forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Novi Zagor Specijal: Kamen koji ubija
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 03/12/2008 : 19:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message
Oopet su ukakili sa naslovnicom
pod rukom hrapavo a ne glatko kao dosad

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

485 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 09/12/2008 : 14:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message
od danas i na kioscima!
Go to Top of Page

?uvec
New Member



Croatia
170 Posts

Member since 06/06/2008

Posted - 09/12/2008 : 22:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ?uvec a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

Ajme, uvijek me strefi kad vidim ove naslovnice.
Najjaci VC argumenti su nekakvi magisteriji i doktorati zaduženih
za dizajn?! Pa to samo govori kakvi sve redikuli dodu do diplome.
Kad je nešto loše onda je loše, a VC dizajn naslovnica je i više od toga; on je tragican, grozan, gadan, ocajan, gnjusan, mizeran, nesnosan, nastran, iritantan, grdan... Ja mislim da otkad je Gutenbergova tiskarskog stroja, da nije bilo jadnijeg dizajna neke publikacije. Lošije od lošega. Dno dna.
Najgore je to da kad bi covjek potpuno zanemario dizajn i pustio da se obavi sam od sebe, ni u tom slucaju dizajn ne bi bio gori nego što je onaj od VC-a. A to naravno proturjeci cak i pravilu da je za sranje dovoljno samo to da covjek ne makne malim prstom. Naprosto je nevjerojatno koliko VC dizajneri ulažu energije da naprave smece. Troše se više nego oni koji se kreativno trude da naprave dobar posao.
Moraš bit zao i poremecen za napraviti onako nešto.
Nije ostvareno ni jedno pravilo kompozicije. Razmještaj logoa, slova
i ikona je debilan do ludila. Proturijeci i najbanalnijim zakonima estetike. Pa, jeba ga, osnovna je stvar da se štedi prostor i da te ikonice djeluju nenametljivo. Znaci, stjeraj to u coškove. I najlude je to što taj "dizajer" napravi onu veliku plohu kako bi tamo kao uvalio sve to, a kad ono... on opet sve izbrlja i stavi van plohe!!! I još prekrije neki važni objekt. A da ne govorim o groznoj obradi same originalne naslovnice. Boje su greze i ocajne; van svakog ukusa. Naslov po sredini naslovnice (jedna rijec u dva reda, lol) i to u glupom neujednacenom fontu još gluplje boje!!!??? To je vec dovoljno za doživotni otkaz. Ali ne, nitko ne sluša vapaje onih koji znaju kako je ispravno.
I sad... po cemu je znam da je ovo loše? Pa zato ŠTO IMAM DOBRE I ZDRAVE OCI. Ne trebaju mi nikakvi magisteriji i doktorati da bih to ustanovio.
Opravdanje da dizajn uopce nije bitan jer djeca ne prave razliku, jednostavno ne stoji. Jer djeca VIŠE NE KUPUJU stripove. Glavna baza kupaca su forumaši na stripovi.com, znaci stari prdonje kojima je dizajn bitan, nekima zbog kolekcije, a nekima (meni) zbog opuštenosti (i ne zgražanja) prilikom citanja stripa.
Uvijek cu s posebnim guštom popljuvati nešto što ne valja.
A ovo ne valja.
Naravno, ja sam prisiljen kupiti nešto od VC-a jer su jeftini i dostupni. Naravno, zbog svega napisanog u proteklih par mjeseci, odustao sam od puno stvari.
I nije ovo nikakva zloba, nego mi je jednostavno dozlogrdilo da nakon 10 jebenih mjeseci, nakon svih obecanja, nakon stavljanja na raspolaganjesvake božje moguce profesionalne pomoci, nije napramljen ni jedan korak naprije, štoviše, nazadovalo se i to kako...
Eh, da, ono što me posebno zna iziritirati je ona pljuvacka na kojoj piše "Veseli cetvrtak".






AMEN!

I'm only ten and a half years old!
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 09/12/2008 : 22:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Deo u kojem kaze da su glavna baza kupaca ljudi sa stripovi.com je prilicno dobar.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 10/12/2008 : 02:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Da je tako, prodalo bi se 200 primeraka Zagora, dok smo blizu tome da bude jedva 200 neprodatih
Go to Top of Page

talicnitom
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 12/10/2006

Posted - 10/12/2008 : 09:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send talicnitom a Yahoo! Message  Send talicnitom a Private Message
au kako bljestiMa samo nek nas Te-nej Zagorakis izlazi...
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 10/12/2008 : 12:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Da je tako, prodalo bi se 200 primeraka Zagora, dok smo blizu tome da bude jedva 200 neprodatih


