forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Za radoznale - Kako posluju strip izdavaci?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/07/2009 : 22:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
quote:
Originally posted by Ignus

quote:
Originally posted by Darkwood Devil

quote:
Originally posted by Ignus

Auuuuu. ovo iznošenje prljavog veša ( pardon, rublja ) vam zbilja nije trebalo. Bolje da ste se našli na nekoj ledini i potukli kao dentlmeni.



Jel tako!?






Sretan sam sto ima ljudi koje misle kao i ja.Hvala Ignus na potpori.

Tako je.


BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/07/2009 : 23:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
Ja mislim da sam vrlo konkretno argumentirao svoju izjavu koja te je toliko zasmetala. Kao što vidim, nisi odgovorio na moje "nacrtane" argumente, pa se nadam da to znaci da ih prihvacaš. Ja prihvacam da ta izjava izvucena iz konteksta moze zvucati lose i nezgrapno ili neprimjereno, to cak nije problem. Objasnit cu sto je pjesnik htio reci i ok. Ali reci mi da lazem, to... Ne znam. Reci cu ti samo jednu stvar: nije ti svatko tko ti govori ono što želiš cuti prijatelj, niti ti je svatko tko te kritizira neprijatelj.


Ja imam osjecaj da ja pricam o kruskama a ti o jabukama i vrtimo se u krug.
Zbog toga ne znam sto sam u biti i trebao odgovoriti na tvrdnju o tome da si ti umjesto jednih suradnika
mogao odabrati druge, jeftinije i vjerojatno losije, za mene to nije ni predmet rasprave.
I meni je u biti svejedno koliko ces ti nekoga platiti, hoce li ti netko raditi dzaba ili za odredjen iznos.
Poanta je da je to "vise placanje od svih drugih" spomenuto u kontekstu kvalitete i mene naravno interesira
gdje se to kod Libellusa "nesto manje placanje" osjetilo u kvaliteti. Ako nije, onda cijelo spominjaje
viseg placanja i pogotovo trpanja nas u "sve ostale" nema nikakvog smisla.

Nisam rekao da lazes vec samo da sumnjam u to da su bas suradnici isli okolo i pricali o tome.
Mozda ti je Curunir nesto spomenuo, mozda i Irena, ali recimo Marinic mi nije ostavio utisak kao netko tko
o tome prica bez da ga se pita ili na neki nacin uvuce u pricu o tome.
Ako se ja varam, moja isprika, mozda sam nekog i krivo procjenio...

A sto se tice ovog zadnjeg, znam ja to, ne kaze se dzaba Boze cuvaj me od prijatelja, od neprijatelja cu se sam cuvati.


quote:

Ja ti po stoti put ponavljam: nije problem što ljudi citaju Bonellije, nego što ne žele citati bilo šta drugo. ma ni to, neka citaju što hoce, ja poštujem svaciji izbor, ali poštujte i vi moj. ali ne, takvi obicno onda znaju ici pljuvati po necemu što ne razumiju.


A ti ostrani one koji namjerno provociraju i omalovazavaju tvoj i tudji rad, barem ti ovdje imas mogucnosti za to.
A kad vidis mene da sam pljuvao po bilo cijem radu, poznavao ga ili ne, omalovazavao ga u korist svojih izdanja
slobodno i mene odstrani zauvijek. S obzirom da radimo stvari na slican nacin, makar i razlicita izdanja, dobro znam
koliko truda i rada to trazi, odricanja, novca i vremena, i nikad mi nebi palo na pamet pljuvati bilo ciji rad
ili ga omalovazavati na bilo koji nacin. Rekao sam u proslom postu toliko od mene, sad sam odgovorio
jer si me direktno pitao, a mislim da nemam vise nista za dodati ili oduzeti.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 12/07/2009 : 23:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message
Stvarno ste kao bikovi koji jurišaju na crvenu krpu premda im je pravi neprijatelj nešto više lijevo ( ispricavam se lijevorukim toreadorima : ) )

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29218 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/07/2009 : 10:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Dado
Ja imam osjecaj da ja pricam o kruskama a ti o jabukama i vrtimo se u krug.
Zbog toga ne znam sto sam u biti i trebao odgovoriti na tvrdnju o tome da si ti umjesto jednih suradnika
mogao odabrati druge, jeftinije i vjerojatno losije, za mene to nije ni predmet rasprave.
I meni je u biti svejedno koliko ces ti nekoga platiti, hoce li ti netko raditi dzaba ili za odredjen iznos.
Poanta je da je to "vise placanje od svih drugih" spomenuto u kontekstu kvalitete i mene naravno interesira
gdje se to kod Libellusa "nesto manje placanje" osjetilo u kvaliteti. Ako nije, onda cijelo spominjaje
viseg placanja i pogotovo trpanja nas u "sve ostale" nema nikakvog smisla.


