forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Za radoznale - Kako posluju strip izdavaci?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 14/07/2009 : 00:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Ignus

Liga je po meni najlošije ekranizirani strip svih vremena!


pogledaj altmanovog popaja pa mi se onda javi - ali da je liga loša loša je kao ekranizacija stripa ali nije toliko negledljiva



ispravljam se, dodaj na kraju ...koji sam gledao.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8119 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/07/2009 : 00:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by Ignus

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Ignus

Liga je po meni najlošije ekranizirani strip svih vremena!


pogledaj altmanovog popaja pa mi se onda javi - ali da je liga loša loša je kao ekranizacija stripa ali nije toliko negledljiva



ispravljam se, dodaj na kraju ...koji sam gledao.


ni ja nisam gledao lošiju ekranizaciju od lige
onog spajdermena iz osamdesetih ne brojim
ni fantoma
ni princ valijanta
u jbte

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 14/07/2009 : 00:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
princ valiant s masonom je vrlo dobar film nadam se da ne misliš na nj a i crtici su bili dobri
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/07/2009 : 00:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
ekranizacija stripa lige od dzentlmena je jedna od najlosije ekraniziranih filmova

princ valijant s masonom je los ali nije gori od lige

flas je los ali na neki naci nje zanimljiv i kao naivni sund uradak kao i spajdermena iliti spidermana

film o zagoru i teksu su losi ali su bolji od lige
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 14/07/2009 : 02:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
film po Ligi jeste onako prosechno blokbasterovski losh, takoreci pristojan, i da je takva ekranizacija nekog njegovog veceg dela, i ja bih se nervirao. no, iako je samom chinjenicom da ga je pisao Mura visheg kvaliteta od vecine, ipak je taj strip onako tek jedna avanturistichka pricha bez nekih posebno sushtinskijih konotacija, te mi taj i takav film uopshte nije smetao.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3127 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 14/07/2009 : 11:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
Ako se dobro sjecam, u ligi filmu su izbacili ama bas sve djelove koji su mi bili dragi u stripu. Treba stvarno uspjeti od onakve price napraviti onako glup film. I can't take a clear shot, bah.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4710 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 14/07/2009 : 13:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Steta sto nisam bio na forumu kad je izasla Vendeta, glasao bih sigurno za nju kao najbolje izdanje 200veckoje.
A ako mislis da uzimas nesto od novela BP-a, uzim Povratak Mracnog Viteza, Nadzirace, Sendmena, Preachera, Helblejzera, Povratak Mracnog Viteza, Ligu i Vendetu.
Ostalo od njih djene-djene ( od onog sto sam citao, a nisam citao sve)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7105 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/07/2009 : 16:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
Evo i moja dva centa...
Marko je htio dokazati onima koji ga omalozavaju i ne vjeruju mu, da on nema nikakve zarade od Fibre. Problem je sto je zaboravio "No servant is greater than his master." Znaci prije 2000 godina Isus je doslovno radio cuda pa mu nisu vjerovali, nego su ga razapeli. Sto moze Marko, obican smrtnik ocekivati?
Marko ja se nadam da ces oprostiti Curuniru i da ga neces izbaciti jer (znam po sebi da) je najteza stvar okrenuti drugi obraz.
Mislim da je izvor ove cijele svade u ponosu. To je slabost koju lako prepoznajemo u drugima kao sto su je neki prepoznali u Marku, ali ju je ponekad jako tesko prepoznati u sebi.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 14/07/2009 : 19:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Markos
Drugo, taj uvodnik je napisao Darko, a ne ja. Buduci da to znaš, a svejedno me za njega optužuješ, po zapovjednoj odgovornosti, zašto onda ne optužiš i Dadu, buduci da je i on suurednik tog izdanja i on je odobrio taj uvodnik kao i ja.


Znali smo sto Darko misli o Texu i prije tog teksta...
A mislim da je on o tome dosta puta javno pricao, bio je i onaj topic da "daje jos jednu sansu "Texu"...
Kao sto se slazem s njim oko masu stvari ili stripova, tako se isto ne slazem oko Texa i nikom nista.



najgore od svega kaj smo došli u situaciju u kojoj ce neki (valjda jako bitni ljudi) javno iznositi svoje netrpeljivosti prema odredenim strip junacima...
Jedno je na forumu reci nekaj loše, ali u uvodniku jednog stripa pljuvati po nekom drugom stripu je pomalo blesavo.
Procitao sam taj uvodnik i bio mi je smiješan.
Pljunuti po jednome da bi se uzdignulo drugog je jadno...

a i te najave, dajem mu još jednu šansu...k'o da je to neki muž koji vara ženu pa ce sad dobit još jednu šansu :D