Clanova foruma ima 5019, a svaki od njih je barem jednom u životu spomenuo rijec: "strip". Uopce nije bitno što su ovdje neaktivni. Dodaj još tisucu-dvije drugih, casual kupaca i onih koji se ne razume u informatiku (a danas svaka guba ima PC [recimo u mom "selu" nema kuce bez interneta") i kad uzmeš u obzir da se proda 1300 Texova, nije vrag da se tih 1300 NIMALO ne odnosi na ovaj uzorak od 7-8000 ljudi. Izostavi one koji ne vole žanr, one kojima nije dostupno, one koji samo prodaju na aukcijama, i to je tih 1300 ljudi. Mislim ono... kakva djeca!? Ja sam s 14 godina prestao skupljati stripove (kao i moja ekipa) jer je LU podigao cijenu na urnebesnih 16 kuna. To smo onda shvatili kao krivokletstvo. A sad je 18 kuna, pa ce bit 20kn... U to su vrijeme došli i kompjuteri; izlasci... pa sam totalno bijo odjebo stripove (kao i moja ekipa). Sad sam stariji, a opet jedva natutalim pare za kiosk stripove (i to samo neke). Djeca ne kupuju stripove, amen. Možda je 2% djece prokupirano stripovima, ali prije je bilo 80% i zato su naklade išle na preko 50000
Jes vidija kako sam pametan?!

P.S. Mislite da stvarno ima više stripofila van ovog foruma nego što sam ja naveo. Cisto sumnjam. Teško da bi baš toliko (puno) stripofila - pravih kolekcionara i onih koji redovito kupuju stripove i drže do njega (što je jedino bitno u ovoj prici) uspjelo mimoici internetske sajtove o stripovima. Tih 2000 su uglavnom casual kupci.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/12/2008 : 12:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Tex 1.300 prodanih primjeraka?
A ja baš htio pitat, kad ce Tex od prvog broja i kad ce Tex Ludens mjesecno.
Sa takvom prodajom, sretan sam, da još postoji.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Mlaki
New Member

Croatia
139 Posts

Member since 18/05/2007

Posted - 20/12/2008 : 14:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mlaki a Private Message
ako se ovdje smije govoriti i o sadržaju stripa, procitao sam ga i žešce je loš. vidio sam neki ga hvale, iznenadili ste me. baš je nekako pun infantilnih gluposti (npr. digging bil baci baklju da izmjeri dubinu ponora). mislim, pun je gluposti više nego što bi bilo normalno. :-) ciko je umjesto svijece upalio dinamit. zagor nije primijetio idealno mjesto za zamku, što inace kuži i kad je slijep. pa onda onaj spust na deblu. ma jao...

uglavnom, nikako mi nije sjelo iako sam inace štovatelj toninellijevog lika i djela u zagoru.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 20/12/2008 : 16:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by Mlaki

ako se ovdje smije govoriti i o sadržaju stripa, procitao sam ga i žešce je loš. vidio sam neki ga hvale, iznenadili ste me. baš je nekako pun infantilnih gluposti (npr. digging bil baci baklju da izmjeri dubinu ponora). mislim, pun je gluposti više nego što bi bilo normalno. :-) ciko je umjesto svijece upalio dinamit. zagor nije primijetio idealno mjesto za zamku, što inace kuži i kad je slijep. pa onda onaj spust na deblu. ma jao...

uglavnom, nikako mi nije sjelo iako sam inace štovatelj toninellijevog lika i djela u zagoru.


To sam i ja tijo reci: baklja, dinamit, deblo, a dodajmo i onu spilju koja tu, dakako, nije bila slucajno!
Jako mi je i ono: Zagor je pokupio oštri kamen kako bi odvezao konopce na rukama. cccccc
Cijeli zaplet se temelji na jednoj nevjerojatnoj slucajnosti. Onaj stari traper je brisao slinu iz nosa, pa mu je iz šudarica ispao jedan mali nevažni dijamantic koj vrijedi nekih milijun eura!!! I onda taj dijamant nade slucajno neki negativac i eto ti price. A sama prica se svodi samo na neko dosadno putovanje koje nema veze s kamenom koji ubija. Kamen se pojavljuje zadnjih par stranica i uopce ne dobijamo nikakvo objšnjenje (što on zapravo predstavlja). Onda kamen popizdi i ubije one koji nisu dobri u srcu, wtf!?
-"Pa to su obicne gluposti!" - kaže Digging Bill na to; a ja: "Tragikomedija!"
Te dvije zadnje stranice granice s kretenizmom sedmog stupnja.
Da meteor koji ubija zloceste jer VIDI u srcima njhove namjere?
I onda ono glupo objašnjenje zašto kamen nije ubio i Digging Billa.
A koji su ono Indijanci bili? ... A razbojnici? Koji debili, covjece! Prije nego su otišli u šumu, ostavili su toliko tragova da su obicni seljani odmah spojili sve konce (zaboravili pritegniti konope, maknit leševe...)
Ferri spašava.
Ocjena (1, 1, 8, 3) = 33%

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 20/12/2008 : 17:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message
meni je dobar.mada sam ga procitao zadnji put pre 4 godine ali meni je dobar.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 28/04/2010 : 22:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Ovaj je dobar... sjecam se kad sam imo 12 godina, i kad je ova epizoda izasla u Zlatnoj Seriji ... jedan od zadnjih stripova koje sam kupio od Dnevnika... ah, nostalgicno...

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000