forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 SMG! - NOVI STRIP PORTAL!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/12/2008 : 15:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
STRIP IZDANJA - NAJAVE
Subota, 20 Prosinac 2008 00:00
Bookglobe planira u prvoj polovici 2009. godine izdati 22 strip albuma. Svi albumi su tvrdoukoriceni, a oprema je na visokom nivou te osigurava mirno citanje dugi niz godina...

Krenimo redom:
1. Adler (2 albuma)
2. Kookaburra (3 albuma)
3. Lincoln (5 albuma)
4. Martin Milan (2 albuma)
5. Theodore Poussin (2 albuma)
6. Universal War (2 albuma)
7. Durango
8. Largo Winch
9. Murena
10. Soda
11. Bijela tigrica
12. Maslin Granko

Podebljane kupujem odmah,a o ostalima cu razmisliti.
To jest,vi me nagovorite.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/12/2008 : 15:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
lincoln je nevidjen. najbolji album ikad izdan na ovim prostorima, potpisujem to bez pardona. zar ih ima 5? uh, daj Boze su svi kao prvi...
cak je i ozloglasena prevoditeljica (ridj...) sasvim ok, sto me je ugodno iznenadilo.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 22/12/2008 : 15:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
I ja ne mogu da verujem da ce biti pet albuma. Kad bi to mogli na pochetak reda, a posle nek izdaju shta hoce i kad hoce. :)
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/12/2008 : 15:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/12/2008 : 16:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

lincoln je nevidjen. najbolji album ikad izdan na ovim prostorima, potpisujem to bez pardona. zar ih ima 5? uh, daj Boze su svi kao prvi...
cak je i ozloglasena prevoditeljica (ridj...) sasvim ok, sto me je ugodno iznenadilo.


Da,jedan od razloga zašto bih bez oklijevanja kupio svih pet odjednom.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/12/2008 : 16:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Eto ga napokon i Durango.

Dobrih stripova nikad više, para nikad manje.

Idemo dalje.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/12/2008 : 18:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
U cemu je bio problem s prevoditeljicom? Meni je taj Lincoln jako dobro preveden.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 22/12/2008 : 18:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Ni meni prevod nije smetao.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/12/2008 : 18:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Aha, misli se na prijevod Ridjobradog. U cemu je tamo bio problem?

Trouble will find me
Go to Top of Page

cbarks
Junior Member

Slovenia
339 Posts

Member since 22/09/2002

Posted - 22/12/2008 : 19:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send cbarks a Private Message
Vrlo interesantan izbor stripova,ali ako pogledamo malo unazad,npr. u vrijeme kad je izašao prvi SMG sa Cortom na naslovnici,vidljivo je da su nam i u prošlosti obecane brda i doline,a dobili smo tek poneki brežuljak.Da ne govorim o super-optimistickim uvodnicima g.Radica koji su - iako na granicama dobrog ukusa.t.j pljuvacinom po drugim izdavacima koji "sudjeluju u preprodavanju stripova po višestuko višoj cijeni",te prema www.stripovi.com,koji posjecuje vecina potencijalnih kupaca Bookglobeovih izdanja -ipak uljevali kakvo-takvu nadu da cemo stvarno dobiti ono što je najavljeno i za što Bookglobe ima prava,dakle za vecinu najpopularnijih BD serijala ovog trenutka.
Medutim,od svega toga dobili smo jako malo,ali i ono što smo dobili,ne zaslužuje pozitivnu ocjenu.Ali da glavni urednik opet ne bi poceo sa optužbama da izmišljamo i da , citiram, kokošarimo,ovaj post nije najmenjen kritici izdanja pa tako prijevod,lekturu i dizajn ostavimo za neku drugu prilku iako bi se o tome - nažalost - moglo napisati tone teksta.
Problem kod izdanja Bookglobea predstavlja cinjenica što je zapoceto puno serijala,a ostalo se na broju 1 ili 2.Grga,Broncano doba,Marvel knjige,Navis,Sillage,da o integralima ne govorim a sama pomisao da ce izaci Giacomo,Trokut i još onaj jedan integral kojeg sam zaboravio,spada u domenu Sci-fi.Tako da neznam koliko je korektno najavljivati uvijek iznova broj 1 nekog serijala dok stari stoje.Ja kao kupac želim znati,da li ce izdavac izgurati serijal do kraja ili ce prekinuti nakon prvog negativnog izvještaja o prodaji. Ako je ovo drugo,bilo bi koliko-toliko pošteno da nam se to i kaže pa da znamo kako dalje.Poucen dosadašnjim odnosom,ne zanosim se iluzijama i mogu samo reci da kad je Bookglobe u pitanju,više necu kupiti nijedan album nijednog serijala dok ne dode do broja 3.Uzmimo za primjer Largo Wincha, koji je dobar strip i želim ga imati u kolekciji.Ima ga u Comic stripu,Stripoteci,Cinebooku što znaci da alternativa postoji (nažalost, to ne vrijedi za vecinu ostalih izdanja na koja Bookglobe ima prava) te cu malo pricekati odnosno uvjeriti se u (ne)ozbiljnost izdavaca pa ako se izdaju prva 3 albuma,uzet cu.Meni broj 1 Largo Wincha,Murene itd. jednostavno ne treba.
Naravno,ovakav nacin kupovine primjenujem silom-prilika,i to samo kod manjih i neozboljnih izdavaca.isto vrijedi npr. i za americke serijale Belog Puta.Kod Fibre i Libellusa znam da je moja investicija sigurna.Ne želim više davati novac nekome koji radi nekvalitetno i loše.Možda se to moglo prije par godina dok gotovo da i nije bilo izdavaca osim Bookgloeba i Strip-agenta,ali sad,kad imamo ljude koji - za razliku od nekih - znaju svoj posao, rade kvalitetno, posvecuju pažnju i najsitnijim detaljima,placaju dobre prevoditelje/lektore/dizajnere, nacin na koji je Bookglobe radio do sada više nemože proci kod kupaca.Da ne spominjem odnos g.Radica do posjetitelja ovog foruma,ali to više govori o njemu nego sav ovaj post.