Tocno, ja o jabukama, a ti o kruškama. Ali ja o kruškama nikad nisam ni govorio.

quote:
Originally posted by Dado
Nisam rekao da lazes vec samo da sumnjam u to da su bas suradnici isli okolo i pricali o tome.
Mozda ti je Curunir nesto spomenuo, mozda i Irena, ali recimo Marinic mi nije ostavio utisak kao netko tko
o tome prica bez da ga se pita ili na neki nacin uvuce u pricu o tome.
Ako se ja varam, moja isprika, mozda sam nekog i krivo procjenio...


Varaš se. Da ne ulazim u detalje, sjeti se Jumboline i one rasprave, o tome smo vec tada pricali, samo si ocito zaboravio.

quote:
Originally posted by Dado
A ti ostrani one koji namjerno provociraju i omalovazavaju tvoj i tudji rad, barem ti ovdje imas mogucnosti za to.
A kad vidis mene da sam pljuvao po bilo cijem radu, poznavao ga ili ne, omalovazavao ga u korist svojih izdanja
slobodno i mene odstrani zauvijek. S obzirom da radimo stvari na slican nacin, makar i razlicita izdanja, dobro znam
koliko truda i rada to trazi, odricanja, novca i vremena, i nikad mi nebi palo na pamet pljuvati bilo ciji rad
ili ga omalovazavati na bilo koji nacin. Rekao sam u proslom postu toliko od mene, sad sam odgovorio
jer si me direktno pitao, a mislim da nemam vise nista za dodati ili oduzeti.


A mislim, znas i sam koliko me je ljudi ovdje puno ozbiljnije uvrijedilo pa ih nisam izbacio, a sad cu nekog izbaciti zato jer misli da Gipi crta kao malo dijete? Ili što mu je Zagor smece?
Evo, Curunir me ovdje optuzio za nepotizam i korupciju i tko zna još šta, bez ijednog dokaza, bez icega. I nikom ništa.
Ma, u biti, u pravu si. Nece to baš tako ici. Nema smisla. Demokracija je jedno, a kletvete i laži drugo. Curunire, hocu ovo istjerati na cistac. Imaš tri dana da ili obrazloziš i dokažeš svoje optužbe ili da se ispricaš. U suprotnom, gudbaj.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/07/2009 : 15:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Uh gušta, imat cu materijala za citanje nakon lita...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 13/07/2009 : 15:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Renky, smanji potpis :D

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 13/07/2009 : 16:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message
Cituckam ovu diskusiju i bas me zabavlja.
Kako nikog licno ne poznajem ovo su zakljuci koje sam izvukao:
Dado - teska dobrica
Markos - vrhunski demagog, sa naglaskom i na vrhunski i na demagog
Curunir - veliki emotivac
ostali - uglavnom tu da Markosa tapsu po ramenu
Tex - na sedmom nebu posto uskoro dobija texa od prvog broja

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29218 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/07/2009 : 17:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ako ista mrzim, to je demagogija. Stoga mi ovo nimalo nije drago cuti, pa bih volio saznati na osnovu cega si to zakljucio. Nisam ljut, niti uvrijedjen, više iznenadjen, pa me stvarno zanima objašnjenje. Ako je to slika koja se stvara na osnovu mojih postova onda...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 13/07/2009 : 18:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ako ista mrzim, to je demagogija. Stoga mi ovo nimalo nije drago cuti, pa bih volio saznati na osnovu cega si to zakljucio. Nisam ljut, niti uvrijedjen, više iznenadjen, pa me stvarno zanima objašnjenje. Ako je to slika koja se stvara na osnovu mojih postova onda...



Ajde kad ste vec pustili da ovo bude javno,valjda i mi koji nemamo veze sa izdavastvom mozemo da prokomentarisemo
U suprotnom,trebali ste da resite sve ovo na neki drugi nacin.

