forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI CETVRTAK
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 336

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 07/08/2010 : 20:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
zagor,dilan.sve mu to dodje isto.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 07/08/2010 : 20:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by Colt



Kakav Texov zlatni period? Pa valjda se zna da je od svih strip junaka jedino Zagor imao zlatni period...


Tacno...



Mislim da ste King i ti skroz omasili temu. Tex nema zlatan period jer su mu sve epizode dobre.
Krs od stripa kao sto je Zagor je imao taj jedan "zlatni period" i to je sve. Mada, da budem iskren, ni taj period ne prepoznajem



mozes se i saliti ali izgleda da zagor ima nekoliko razbacanih dobrih stvari i to je sve.
kao klinac sam obozavao onog krakena, pa ribe ubojice, pa zimsku zmiju, pa ove akronce (a ne akronijance)... ali sada, pa to je necitljivo! strava! ne znam ima li zagor 10 dobrih stvari



Ovaj put se uopste ne salim, Zagor mi je najgori i najprecenjeniji strip od svih koje imam u kolekciji. Po povratku na kolekcionarske staze sam krenuo da ga kupujem iz nostalgije, ali nista, ama bas nista ne mogu da se nateram da procitam vec godinama
Cak sam molio Carsona da procita i moje primerke koliko da vidi da li imaju sve strane (znas kakav je VC sa stranama - cas ih vidis,cas ih ne vidis) i ni on nije hteo da ga cita ponovo
I da krenem nesto da prodajem on bi sigurno bio prvi.

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 07/08/2010 : 21:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Ajme koji napadi na Zagora... Ja volim i Texa, tako da... I nije da srce i emocije ne rade, zato ih dalje kupujem, skupljam... A ako hocu nešto stvarno vrijedno procitati, nadem si neku knjigu... Stripovi su bili i ostali samo dobra zabava, kod mene za cijeli život, šta ceš...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/08/2010 : 21:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Ljudi, moramo da shvatimo jednu stvar - mi smo odrasli ljudi sa 30+ godina i logicno je da smo prerasli Zagora koji je strip za mlade naraštaje.On ipak NIJE junak za sve od 7 do 77, kao što je to Tex.Pa nisu ludi Italijani što im je Tex "numero uno".
Što se tice Zagora, ja ga i dalje citam, verovatno zbog neke navike i tu i tamo i ponekad se zabavim citajuci ga, ali uglavnom je to mucenje.
Meni se najviše svidaju pored Ferrija, epizode koje crta Cassaro(Napuštena utvrda), one su mi nekako "malo ozbiljnije", a tu moram da ubrojim i Chiarolina ostvarenja (Dugo putovanje,Sedam gradova cibole).
Sve što je Curunir napisao potpisujem 100%!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 07/08/2010 : 22:00:57  Show Profile Show Extended Profile
Ama gde su bre ovde pravedni i Bruce? Samo njihovo misljenje uzimam za relevantno! Da, ja priznajem samo njihov sud!
Ziveo Zagor!
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 07/08/2010 : 23:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by Colt



Kakav Texov zlatni period? Pa valjda se zna da je od svih strip junaka jedino Zagor imao zlatni period...


Tacno...



Mislim da ste King i ti skroz omasili temu. Tex nema zlatan period jer su mu sve epizode dobre.
Krs od stripa kao sto je Zagor je imao taj jedan "zlatni period" i to je sve. Mada, da budem iskren, ni taj period ne prepoznajem



mozes se i saliti ali izgleda da zagor ima nekoliko razbacanih dobrih stvari i to je sve.
kao klinac sam obozavao onog krakena, pa ribe ubojice, pa zimsku zmiju, pa ove akronce (a ne akronijance)... ali sada, pa to je necitljivo! strava! ne znam ima li zagor 10 dobrih stvari (prva dva kandraksa, drugi vampir, sveti breg, prvi haggot i jos svega 3-4) plus demone ludila (koji su antizagor i zato jesu to sto jesu).
a tex od 80 do 150, svaka druga prica je odlican, odlican strip! i dan danas. pa lilithina zakletva nije u 35 godina izgubila nista! a ne neki tamo krakeni, svemirci i slicne idiotarije, pa jos bignotti kad "pomaze" ferriju - nepodnosljiv. uzas od crtaca u zagoru (u mr nou je losnjikav ali podnosljiv).
svi smo bili klinci, ali neke stvari treba prerasti. jedini bonelli koji (iako ima mnogo losega, daleko od toga) ima iole vrijedno je TEX, te od novijih duzih serijala MV. sve ostalo promuckaj i baci. ovdje naravno ne brojim kratke serijale, vecinu nisam ni citao.
zagor je mit, koji je to samo zbog ferrija i elemenata fantastike koje tex rijetko nudi, pa je mogao navuci klince. onda se mit pretvorio u snaznu nostalgiju, i to je to. ali zagor je jedan veoma, veoma los strip, k tomu je bio s ocajnim crtacima osim jednog u to doba (mislim, kad je nekome dobar donatelli, sto uopce mozes diskutirati s takvom osobom, majke mi????). bome, trebalo mi je dosta da to ukapiram...