It´s a must for every serious collector!!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/12/2008 : 19:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Aha, misli se na prijevod Ridjobradog. U cemu je tamo bio problem?



da, misli se na taj posvemasnji horor
recenice tipa ''ide pa on biti ce niko da bi urxvatili''...
gaston i ja imali smo 32 stranice lekture u wordu... a nismo sve ispravili sto smo htjeli.
zato i kazem da sam bio ugodno iznenadjen ovim.
srecom to je proslost: lincoln je dobar, a rommel radi ridjana...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/12/2008 : 20:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Cudno i neshvatljivo. Ali dobro, necu offtopicariti dalje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/12/2008 : 20:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
ajde napokon 22 necega sto me ne zanima
ali ocu jebene plave bluze iako ih imam....da mogu unucima objašnjavati kako je to dobro...ako ih oni docekaju....a i Tanguy bi volio - a makar da se bruce hawker završi - neko je o sammyu pricao - e jbga za to mi jedan život više nece biti dovoljan
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 22/12/2008 : 22:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
Blogerija je naš novi mali projekt napravljen s ciljem da postane najbolje mjesto za sve one koji na brz i jednostavan nacin žele pratiti najvažnije strip blogove i portale. Zahvaljujuci tome više ne morate gubiti vrijeme i posjecivati iste u potrazi za informacijama – sada vijesti dolaze same!

LINK: http://www.stomugromova.com/blogerija.html - ne radi ispravno u internet exploreru 7/8

NOVA NEBULOZA: http://www.stomugromova.com/rubrike/nebuloze/ono-doba-u-mjesecu.html

Edited by - blueberry on 23/12/2008 02:22:30
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/12/2008 : 01:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Cudno i neshvatljivo. Ali dobro, necu offtopicariti dalje.


Prevoditeljica bila na dalekom putu. Izgubila i neke fajlove. Upala u nezgode u putovanju, i tako redom...
Ne sumnjam ni najmanje da zna svoj posao, naprotiv, pogotovo ako je ovo sto spominjete odlicno prevela.
No stjecajem navedenih okolnosti uvjeti rada vjerojatno nisu bili na uobicajenoj razini pa samim time ni rezultati.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18747 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/12/2008 : 07:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
A od Talicnog ni glasa.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15509 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 23/12/2008 : 08:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
A CORTO A .....

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/12/2008 : 09:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Markos

Cudno i neshvatljivo. Ali dobro, necu offtopicariti dalje.


Prevoditeljica bila na dalekom putu. Izgubila i neke fajlove. Upala u nezgode u putovanju, i tako redom...
Ne sumnjam ni najmanje da zna svoj posao, naprotiv, pogotovo ako je ovo sto spominjete odlicno prevela.
No stjecajem navedenih okolnosti uvjeti rada vjerojatno nisu bili na uobicajenoj razini pa samim time ni rezultati.


Aha, ok, sad je malo jasnije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 23/12/2008 : 10:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
Lincolna i Larga jedva cekan.
I Soda mi je koliko ga se sican iz Comic stripa skroz OK.
Murena,UW1,Adler,Kookaburra-da se potrudite stavit nekakav preview, vjerovatno bi se našlo još nešto interesantno.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/12/2008 : 10:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hura! Theo Poussin! Hura! ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 23/12/2008 : 12:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Hura! Theo Poussin! Hura! ;)


Tog Poussina shmekam vec neko vreme u Darkvudu. Znachi valja?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/12/2008 : 12:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by Djole

Hura! Theo Poussin! Hura! ;)


Tog Poussina shmekam vec neko vreme u Darkvudu. Znachi valja?



Da!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/12/2008 : 12:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

Tog Poussina shmekam vec neko vreme u Darkvudu. Znachi valja?


Meni se dopao. Try it, da podignemo broj prodatih primeraka na dvocifren. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/12/2008 : 12:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
hi hi...


"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 24/12/2008 : 15:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
Od sada svake srijede nova strip recenzija autora Matka Vladanovica

RECENZIJE: http://www.stomugromova.com/rubrike/recenzije/index.php

Edited by - blueberry on 24/12/2008 15:32:43
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000