Prvo: Jako,jako ruzno s tvoje strane da iznosis ovako javno sta ti je usput,u poverenju ili kako god rekao neko od zajednickih saradnika ili poznanika u momentu kad hoces posto-poto da dokazes da si u pravu.
Da su zeleli da se javno prica o nekim stvarima mogli su i sami. Ja bih sacuvao za sebe takve stvari koliko god zucna rasprava bila.
Nadam se samo da ce Dade ignorisati sve to jer IMAJU JAKO DOBRE SARADNIKE.
Takve stvari nikad ne bi iznosio javno,ali to sam ja a ovo si ti. A ovo sto vidim je jako nisko i ruzno.

Drugo:
Ako nekom platis bonus za dobro odradjen posao,opet to zadrzi za sebe jer ovako sticem utisak da ih dozivljavas kao prosjake kojima si bacio neku kintu u prolazu jer ti se moze. Da stvarno postujes njihov rad platio bi ih koliko vrede i cutao. Tako se to radi ili bar mislim da se to tako radi.

Trece:
Da si demagog jesi - kazes da ne pljujes po Bonelijevim stripovima a cak se u jednom KP u uvodniku pljuje po Texu kako bi se pokazala velicina Ken Parkera u odnosu na "strip koji besramno prica uvijek jednu te istu pricu".
Inace,uvodnik se nakon analize prica iz te ture KP zavrsava recenicom - "Sve je uostalom dobro dok nije Tex".
Znam da nisi ti ovo pisao,ali ne verujem da je moglo da prodje bez da procitas i odobris tekst,samim tim se i slozis s istim.
A uostalom zar i onaj moto - "Fibra - Samo dobri stripovi" nije malo pretenciozan? Mister "Nepogresivi".

Cetvrto:
Smatram da sam dovoljno pozvan da prokomentarisem ovako nesto jer citam stripove razlicitih zanrova i razlicitih izdavackih kuca(Torpedo,Bone,From Hell,Alvar Mayor,Nick Raider,XIII,Alan Ford,Spagheti Brothers,Tex,Crnjaci ... i mogo bi jos dosta ovako da nabrajam,al' mislim da je jasno sta hocu da kazem).
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/07/2009 : 18:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade

Renky, smanji potpis :D



Witchblade, kupi veci monitor

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/07/2009 : 19:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Sa svim izrecenim (nevezano uz raspravu ko je ko nije demagog), rekao bih da Manhunter najrealnije i najobjektivnije gleda na postojecu situaciju.

Našim izdavacima stvarno ne trebaju fanovi. Fanova je malo i na njih se ne može osloniti. Trebaju im citatelji. Ali, dokle god su cijene stripova više
i znatno više od cijena nekih popularnih knjiga, stripovi se nece dobro prodavati. Hough! Razlog tome je što se stripovi smatraju "neozbiljnima", a i
oni poluzainteresirani kad vide u knjižari strip koji mu se ucini zanimljiv, od odluke o kupnji odmah odustaje zbog cijene.

To je, nažalost tako. I dok izdavaci ne promjene taktiku, to se nece ozbiljnije promjeniti. Sad, naravno, izdavaci mogu naci sto i jednu ispriku i opravdanje,
ali stari su govorili: ko želi rješiti problem pronaci ce rješenje, a tko ne želi pronaci ce ispriku.

No sikiriki
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 13/07/2009 : 19:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by Archy

Sa svim izrecenim (nevezano uz raspravu ko je ko nije demagog), rekao bih da Manhunter najrealnije i najobjektivnije gleda na postojecu situaciju.

Našim izdavacima stvarno ne trebaju fanovi. Fanova je malo i na njih se ne može osloniti. Trebaju im citatelji. Ali, dokle god su cijene stripova više
i znatno više od cijena nekih popularnih knjiga, stripovi se nece dobro prodavati. Hough! Razlog tome je što se stripovi smatraju "neozbiljnima", a i
oni poluzainteresirani kad vide u knjižari strip koji mu se ucini zanimljiv, od odluke o kupnji odmah odustaje zbog cijene.

To je, nažalost tako. I dok izdavaci ne promjene taktiku, to se nece ozbiljnije promjeniti. Sad, naravno, izdavaci mogu naci sto i jednu ispriku i opravdanje,
ali stari su govorili: ko želi rješiti problem pronaci ce rješenje, a tko ne želi pronaci ce ispriku.


