forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 IZDANJA BELOG PUTA U HRVATSKOJ!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 19/04/2009 : 03:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

pa naravno da nece imati popularnost, jer sedamdesetih jedva da je bilo televizije u Jugoslaviji, a sada smo svedoci tehnološkog skoka u komunikacijama koji je ravan izumu tocka ili ovladavanju vatrom u praistoriji... današnji klinci pristupaju stvarima drugacije, ali nemoj da misliš da ce oni koji odrastu na Yu-gio kartama i crtacima biti brojcano podredeni ljubiteljima Zagora.
Što se tice ljubitelja mangi, vidiš, ja znam mnoge odrasle kojima je manga jedini izbor... manga crpi poetiku iz japanskog pogleda na život i umetnost, a to je daleko superiorniji nacin i realniji nego americki ili evropski.
Da se razumemo, ja ne citam mangu, ne volim megaserijale u beskraj, ali nisam slep i glup da ne uvidam neumitno. Žuti su vec stigli i tu milosti biti nece.



..."žuti su vec stigli..." ....kakav stav i razmišljanje...Koji žuti,magarcino.Vrijedaš jednu citavu populaciju.
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 19/04/2009 : 03:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
http://www.newsfilter.org/video/52416/Super_slut_runs_into_security_while_fucking_strangers_during_an_erotic_fair/

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 19/04/2009 : 03:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

Znam da nije pametno da napišem ovo, ali ja ne mogu da zamislim punoletnu osobu sa inteligencijom preko IQ100 da uživa u Zagoru.



-Šlag na torti!

-Teško da ti išta možeš zamisliti,napuhani curanu! Zamisli sranja da pokušamo izmjerit IQ jednom uredniku stripova,a on kao zna da to nije pametno....ma nevjerojatno je da se takva inteligencija može raznožavat,ne mogu to "da zamislim"(cak i da je u stripu,tvrdih korica!)
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 19/04/2009 : 04:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
nije slucajno da je Zagor jedino u Turskoj popularniji nego u ex-Yu.

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 19/04/2009 : 04:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Nostromo

quote:
Originally posted by Boban

Potencijalna stripovska publika u ex-Yu, dakle, oni kojima možeš nekako uvaliti strip je sigurno preko 100000 duša.
A tvoja matematika, Markose nema veze sa životom... reci cu ti samo jedno, recimo strip u 2000 primeraka košta štamparrski 5800 evra, a u 10000 12500 evra. Ovo su zvanicno dobijene cene. To je zbog toga što se 2000 štampa ofsetom, a 10000 roto-ofsetom koji je neuporedivo jeftiniji... ali to je vec viša matematika za tebe. U štamparstvu i izdavaštvu troškovi ne idu nikada linerano niti u jednom smeru.




Dakle, pratim ovaj i stari bp topic vec par dana i gledam ovo bahacenje, te to je viša matematika za vas, te nemate veze sa životom, te nemate pojma o izdavaštvu, te je glup onaj tko cita Zagora... Ono što ja mislim je da moraš imati IQ ispod 100 da nekoj grupi ljudi javno poruciš da su glupani (a od nekih od njih i ti živiš najvjerojatnije). I ne, to nije iskrenost, prije je to bezobrazluk. Kao što je trenutna situacija sa otkupom prava za više zemalja potpuna glupost. I sa naše i sa vaše strane. Pa sada imamo Nadzirace a ne i Cuvare. Iako vidim da imamo Metabarune i Metabarone i to funkcionira sasvim ok. Neka svatko kupi što mu više odgovara. Još jednom cu reci, ako dajem solidnu lovu za strip ili knjigu, pogotovo hc, izdanje mora biti savršeno a to ukljucuje i prijevod naravno. Dakle hrvatski prijevod ili originalno izdanje. Kao što je logicno da cu srpsku književnost citati na srpskom jeziku. Enivej, lijepo je da cete imati distribuciju u Hrvatskoj i ja to pozdravljam ali cu ipak sacekati Cuvare, izmedu ostalog jer ne volim baš povišene tonove i takav "tko-sam-ti-ja-sam-ti" stav. Posebno ne prema kupcima. Jer znaš kako se kaže: Kupac je kralj.



