forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najveca strip kolekcija na Balkanu,Evropu,svetu...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4710 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 22/08/2009 : 22:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Ne verujem dok ne vidim slike
Mada, mozda sigismundus i ima najvecu kolekciju, ako ljudi koji su je videli kazu

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 22/08/2009 : 22:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Ja bi od tih starih voleo jos samo Pukovnikovu podvalu.Kad sam posle zenidbe poceo da ponovo skupljam stripovu, skupilo se puno toga starog : Mister No, Ken Parker, puno starih Zagora. Sve sam razdelio osim tri Kandraksa i Plave zvezde. Njih sam cak nosio i u Zagreb na CRS 2007 da mi ih Feri potpise.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 22/08/2009 : 23:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Dajte više neku sliku tog sigijevog blaga da se vidi nešto konkretno a ne da se raspredaju legende...60000 stripova,ne znam,zvuci mi pretjerano.

Wtf?
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 23/08/2009 : 01:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by kerber

quote:
Originally posted by Solid Snake

Eto mene zamina ko ima najvecu strip kolekciju na Balkanu,u Evropu a i u
svetu.


Vane od Veles ima sve sto je izaslo od 1960 do danas,zapravo imao je
ima vec nekoliko meseci kako rasprodaje kolekciju,pa ko zna kolio mu je ostalo,znam samo da su ZS i LMS vec otisli,Kad sam se cuo snjim rekao je da ima ponudu od SOROS da mu uzmu sve,ali neznam sta je bilo.

Ima i jedan lik iz s
Skoplja koji ima tri kompleta zs i lms,sad sakuplja cetvrti,ali neznam dali sem toga ima nesto drugo,ali i to je za respekt.





Zasto je skupljao ako je sad rasprodaje???


upao covek u veliku krizu,prvo je prodao zs i lms i to za banalnu cenu,za dalje neznam,dao bog da se oporavio i da ostalo nije prodavao..
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 23/08/2009 : 01:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message
quote:
Originally posted by Imrahil

quote:
Originally posted by kerber

Ima i jedan lik iz s
Skoplja koji ima tri kompleta zs i lms,sad sakuplja cetvrti,ali neznam dali sem toga ima nesto drugo,ali i to je za respekt.




Bez uvrede za bilo koga, ali meni je ovo za psihijatriju, a ne za respekt.


Kakav i da je razlog sto on to radi nije bitno,ipak je za respekt to sto je uspio prikupiti ta tri kompleta(mozda su vec i cetiri)
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 23/08/2009 : 02:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
i mi ostali koji skupljamo stripove nismo ništa bolji od ovih koji imaju po tri,cetiri...kompleta.
bit je u skupljanju,jer kad se neka kolekcija skupi,covjek pocinje osjecati neku prazninu i težnju da opet nešto skuplja,i tako dalje i sve više.
znaci,postane ovisnik.
nije fazon u citanju nego skupiti i popuniti sve rupe u kolekciji.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13433 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/08/2009 : 09:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
quote:
Originally posted by zlatan bihac

i mi ostali koji skupljamo stripove nismo ništa bolji od ovih koji imaju po tri,cetiri...kompleta.
bit je u skupljanju,jer kad se neka kolekcija skupi,covjek pocinje osjecati neku prazninu i težnju da opet nešto skuplja,i tako dalje i sve više.
znaci,postane ovisnik.
nije fazon u citanju nego skupiti i popuniti sve rupe u kolekciji.



U mom slucaju - ne.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4710 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 23/08/2009 : 10:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Meni je vaznije da procitam nego da imam.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 23/08/2009 : 10:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

Meni je vaznije da procitam nego da imam.



Meni je važnije i da procitam i da imam!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 23/08/2009 : 11:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
Ovo sto je Zlatan napisao ima itekako smisla, i ne odnosi se samo na skupljanje stripova, vec i na sve ostale vidove kolekcionarstva. Ipak treba paziti da se neka granica normalnosti ne predje.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/08/2009 : 12:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Imrahil

quote:
Originally posted by zlatan bihac

i mi ostali koji skupljamo stripove nismo ništa bolji od ovih koji imaju po tri,cetiri...kompleta.
bit je u skupljanju,jer kad se neka kolekcija skupi,covjek pocinje osjecati neku prazninu i težnju da opet nešto skuplja,i tako dalje i sve više.
znaci,postane ovisnik.
nije fazon u citanju nego skupiti i popuniti sve rupe u kolekciji.



U mom slucaju - ne.


U mom slucaju - da!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/08/2009 : 12:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by kreŠa

Meni je vaznije da procitam nego da imam.



Meni je važnije i da procitam i da imam!


Normalno!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 23/08/2009 : 14:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message
quote:
Originally posted by regar


Ovo sto je Zlatan napisao ima itekako smisla, i ne odnosi se samo na skupljanje stripova, vec i na sve ostale vidove kolekcionarstva. Ipak treba paziti da se neka granica normalnosti ne predje.




To i jeste sustina svega ali kako prepoznati gdje je granica...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/08/2009 : 14:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by kandraks

quote:
Originally posted by regar


Ovo sto je Zlatan napisao ima itekako smisla, i ne odnosi se samo na skupljanje stripova, vec i na sve ostale vidove kolekcionarstva. Ipak treba paziti da se neka granica normalnosti ne predje.




To i jeste sustina svega ali kako prepoznati gdje je granica...