Što se mene, tice, cijene kiosk izdanja su sasvim ok i opravdane.
E, sad, albumi koji idu u striparnice su mi preskupi. Ok, molim vas da me ne napadate, ja pojma nemam o izdavaštvu. Vi sigurno imate razlog za takve cijene, ali ja sada pricam iz perspektive prosjecnog strip-konzumenta.
Recimo, danas sam gledao Fibrine privjue. Izuzetno su mi se dopali stripovi Šaraz-de, Alvar Major i Braca Špageti. Medutim, vec sam se opteretio i ne mogu to uzeti u HC-u, nikako. Sigurno cu uzeti Šaraz-de, a ostalo - mrka kapa.
I stvarno mo je žao što takvi izuzetni stripovi idu u skupom i za mene uglavnom nedostižnom HC-u, dok neke novele koje me nimalo ne zanimaju (V kao Vendeta, Liga izuzetnih džentlmena) idu u SC-u.
Molim vas, nemojte da se iko uvrijedi.
Eto, ovako stvari izgledaju iz gledišta prosjecnog strip-potrošaca.
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 13/07/2009 : 20:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message
Loše je sve ovo citati. Loš osjecaj definitivno. Prvo i osnovno: ovo je Markosov sajt. Da nema tog sajta ne bi bilo cijele scene. Jednostavno, ne bi postojala. Imali bi Corta svake dvije godine, odjednom bi se pojavio u izlogu nekog megasuper storea i tko ga vidi bi ga kupio. Algoritam bi izdavao Taras Buljbe i dvije mange godišnje dok ne odustane jer ih nije briga za strip. Jer u njemu nema baš novaca. Ovih sedamdeset i šest ljudi koji su trenutno na forumu išli bi tu i tamo u ll knjižaru i stripove2, bacili pogled na njihove stranice ponekad i nakon nekog vremena sve bi stalo. Sjecate se kad na pocetku Drumskog ratnika sve stane kad nestane nafte. To je to. Reklama za stripove ne postoji, postoji samo ovaj forum. Jedino mjesto gdje svatko može doci i reci: evo mi izdajemo strip, kupite. Jedino mjesto gdje možeš doci i reci: ja hocu nešto od prvog broja, baš hocu! i to i dobiješ ako svih sedamdeset i šestorica obecate da cete kupiti. Jedino mjesto gdje (u teoriji) u skladu žive oni koji vole ferijeve ljude sa velikim glavama i oni koji vole gipijeve ljude bez glava. I zato je lako shvatiti Markosa kada se iznervira kada ga svako malo netko oceše u prolazu a on ne smije nikoga ni piknuti. Vjerojatno covjek misli -Sajt je moj a moram paziti na svaku rijec, da se ne bi netko našao prozvanim. Imam najbolje dizajnirani strip (subjektivno naravno, Alvar Mayor) a to ne smijem naglas reci. Imam Macana uz sebe a ne smijem reci da mi je lektura i redaktura najbolja. Izdajem Svagdanju borbu a ne smijem reci da mi je to bolje od MrNoa. Pa šta oni hoce?
Jednostavno prekinite raspravu, ovdje ne može biti pobjednika, predaleko ste otišli. I jedni i drugi ste zadužili scenu više nego itko i pokušajte ne napadati jedni druge jer si niste konkurencija.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2818 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/07/2009 : 20:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

"strip koji besramno prica uvijek jednu te istu pricu".



Khm khm, sto zapravo i nije daleko od istine .

Willeru, nemoj se uvrijediti, i ja ga kupujem te sam jako sretan sto pocinje od broja jedan..

Jack the Black.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 13/07/2009 : 20:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by mike

quote:
Originally posted by Tex Willer

"strip koji besramno prica uvijek jednu te istu pricu".



Khm khm, sto zapravo i nije daleko od istine .

Willeru, nemoj se uvrijediti, i ja ga kupujem te sam jako sretan sto pocinje od broja jedan..



"Not that there's anything wrong with that."

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 13/07/2009 : 20:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by mike

quote:
Originally posted by Tex Willer

"strip koji besramno prica uvijek jednu te istu pricu".



Khm khm, sto zapravo i nije daleko od istine .

Willeru, nemoj se uvrijediti, i ja ga kupujem te sam jako sretan sto pocinje od broja jedan..



