forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI CETVRTAK
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 336

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/01/2009 : 23:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Hocemo nove junake i nove serijale (naravno, ne umesto postojecih vec pored postojecih)!!!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 29/01/2009 : 06:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Pa, sto se Gruca tice - na svakom oblacku mora da se intervenise, to mi je i Djole pricao:)Medjutim mora i na svemu ostalom, dobijes prilicno bukvalan prevod pa mu valja udahnuti duha:)

Eno "Mudrosti mrtvih", a sad i novog Superbooka, pa vidi snalazim li se:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 29/01/2009 : 09:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Hocemo nove junake i nove serijale (naravno, ne umesto postojecih vec pored postojecih)!!!


Volio bi Nathana. Ako ne njega onda barem Juliu, Lazariusa ili Legs pošto ce Nicka libellus.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/01/2009 : 11:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Tko god je kriv, otisak je loš... Naslovnice su sjajnije, a unutra sve zrnato i svjetlo. I to u svim novijim.

heh, leo, pa ti radiš samo uvodnike i prilagodbu, što tako ogorceno braniš firmu, i stvari koje ti uopce ne radiš? Mada i nije prozvan, covjek se odmah osjeti prozvan kad se proziva okolina u kojoj radi... Ocito nekakva pro-deformacija.

Znaci Djole je zakljucio s ovim dylanom koji je sad izašao?



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/01/2009 : 11:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ðavolov dodir mi je bio poslednji Dilan, Gruco poslednji Superbook, Trinaesti izazov poslednji MM, Izgubljena duša poslednji Dampir.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/01/2009 : 11:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ðavolov dodir mi je bio poslednji Dilan, Gruco poslednji Superbook, Trinaesti izazov poslednji MM, Izgubljena duša poslednji Dampir.



Jel žališ? ILi je to samo prilika da se posvetiš drugim projektima?
Baš sam gledao jucer u impresum, pa mi je bilo cudno kako to da si još unutra, a vec si prije najavio da se povlaciš. Misterija riješena.

Pitanje! U novim MM-ovim, jel onaj dodatak doslovni prijevod onoga iz tal. originala ili ste mijenjali nešto?

Tko piše za Mister Noa uvodnik?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/01/2009 : 11:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Jel žališ?


Jok. Praktikujem "Ne okreci se sine" i "Idemo dalje!" logiku u ovakvim slucajevima. ;)

quote:
Originally posted by DeeCay

ILi je to samo prilika da se posvetiš drugim projektima?


Nije mi VC oduzimao toliko vremena.

quote:
Originally posted by DeeCay

Pitanje! U novim MM-ovim, jel onaj dodatak doslovni prijevod onoga iz tal. originala ili ste mijenjali nešto?


Ne baš 100% doslovni, neke sitnice su prilagodene. Ali to je manje više - to, nisu pravljene neke bitne izmene.

Osim po pitanju dizajna tog dodatka, jelte.

quote:
Originally posted by DeeCay

Tko piše za Mister Noa uvodnik?


Ne bih znao.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18745 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/01/2009 : 12:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
šteta za Djoleta...najbolji odlaze...nadam se da to nije loš znak.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1354 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 29/01/2009 : 12:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message
Ne znam gde da stavim ovaj post...al nadam se da necu dobiti kaznu, pošto ne pljujem VC, nego kioske i trafike, kao i distribuciju! (VC je i dalje OK)

Retrospektiva.....