Edited by - darth-vader on 14/07/2009 19:17:54
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 15/07/2009 : 01:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

Pljunuti po jednome da bi se uzdignulo drugog je jadno...

ok, a sada ja vec osecam potrebu da branim macanov uvodnik. nije jadno, nije chak ni priblizhno tome. jedan od primarnih nachina isticanja vrednosti nekog dela je time shto uporedjujemo ono shto to delo dobro radi, naspram nekog drugog koje, po mishljenju autora, to mnogo loshije radi, a srodno je hvaljenom delu (u ovom sluchaju zhanrovski).

eto, recimo ja se ne slazhem sa macanovim uvodnikom za shpagete u kome hvali dotichni strip uporedjujuci ga sa, po njegovom mishljenju, slabijim sopranosima. jer mislim da su oba dela izvanredna. ali, jasno mi je shta je svojim tekstom hteo da kazhe, jer je tekst dobro napisan i argumentovan.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 15/07/2009 : 08:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by darth-vader

Pljunuti po jednome da bi se uzdignulo drugog je jadno...

ok, a sada ja vec osecam potrebu da branim macanov uvodnik. nije jadno, nije chak ni priblizhno tome. jedan od primarnih nachina isticanja vrednosti nekog dela je time shto uporedjujemo ono shto to delo dobro radi, naspram nekog drugog koje, po mishljenju autora, to mnogo loshije radi, a srodno je hvaljenom delu (u ovom sluchaju zhanrovski).

eto, recimo ja se ne slazhem sa macanovim uvodnikom za shpagete u kome hvali dotichni strip uporedjujuci ga sa, po njegovom mishljenju, slabijim sopranosima. jer mislim da su oba dela izvanredna. ali, jasno mi je shta je svojim tekstom hteo da kazhe, jer je tekst dobro napisan i argumentovan.



Ajde nam navedi neki slican primer kod neke druge izdavacke kuce(VC,BG,SA,LU,LB,BP,Lavirint...)?
Ja se trenutno ne secam nijednog.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3127 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 15/07/2009 : 09:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
Koliko sam skuzio, u jednom uvodniku (je li to u uvodniku?) Macan pljuca i markovu odluku da ubaci u spagete i neke price drugih autora. Ajde mi to nadji kod neke druge kuce.
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
586 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 15/07/2009 : 09:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message
To poredjenje u uvodniku Kena mi je bilo najjace.
Sve je dobro dok nije Tex.
Jer kad krecem da citam Kena ne znam da li ce izvuci deblji ili tanji kraj,dok u 500+ epizoda Texa sve se resi na kraju tako sto je on(Tex,kao i Zagor)najbrzi,najjaci...kao ad je super Majk.

Ok,mi je Tex i sam ga procitam nekad kad nemam sta drugo da citam ali uporedjivati ga sa Kenom je neuporedivo.

I slazem se u potpunosti sa onim sto je napisao kolega Samuraj(za Texa i Spaghetti Bros).
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29218 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/07/2009 : 09:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Mord

Koliko sam skuzio, u jednom uvodniku (je li to u uvodniku?) Macan pljuca i markovu odluku da ubaci u spagete i neke price drugih autora. Ajde mi to nadji kod neke druge kuce.


Ma ja sam ti demagog, nije valjda da si na to nasjeo. Sve je to smišljeno namješteno i iscenirano.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 15/07/2009 : 09:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

http://www.stripovi.com/temp/tex.tif




TIF pa na net? joj joj joj ni to dobro, ili ti dete nije dalo spavat ili si iznerviran pa zaboravio staviti jpg


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18761 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/07/2009 : 09:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Sad mi je dosta, PO CEMU i KOJIM KRITERIJIMA JE KEN BOLJI OD TEXA,pitam ja vas.
Jest da je Ken fantastican ali je i Tex vrhunski, imajo obojica nekih i glupih epizoda(kod Texa dosta petlja Nizzi)a i par Kenova je bezveznih(laže onaj koji kaže da je svih 8o i nešto vrhunac strip stvaralaštva).To može tvrdit samo okorijeli fan zaslepljen ljubavju.Dok su prvi Texi dosta naivni(vidi vrijeme izlazka tih) baš Ken ima odlican pocetak a kasnije se stvar zasuka.Pitam ja vas kakav bi Ken bio danas da izlazi 60 godina ko Tex?A Tex je još uvijek legenda u Italiji i
nadživjece izgleda i bezsmrtnog Zagora.Ken je imao tu srecu da je imao Berardija i Milazza, e da
jih je imao Tex?Meni su oba junaka vrhunac Bonellija pa i šire kod wester žanra ali uvodnici tipa "samo da nije Tex" nisu na cast onima koji jih je pisao i dozvolio objaviti.
e da sad ja kažem "samo da nije Borovnica"? to isto nebi bilo u redu.Macan me razocarao duboko.
To Markos nebi napisao nikad, siguran sam.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 15/07/2009 : 10:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
ma i ken parker i tex willer su za k...c

nema do... sad svi misle da cu reci spidermana hahhaah ali ne, nema do tarzana


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29218 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/07/2009 : 10:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by D.J.
Marko ja se nadam da ces oprostiti Curuniru i da ga neces izbaciti jer (znam po sebi da) je najteza stvar okrenuti drugi obraz.