Ma ne vredjam se uopste,samo mi je ruzno da se to nadje u stripu koji takodje kupujem. I veruj mi,ne precenjujem Texa uopste,ali volim taj strip.
I Allo Allo vrti iste fazone po milion puta i uvek mi je drago da ponovo odgledam tu seriju.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 13/07/2009 : 20:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

neke novele koje me nimalo ne zanimaju (V kao Vendeta, Liga izuzetnih džentlmena)

Greshish, mnogo greshish. Liga josh i djene-djene, ali V for Vendeta je jedan od najboljih stripova svih vremena i moj lichni No.1.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/07/2009 : 20:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by Mhejl

neke novele koje me nimalo ne zanimaju (V kao Vendeta, Liga izuzetnih džentlmena)

Greshish, mnogo greshish. Liga josh i djene-djene, ali V for Vendeta je jedan od najboljih stripova svih vremena i moj lichni No.1.


Boga mi grijesi i to debelo!Ipak bih rekao da je Liga bolja cak i od V.
Ako je gledao ono smece od filmova, mogu da shvatim da ima fobiju i od tih stripova, srecom oni su puno,puno,puno,puno X100000000 bolji.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 13/07/2009 : 20:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Nostromo


Jednostavno prekinite raspravu, ovdje ne može biti pobjednika, predaleko ste otišli. I jedni i drugi ste zadužili scenu više nego itko i pokušajte ne napadati jedni druge jer si niste konkurencija.



Apsolutno si u pravu,ali bi onda trebalo zakopati ratne sekire i bez ikakvih uslovljavanja,npr.prema Curuniru,jer nije u redu da samo poneko ispadne jebena stranka kad je vecina uletela u raspravu vrlo zucno i izreceno je sigurno dosta stvari koje nisu morale da budu izrecene.
I iskreno,sve ovo pozitivno sto si rekao o njihovom uticaju na strip scenu takodje stoji.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29218 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/07/2009 : 20:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer
Ajde kad ste vec pustili da ovo bude javno,valjda i mi koji nemamo veze sa izdavastvom mozemo da prokomentarisemo
U suprotnom,trebali ste da resite sve ovo na neki drugi nacin.

Prvo: Jako,jako ruzno s tvoje strane da iznosis ovako javno sta ti je usput,u poverenju ili kako god rekao neko od zajednickih saradnika ili poznanika u momentu kad hoces posto-poto da dokazes da si u pravu.
Da su zeleli da se javno prica o nekim stvarima mogli su i sami. Ja bih sacuvao za sebe takve stvari koliko god zucna rasprava bila.
Nadam se samo da ce Dade ignorisati sve to jer IMAJU JAKO DOBRE SARADNIKE.
Takve stvari nikad ne bi iznosio javno,ali to sam ja a ovo si ti. A ovo sto vidim je jako nisko i ruzno.


A sto da radim? Dado je doveo u pitanje istinitost mojih tvrdnji i prisilio me da mu dokazem da su istinite. I onda ja trebam šutjeti i ispasti lažov? I to samo zato što je krivo interpretirao moju izjavu? I što sam ja to povjerljivo iznio? Da se Curunir iznenadio kad je cuo koliko placam lektore? To je povjerljivo?
Mi smo se danas culi i izgladili nesporazum, on je krivo interpretirao moju izjavu, ja sam je nespretno napisao i jebi ga, rijec po rijec, zakuha se, obojica smo zivci. No, ipak smo nas dvojica puno toga zajedno prošli da bi nas takve razlike u mišljenjima i takvi glupi nesporazumi posvadali. No, slažem se da to nije trebalo izaci u javnost, ne zbog toga što su to neke tajne, nego zato da se zlobnici ne nasladuju bezveze. Ja i Dado cemo se posvadati i pomiriti još sto puta zato jer smo isti - obojica tražimo najbolje od sebe i od drugih, tvrdoglavi smo i ne damo na sebe. Ali jedno je posvadati s s nekim za koga znaš da ti želi dobro, a drugo s nekim zlonamjernikom.

quote:
Originally posted by Tex Willer
Drugo:
Ako nekom platis bonus za dobro odradjen posao,opet to zadrzi za sebe jer ovako sticem utisak da ih dozivljavas kao prosjake kojima si bacio neku kintu u prolazu jer ti se moze. Da stvarno postujes njihov rad platio bi ih koliko vrede i cutao. Tako se to radi ili bar mislim da se to tako radi.


