forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 IZDANJA BELOG PUTA U HRVATSKOJ!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/04/2009 : 23:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message
Boban je u pravu. Spajdermena treba dati ljudima, da povecaju IQ na preko 100. Mister No je kesa, ionako ga uvek izmlate. A Zagor, tja.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/04/2009 : 00:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by goksi

Spajdermena treba dati ljudima, da povecaju IQ na preko 100.

Pa, chak i Spajdermen (koga preterano ne volim) je zanatski gledano, i po scenariju i crtezhu daleko ozbiljniji i kvalitetniji strip od najveceg dela Bonelija. Naravno da i Boneli ima odlichnih stripova, ali su u celini gledano kuca prepuna arhaichnog stila koji tek ponekada probije zadate preterano konzervativne okvire postavljene od strane urednishtva.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 17/04/2009 : 01:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Yeah, ujede ga pauk i on mutira... kao i milion drugih koje pogodi radijacija pa se uvecaju, smanje, pretvore u gusenicu i sl.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/04/2009 : 01:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

Pa, chak i Spajdermen (koga preterano ne volim) je zanatski gledano, i po scenariju i crtezhu daleko ozbiljniji i kvalitetniji strip od ...





Oduševljen sam.

quote:
Originally posted by Colt

Yeah, ujede ga pauk i on mutira... kao i milion drugih koje pogodi radijacija pa se uvecaju, smanje, pretvore u gusenicu i sl.



To i jeste tako. Ali to je samo pocetak. Posle ce da ispituju ko je jaci. Onaj baziran na pauku ili onaj na gusenici, pardon slepom mišu.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 17/04/2009 : 01:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Jel ovo sad prepucavanje ko ima veci kurac, oni koji citaju Bonellija ili svi ostali? Do sad sam uspio propustiti te price (valjda se držim samo koliko-toliko smislenih topica), baš da vidim kako namjeravate temu o jednom jadnom izdavackom poduhvatu pretvoriti u "moj tata je veci od tvog tate".
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/04/2009 : 01:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Jel ovo sad prepucavanje ko ima veci kurac, oni koji citaju Bonellija ili svi ostali?



Polako s'tim prijatelju. Kada neko kao Boban uputi više uvredljivih postova na racun citalaca Bonellija, prilicno nekulturnih i nicim izazvanih, kako ocekuješ da se razvije normalna rasprava?
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 17/04/2009 : 01:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by goksi
Polako s'tim prijatelju. Kada neko kao Boban uputi više uvredljivih postova na racun citalaca Bonellija, prilicno nekulturnih i nicim izazvanih, kako ocekuješ da se razvije normalna rasprava?


Nikako, s takvim ljudima kao Boban sam davno naucio da nema svrhe ni pokušavati razgovarati, a kamoli raspravljati. Na žalost, moraš trpiti slobodu govora, ali srecom, ne moraš citati šta sere.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/04/2009 : 01:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

Znam da nije pametno da napišem ovo, ali ja ne mogu da zamislim punoletnu osobu sa inteligencijom preko IQ100 da uživa u Zagoru.



Sad tek ovo vidjeh.
Ovo je daleko ispod mog komunikacijskog nivoa.

P.S. Džabe ti 20 stranica civiliziranog "Beli put press" topica.
Sve si uspio uništiti jednim postom.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 17/04/2009 : 01:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
ponovo se pokazuje da istina najviše boli...

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 17/04/2009 : 02:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

ponovo se pokazuje da istina najviše boli...


E bas me interesuje sta si to ti citao dok si bio mali ili sta citas sada kad si toliko inteligentniji od svih nas na forumu koji citamo Bonelija.
Verovatno si bio napredan pa si razumeo Sandman-a
Sto rece neko, bolje stampajte izdanja koja ste najavili pitaj boga od kada umesto sto smisljate izgovore
Go to Top of Page

kapetan
New Member



Croatia
202 Posts

Member since 28/09/2004

Posted - 17/04/2009 : 08:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kapetan a Private Message
Da li je sa izdanjima Belog Puta u Profil upao i Nekronomikon?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/04/2009 : 09:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

ponovo se pokazuje da istina najviše boli...



Mora da je teško živjeti s tolikom boli...
Ispricati ceš mi jednom.

Nadziraci su mrtvi. Živjeli Cuvari.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 17/04/2009 : 09:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
ako su se svi izduvali i rekli svoje sad se, molim vas, vratite na temu.
svaki sledetji post koji ne bude imao veze sa istom - bitje obrisan a autor tje na odmor od foruma na par dana.
fala.

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!