Ma sve je to ok, ali koliko ja puta trebam okretati obraz?
Koliko puta trebam otrpiti da me netko pljune, prije nego kažem dosta?
Pa nije mu ovo prvi put, nego sto prvi.


Trouble will find me
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 15/07/2009 : 10:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
>>>>>Sad mi je dosta, PO CEMU i KOJIM KRITERIJIMA JE KEN BOLJI OD TEXA,pitam ja vas.
Po kriterijima struke koja je jedina mjerodavna, a ne jebene demokracije i mase konzumenata.
A reci ti meni po cemu su Brena i Mile Kitic bolji recimo od Artic Monkeys-a ili Kings of Leon forigzampl, koji ne bi u Zagrebu za 7 života napunili velebnu "Arenu" A brena i kitic to rješe s livin jajom (jajnikom)

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 15/07/2009 : 11:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Da me se krivo ne razumi, ja svakako nisam struka, zapravo meni su i jedan i drugi dosadni u 3pm, naravno NE citam ih, ali sam htio reci da neciju kvalitetu ne mogu odredjivati samo prodani primjerci. Sjetimo se Nives Celzijus, jelte...

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 15/07/2009 : 11:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by Rico

>>>>>Sad mi je dosta, PO CEMU i KOJIM KRITERIJIMA JE KEN BOLJI OD TEXA,pitam ja vas.
Po kriterijima struke koja je jedina mjerodavna, a ne jebene demokracije i mase konzumenata.
A reci ti meni po cemu su Brena i Mile Kitic bolji recimo od Artic Monkeys-a ili Kings of Leon forigzampl, koji ne bi u Zagrebu za 7 života napunili velebnu "Arenu" A brena i kitic to rješe s livin jajom (jajnikom)




Koga ti zavaravas da su neki pristavi britanci bolji od Brene?



Ma to je samo primjer, naravno da je brena kompletnija kao osoba, muz, djeca, obaveze, spiza i sl

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18761 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/07/2009 : 11:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
ok Rico, slažem se da prodani primjerci ne odreduju kvalitetu, ali dali je odreduju godine izlaženja tj.postojanja na sceni ako hoceš?
Da je Oliver Dragojevic loš bi li još pivao?
Da je Tex loš bi li izlazio vec 6o godina na sto nacina?Ili je tamo nekih 200 000 Talijana ludih
i potpuno bez ukusa?Bi li Tex Willer posto legenda kod susjeda?da je Bonelli loš izdavac sa slabim stripovima bi još izlazio dan danas u doba racunala i virtualnih novotarija?
da je Ken loš, bi li doživjeli njegovo reizdanje u najboljoj mogucoj opremi sa vec nekih epizodama reprinta?
I još, ja ako nešto ne volim, probam se suzdržat i od komentara o tome.Tebi Rico to ne uspjeva a?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 15/07/2009 : 12:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Naravno da je Tex šund (teški). Zašto poricati? Samo... I šund je tu da ga se cita.


Za sve ostalo, tu je Hegelova dijalektika ili pak Kantov transcedentalizam...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 15/07/2009 : 12:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by teller


I još, ja ako nešto ne volim, probam se suzdržat i od komentara o tome.Tebi Rico to ne uspjeva a?


Nisam komentirao samo tebe, ovo je jedan opci osvrt na kupi prodaj situaciju, bez obzira na texa i kena koji me ne zanimaju, jel kuzis... samo odgovor na recenicu da ako se nesto prodaje mora biti dobro, pa sad da izlazi i 100 godina. Duhan se prodaje i vise, a otrovan je i steti zdravlju.
Meni i te kako uspjeva suzdrzati se u odnosu na vas veliku vecinu emoa, jer ste cudnovato vezani za stripove i branite svoje stavove kao djeca od 5 godina.
Ako volis texa ili kena i ako uzivas u njemu super.
Ali, stari nemoj meni utiravat tu pricu, pliiiiz.
A, Oliver je dosadniji od texa!!!!!

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 15/07/2009 : 12:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by Gand




A onda nbavakua molim fino!



ok, neubavakua

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000