Novi Sad - 15.01.2009. – Cetvrtak
- 08:45 am (GmT+1)
Jedna od retkih trafika u gradu koja pored „regularnog broja“ (Zagor,DyD,Dampyr,Mr.No), dobija redovno i one „Specijalne“,je velika trafika na Spensu. Odlazim na Spens da kupim Leo Pulp-a i Dylan Doga (br.13).
Ja: „Dobar dan, dajte mi dva stripa koja su izašla danas“
Prodavac: „Mmmm,danas nije ništa izašlo“(sav u žurbi)
Ja: „A ovaj Dyd?“ (pokazujem prstom na „Mudrost mrtvih“)
Prodavac: „E da...pa uzmi ga onda iz izloga“
Ja: „A Leo Pulp?“
Prodavac: „Pa samo je to onda stiglo, ili se taj Leo vec prodao od jutros...“ (napomena:08:45 je ujutru)
Ja: Dobro dajte mi onda taj DyD...(kao svaki kulturan decko)
Prodavac: (naplacuje mi i ne stavlja u izlog novi DyD, kako bi ga novi kupci ugledali. Iza njega na nekoj zabacenoj polici ostaje da cami hrpa DyD br.13: Mudrost mrtvih, a medu njima sigurno i Leo Pulp) (posle 3 dana prolazih tuda, ali u izlogu i dalje nema DyD-a, pošto sam naravno „poslednji primerak“ ja kupio)

Novi Sad – 23.01.2009. – Petak
- 18:30 (GmT+1)
Štampina trafika na Futoškoj pijaci. Još jedna od retkih trafika u gradu koja pored „regularnog broja“ (Zagor,DyD,Dampyr,Mr.No), dobija redovno i one „Specijalne“.
Ja: „Dobro vece, da li imate strip Leo Pulp?“
Prodavacica: „Neee“
Ja: „Kako nemate?“ (vec ljutito)
Prodavacica: „Samo da pogledam“(brlja po nekom papiru), „evo stigao je juce Komandant Mark 2 i Dampyr“ (osmeh)
Ja: „ Ne ne treba mi to, al dajte...“ Ja sam ustvari zvao izdavaca, a on vaše šefove iz Štampe i oni su mi rekli da ste vi jedina trafika u gradu koja je dobola strip Leo Pulp, još prošlog cetvrtka“ (naravno lažem #61514; )
Prodavacica: (brlja nešto ispod pulta) „ Eeeee evo ga jel to to!?“
Ja: „Jeste. Hvala!“

Novi Sad – 29.01.2009. – Cetvrtak (danas)
- 08:00 (GmT+1)
Krecem prema trafici na Spensu da ugrabim DyD superbook 3, dok se nije „rasprodao“, a ono unutar Spensa radovi, ne može ni da se pride, a trafika ne radi....Obilazim 10-ak okolnih trafika ali ništa... Samo Mr.No 13...
Dolazim kuci ljut, pišem ovaj post, spremam se da se uputim ka Futoškoj pijaci, da idem da lažem prodavcicu, kako bi mi prodala strip! (što je moje gradansko pravo!)

Sa ovako jadnom distribucijom, a još gorim „šalterskim“ radnicima, stvarno ne znam ko ce da kupi strip...Kada se ja mucim da stignem do svog primerka...a kako tek onda onaj potencijalni novi clan „strip porodice“, koji je 50% za, a 50% protiv da kupi strip. On ne može ni da ga vidi u izlogu, jer ga nema! Ne znam samo kako onda ide prodaja Veselom cetvrtku? Ako je tiraž 10.000. primeraka, po meni se ne proda ni 1000! (u prvom krugu)



Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 29/01/2009 : 13:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Svuda je tako. Distribuciju bi trebali da urade bolje. Mozda nije lose, da ako postoje finansijke mogucnosti, trafikama isporuce neke posebne policice za stripove. Tako bi prodavci znali gde da ih odlazu, a kupci gde da ih traze. Kod mene u Kosovkoj Mitrovici mesecima nije stigao niti jedan strip od onih skupljih. Stizu samo oni koji kostaju 150 dinara. Ja sam jednom i pisao o tome, a momci su mi i posteno odgovorili. Ovo, da se razumemo, nije kritika, nego izvestaj sa terena.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 29/01/2009 : 13:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
@Dee:

