forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 poslednji dnevnikov strip
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

bonellistar
Starting Member



Croatia
61 Posts

Member since 12/10/2009

Posted - 05/05/2010 : 11:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit bonellistar's Homepage  Send bonellistar a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by bonellistar

Zadnji "Dnevnikov" strip koji je bio na kioscima (sjecam se) u hrvatskoj je Mister No "Rušilacki bes". Bilo je to pocetkom 10. mjeseca '91. Ujedno je i izašao Zagor SP 10 "Kamen ubica", a ta dva su i zadnji stripovi koje sam kupio. Kad se samo sjetim...UH!!



Zadnji strip koji je izašao bio je Zagor "Zlokobno predskazanje" Zs 1064 u novembru, a zadnji LMS ipak nije Rušilacki bes, nego Al Azif. Ali, ako se ne varam, nisu ti zadnji brojevi svuda u Hrvatskoj izašli...





Pretpostavljam da imas pravo al definitivno nije bilo u 11. mjesecu jer je Hrvatska 8.10. prekinula sve veze sa ostacima SFRJ pa tako i trgovinske. Moguce da su stripovi krenuli ali nisu svuda došli kako kažeš, a sad da su ih ovi držali u trafici mjesec dana...
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 08/06/2010 : 00:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Je ima tko zadnjibroj LMS-a, a da nije cijena precrtana i dopisana nova rukom?



Bas sam veceras uspjeo osvojiti Lms 997
Ispod standardno rucno napisana cijena,mislim da cu to uspjeti skinuti a da se ne primjeti.
Moze se skinuti specijalnom gumicom,prilikom skidanja treba se pravo brzo raditi rukom sa sto manjim pritiskom.
Da ne kazem ko kad covjek ..... ,vjerovatno da cu uspjeti srediti ovaj primjerak.

Edited by - Porter on 08/06/2010 00:49:32
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 08/06/2010 : 00:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message



Usput,da li je ovo zadnji broj ili 1103?
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/06/2010 : 01:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
A ko bi se sad setio koji je poslednji izašao? Možda oba isti dan...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 08/06/2010 : 12:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message
Poslednji Dnevnikov strip je Marti Misterija broj 107 koji se pojavio pocetkom 1994. i bio šokantno iznenadenje što je uopšte izašao! Posle njega je usledio još jedan "Almanah" i to je bilo definitivno to!
Dobro se secam LMS 997 (Mister No "Medeni mesec), bio je kraj jula 1993. i upravo sam kretao na more kada sam ga kupio na železnickoj stanici preserecan što ga vidim na kiosku. Odmah mi je upala u oci cena u milionima ispisana flomasterom na koricama a da stvar bude najgora ostao mi je u kupeu voza na stanici u Baru kada sam izlazio! Da sam znao da je to poslednji cuvao bih ga ko oco u glavi! Mesec dana pre toga, pojavio se i poslednji broj ZS 1103 Tex "Pod nadzorom"!
Zvuci zanimljivo ali leta 1994 ili 1995, ne secam se više, na televiziji je bilo nekoliko reklama koje su najvaljivale povratak Dnevnikovih stripova i na njima su se videle naslovne strane ZS 1104 "Alkatraz" i LMS 998 "Projekat Novi tul"! Nisu se naravno nikada pojavili i umesto njih je krenula NOVA ZS I NOVI LMS koji su bili katastrofa i srecom vrlo kratkog daha!
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
859 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 08/06/2010 : 13:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

znaci isto smo godište.
pa ne znan ovde je ova moja generacija 77-78 to ucila.
al bilo je razlika izmedu škola i nastavnika.i ja mislin da se to ovde ucilo vec u 3. osnovne.
a posli je po citankama bilo tekstova na cirilici.cak se sican da smo ucili i neke makedonske pjesmice.
a kad su je ovde ukinili to ne znan tocno,negdi prid raspad Yuge.
uglavnom neman nikakvih teškoca s tin pismom


Ucio sam ju ja, da niste vi metuzalemi.

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 08/06/2010 : 17:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
Ja sam bas danas kupio MM 107

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/06/2010 : 18:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Šta je još na kioscima

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

satko
New Member



Bosnia and Herzegovina
213 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 08/06/2010 : 18:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send satko a Private Message
[quote]Originally posted by andjelt
jer su se toliko mesali da sad belac i belkinja mogu da imaju crno dete ...)

