forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI CETVRTAK
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 336

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 22/01/2009 : 15:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
Mark specijal i Dampir

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/01/2009 : 16:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by regar

Mark specijal i Dampir


hvala...
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 22/01/2009 : 16:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Kupljen Mark ,odlicno izgleda,sve pohvale i za dodatak strip - Žalosna sova,ujedno mislim da je najveci pogodak VC objavljivanje dodataka u knjižicama...zbog toga kupujem specijale Zagora iako ih vec imam u HC jednostavno Ludens je pravio propuste izostavljajuci ih.
Go to Top of Page

gogyly
New Member



Serbia
147 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 22/01/2009 : 16:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send gogyly a Yahoo! Message  Send gogyly a Private Message
Ono sto je bitno jeste da je u Dampyru prica dobra, kada se samo setim DD i ubice vestica (koji je najgori Dylan koji sam procitao), lepo ispricano, crtez je dobar a i kraj je zadovoljavajuc....

-Resio sam slucaj, Batler je ubica!!!
Go to Top of Page

gogyly
New Member



Serbia
147 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 22/01/2009 : 16:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send gogyly a Yahoo! Message  Send gogyly a Private Message
Inace kada su iz redkcije VC govorili o iznenadjenjima, strasno sam se ponadao da ce ici neki junak iz regularnih mesecnih serija (NN, NR,LL ma bilo koji), nadam se da ce se i to desiti...

-Resio sam slucaj, Batler je ubica!!!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 22/01/2009 : 16:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Za mene je još uvek najbolji pogodak VC objavljivanje Mark specijala,cudi me da Ludens sve ove godine nije dolazio na ideju da to objavi,kao i vec navedeni dodaci.Stvarno je van pameti kasapiti izdanja kako je to radiom i radi Ludens
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 22/01/2009 : 18:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka

quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Procitao sam Immagini gdje se susrecu Dylan Dog & Ken Parker, bas mi se svidio.
e sad imam pitanja
1. Jel u ediciji VC dolazi jos neki susret junaka
2. Ima li novih susreta Bonellijevaca u novijim izdanjima (imam neki stari spisak susreta junaka, pa hocu da ga update-ujem

hvala unaprijed



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=7830



Mala dopuna za ovaj spisak:

1. Prica Per chi suona il campanello je objavljena u DD Superbook-u br. 2 u izdanju VC,pod naslovom "Za kim zvona zvone", a susret Legs i Gruca se odvija na dvije strane (21 i 22), pri cemu Legs u jednom trenutku doziva Nathana, tako da je ovo uslovno receno i pojavljivanje NN-a.
2. NN Gigant broj 3 - Nova buducnost (Libellus) "srecu" se NN i Zagor (strana 204), tako sto se prikazuje Zagorovo beživotno tijelo dok Ultra Sapiens Exx pokazuje "Nathanima" paralelne dimenzije.

Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 22/01/2009 : 18:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message
quote:
Originally posted by gogyly

Inace kada su iz redkcije VC govorili o iznenadjenjima, strasno sam se ponadao da ce ici neki junak iz regularnih mesecnih serija (NN, NR,LL ma bilo koji), nadam se da ce se i to desiti...



I ja glasam za LL-a kao redovno izdanje VC. Citao sam par epizoda i cini mi se kao zanimljiv serijal, ali ga ne sakupljam jer nije izlazio u Srbiji i CG, a glupo mi je da bez ikakvog reda citam hrvatske epizode koje mi dodu pod ruku, jer mi se cini da i u ovom serijalu ima kontinuiteta...

Inace, strip mi djeluje kao mješavina NN-a i NR-a, a nek me bolji poznavaoci isprave ako griješim.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 22/01/2009 : 18:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Ja glasam za Kapetana Mikija u izdanju VC to je jedino što bi naišlo na neki odziv sve ostalo se vec izdaje,a i Wizardovci koji su obecali nisu mi baš sigurni.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 22/01/2009 : 18:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
quote:
Originally posted by misterx381

Jedna zanimljivost. U ovom dodatku Marku nalazi se prica o Žalosnoj Sovi a u njoj se pobijene neke price is redovne serije. Naime u Prici o Komadantu Marku (broj 100)(Ludens Specijal 2) saznajemo kako su se upoznali Mark i Žalosna Sova. Taj dogadaj je i isprican u ovom dodatku samo što su price kontradiktorne tj. pobijaju jedna drugu. Takode u ovom dodatku je i ispricano kako je Žacosna Sova postao poglavica 4 plemena Urona što je opet suprotno jednoj epizodi iz redovne serije (ne mogu da se setim broja ali to je jedna od prvih 15) i koja u potpunosti opisuje taj dogadaj.
Kao autor price potpisuje se Dario Guzon koji je tada kada je prica nastala bio jedini živi clan tria EsseGesse. Izgleda da je covek kada je pisao pricu potpuno posenilio inace ovakvo nešto ne bi nikad nastalo.