Koja gomila gluposti. Dakle, u mom odnosu s prevoditeljima - ONI odreduju cijenu, a ne ja. Dakle, ja im platim koliko traže. A ponekad, iznimno, ako sam bas jako zadovoljan ucinjenim i ako nešto naprave jako brzo zbog kratkih rokova, onda se to treba dodatno nagraditi. Ako je to tebi nepoštivanje, onda stvarno...


Trece:
Da si demagog jesi - kazes da ne pljujes po Bonelijevim stripovima a cak se u jednom KP u uvodniku pljuje po Texu kako bi se pokazala velicina Ken Parkera u odnosu na "strip koji besramno prica uvijek jednu te istu pricu".
Inace,uvodnik se nakon analize prica iz te ture KP zavrsava recenicom - "Sve je uostalom dobro dok nije Tex".
Znam da nisi ti ovo pisao,ali ne verujem da je moglo da prodje bez da procitas i odobris tekst,samim tim se i slozis s istim.
A uostalom zar i onaj moto - "Fibra - Samo dobri stripovi" nije malo pretenciozan? Mister "Nepogresivi".
[/quote]
Ha-ha-ha.
Najbolje mi je kad me za pljuvanje o Bonellijevim stripovima optuzuju ljudi koji nisu procitali ni upola Bonellija kao i ja.
Vidi, ovo je zid moje radne sobe. Tipicno za jednog mrzitelja Bonellija, je li?
http://www.stripovi.com/temp/zid.jpg

Drugo, taj uvodnik je napisao Darko, a ne ja. Buduci da to znaš, a svejedno me za njega optužuješ, po zapovjednoj odgovornosti, zašto onda ne optužiš i Dadu, buduci da je i on suurednik tog izdanja i on je odobrio taj uvodnik kao i ja. Zašto? Bas zanimljivo, je li? I onda sam ja demagog?

Naravno da je moto Fibre pretenciozan. Ali gdje je tu demagogija? Ja radim stripove za koje smatram da su dobri. I što sad to ne bih napisao? No, za svaki slucaj, da ne bi došlo do nesporazuma oko kriterija "dobrote", za svaki od tih stripova vam dam bar 30, a cesto i 50 i više stranica na citanje BESPLATNO. Tipicna demagogija i prodavanje magle, slažem se.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29218 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/07/2009 : 20:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer
Apsolutno si u pravu,ali bi onda trebalo zakopati ratne sekire i bez ikakvih uslovljavanja,npr.prema Curuniru,jer nije u redu da samo poneko ispadne jebena stranka kad je vecina uletela u raspravu vrlo zucno i izreceno je sigurno dosta stvari koje nisu morale da budu izrecene.


Gle, Curunir se vec godinama ponaša kao Jackyll i Hyde i ja vec podugo trpim njegove naizmjenicne izljeve bijesa i pomirbe (i, ne samo ja, što si mogao i sam primjetiti prije par dana na topicu o texu). I u principu, ne ljutim se na njegove kritike, jer iako ponekad pretjeruje u svojem netrpeljivom cistunstvu, dio njih stoji. Ja nisam lik koji ce se ljutiti kad ga netko s razlogom kritizira. Mogu se samo ljutiti na sebe jer sam nekome dao opravdan razlog za to.

ALI, jedno je optuzivati me da ne govorim hrvatski, jedno je optuzivati me da su mi izdanja ovakva ili onakva, ali optuziti me da sam prakticno lopov, bez ikakvih dokaza, u mom vlastitom dvorištu... Pa zašto bih ja to trebao trpjeti? I zašto bih pustio da to ostane nedoreceno? I da onda krenu price "ha, sigurno su tu neke mutne igre, odjednom su zašutjeli, bla bla." Hocu to istjerati do kraja, u pitanju je moj obraz. Ako jesam, neka me razotkrije do kraja. Neka dokaže. Pa u cemu je tu problem? Ako nešto tvrdi, valjda zna zašto tvrdi? Ako se zabunio, neka se isprica? U cemu je tu problem? Svi mi griješimo. Ali onda, kad si vewc bio frajer kad je trebalo napadati, budi onda frajer i priznaj gresku.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/07/2009 : 20:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Born To Run

Cituckam ovu diskusiju i bas me zabavlja.
Kako nikog licno ne poznajem ovo su zakljuci koje sam izvukao:
Dado - teska dobrica


Samo prvo je tocno, teska...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/07/2009 : 21:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
Drugo, taj uvodnik je napisao Darko, a ne ja. Buduci da to znaš, a svejedno me za njega optužuješ, po zapovjednoj odgovornosti, zašto onda ne optužiš i Dadu, buduci da je i on suurednik tog izdanja i on je odobrio taj uvodnik kao i ja.