Važno da si ukapirao
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 07/08/2010 : 23:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by anto

a tu moram da ubrojim i Chiarolina ostvarenja (Dugo putovanje,Sedam gradova cibole).



E Chiarola je i meni bio osvezenje, i to jako prijatno. A bas taj period regularne serije Zagora kad je krenula SD mi je i najbolji
Ovo sto sad izlazi u VC (bilo regularne, bilo KI) sam probao da citam par puta i ne ide
Dobro, da ne bude da preterujem, napisao sam da mi je to najgori junak od onih koje sakupljam, ali ga ipak sakupljam i citacu ga kad zavrsim sa svim ostalim sto imam
I da budem jasan, nije mi bila namera da uvredim bilo koga. Sakupljam ga i verovatno cu sve dok bude izlazio. Mada mislim da je bolje da stave tacku na serijal jednim nizom dobrih epizoda (kao sto se nadam da je napravljeno u slucaju Mr Noa, videcemo kad dodju na red te epizode
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18747 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/08/2010 : 00:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
e ovim zadnjim postom spasio si stvar...u klubu rendžera baš smo razpravljali dal da te izkljucimo iz svoje udruge, jer
si svojom razpravom kršio prvo nacelo naše udruge, a to je...zabranjeno je bilo kakvo širenje netrpljivosti do drugih Bonelli junaka na nacin da se uzdigne jedan jedini, pa makar to bio Tex....vecina je bila(Zagorova struja) zato da vratiš znacku, spasio te kolega teller i tvoj zadnji pokajnicki post...

ps. matori Carson je bio za izkljucenje, pa ti vidi sa njim.
o Curuniru se nije razpravljalo,jer širiti netrpljivost do svih Bonelli junaka u paketu sa crtacima i scenaristima
nije zabranjeno.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 08/08/2010 : 00:57:23  Show Profile Show Extended Profile
Sotono, kakve bre klanove, udruge, propizicije i zabrane pominje ovaj teller? Kuku! Nije valjda da si upao u neku sektu?

Zabranjeno???

Ma sve zabrane u private message.

ontopic:

A kad ono bi trebalo da izadje KIZ 13?
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 08/08/2010 : 01:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by docA

Sotono, kakve bre klanove, udruge, propizicije i zabrane pominje ovaj teller? Kuku! Nije valjda da si upao u neku sektu?



Ma klub rendzera, nikakve sekte
Cuti kad nisam pomenuo sta mislim o Malom rendzeru
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 08/08/2010 : 09:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
quote:
Originally posted by cronos six

zagor,dilan.sve mu to dodje isto.


Ne isto,DD je mnogo lošiji!
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 08/08/2010 : 09:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message
Moja lista najboljih Boneli izdanja od VC >

1. Mr.No

2. D.Dog

3. Martin Mystere - prve dve su teze za citanje, dok pohvatas malo stvari, sve ostale su odlicne.

4. Dampir - Sa "Obalom skeleta" poceo je da mi bude bas zanimljiv.

5. Zagor - Najbolje epizode su mi specijali. Sa redovnim sam nesto stao, ali bile su mi OK one na pocetku.

6. Tex - Menjam prvih 17 brojeva za Dampira Dobar je Tex, ali meni nesto ne stima.

Od ostalih bih izdvojio Dragonera.

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/08/2010 : 10:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by teller

e ovim zadnjim postom spasio si stvar...u klubu rendžera baš smo razpravljali dal da te izkljucimo iz svoje udruge, jer
si svojom razpravom kršio prvo nacelo naše udruge, a to je...zabranjeno je bilo kakvo širenje netrpljivosti do drugih Bonelli junaka na nacin da se uzdigne jedan jedini, pa makar to bio Tex....vecina je bila(Zagorova struja) zato da vratiš znacku, spasio te kolega teller i tvoj zadnji pokajnicki post...

ps. matori Carson je bio za izkljucenje, pa ti vidi sa njim.
o Curuniru se nije razpravljalo,jer širiti netrpljivost do svih Bonelli junaka u paketu sa crtacima i scenaristima
nije zabranjeno.




HA,ha,ha,ha, bravo majstore na ovom postu; definitivno post sedmice!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/08/2010 10:10:47
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 08/08/2010 : 10:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
Evo i moje liste izdanja VC:
1. Zagor OP
2. M.No
3. Ciko SP
4. Zagor SP
5. Tex
6. MM
7. Zagor red.serija
8. KM SP
9. BB

Dragornera i Lea Palpa izdvajam kao male i završene serijale, dok Dampyru iskreno nisam dao šansu!


Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 08/08/2010 : 10:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

Mada mislim da je bolje da stave tacku na serijal jednim nizom dobrih epizoda (kao sto se nadam da je napravljeno u slucaju Mr Noa, videcemo kad dodju na red te epizode




Apsolutno se slažem, cak mislim da te poslednje epizode su trebale da budu Africki serijal, jer posle toga je nastupio ocaj i beda
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/08/2010 : 10:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Evo i moje liste izdanja VC:
1. Zagor OP
2. M.No
3. Ciko SP
4. Zagor SP
5. Tex
6. MM
7. Zagor red.serija
8. KM SP
9. BB

Dragornera i Lea Palpa izdvajam kao male i završene serijale, dok Dampyru iskreno nisam dao šansu!





Složicu se sa iskusnim Zagorologom - i meni je najbolji Zagor u OP,pa u Specijalcima, tu bi uleteo Ciko , pa tek onda redovni Zagor.
I takode se slažem za jedan efektan kraj Zagora iz dužeg serijala. a posle može i da izlazi kroz 1 Maxi,1 specijal i 1 almanah godišnje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 08/08/2010 : 11:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
@ anto

Da, ukidanjem redovne serije moglo bi se nastaviti recimo samo sa Gigantima (koji uskoro krece), možda i sa Maxiem, s'tim da se strogo vodi racuna pre svega o crtacima i scenaristima
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/08/2010 : 11:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

@ anto

Da, ukidanjem redovne serije moglo bi se nastaviti recimo samo sa Gigantima (koji uskoro krece), možda i sa Maxiem, s'tim da se strogo vodi racuna pre svega o crtacima i scenaristima


Za ovo nisam cuo; o cemu je rec?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 08/08/2010 : 11:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen


Da, ukidanjem redovne serije moglo bi se nastaviti recimo samo sa Gigantima (koji uskoro krece), možda i sa Maxiem, s'tim da se strogo vodi racuna pre svega o crtacima i scenaristima



Nastaviti i sa specijalcima, almanasima...samo ne sa ovakvom regularnom serijom.
Ili napraviti pauzu sa regularnom, pa posle nekog vremena krenuti dvomesecnim ritmom(pa i na 3 ili 4 meseca ako treba) na nesto vecem broju strana kao kod Martija, ali znacajno podici kvalitet prica.
Definitivno mu treba jos jedan preporod kao onaj iz perioda koji je objavljivala SD
Ovo sto sad izlazi je bedno, morali bi nesto da porade na tome.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 08/08/2010 : 11:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by anto


Za ovo nisam cuo; o cemu je rec?



Krecu pravi giganti kao i kod Texa,MM,NN. Ne ove bojanke koje je izbacio Bernard nego nove price.
Go to Top of Page

DarkPhoenix
Starting Member



82 Posts

Member since 30/07/2010

Posted - 08/08/2010 : 13:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DarkPhoenix a Private Message
Jaooo,uzasna naslovna za Specijal 10
Nabavit cu onaj iz Ludensa.
Vidim da se razvila diskusija o tome koj je junak najbolji od VC.Meni idu ovako:
Zagor-Redovni je sasvim solidan ali nista spektakularno.Specijalci-Odlicni,obozavam ih.Odabrane-Fenomenalne.To je to.Ciko-Volim Ciko,ali je Vitez bio sranje.Ostala 4 veoma dobra.
Tex-Veoma dobar Tex.Stvarno fenomenalne epizode.Al smeta mi sto su epizode veoma slicne po tematiku.
Dilan-Uz neke fenomenalne epizode(Barbato) prilicno prosecni Dilan.
Marti-Loso.Veoma loso.Epizode su dosadne i jedva proguram do kraja.
Dampir-Jos nisam citala.
Bred Beron-Mega super predobra prva epizoda,onda pad.Moj najbolji neprijatelj je bila vrhunska epizoda onda opet pad.Nemaju ideje,cini se.
Mark-UzasKupujem ih jer ima ih malo za sakupljanje.Jos sum mi neprocitani neki brojevi.
Mister No-Poceo je vrlo dobro ali onda ima 2-3 dobra broja na 5-6 losih.Solidan.
DD Superbuk-Dobar,mozda zanimljiviji od redovni.
Oprostite ako mi je post malo nerazumljiv,ucila sam srpski iz stripove.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18747 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/08/2010 : 13:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
dobrodošla DarkPhoenix, odlican post, sasvim razumljiv.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 08/08/2010 : 14:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by DarkPhoenix


Dampir-Jos nisam citala.




Nista nisi propustila.

Inace, odlican ti je srpski.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 08/08/2010 : 16:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
@Carson
Stari laskavce!
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 08/08/2010 : 17:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message
Poz....zanima me moze li se direkt kod VC naruciti npr. sve sto je izislo od Zagora do sad???
Hvala
bihac-una
Go to Top of Page
Page: of 336 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000