Edited by - BlekenDekara on 17/04/2009 09:32:36
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/04/2009 : 09:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Dekaraaaaaaa od kada si ti postao mod-araaaaa? :-)
BD for administrator! ;)

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 17/04/2009 : 14:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
quote:
Originally posted by kapetan

Da li je sa izdanjima Belog Puta u Profil upao i Nekronomikon?



Jeste.
Ne znam koliko knjižara ima Profil po Hrvatskoj, ali predvideno je da ovih naslova bude u svima.

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/04/2009 : 17:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

[quote]Originally posted by Raspucin

BP je najozbiljniji izdavac na ovim prostorima. Oni svoje stripove prodaju i ja to postujem. BP zna posao.


Zavisi sta smatras pod ozbiljnoscu.To da je BP izdao najkvalitetnije stripove na nasim prostorima,jeste, ali ritam izlazenja je za mene sve drugo do "ozbiljan".

Edited by - BlekenDekara on 17/04/2009 18:00:03
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 18/04/2009 : 16:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
Ritam izlazenja je uzasan, ali izgleda da i oni imaju iste probleme ko system comics - ne mogu da naplate stripove koje su prodali preko nekih velikih lanaca knjizara pa zato sad forsiraju prodaju preko sopstvenih standova. Verovatno su zastali sa izdavanjem dok se ne izvuku iz minusa da ne bi prosli ko system comics.

A sto se "ozbiljnih" izdavaca tice, za mene je svako ozbiljan izdavac sa 1000+ tirazom, sve ispod toga je kucna radost i entuzijastican projekat koji niko nece ni primetiti sem hard core strip fanova.

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!
Go to Top of Page

zleki
Starting Member



Croatia
69 Posts

Member since 07/10/2007

Posted - 18/04/2009 : 17:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zleki a Private Message
quote:
Originally posted by wildboar

Ritam izlazenja je uzasan, ali izgleda da i oni imaju iste probleme ko system comics - ne mogu da naplate stripove koje su prodali preko nekih velikih lanaca knjizara pa zato sad forsiraju prodaju preko sopstvenih standova. Verovatno su zastali sa izdavanjem dok se ne izvuku iz minusa da ne bi prosli ko system comics.



a sta se tocno dogodilo system comicsu? mislim jesu skroz propali ili?

Edited by - zleki on 18/04/2009 17:08:57
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/04/2009 : 18:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by wildboar

Ritam izlazenja je uzasan, ali izgleda da i oni imaju iste probleme ko system comics - ne mogu da naplate stripove koje su prodali preko nekih velikih lanaca knjizara pa zato sad forsiraju prodaju preko sopstvenih standova. Verovatno su zastali sa izdavanjem dok se ne izvuku iz minusa da ne bi prosli ko system comics.

A sto se "ozbiljnih" izdavaca tice, za mene je svako ozbiljan izdavac sa 1000+ tirazom, sve ispod toga je kucna radost i entuzijastican projekat koji niko nece ni primetiti sem hard core strip fanova.


Sumnjam da BP ima problema s naplatom. BP ima problema, kao i svi, s prodajom. Naime, Beli Put je postavljen na komercijalnim osnovama, kao profitabilan biznis. Da bi izdavaštvo bilo profitabilno, moras raditi velike tiraže, i samim tim, povoljne cijene (pogotovo u siromasnijim zemljama kao sto su nase). Medjutim, kad radis velike tiraze, ne mozes raditi puno naslova ako prodaja nije adekvatna, jer onda gomilanjem naslova gušiš sam sebe (ljudi nisu stigli kupiti tvoje "staro" izdanje, a ti si vec objavio 10 novih) - što se dogada npr. Fibri. I onda Beli put radi jedino poslovno logicno, ne objavljuje nove naslove dok ne proda odgovarajuci broj starih naslova. A kako ih nema velik broj, nego samo dvadesetak, i kako ih stalno guraju i promoviraju i nude promocije, akcije, ovo-ono, na kraju se ipak nesto i proda - i to, sto je najvaznije, prodaja se ne disperzira previse, buduci da je broj naslova ogranicen, prodaje se ono cega ima, tako da vecina naslova na kraju dogura do nekih respektabilnih brojki. Usporedbe radi, da su objavili napr. dvostruko vise naslova, promet bi im bio vjerojatno vrlo slican, ali disperziran na 40, a ne na 20 naslova, što znaci, naravno, manju zaradu.