Nije pro-deformacija, nisam reagovao zato sto je prozvan moj saradnik/redakcija. Reagovao sam jer je bio prozvan moj prijatelj i jedan nadasve posten i valjan covek - na nacin koji nimalo nije u redu.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

plavi
Junior Member



424 Posts

Member since 10/05/2002

Posted - 29/01/2009 : 15:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send plavi a Private Message
@danielp
Imas GOMILU (barem 5-6 kom)DYD superbook-a 3 u stampinom kiosku pored 064 i telenor prodavnice u centru Novog Sada, a cak i znaju da im je to jutros stiglo :)))

Vidim da je sledeci superbook SNOVI kojeg imam kao specijalca od LUDENS-a. Nervira me sto je prevod mnoooogo bolji u izdanjima "VESELOG", ali je kvalitet stampe neuporedivo bolji u LUDENS-ovim izdanjima, osim naravno kod ovog cuvenog specijalca koji se vecini ljudi raspao. Na svu srecu ovo mi je jedan od najlosijih DYD ikada, tako da mi je to "nesavrseno" izdanje koje imam sasvim dovoljno. (a i koleginica koja radi u knjigoveznici mi ga je solidno zakrpila) :)

Edited by - plavi on 29/01/2009 15:07:40
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 29/01/2009 : 16:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
Ekipo,evo saveta(ili licnog iskustva,kako 'ocete)u vezi toga.I ja sam primetio da "gospodu s' one strane pulta" mrzi da "traze" izdanja.Najbolji su im kupci koji "znaju sta 'oce",sami nadju casopis na onim *urcevim,zicanim rafovima,plate i odu.Ja zato,u bilo kom gradu duze da se zadrzim,odaberem jednu,dobro snabdevenu,trafiku i tu se zesce sprijateljim sa prodavcem/com...posle sve ide lakse! U mom gradu imam lika koji kaze :"Ako ti zapadne falican primerak u toj foliji,pakujemo ga u "Durex",i vracamo nazad!" Zato me stvarno zbunjuju situacije koje se izlazu na forumu...
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 29/01/2009 : 16:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Kupujte stripove u samoposlugama tu vam je sve na izvolte...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/01/2009 : 16:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by danielp
Sa ovako jadnom distribucijom, a još gorim „šalterskim“ radnicima, stvarno ne znam ko ce da kupi strip...Kada se ja mucim da stignem do svog primerka...a kako tek onda onaj potencijalni novi clan „strip porodice“, koji je 50% za, a 50% protiv da kupi strip. On ne može ni da ga vidi u izlogu, jer ga nema! Ne znam samo kako onda ide prodaja Veselom cetvrtku? Ako je tiraž 10.000. primeraka, po meni se ne proda ni 1000! (u prvom krugu)



Sve se mijenja, no šalterski radnici nikad...
Treba samo biti uporan, navracati po par puta svaki dan i maltretirati prodavacice.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

sai
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 24/10/2008

Posted - 29/01/2009 : 16:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit sai's Homepage  Send sai a Private Message
Ako prodavci ne znaju šta su dobili po trafikama,ko bi trebalo da zna,nikad se necemo opametiti i izaci iz letargije i sna.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 29/01/2009 : 16:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Pa da li znate za kolike se pare radi u kioscima?Gde da ti ljudi nadu motivaciju?Još im dode neko i traži im nekog Leo Pulpa?
Pa ni mene ne bi interesovalo koje to!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/01/2009 : 16:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

Pa da li znate za kolike se pare radi u kioscima?Gde da ti ljudi nadu motivaciju?Još im dode neko i traži im nekog Leo Pulpa?
Pa ni mene ne bi interesovalo koje to!



