojavu Texa od prvog broja" debili (kako neki ovdje misle) jer ti majstori zaboravljaju na jedan vrlo vazan faktor, a to je ljubav.

Evo npr. ja obozavam U2 vec nekih 20+ godina i kad sam cuo da ce izdati remasterirana izdanja svojih prvih albuma i da ce de-luxe verzije imati odredjene demo snimke koje nikad ranije nisu bile objavljene znas sto sam napravio? Skakao sam i svrsavao od srece; ludovao; urlikao itd. I to ne zbog toga sto smatram da su te snimke remek-djela, nego zbog toga sto sam lud za svime na cemu pise U2 i sto zelim sve to imati! Zelim imati mogucnost da u najboljoj mogucoj kvaliteti zvuka osjetim sve faze koje su oni prolazili i kroz koje su morali probiti kako bi postali ono sto su doista danas! I naravno, jebe mi se sto te demo stvari generalno nisu ni blizu kvalitete onoga sto je u konacnici zavrsilo na Boyu, Octoberu, Waru itd., jer to su oni. To je njihov put i taj put mene fascinira. I sretan sam sto barem sada (nakon 30-ak godina) mogu na miru sve to preslusati, premda znam da to kvalitativno nije ni priblizno razini danasnjih npr. Arctic Monkeys koje takodjer jako cijenim, no njihov novi album (premda cu ga kupiti) nikad u meni nece moci pobuditi takve osjecaje kao obicne demo snimke U2 iz 1978. godine.

Dakle, nekakav recept tko bi kada sto trebao citati je - po meni - potpuno deplasiran, a prvi put kad budem sudio ljude po onome koje stripove citaju - bacit cu se kroz prozor.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 11/09/2009 : 14:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message


quote:
Originally posted by surfer

quote:
Originally posted by King Warrior

Inace sajt ima vise da ponudi od rasprave o Zagoru i Texu,koju pravi intelektualni ljudi prerastu do 12 godine. Inace Dado i Gaston izdaju i citaju Texa, pa ne znam zasto treba da pricas sa ljudima koji su na tom nivou.


Ma ne radi se tu o intelektu. Ja sam u to vrijeme poceo redovito kupovati Stripoteku, Eks, Denis, poslije i Strip Art, i LMS i ZS su mi jednostavno postali nezanimljivi, onako automatski, bez neke namjere, i prestao sam ih citati.
Isto tako su mi krajem 80-tih, kad sam otkrio Love and Rockets i Watchmen, ovi drugi postali nezanimljivi.
90-tih godina su dosli Concrete, Bone,Sandman, Preacher itd. koji su zamijenili ove, u nultim godinama su to opet neke potpuno druge stvari, uglavnom pojedinacni autori i albumi, a ne serijali.

Takav razvoj je meni potpuno logican, sto vise vrijeme prolazi, vise se trazi klasa, a manje masa.
Isto tako je legitimno ostati cijeli zivot u onoj prvoj fazi, odnosno citati stripove i junake koji su objavljivani u ZS i LMS, nemam ja nista protiv toga.





[quote]Originally posted by Gaston

Dakle, nekakav recept tko bi kada sto trebao citati je - po meni - potpuno deplasiran, a prvi put kad budem sudio ljude po onome koje stripove citaju - bacit cu se kroz prozor.



Nisam ja nikome htio dati recept, nego sam na pomalo podbadajuci post
King Warriora samo ukratko htio objasniti zasto i kada sam se zasitio
produkcije u LMS i ZS. A kasnije sam se vratio kad je poceo izlaziti Dylan...Radi se samo o mojim osobnim iskustvima, a ne o davanju recepta drugima. Samo to i nista drugo. Onako kao u knjizi/filmu "High fidelity" samo o stripu, a ne o plocama. Protekle godine prikazane kroz stripove koji su obiljezili pojedina razdoblja. Nazalost si ti to krivo shvatio. Eto, opet nedostatak internetske komunikacije.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 11/09/2009 : 14:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

Dakle, niti sam ja intelektualac zbog toga sto obozavam npr. Gastona, 100 bullets, Klaru i Corta, a niti su moji prijatelji Dado i Zeljko Vela retardinjosi zato sto bi dali guzice za Texa.




Fuj, intelektualci.
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 11/09/2009 : 14:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
@surfer
amigo, ne mislim da je gaston krivo shvatio, vec ovaj post uglavnom nije bio upucen tebi vec raznim "doktorima za dobar ukus" koji svakodnevno prosipaju pamet po forumu

Edited by - Dok Lester on 11/09/2009 14:26:07
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/09/2009 : 14:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Da, jebena je ova dvodimenzionalnost.

Nista, nastavit cemo o svemu ovome iduci put na picu.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/09/2009 : 14:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

@surfer
amigo, ne mislim da je gaston krivo shvatio, vec ovaj post uglavnom nije bio upucen tebi vec raznim "doktorima za dobar ukus" koji svakodnevno prosipaju pamet po forumu





Zna Dok kako ja razmisljam...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 11/09/2009 : 14:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

@surfer
amigo, ne mislim da je gaston krivo shvatio, vec ovaj post uglavnom nije bio upucen tebi vec raznim "doktorima za dobar ukus" koji svakodnevno prosipaju pamet po forumu



Mozda i nije upucen meni, ali je to napisao kao odgovor na moj post, pa je nekako logicno da je upucen meni.
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 11/09/2009 : 14:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by surfer

Kratko pojasnjenje, od samog pocetka mi je jasno sto zelis reci, pa samo par rijeci, za kraj.