-Ne vjerujem da bi to urednik mogao razumjet,vrlo teško.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 19/04/2009 : 04:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

nije slucajno da je Zagor jedino u Turskoj popularniji nego u ex-Yu.



-Kakvo bi ovo znacenje trebalo imat? Jel se ti to odriceš predaka? Valjda su u 500 godina vladanja i ostavili nešto strip kulture u tvojoj okolini...i od njih si superiorniji?

Edited by - dveribad on 19/04/2009 04:38:46
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 19/04/2009 : 04:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

Srecom, još uvek ima mnogo više onih koji kupuju moja izdanja jer me vole nego onih koji ga bojkotuju jer me ne podnose.




-Osobno sam veliki fan i dobar kupac spomenutih izdanja.Tvoja izdanja?...ajde,pa to što na stripovima piše tvoje ime vecina ljudi riješi potezom crnog markera.

Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 19/04/2009 : 04:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by dcarapo2

http://www.newsfilter.org/video/52416/Super_slut_runs_into_security_while_fucking_strangers_during_an_erotic_fair/



-Nisam shvatio što se prodaje na štandu.Jesu li to stripovi?
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 19/04/2009 : 04:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
dveribad, prebroj koliko puta nocas si upotrebio "nisam shvatio"...

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 19/04/2009 : 04:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

dveribad, prebroj koliko puta nocas si upotrebio "nisam shvatio"...



..ma pusti dveribada,jebeš budalu koja cita Zagora!-Ne zamaraj se ti sa takvim idiotima.Covjek je intelektualno zakržljao,ne zna dete što je strip.Živio ti nama sto godina i HRISTOS VASKRS,brate!
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 19/04/2009 : 09:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Beli Put PRESS

Mnoštvo mailova koje redakcija Belog Puta dobija sa pitanjem kad cemo se i kako pojaviti u Hrvatskoj, kao i postovi na forumima, najzad dobijaju kvalitetan odgovor.

Posle dva neuspešna pokušaja da se organizovano pojavimo i citaocima ponudimo svoja izdanja na kvalitetan nacin, pronašli smo najbolji model. Od ove nedelje, naša izdanja možete nabaviti u knjižarama Profila!

Trenutno se knjige mogu kupiti u Megastore-u u Zagrebu, ali ce uskoro biti dostupne u svim Profilovim knjižarama.

Radujemo se pocetku uspešne saradnje sa Profilom i susretima sa citaocima u Hrvatskoj.



Odlicna vijest!...šteta jedino što vam je urednik strip izdanja bahati i sirovi seronja,iskompleksirani spermatozoid sa bolesnom potrebom ispoljavanja uvriježenog mišljenja o intelektualnoj dominaciji nebeskog isprtka iz gomile.

-Ne bih ulazio u procjenu intelektualne kvote spomenutog,ali slobodnim seljackim žargonom,moglo bi se rec da covjek koji ima potrebu vrijedat ljude na osnovu vlastitog nakaradnog stava o odredenom strip junaku ili odabiru necijih simpatija,naspram tog junaka,može bit samo mnogo,bre -glup! Glup ili mentalno retardiran,barem onoliko koliko je težak,a spomenuta mrcina je poprilicno teška.


Moram priznat da me nekad ostaviš bez rijeci! :)






Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/04/2009 : 10:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ratko, nije u redu toliko vrijedati covjeka. Neslaganje se moze izraziti i primjerenijim rjecnikom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/04/2009 : 10:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

Ono u chemu je kljuch, a moja iskustva ne moraju biti jedina relevantna, je da postoji jedan segment publike koji je skrashnjim filmovima izanimiran i zainteresovan da kupi americhke stripove. Takodje, to je nova publika, koja ne bi prishla blizu Bonelija ili striparnica ni mrtva, ponajvishe jer se Boneli jednostavno ne percipira kao "kul" izmedju ostalog i zato shto ga izdavachi kao takvog ne brenduju (shto mislim da je velika greshka).