Lako tebi, ti dobivaš profesorsku placu...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 29/01/2009 : 16:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Rade skoro pa za dzabe,kad im poskidaju sve manjkove.Al sta ces to im je posao.Ako hocu Pulpa,onda to hocu i da dobijem,bas nas briga ko radi i za koliko.
Sad bez zezanja,veseli je u pocetku imao placeno mesto na trafici,ali verovatno to vise nije slucaj posto i ja znam jednu stampinu trafiku gde ne izlazu stripove,kad sam ih pitao zasto,kazu nemaju mesta,sve im je popunjeno.Mada za mene to i nije lose,tu uvek nadjem sve sto mi treba i ako se na drugim mestima proda tu uvek ima.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 29/01/2009 : 17:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message
quote:
Originally posted by plavi

Vidim da je sledeci superbook SNOVI kojeg imam kao specijalca od LUDENS-a. Nervira me sto je prevod mnoooogo bolji u izdanjima "VESELOG", ali je kvalitet stampe neuporedivo bolji u LUDENS-ovim izdanjima, osim naravno kod ovog cuvenog specijalca koji se vecini ljudi raspao. Na svu srecu ovo mi je jedan od najlosijih DYD ikada, tako da mi je to "nesavrseno" izdanje koje imam sasvim dovoljno. (a i koleginica koja radi u knjigoveznici mi ga je solidno zakrpila) :)



E, i meni se raspao ovaj Ludensov specijalac! A ja bas mislio da su meni uvalili neko falicno izdanje.

Samo sto je meni ovo odlicna epizoda, i sigurno jedan od najboljih specijalaca, tako da cu vjerovatno kupiti VC izdanje, iako nemam obicaj da dupliram stripove.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 29/01/2009 : 17:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

Pa da li znate za kolike se pare radi u kioscima?Gde da ti ljudi nadu motivaciju?Još im dode neko i traži im nekog Leo Pulpa?
Pa ni mene ne bi interesovalo koje to!


Kakva glupost, jel' to znachi da svako ko po sopstvenoj proceni nije adekvatno placen sme da oshljari? Kad se prihvatish posla, tebi je recheno koja ti je plata. pa ti ako necesh - nemoj. Ako hocesh - duzhnost ti je da taj posao obavljash savesno i profesionalno, makar prao klozete. Svaki posao je za choveka ako mu se pristupi sa odgovarajucim stavom.
Go to Top of Page

wintersnake
New Member



173 Posts

Member since 28/01/2009

Posted - 29/01/2009 : 18:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wintersnake a Private Message
buduci da je tema veseli cetvrtak;kod vas je vec izaslo ovo s new orleasnom i honest joeom;pa me zanima da li te epizode obecavaju sta;al please ne previse otkrivati

I don't have no fear of death. My only fear is coming back reincarnated.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 29/01/2009 : 18:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by wintersnake

buduci da je tema veseli cetvrtak;kod vas je vec izaslo ovo s new orleasnom i honest joeom;pa me zanima da li te epizode obecavaju sta;al please ne previse otkrivati


Nista ne obec... (da ti ne otkrijem previse)

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 29/01/2009 : 18:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by wintersnake

buduci da je tema veseli cetvrtak;kod vas je vec izaslo ovo s new orleasnom i honest joeom;pa me zanima da li te epizode obecavaju sta;al please ne previse otkrivati

Nista posebno,ali meni je ok prica.Kakvih ima ova je super.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

wintersnake
New Member



173 Posts

Member since 28/01/2009

Posted - 29/01/2009 : 18:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send wintersnake a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

quote:
Originally posted by wintersnake

buduci da je tema veseli cetvrtak;kod vas je vec izaslo ovo s new orleasnom i honest joeom;pa me zanima da li te epizode obecavaju sta;al please ne previse otkrivati

Nista posebno,ali meni je ok prica.Kakvih ima ova je super.

a ferriev crtez u orleansu kakav je?jer mi njegovi zadnji nisu bas nesto

I don't have no fear of death. My only fear is coming back reincarnated.
Go to Top of Page
Page: of 336 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000