To je fora kao kod Dylan Doga. Gubi se kontinuitet, koherentnost i sve prelazi u domen iracionalnog i transcendentnog. Nastaju paralelni svetovi u kojima vreme nema isti znacaj za Marka i Žalosnu Sovu. Verovatno je Guzon u vremenu pisanja price bio pod jakim Sclavijevim uticajem. Ko zna šta nam sve donose buduci specijalci! Verovatno cinjenice da je cukundeda vrac zapravo pradeda vrac, da se Blaf rodio kao celavi bradonja i da je Beti u stvari Markova keva. U svakom slucaju, ako ikada bude izašla epizoda(Demoni ludila opsedaju Ontario) u kojoj ce biti pomirene sve ove nelogicnosti, kladim se da ce presudnu ulogu imati Flok!!
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 22/01/2009 : 22:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by misterx381

Jedna zanimljivost. U ovom dodatku Marku nalazi se prica o Žalosnoj Sovi a u njoj se pobijene neke price is redovne serije. Naime u Prici o Komadantu Marku (broj 100)(Ludens Specijal 2) saznajemo kako su se upoznali Mark i Žalosna Sova. Taj dogadaj je i isprican u ovom dodatku samo što su price kontradiktorne tj. pobijaju jedna drugu. Takode u ovom dodatku je i ispricano kako je Žacosna Sova postao poglavica 4 plemena Urona što je opet suprotno jednoj epizodi iz redovne serije (ne mogu da se setim broja ali to je jedna od prvih 15) i koja u potpunosti opisuje taj dogadaj.
Kao autor price potpisuje se Dario Guzon koji je tada kada je prica nastala bio jedini živi clan tria EsseGesse. Izgleda da je covek kada je pisao pricu potpuno posenilio inace ovakvo nešto ne bi nikad nastalo.


To je fora kao kod Dylan Doga. Gubi se kontinuitet, koherentnost i sve prelazi u domen iracionalnog i transcendentnog. Nastaju paralelni svetovi u kojima vreme nema isti znacaj za Marka i Žalosnu Sovu. Verovatno je Guzon u vremenu pisanja price bio pod jakim Sclavijevim uticajem. Ko zna šta nam sve donose buduci specijalci! Verovatno cinjenice da je cukundeda vrac zapravo pradeda vrac, da se Blaf rodio kao celavi bradonja i da je Beti u stvari Markova keva. U svakom slucaju, ako ikada bude izašla epizoda(Demoni ludila opsedaju Ontario) u kojoj ce biti pomirene sve ove nelogicnosti, kladim se da ce presudnu ulogu imati Flok!!




Hocemo Demone ludila sto prije...

I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 22/01/2009 : 22:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Cujem da se sprema Mark Superspecijal sa dodatkom o Floku pod naslovom: "Demoni besnila". Napisao Boselli na specijalni zahtev clanova naseg foruma
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/01/2009 : 22:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Hahahahaha Ne bi me cudilo, da znas!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 22/01/2009 : 22:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
kako se zove novi Dampyr

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

gogyly
New Member



Serbia
147 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 22/01/2009 : 22:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send gogyly a Yahoo! Message  Send gogyly a Private Message
quote:
Originally posted by tiberije

kako se zove novi Dampyr

Dampyr br.13 Ostrvo Vestica

-Resio sam slucaj, Batler je ubica!!!
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 22/01/2009 : 23:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message
quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by Born To Run

Da pohvalim Aleksandru Milovanovic.Devojka prevodi Dilana zaista vrhunski, a cini mi se da je niko nije pomenuo do sad.

Pomenu je Colt onomad kad bese aktuelan nenadhebivi Superbook no.2...