Nema granice, pogotovo kad se covek u pedesetim godinama ponovo navadi na kolekcionarstvo, ludilo...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 23/08/2009 : 14:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
Najvecu strip kolekciju na svetu poseduje jedna biblioteka na zapadnoj obali SAD-a. Nisam siguran radi li se o SF ili LA, ali na prilogu koji sam gledao na TV-u kazali su da biblioteka broji više od 100.000 primeraka najrazlicitijih stripova iz više od stotinu zemalja širom sveta.

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18751 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/08/2009 : 15:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
jesi li vidio imaju li CHIKO DETEKTIV tamo?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 23/08/2009 : 16:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message
Sumnjam da imaju njega,ali ,,Chico Vitez,, imaju garant...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4710 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 23/08/2009 : 16:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Sto posto.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/08/2009 : 17:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Najvecu strip kolekciju na svetu poseduje jedna biblioteka na zapadnoj obali SAD-a. Nisam siguran radi li se o SF ili LA, ali na prilogu koji sam gledao na TV-u kazali su da biblioteka broji više od 100.000 primeraka najrazlicitijih stripova iz više od stotinu zemalja širom sveta.


Ako cuje neko od Balkanaca, otici ce tamo i maznuti neke stare LMS Zagore!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 23/08/2009 : 20:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Najvecu strip kolekciju na svetu poseduje jedna biblioteka na zapadnoj obali SAD-a. Nisam siguran radi li se o SF ili LA, ali na prilogu koji sam gledao na TV-u kazali su da biblioteka broji više od 100.000 primeraka najrazlicitijih stripova iz više od stotinu zemalja širom sveta.


Ako cuje neko od Balkanaca, otici ce tamo i maznuti neke stare LMS Zagore!


Nisam siguran imaju li naše i Yugoslovenske stripove u kolekciji, imaju previše stripova tako da pravljenje pregledne baze podataka traje vec godinama...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2359 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 23/08/2009 : 20:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message
Ja nikad ne bi kupio neki strip iz ZS i LMS.Pa to su sve kasapene,rezane,cenzururane...pa da dajem preko 500 eura za jedan primerak.No way.
Bolje cu za tih 500 eura kupiti brdo stripova HC.
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 23/08/2009 : 22:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
hehe, dobri ste frendovi
pa, doobroo
kad se vec prica o mojoj kolekciji
ima svega skupa malo manje od 100.000 stripova
ako se uzme u obzir, da je tako od petdesete do devetdesete izašlo oko 45.000 strpova, e to imam
ima i vecinu što je izašlo poslije, al ono što mi još fali, nabavicu
imam i predratne stripove, ne mnogo, ali ima
imam naravno i duplikate, kad skupim jedan komplet i vidim, da imam greškom komad dva viška, ja ne kažem, to moram prodat, nego kolko mi još fali do novog kompleta
imam i mnostvo stranih stripova, redovno sam skupljao, i još skupljam, sve najbolje od 1970 godine, no tako nekako
toga je sigurno oko 10.000 primjerka, i vjerujte mi, vrednih primjerka

onako uzgred, sa roseann dogovorili za piknik u jesen
ne znam tacno kada, ali prilagoditi cu se vama frendovi, koji ste vec bili kod mene
i ocekujem, naravno, da dovedete još kojeg novog
ali za sada, zbilja još ne znam termin
eh, da, zapravo su tri lokacije
jedna nova je nastala u medjuvremenu :)
sa rezervnim kompletima na novom mjestu
i ako ko dolazi na obalu, uvek je dobrodošao
tolko, da se zna

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12453 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/08/2009 : 23:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
praviš da imaš okoli 100000 stripov,pa si vse prebral,prelistal,ali sploh ne veš tocno kaj imaš in jih samo nalagaš enega na drugega?
Go to Top of Page

Rose Ann
Junior Member



Slovenia
312 Posts

Member since 15/02/2006

Posted - 23/08/2009 : 23:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Rose Ann a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

praviš da imaš okoli 100000 stripov,pa si vse prebral,prelistal,ali sploh ne veš tocno kaj imaš in jih samo nalagaš enega na drugega?


on nalaga jaz prebiram

Cudni su putevi Gospodnji...... zato jih zaobilazm
Go to Top of Page

Rose Ann
Junior Member



Slovenia
312 Posts

Member since 15/02/2006

Posted - 24/08/2009 : 00:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Rose Ann a Private Message
ovako: u jesen opet party
(mladjo, ti si uvijek gentleman, hvala)
radi organizacije(citaj gladnih, neispavanih i zbunjenih stripofila (mladjo iskljucen iz gore navedenih)) otvaram par podrucja, gdje ce mi trebati pomoc:
babysitter: occupied
french maid: occupied, more help wanted (crne carape i cipkaste pregace molim da ponesete sa
sobom)
dishwasher: not machine, human help needed
potatoe peeler: also needed for cucumbers and similar
librarian: stripovi silaze sami, ali treba jih vracati...........
veterinarian: imam tri macke, pa zlu ne trebalo ako ko šta nagazi.....
antropologist: puno zaljubljenika u stripove i ine ''muške'' stvari.... mogao bi pasti dobar diplomski.....

za sada toliko; još mi padne na pamet gdje bi mi dobrodošla pomoc :)

Cudni su putevi Gospodnji...... zato jih zaobilazm

Edited by - Rose Ann on 24/08/2009 00:13:27
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000