Ljudi se zanose tim nekim velikim tiražima, ali to jednostavno nisu realne brojke. Mislim, mozes ti tiskati i 10.000 primjeraka necega, i ti ces to i prodati jednom, ali ako dotle ne objavljujes nista drugo. Tirazi koji se rade npr. u Italiji, Njemackoj i Spanjolskoj su u prosjeku oko 1000-2000 primjeraka (konkretno, Alvar Mayor u Italiji je imao tiraz 1200 primjeraka. A Italija ima 60 miliona ljudi i stotinjak striparnica - pa vi usporedite.)

Na kraju, stvar je sljedeca: je li bolje biti "velik i ozbiljan izdavac", raditi velike tiraze, povoljne cijene i par stripova godisnje, ili biti "mali izdavac", raditi nekoliko desetaka stripova godišnje, u realnom tirazu i realnim cijenama?

Trouble will find me
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 18/04/2009 : 18:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

ali ja ne mogu da zamislim ozbiljnog izdavaca koji 4 godine najavljuje izdanje koje na kraju vjerovatno nece izaci
ali ja ne mogu da zamislim ozbiljnog izdavaca koji u 2 godine objavi jednoznamenkasti broj izdanja
ali ja ne mogu da zamislim ozbiljnog izdavaca koji tu kenjavi o nekim svevremenskim izdanjima, pothvatima i inim glupostima

na kraju svega, mislim da bi bilo najbolje da se taj Beli Put u Hrvatskoj bojkotira kad zbog njega ne možemo vidjeti naša izdanja ( koja bi vec vjerovatno bila završena )...


i od tebe koji put pametna recenica...više njih...
potpisujem...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 18/04/2009 : 18:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior
To da je BP izdao najkvalitetnije stripove na nasim prostorima,jeste,


ne bih rekao,ali,tko sam ja da ti sudim...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

zleki
Starting Member



Croatia
69 Posts

Member since 07/10/2007

Posted - 18/04/2009 : 19:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zleki a Private Message
znam da se za tako nesta nema love, ali kada bi se nova strip izdanja reklamirala na tv-u kao sto npr. blitz reklamira nove filmove ili profil nove knjige ili kad ne bi bili ograniceni samo na striparnice kao sto se masa filmova i knjiga prodaje po trgovackim centrima mozda bi se vise prodavali odnosno trziste bi bilo vece. osobno sam vise npr. algoritmovih izdanja (bilo knjiga, bilo stripova) ubacio u kosaru usput u kaflandu dok sam cekao da zena kupi speceraj nego sto sam ih ciljano kupovao u samim algoritmovim knjizarama i vjerujem da to vrijedi za mnoge. takodjer mi se cini da bi za takvu prodaju tj. za probijanje leda bila idealna bas izdanja od BP-a ili u stilu BP-a. kada bi stripove profil stavio u konzume, kauflande itd. da se prodaju zajedno sa njihovim knjigama vjerujem da bi prodaja osjetno skocila

Edited by - zleki on 18/04/2009 19:16:36
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/04/2009 : 19:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by wildboar

Ritam izlazenja je uzasan, ali izgleda da i oni imaju iste probleme ko system comics - ne mogu da naplate stripove koje su prodali preko nekih velikih lanaca knjizara pa zato sad forsiraju prodaju preko sopstvenih standova. Verovatno su zastali sa izdavanjem dok se ne izvuku iz minusa da ne bi prosli ko system comics.

A sto se "ozbiljnih" izdavaca tice, za mene je svako ozbiljan izdavac sa 1000+ tirazom, sve ispod toga je kucna radost i entuzijastican projekat koji niko nece ni primetiti sem hard core strip fanova.


Sumnjam da BP ima problema s naplatom. BP ima problema, kao i svi, s prodajom. Naime, Beli Put je postavljen na komercijalnim osnovama, kao profitabilan biznis. Da bi izdavaštvo bilo profitabilno, moras raditi velike tiraže, i samim tim, povoljne cijene (pogotovo u siromasnijim zemljama kao sto su nase). Medjutim, kad radis velike tiraze, ne mozes raditi puno naslova ako prodaja nije adekvatna, jer onda gomilanjem naslova gušiš sam sebe (ljudi nisu stigli kupiti tvoje "staro" izdanje, a ti si vec objavio 10 novih) - što se dogada npr. Fibri. I onda Beli put radi jedino poslovno logicno, ne objavljuje nove naslove dok ne proda odgovarajuci broj starih naslova. A kako ih nema velik broj, nego samo dvadesetak, i kako ih stalno guraju i promoviraju i nude promocije, akcije, ovo-ono, na kraju se ipak nesto i proda - i to, sto je najvaznije, prodaja se ne disperzira previse, buduci da je broj naslova ogranicen, prodaje se ono cega ima, tako da vecina naslova na kraju dogura do nekih respektabilnih brojki. Usporedbe radi, da su objavili napr. dvostruko vise naslova, promet bi im bio vjerojatno vrlo slican, ali disperziran na 40, a ne na 20 naslova, što znaci, naravno, manju zaradu.

