forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Novi Zagor Specijal: Kamen koji ubija
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 02/12/2008 : 16:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Mislim da ima josh jedno 2-3 topica gde se ne pricha o ovoj istoj stvari. Chisto pominjem da ne preskochite da spamujete neki topic ovom prichom o patriotizmu i dizajnu.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1944 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/12/2008 : 16:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

Mislim da ima josh jedno 2-3 topica gde se ne pricha o ovoj istoj stvari. Chisto pominjem da ne preskochite da spamujete neki topic ovom prichom o patriotizmu i dizajnu.



Eh, to je sada vec nemoguce. Prave rasprave o stripovima u dogledno vreme ovde nece biti.
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 02/12/2008 : 16:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
malo off-topica...jel stigao na kioske??

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29179 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/12/2008 : 17:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nemam se zivaca s tobom prepirati, umaras me i nerviras, a bez nekog prevelikog smisla, jer argumente ionako ne prihvatas. Jednom kad se vidimo, mozemo nastaviti uzivo, ali sad stvarno nemam snage ni volje.

Samo dvije stvari:
1) patriotizam nije sam po sebi los osim ako ti ne utjece na objektivnost i sustav vrijednosti. Npr. reci da je hrvatski prijevod Asterixa u Izvorima bolji od srpskog nije patriotizam nego notorna glupost. Ne postoji naše - vaše, nego samo dobro - loše.

2) uglavnom sam komentirao dizajn jednom po ediciji. To sto izgleda da se stalno vrti ta prica o dizajnu je zato što stalno izlaze nove edicije s novim rješenjima koje nismo vidjeli, a koja su toliko loša da jednostavno ne možeš izdržati. Ona 3 na Cico Vitez je najmanji problem, da nije svega ostalog.

Trouble will find me
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 02/12/2008 : 18:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
1) patriotizam nije sam po sebi los osim ako ti ne utjece na objektivnost i sustav vrijednosti. Npr. reci da je hrvatski prijevod Asterixa u Izvorima bolji od srpskog nije patriotizam nego notorna glupost. Ne postoji naše - vaše, nego samo dobro - loše.

Ne razmišlja li ipak na taj nacin, nažalost, minimalno 75% ljudi?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 02/12/2008 18:23:03
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29179 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/12/2008 : 19:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Vjerojatno razmišlja, ali ako oni tako razmišljaju ne znaci da i JA tamo mislim, a pogotovo ne želim da mi taj nacin razmišljanja pripisuju i još ga pravdaju kao normalan i poželjan.

Trouble will find me
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 02/12/2008 : 19:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Nisam ja to ni rek'o, samo sam konstatirao žalosnu istinu.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 02/12/2008 : 19:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Konacno da je neko to lepo sazeo. Retki su oni koji zaista polemisu o kvalitetu necega, mnogo veci procenat dolazi da bi se ukljucio u "nasi protiv njihovih"...
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 02/12/2008 : 19:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Ajme, uvijek me strefi kad vidim ove naslovnice.
Najjaci VC argumenti su nekakvi magisteriji i doktorati zaduženih
za dizajn?! Pa to samo govori kakvi sve redikuli dodu do diplome.
Kad je nešto loše onda je loše, a VC dizajn naslovnica je i više od toga; on je tragican, grozan, gadan, ocajan, gnjusan, mizeran, nesnosan, nastran, iritantan, grdan... Ja mislim da otkad je Gutenbergova tiskarskog stroja, da nije bilo jadnijeg dizajna neke publikacije. Lošije od lošega. Dno dna.
Najgore je to da kad bi covjek potpuno zanemario dizajn i pustio da se obavi sam od sebe, ni u tom slucaju dizajn ne bi bio gori nego što je onaj od VC-a. A to naravno proturjeci cak i pravilu da je za sranje dovoljno samo to da covjek ne makne malim prstom. Naprosto je nevjerojatno koliko VC dizajneri ulažu energije da naprave smece. Troše se više nego oni koji se kreativno trude da naprave dobar posao.
Moraš bit zao i poremecen za napraviti onako nešto.
Nije ostvareno ni jedno pravilo kompozicije. Razmještaj logoa, slova
i ikona je debilan do ludila. Proturijeci i najbanalnijim zakonima estetike. Pa, jeba ga, osnovna je stvar da se štedi prostor i da te ikonice djeluju nenametljivo. Znaci, stjeraj to u coškove. I najlude je to što taj "dizajer" napravi onu veliku plohu kako bi tamo kao uvalio sve to, a kad ono... on opet sve izbrlja i stavi van plohe!!! I još prekrije neki važni objekt. A da ne govorim o groznoj obradi same originalne naslovnice. Boje su greze i ocajne; van svakog ukusa. Naslov po sredini naslovnice (jedna rijec u dva reda, lol) i to u glupom neujednacenom fontu još gluplje boje!!!??? To je vec dovoljno za doživotni otkaz. Ali ne, nitko ne sluša vapaje onih koji znaju kako je ispravno.
I sad... po cemu je znam da je ovo loše? Pa zato ŠTO IMAM DOBRE I ZDRAVE OCI. Ne trebaju mi nikakvi magisteriji i doktorati da bih to ustanovio.
Opravdanje da dizajn uopce nije bitan jer djeca ne prave razliku, jednostavno ne stoji. Jer djeca VIŠE NE KUPUJU stripove. Glavna baza kupaca su forumaši na stripovi.com, znaci stari prdonje kojima je dizajn bitan, nekima zbog kolekcije, a nekima (meni) zbog opuštenosti (i ne zgražanja) prilikom citanja stripa.
Uvijek cu s posebnim guštom popljuvati nešto što ne valja.
A ovo ne valja.
Naravno, ja sam prisiljen kupiti nešto od VC-a jer su jeftini i dostupni. Naravno, zbog svega napisanog u proteklih par mjeseci, odustao sam od puno stvari.
I nije ovo nikakva zloba, nego mi je jednostavno dozlogrdilo da nakon 10 jebenih mjeseci, nakon svih obecanja, nakon stavljanja na raspolaganjesvake božje moguce profesionalne pomoci, nije napramljen ni jedan korak naprije, štoviše, nazadovalo se i to kako...
Eh, da, ono što me posebno zna iziritirati je ona pljuvacka na kojoj piše "Veseli cetvrtak".


Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 02/12/2008 : 20:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by goksi

Meh, može naslovnica Ludensa da bude bogovska. Ja sam njih pre nekog vremena prestao kupovati jer se stripovi raspadaju. Vec posle prvog citanja ispadne prva stranica u stripu pa i još poneka. To ne može nijedan dizajn da mi zameni.



Zadnji Ludensov strip koji mi se raspao bio je DD specijal 'Snovi'... Ovo što pišeš je cista zloba...

Inace, kupujem i Ludensovog i VC Dylana, da ne pomislite svašta...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1944 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/12/2008 : 20:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message
quote:
Originally posted by Beva


Zadnji Ludensov strip koji mi se raspao bio je DD specijal 'Snovi'... Ovo što pišeš je cista zloba...



Meni su iz Mister Noa svih ispadale stranice. Kakva crna zloba? Užas kako je slabo zalepljeno
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 02/12/2008 : 20:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
MrNo je Strip Agent

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 02/12/2008 : 20:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
A takve Vam se stvari moraju dogadati kad citate stripove...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4670 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 02/12/2008 : 21:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
Ne verujem!Otvorih topic kad tamo ista ekipa:Markos i Dp o patriotizmu i dizajnu,ostali u prepucavanju ko je gori:Ludens ili VC?Fali samo Pavel,da vas navuce u svoj topic! Treba staviti tacku na ovo.Pitanja za Colta ili Goinga:
1.Prati li ko iz Blazina designe studia ove pljuvo-rasprave?
2.Bi li mog'o Blaza da se registruje,otvori topic i jednom za svagda objasni o cemu se radi ovde?
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 02/12/2008 : 21:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
1. i 2. - imas mail studija pa pisi.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4670 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 02/12/2008 : 21:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
Ma,da...bas sam nesto razmisljao o tome...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 03/12/2008 : 02:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Markos i ja smo odavno zavrsili, a zavrsio sam sa svima sa kojima sam uopste diskutovao na temu naslovnica VC. Ali sad pocinju neki drugi. Ja sam vec rekao da me vise zaboli ona stvar sta ko misli o VC u bilo kom pogledu. Ali, vec sutra ce se naci nova ekipa i nove teme, ne brinite, bice nesto trece, Ferri vs Donatelli ili da li je sladji Zagor gok ga citas na WC solji ili na autobuskoj stanici. Ne brinite, tesko ce zapoceti neka zdrava diskusija jer mi za tako nesto nismo ni sposobni sto se pokazalo nebrojeno puta
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 03/12/2008 : 12:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by piquet

malo off-topica...jel stigao na kioske??


off-topic: ....Nije.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/12/2008 : 12:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
A KAD CE JEDNOM DA STIGNE NA KIOSKE, ISTO PITANJE I ZA ZAGOR KLASIK???

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7784 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 03/12/2008 : 13:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by goksi

quote:
Originally posted by Beva


Zadnji Ludensov strip koji mi se raspao bio je DD specijal 'Snovi'... Ovo što pišeš je cista zloba...



Meni su iz Mister Noa svih ispadale stranice. Kakva crna zloba? Užas kako je slabo zalepljeno


Naravno da je zloba, meni se od 2002. nije raspao nijedan Ludensov (i Strip -agentov)strip. No, tko zna što ti uopce radiš sa stripovima? Pereš prozore?

Nego, o cemu sam ja ono uopce otvorio topic? Zaboravio sam...
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
871 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 03/12/2008 : 13:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
Da li nedostaje Ferrijev podpis ili sam ga prezreo??

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 03/12/2008 : 14:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by giant

Da li nedostaje Ferrijev podpis ili sam ga prezreo??


taman uzeo sp...potpis fali,tj.nije cijeli...u donjem livom kantunu...
klasik?to moram pitati mladoženju,skoro cu ga opet vidjeti...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7788 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 03/12/2008 : 14:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
ludens i SA imaju odlican uvez zadnje 2 godine.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
871 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 03/12/2008 : 14:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by giant

Da li nedostaje Ferrijev podpis ili sam ga prezreo??


taman uzeo sp...potpis fali,tj.nije cijeli...u donjem livom kantunu...
klasik?to moram pitati mladoženju,skoro cu ga opet vidjeti...


Aha, video sam - THX ! Inace jaka naslovna...!

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/12/2008 : 19:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ha ha... baš volin ovaj forum

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000