Da, to je biološki moguce ali ako ime je komšija camuga!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 08/06/2010 : 21:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Šta je još na kioscima



Go to Top of Page

bonellistar
Starting Member



Croatia
61 Posts

Member since 12/10/2009

Posted - 10/10/2010 : 04:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit bonellistar's Homepage  Send bonellistar a Private Message
Danas je 10.10.2010. i morao sam ovo napisati jel svake godine vec 19 godina u ovo doba osjecam neku nostalgiju za prošlim vremenima kad sam bio klinac, vremenima vrlo kaoticnim za ovo podrucje. Necu spomonjat politiku jel ovo nije forum za to. Uglavnom, prije 19 godina Hrvatska je prekinula sve državnopravne veze sa ostatkom tadašnje SFRJ što je automatski znacilo i prekid svih veza sa sa ostatkom republika bivše nam države pa tako i svega što je dolazilo s one strane granice tj. iz Srbije, Crne Gore, Makedonije... To je i znacilo prekid dolaska ZS im LMS na hrvatsko tržište sve do ponovnog izlaženja '94 kad je Slobodna Dalmacija otkupila prava za Bonellijeve stripove. U meduvremenu, u te dvije nepune godine, Dnevnik je izdao dva serijala Zagora koji nikad nisu objavljeni na hrvatskom tržištu, pocevši od Cika zavodnika do Fatalne žene.Iako neki tvrde da su u Zg na trafici kupili Zlokobno predskazanje, mislim da je to nemoguce, jer je taj strip izašao negdje u 11.mj.'91 prema mojim saznanjima, a protok roba je vec bio prekinut mjesec dana ranije pa nema šansi, osim ako su ga kupili u Sloveniji ili Bosni jel su tamo i dalje redovno izlazili. I zato molim Ludens (pogotovo njih) ili VC da izdaju ta dva serijala kao specijalce ili knjigu. Pa jebote, ko bu cekal još 10 godina do redovnih izdanja Ludensa, a Sindrom belzbebul je meni osobno P R E J E B E N. Ta epizoda u sebi ima tu neku caroliju djetinjstva u sebi, avanturu, strašnu, nepredvidivu al opet, znaš da ce Duh sa sjekirom izaci kao pobjednik i da ce mir zavladati Darkwoodom. I jednu stvar, molio bih ekipu iz Srbije, Crne Gore itd. ako imate slucajno podatke kako je ZS i LMS izlazio nakon 10. mj '91 sve do kraja '93. (mislim na datume). Znam da je izlazio neredovito i nepredvideno obzirom na situaciju ali ako znate, barem po sjecanju. Moj zadnji strip koji sam kupio u trafici u hrvatskoj je Kapetan Miki, Mackova banda negdje pocrtkom 10. mj '91. Poslije toga je teta na trafici rekla da stripovi više nece dolazit na što sam ostao šokiran i iznenaden i doma udrio u plac. Stari me tješio da imam dovoljno stripova ali nije shvatio moj problem. Ha ha ha! Koji luzer!! A još uvijek i sam cita stripove i opet dan danas traži da mu ostavim Mister Noa da ga procita. Jebiga, on me i naucio da citam stripove jel je uzimao klincima u školi (inace je profa) kad bi citali ispod klupe (padeži i teoreme) i meni donosio doma. Wooooow! Pa moj prvi Zagor koji sam procitao (ne kupio) je sa Hohokamima, Kameni pakao. Bio sam prvi osnovne. Stari dobri Donatelli. Druga stvar, po zanimanju sam graficar i dizajner iako ne radim u struci al ona nova ZS od Atile....Stari moj, treba ti dignut spomenik, a onim budalama u Dnevniku treba biti jasno kaj propuštaju i kaj nekima na ovim prostorima znaci ZS i LMS. Pa to je fakin brand i vjerujem da bi 90% Vas odavde kupovalo opet tu ediciju bez obzira na Ludens i VC. A i imam jednu ideju, mislim da bi sva ministarstva kulture bivših nam republika bivše držve izašla u susret, a to je da se na nekom specificnom mjestu napravi kip Zagora jer to i zaslužuje kao institucija na ovim prostorima pa makar i DAO ZADNJI EURO z ato. Ma, vec sam previše popio...odoh citat Povratak mutanta. Pozdrav!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/10/2010 : 17:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by bonellistar