Svaka cast na poznavanju forumskih zbivanja

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 22/01/2009 : 23:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
quote:
Originally posted by gogyly

quote:
Originally posted by tiberije

kako se zove novi Dampyr

Dampyr br.13 Ostrvo Vestica



hvala

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 23/01/2009 : 01:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by Born To Run







Svaka cast na poznavanju forumskih zbivanja

Theh,velika je cast biti na forumu s ovolikim ljubiteljima stripa,tako da pratim sve sto se kaze i,moram priznati,koristim ovaj forum kao neku veliku strip-prirucnik-enciklopediju Procitah "Ostrvo vestica".Dobra epizoda,mracna,neizvesna...Nekako uvek imam osecaj da tokom price glavni negativci budu prikazani kao jaaako zahebani likovi,a onda ih Draka,na kraju,nekako zbrzano i lako(limit stranica,ili... ) umlati?Veliki minus,nema Tesle u prici... Djole(mislim da je on ) nam je dao jos jedan dobar uvod i primetio da pocetak price podseca na DD 3 "Noc punog meseca" Naslovna narednog,"Pobunjenici",je dovoljan razlog za ziveti jos barem mesec dana!
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 23/01/2009 : 14:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Moglo bi i kao trobroj, ali da ide na kioske.

Jos bolje!

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1434 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 23/01/2009 : 15:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

quote:
Originally posted by Raspucin

Moglo bi i kao trobroj, ali da ide na kioske.

Jos bolje!


To bi bilo fenomenalno!

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 23/01/2009 : 15:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by Born To Run







Svaka cast na poznavanju forumskih zbivanja

Theh,velika je cast biti na forumu s ovolikim ljubiteljima stripa,tako da pratim sve sto se kaze i,moram priznati,koristim ovaj forum kao neku veliku strip-prirucnik-enciklopediju Procitah "Ostrvo vestica".Dobra epizoda,mracna,neizvesna...Nekako uvek imam osecaj da tokom price glavni negativci budu prikazani kao jaaako zahebani likovi,a onda ih Draka,na kraju,nekako zbrzano i lako(limit stranica,ili... ) umlati?Veliki minus,nema Tesle u prici... Djole(mislim da je on ) nam je dao jos jedan dobar uvod i primetio da pocetak price podseca na DD 3 "Noc punog meseca" Naslovna narednog,"Pobunjenici",je dovoljan razlog za ziveti jos barem mesec dana!


Druže, Pajtose poslije Pobunjenika dolazi meni omiljena Dampyr epizoda
Delta blues - Roden u mocvari i nadam se da ce ti se svidit, ali ni tamo nema Tesle pa tak... Kad ce sljedeci Keks Kiler

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1535 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 23/01/2009 : 20:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
quote:
Originally posted by cibalia
... meni omiljena Dampyr epizoda Delta blues - Roden u mocvari i nadam se da ce ti se svidit, ali ni tamo nema Tesle pa tak... Kad ce sljedeci Keks Kiler




Apsolutno se slazem - izuzetna je.Ali zar to nisu epizode 15 i 16?
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 23/01/2009 : 20:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

Ja glasam za Kapetana Mikija u izdanju VC to je jedino što bi naišlo na neki odziv sve ostalo se vec izdaje,a i Wizardovci koji su obecali nisu mi baš sigurni.



Nisam siguran.

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 23/01/2009 : 21:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message
quote:
Originally posted by cibalia


Druže, Pajtose poslije Pobunjenika dolazi meni omiljena Dampyr epizoda
Delta blues - Roden u mocvari i nadam se da ce ti se svidit, ali ni tamo nema Tesle pa tak... Kad ce sljedeci Keks Kiler




daaaaaaaa .... Tesla..inace voljela bih da sam u prilici kupiti nekoliko dampyra u izdanju VC-a cisto zbog cijene. znade li itko imaju li to u libellusu?
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 23/01/2009 : 22:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message
quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by Born To Run







Svaka cast na poznavanju forumskih zbivanja

Theh,velika je cast biti na forumu s ovolikim ljubiteljima stripa,tako da pratim sve sto se kaze i,moram priznati,koristim ovaj forum kao neku veliku strip-prirucnik-enciklopediju Procitah "Ostrvo vestica".Dobra epizoda,mracna,neizvesna...Nekako uvek imam osecaj da tokom price glavni negativci budu prikazani kao jaaako zahebani likovi,a onda ih Draka,na kraju,nekako zbrzano i lako(limit stranica,ili... ) umlati?Veliki minus,nema Tesle u prici... Djole(mislim da je on ) nam je dao jos jedan dobar uvod i primetio da pocetak price podseca na DD 3 "Noc punog meseca" Naslovna narednog,"Pobunjenici",je dovoljan razlog za ziveti jos barem mesec dana!



Znaci ti zbog toga kupujes Dampyra

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page
Page: of 336 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000