Sve shto se objavi od Bonelija ima mali potencijal krosovera sa ljudima koji ga od ranije nisu chitali i uglavnom zavrshi kupljen i prochitan od strane ljudi koji su ga i ranije chitali. Naravno, jedan procenat novih chitalaca postoji, ali mislim znachajno manji od vec postojecih kupaca.

Americhki stripovi, sa druge strane, su jedva istrazheno podruchje, za koje, siguran sam, vec postoji znachajna publika, a josh znachajnija u potencijalu koja bi se u nekom trenutku odluchila za probanje tih stripova. Izmedju ostalog, poznato je da su mange i americhki stripovi zadrzhali dobru prodaju izmedju ostalog zato jer su uspeli da osvoje jedan komad zhenske publike, za koju u Boneliju nema ama bash nishta, osim eventualno Dilana.


Americki stripovi su osvojili jedan komad zenske publike? Yeah, right. A koji to? JLA? FF? X-men i ostali muškarci u tajicama?
Sandman je ipak, iznimka, rekao bih.
S druge strane, imaš i npr. Juliu u Bonelliju koja prodaje vrlo solidnih 90-100.000 primjeraka mjesecno, od cega velik broj ženama. I Dylan, naravno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/04/2009 : 10:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by zleki

znam sta hoces reci i tu se jednostavno vracamo na pocetak. volio bih razmijeniti jos par ideja, ali zena mi ludi (rodjendan joj je, a ja drk... po internetu!!!) tako da pozdrav


Nema problema, mozemo nastaviti jednom, pa i uživo!
Sretan rodendan ženi:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/04/2009 : 10:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

nije slucajno da je Zagor jedino u Turskoj popularniji nego u ex-Yu.




uvijek ih razbucaš kratko i jebitacno

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20990 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/04/2009 : 10:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message

Recimo da se nacelno slazem sa tvojim razmišljanjem. Ali pogledaj to sad s ove strane: u Hrvatskoj je prošle godine objavljeno otprilike stotinjak strip-albuma. Gotovo svi su objavljeni u tirazu od 500 komada. I koštaju koliko koštaju. I ne prodaju se u više od 250-300 (u prosjeku). Ali, recimo, dostupna su svim clanovima gradskih knjižnica, u vecini vecih hrvatskih gradova, gdje ih se moze posuditi i procitati, besplatno. I sad, tko je više promovirao i popularizirao strip: hrvatski izdavaci u Hrvatskoj ili BP u Srbiji, tko je objavio 6 naslova prošle godine (koliko god oni bili izvrsni, dobro uradjeni naslovi po vrlo pristupacnoj cijeni)? Ili, ako cemo se zadržati samo na Srbiji, VC ili BP?

[/quote]
Na žalost, u Srbiji (osim u Beogradu i eventualno Novom Sadu)stripova nema ili ih ima vrlo malo, u gradskim bibliotekama.
U Cacku od novijih izdanja, mogu se uzeti na citanje desetak stripova od BP i SC, i to na decijem odelenju.
Koliko citam i cujem u knjižnicama širom Hrvatske, prica je drugacija.
Dok god je tako, strip (neboneli) ce se teško populizovati u Srbiji!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 19/04/2009 : 11:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

nije slucajno da je Zagor jedino u Turskoj popularniji nego u ex-Yu.




Tko nadzire izdavace ovdje? Moderatori?

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18760 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/04/2009 : 11:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Pametan narod su ti Turci-vec od davnina.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 19/04/2009 : 12:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Americki stripovi su osvojili jedan komad zenske publike? Yeah, right. A koji to? JLA? FF? X-men i ostali muškarci u tajicama?
Sandman je ipak, iznimka, rekao bih.
S druge strane, imaš i npr. Juliu u Bonelliju koja prodaje vrlo solidnih 90-100.000 primjeraka mjesecno, od cega velik broj ženama. I Dylan, naravno.