Ljudi se zanose tim nekim velikim tiražima, ali to jednostavno nisu realne brojke. Mislim, mozes ti tiskati i 10.000 primjeraka necega, i ti ces to i prodati jednom, ali ako dotle ne objavljujes nista drugo. Tirazi koji se rade npr. u Italiji, Njemackoj i Spanjolskoj su u prosjeku oko 1000-2000 primjeraka (konkretno, Alvar Mayor u Italiji je imao tiraz 1200 primjeraka. A Italija ima 60 miliona ljudi i stotinjak striparnica - pa vi usporedite.)

Na kraju, stvar je sljedeca: je li bolje biti "velik i ozbiljan izdavac", raditi velike tiraze, povoljne cijene i par stripova godisnje, ili biti "mali izdavac", raditi nekoliko desetaka stripova godišnje, u realnom tirazu i realnim cijenama?



Tako nešto sam i mislio da je razlog. Ali jedna stvar me kopka...
Sve što je Beli put trebao napraviti je napisati to što si ti napisao.
Jednostavno reci "Decki, jebi ga, i mi bi brže, ali onda bi propali. Ovo je najbrže što može, moramo nešto i zaraditi. kad prodamo otprilike dovoljno, onda bumo šibali dalje." Jednostavno OBJASNITI ljudima jebemu... I nitko, ali nitko ih sigurno ne bi prozivao.
Ali ne, što oni rade: ne samo da ne objavljuju u cemu je problem, nego još bez problema NAJAVLJUJU ta ista izdanja koja nece izaci još ohoho. I onda kada im se to spotakne, oni popizde.

Malo istinske i objektivne komunikacije ne bi škodilo. Sa njihove strane.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/04/2009 : 19:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by zleki

znam da se za tako nesta nema love, ali kada bi se nova strip izdanja reklamirala na tv-u kao sto npr. blitz reklamira nove filmove ili profil nove knjige ili kad ne bi bili ograniceni samo na striparnice kao sto se masa filmova i knjiga prodaje po trgovackim centrima mozda bi se vise prodavali odnosno trziste bi bilo vece. osobno sam vise npr. algoritmovih izdanja (bilo knjiga, bilo stripova) ubacio u kosaru usput u kaflandu dok sam cekao da zena kupi speceraj nego sto sam ih ciljano kupovao u samim algoritmovim knjizarama i vjerujem da to vrijedi za mnoge. takodjer mi se cini da bi za takvu prodaju tj. za probijanje leda bila idealna bas izdanja od BP-a ili u stilu BP-a. kada bi stripove profil stavio u konzume, kauflande itd. da se prodaju zajedno sa njihovim knjigama vjerujem da bi prodaja osjetno skocila


Nije to tako jednostavno, jer uvijek postoji kvaka.
A ona je u tome da, da bi pokrio tako velike trgovacke centre, opet ti treba jos veci tiraz od ovog koji je ionako prevelik. Istina, imat ces manju cijenu i istina, imat ces vecu prodaju, ali ta veca prodaja nece biti dovoljna da pokrije trosak koji je nastao zbog povecanja tiraza. Na primjer: radiš 1000 komada po 100 kuna i pokrivas se na 600 prodanih i prodas recimo 700. I to je ok, pokrio si se i nesto si zaradio. Tiskaš medjutim 10000 tisuca, cijena neka bude 50 kuna, pokrivas se na, recimo, 5000. I recimo da prodaš 4000 - to je super prodaja, ali si se ukopao. Em si u minusu i em imas 6000 komada na skladištu s kojima ne znaš gdje ceš. Postoji dio kupaca koje ces privuci cijenom, ali taj broj je ogranicen. Ali kad je kod stripa npr. rijec, ogroman dio ljudi on ne zanima, makar im ga dzabe dao.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 18/04/2009 : 20:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
Potencijalna stripovska publika u ex-Yu, dakle, oni kojima možeš nekako uvaliti strip je sigurno preko 100000 duša.
A tvoja matematika, Markose nema veze sa životom... reci cu ti samo jedno, recimo strip u 2000 primeraka košta štamparrski 5800 evra, a u 10000 12500 evra. Ovo su zvanicno dobijene cene. To je zbog toga što se 2000 štampa ofsetom, a 10000 roto-ofsetom koji je neuporedivo jeftiniji... ali to je vec viša matematika za tebe. U štamparstvu i izdavaštvu troškovi ne idu nikada linerano niti u jednom smeru.

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000