Znali smo sto Darko misli o Texu i prije tog teksta...
A mislim da je on o tome dosta puta javno pricao, bio je i onaj topic da "daje jos jednu sansu "Texu"...
Kao sto se slazem s njim oko masu stvari ili stripova, tako se isto ne slazem oko Texa i nikom nista.

Ali ako se ne varam tekst je izasao u Kenu koji je pod Fibrom, ili mozda nije? Ne znam na pamet zbilja.
No znam da sam ja taj tekst prvi put vidio u stripu kad je objavljen. Jedine koje sam gledao prije izdavanja
bili su oni moji, 2-3 teksta. Nitko mi nije branio pogledati, ali to jednostavno nije bio dio posla koji sam radio.
Zar bih ja nekom dopustio da mi dira Texa? Nema sanse... gdje su mi oni coltovi...

E a zato sam ja od Darka dobio knjigu na poklon... o kaubojima, pa sad se mislite.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 13/07/2009 : 21:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Markos




Koja gomila gluposti. Dakle, u mom odnosu s prevoditeljima - ONI odreduju cijenu, a ne ja. Dakle, ja im platim koliko traže. A ponekad, iznimno, ako sam bas jako zadovoljan ucinjenim i ako nešto naprave jako brzo zbog kratkih rokova, onda se to treba dodatno nagraditi. Ako je to tebi nepoštivanje, onda stvarno...


Ne kazem da je nepostovanje platiti nekom posteno za kvalitetan rad,vec da je iznositi ovo oko bonusa javno samohvalisanje.
Ajde i ja da se pohvalim onda - kad god su konobari u kafani brzi i usluzni ja ostavim baksis kao nagradu. Kad im saznam imena napisacu to u svastari.
Ne znam sta ti tu nije bilo jasno i ko je pominjao odredjivanje cene za prevod i lekturu i slicne stvari? Ja nisam. O cemu pricas,pazljivije procitaj post pre nego krenes da pises gluposti i napadas nekog da pise gluposti.



quote:
Originally posted by Markos

Ha-ha-ha.
Najbolje mi je kad me za pljuvanje o Bonellijevim stripovima optuzuju ljudi koji nisu procitali ni upola Bonellija kao i ja.
Vidi, ovo je zid moje radne sobe. Tipicno za jednog mrzitelja Bonellija, je li?
http://www.stripovi.com/temp/zid.jpg

Drugo, taj uvodnik je napisao Darko, a ne ja. Buduci da to znaš, a svejedno me za njega optužuješ, po zapovjednoj odgovornosti, zašto onda ne optužiš i Dadu, buduci da je i on suurednik tog izdanja i on je odobrio taj uvodnik kao i ja. Zašto? Bas zanimljivo, je li? I onda sam ja demagog?



Odakle ti znas koliko sam ja Bonelija procitao? Jel' to neko brojao stripove koje sam ja procitao pa ti preneo tacnu cifru?
I sto bi broj procitanih stripova bio neki pokazatelj ljubavi?
Mozda ja nemam mogucnosti da dodjem do toliko Bonelijevih stripova,ne znam Italijanski,ali to ne znaci da ih manje volim.
A demagog nisam,nisam znao da je tu i Dado ucestvovao inace bi pomenuo i njega. A i dalje stojim pri tome da je ruzno uzdizati nesto ili nekog na racun neceg ili nekog drugog. I ne bih odobrio takav uvodnik,al' dobro sad.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 13/07/2009 : 21:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
I Dado je u pravu,broj 45 - Cochitova zena,u izdanju Fibre.
Znaci,Dado nema nikakve veze s tim.
I jos jednom si masio u odgovoru,a Dadi izvinjenje sto sam ga pomenuo u prethodnom postu pre nego da proverim tvoje netacne informacije.
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000