Sigurno ne JLA, ali Sandman, Fables, generalno Vertigaste i mangaste stvari, tipa Love and Rockets i slichno.

Izmedju ostalog, ja sam svoju devojku konvertovao u strip chitaoca upravo tim naslovima (ok, i Vendetom ) a da sam joj uvalio Juliju ne bi je strip vishe u zhivotu video.

Da se razumemo, Julija je meni vrlo solidan strip, koji chitam, ali Julija je u potpunosti strip pravljen po meri mushkih chitalaca, sa tom manjom i manje znachajnom razlikom shto je glavni lik zhena. Detektivske/policijske tematike su uvek bile za mushke chitaoce, dok su se zhenama nudile ili razne sapunice (knpr Strangers in Paradise) ili neka malo lirskija, poetskija dela (Sendmen i sl). Takvih dela u Boneliju nema, ili makar nema u dovoljnoj meri.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/04/2009 : 12:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Slazem se, u nacelu, ali opet stoji da su takva djela iznimka u americkom stripu, kao i slicna u Bonelliju. Omjer je isti, samo ti usporeduješ cijelo tržište na jednoj strani s jednim izdavacem na drugoj.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 19/04/2009 : 12:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
U svakoj strip sceni postoje izdanja za jednokratnu upotrebu, pa je to Boneli u Italiji (licno sam se osvedocio gomile primeraka bacenih na stanicama vozova i metroa, a cuo sam da je tako i u japanu) a americki superherojski strip kod njih. I to su trivijalne pricice ni o cemu na nivou španskih telenovela. Naravno da svaki izdavac pre ili kasnije krene i sa ozbiljnijim stvarima da bi pokrio zahtevnije tržište jer je matematika pokazala da nekoliko hiljada skupih trejdova donese isto novca kao stotine hiljada konfekcije.
No, i tu vreme prolazi i menja se pa ono što je bilo trivijalno pre 40 godina sada prakticno više nema produ, a za nove generacije stižu novije stvari, tipa Dilan Dog kod Bonelija pa on u uporedbi sa Zagorom izgleda kao genijalno ostvarenje na svim zamislivim nivoima.
Meni licno je žao što Bonelija i jeftinih americkih stripova najniže kategorije i japanskih mangi nema 800x više, da budu zasuti kisoci i školska dvorišta da klinci odrastu na tome jer bi se onda, medu njima, iskristalisala nova publika za prave stvari. Ali tvrditi da je Zagor išta više od prazne price nasumice rasporedenih crteža i dogadaja i imati 40 godina i drhtati nad novim epizodama je jednostavno znak "ostalosti" u shvatanju poetike života na nivou nižih razreda osnovne škole. Znam da je poslednjih 20 godina vrlo težak period za narode Jugoslavije i da su mnogi umesto u ludilo pobegli u razne oblike trivijalnosti pa možda tako treba objasniti ovaj fenomen kod nas.

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18760 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/04/2009 : 13:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
ti si Boban jedan od tih fenomena kod nas,moraš znat da vecina tvojih kupaca cita i Bonellija,i ja sam do danas bio jedan od njih(Hogar,Indijansko leto,Torgal)ali kad vidim da imam kao ljubitelj
Zagora prenizak IQ za tvoja izdanja i tvoje postove manim se tebe i Belog(stran)Puta zauvijek.
Tebi je ionako svejedno,da nije nebi imao takav podcenjivacki odnos do nas kupaca,uzalud BP sva buka i reklama, kad imaju tebe da praviš antireklamu firmi.E baš sam se radovao Torgalu 2,sade cekam da to izbaci netko bolji-gori ni ne može bit.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/04/2009 : 14:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> bacenih na stanicama vozova i metroa, a cuo sam da je tako i u >japanu)

Tamo na stanicama imaju kontejnere za mange procitane na vlaku. Casopise prije nego tankobone, doduše.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 19/04/2009 : 14:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
Ništa nece promeniti cinjenicu da je Zagor imbecilan striip.

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18760 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/04/2009 : 14:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
i Boban imbecilan lik.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000