Jasna mi je ta prica s Profilom, medjutim, onako odokativno, mislim da nema puno tih kupaca koji kupuju karticom izdanja Libellusa u Profilu, a da pritom - ovo je jako vazno!!! - znaju da se u neposrednoj blizini Profila nalazi striparnica Libellus u kojoj se ta ista izdanja - gotovinom - mogu kupiti daleko jeftinije.
O tome je pisao i Markos u jednom ranijem topicu. Ima dosta ljudi koji odu u Profil, vide neki strip i kupe ga, ni ne znajuci za striparnicu u blizini.

Upravo zbog toga smatram argument s placanjem karticama u Profilu nedovoljno jakim da bi opravdao prijedlog o uvodjenju kartica u Libellusu, prema kojem bi svi kupci koji zele platiti karticom platili vecu cijenu za strip, jer pretpostavljam da redoviti kupci izdanja Libellusa, koji svjesno odlaze u grad s namjerom kupnje stripa, odlaze i kupuju strip i placaju ga gotovinom u Libellusu, a ne karticom u Profilu. I takvi kupci bi sad imali mogucnost placanja karticom u Libellusu, ali uz vecu cijenu nego kada placaju gotovinom. Oni koji ne znaju za Libellus, pa kupuju u Profilu, kupovati ce i dalje u Profilu, dok ne saznaju za Libellus.
O tome se radi, i ja taj kontekst tako razumijem i uzimam u obzir od samog pocetka. Samim time, nadam se, nisam "promasio cijeli smisao ovih pisanja" i ne "pisem namjerno gluposti".
Mozda grijesim u procjeni, ali ne volim se baviti spekulacijama i procjenama, kao sto sam to upravo ucinio.




Ako uzmemo u obzir mikrolokaciju Bogoviceva-Teslina-Gajeva, onda bih se djelomicno mogao i sloziti s tobom, no Hrvatska nije samo ta mikrolokacija. Profil postoji i u Splitu, a tu postoji poprilican broj ljudi koji kupuje stripove razlicitih izdavaca karticom jer nemaju drugu opciju (znaju za striparnicu Libellus, no u ZG rijetko idu i ne pase im placanje cashom jer tako ne mogu kupiti sve ono sto bi zeljeli, a prije ZG-a nemaju gdje alternativno karticom to kupiti). E sad, svi ti ljudi koji tako karticom kupuju te stripove mogli bi - u onih dva-tri puta koliko godisnje idu u ZG (pod uvjetom da se - je l' - kartice uvedu u striparnicu Libellus) - za nizu cijenu kupiti vise stripova, a bili bi u mogucnosti i dalje otplacivati to obrocnom otplatom. Dakle, usporedba s Profilom ima smisla, naravno, pod uvjetom da se na strip scenu u Hrvata ne gleda samo kroz prije spomenutu mikrolokaciju.




Pa onda smo razjasnili uglavnom sve,ne radi se o Zagrepcanima, koji bi imali tu prednost, oni ionako - kako kazes - kupuju u Libellusu, i bez kartica, vec o Splicanima i onima iz drugih gradova, koji bi prilikom dolaska u Zagreb mogli odjednom kupiti vise stripova u Libellusu.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39422 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/09/2009 : 19:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by Dado
Najava Texa u boji mozda vec do kraja tjedna, neke druge najave iduci tjedan.



Prosao tjedan a nema najave... Bojkotujem kupovinu.. Bez zezanja, kad ce? Can't wait..
Go to Top of Page

bitola
Average Member



USA
821 Posts

Member since 22/02/2003

Posted - 18/09/2009 : 20:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send bitola a Private Message
Imao sam prilike uzeti Na aukcije prvi Texov Almanah i mogu reci da je super odradjeno, svaka cast.
Jedino sto je to za nas Makedonce veoma skupo, ali moglo bi se nekako i kupiti ali ubi nas postarina.
Ako bi moglo da se nekako stripovi donesu do Makedoniju u neku knjizaru bilo bi super.
A ovako , ako strip kosta 100 kuna ja moram platiti plus najmanje 40 kuna za ptt, i dodje mi strip 140 kuna, dakle vise nego vi u Hrvatsku , a vi imate bar duplo veca primanja od nas makedonce

Edited by - bitola on 19/09/2009 16:14:54
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/09/2009 : 20:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Dado
Najava Texa u boji mozda vec do kraja tjedna, neke druge najave iduci tjedan.



Prosao tjedan a nema najave... Bojkotujem kupovinu.. Bez zezanja, kad ce? Can't wait..



aj tex, nego kad ce nathan

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18428 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/09/2009 : 08:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
slažem se ,ajde vrijeme je za najavu TEXA u boji, i Nathana naravno...da znam sa financijama oprezno.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/09/2009 : 12:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Dovrsavamo novu turu za tiskaru. Odmah nakon toga.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15073 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/09/2009 : 12:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
a kaj je u toj turi ?

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/09/2009 : 13:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
MV 21-24, PIBD 4, AA3, Tex 27 & 28 i Ridjobradi 9&10.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page
Page: of 45 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000