Danas je 10.10.2010. i morao sam ovo napisati jel svake godine vec 19 godina u ovo doba osjecam neku nostalgiju za prošlim vremenima kad sam bio klinac, vremenima vrlo kaoticnim za ovo podrucje. Necu spomonjat politiku jel ovo nije forum za to. Uglavnom, prije 19 godina Hrvatska je prekinula sve državnopravne veze sa ostatkom tadašnje SFRJ što je automatski znacilo i prekid svih veza sa sa ostatkom republika bivše nam države pa tako i svega što je dolazilo s one strane granice tj. iz Srbije, Crne Gore, Makedonije... To je i znacilo prekid dolaska ZS im LMS na hrvatsko tržište sve do ponovnog izlaženja '94 kad je Slobodna Dalmacija otkupila prava za Bonellijeve stripove. U meduvremenu, u te dvije nepune godine, Dnevnik je izdao dva serijala Zagora koji nikad nisu objavljeni na hrvatskom tržištu, pocevši od Cika zavodnika do Fatalne žene.Iako neki tvrde da su u Zg na trafici kupili Zlokobno predskazanje, mislim da je to nemoguce, jer je taj strip izašao negdje u 11.mj.'91 prema mojim saznanjima, a protok roba je vec bio prekinut mjesec dana ranije pa nema šansi, osim ako su ga kupili u Sloveniji ili Bosni jel su tamo i dalje redovno izlazili. I zato molim Ludens (pogotovo njih) ili VC da izdaju ta dva serijala kao specijalce ili knjigu. Pa jebote, ko bu cekal još 10 godina do redovnih izdanja Ludensa, a Sindrom belzbebul je meni osobno P R E J E B E N. Ta epizoda u sebi ima tu neku caroliju djetinjstva u sebi, avanturu, strašnu, nepredvidivu al opet, znaš da ce Duh sa sjekirom izaci kao pobjednik i da ce mir zavladati Darkwoodom. I jednu stvar, molio bih ekipu iz Srbije, Crne Gore itd. ako imate slucajno podatke kako je ZS i LMS izlazio nakon 10. mj '91 sve do kraja '93. (mislim na datume). Znam da je izlazio neredovito i nepredvideno obzirom na situaciju ali ako znate, barem po sjecanju. Moj zadnji strip koji sam kupio u trafici u hrvatskoj je Kapetan Miki, Mackova banda negdje pocrtkom 10. mj '91. Poslije toga je teta na trafici rekla da stripovi više nece dolazit na što sam ostao šokiran i iznenaden i doma udrio u plac. Stari me tješio da imam dovoljno stripova ali nije shvatio moj problem. Ha ha ha! Koji luzer!! A još uvijek i sam cita stripove i opet dan danas traži da mu ostavim Mister Noa da ga procita. Jebiga, on me i naucio da citam stripove jel je uzimao klincima u školi (inace je profa) kad bi citali ispod klupe (padeži i teoreme) i meni donosio doma. Wooooow! Pa moj prvi Zagor koji sam procitao (ne kupio) je sa Hohokamima, Kameni pakao. Bio sam prvi osnovne. Stari dobri Donatelli. Druga stvar, po zanimanju sam graficar i dizajner iako ne radim u struci al ona nova ZS od Atile....Stari moj, treba ti dignut spomenik, a onim budalama u Dnevniku treba biti jasno kaj propuštaju i kaj nekima na ovim prostorima znaci ZS i LMS. Pa to je fakin brand i vjerujem da bi 90% Vas odavde kupovalo opet tu ediciju bez obzira na Ludens i VC. A i imam jednu ideju, mislim da bi sva ministarstva kulture bivših nam republika bivše držve izašla u susret, a to je da se na nekom specificnom mjestu napravi kip Zagora jer to i zaslužuje kao institucija na ovim prostorima pa makar i DAO ZADNJI EURO z ato. Ma, vec sam previše popio...odoh citat Povratak mutanta. Pozdrav!



Eee, da, ja bi da se Attili podigne kip, Zagora bi ipak više volio vidjeti na kioscima, i to u ZS opremi
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/10/2010 : 19:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Kakva ZS,zuta linija sa strane ce pojesti/prekriti dio naslovnice,uvijek postoji mogucnost da prekrije super nacrtanu lijanu/povijusu pa steta Ferri se mucio da nacrta vegetaciju.Nije to lako nacrtat!Probao sam i ja to ,kako sam nacrtao Greenpeace bi me tuzio za unistavanje prirode!!!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 11/10/2010 19:21:36
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/10/2010 : 20:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by bonellistar

Danas je 10.10.2010. i morao sam ovo napisati jel svake godine vec 19 godina u ovo doba osjecam neku nostalgiju za prošlim vremenima kad sam bio klinac, vremenima vrlo kaoticnim za ovo podrucje. Necu spomonjat politiku jel ovo nije forum za to. Uglavnom, prije 19 godina Hrvatska je prekinula sve državnopravne veze sa ostatkom tadašnje SFRJ što je automatski znacilo i prekid svih veza sa sa ostatkom republika bivše nam države pa tako i svega što je dolazilo s one strane granice tj. iz Srbije, Crne Gore, Makedonije... To je i znacilo prekid dolaska ZS im LMS na hrvatsko tržište sve do ponovnog izlaženja '94 kad je Slobodna Dalmacija otkupila prava za Bonellijeve stripove. U meduvremenu, u te dvije nepune godine, Dnevnik je izdao dva serijala Zagora koji nikad nisu objavljeni na hrvatskom tržištu, pocevši od Cika zavodnika do Fatalne žene.Iako neki tvrde da su u Zg na trafici kupili Zlokobno predskazanje, mislim da je to nemoguce, jer je taj strip izašao negdje u 11.mj.'91 prema mojim saznanjima, a protok roba je vec bio prekinut mjesec dana ranije pa nema šansi, osim ako su ga kupili u Sloveniji ili Bosni jel su tamo i dalje redovno izlazili. I zato molim Ludens (pogotovo njih) ili VC da izdaju ta dva serijala kao specijalce ili knjigu. Pa jebote, ko bu cekal još 10 godina do redovnih izdanja Ludensa, a Sindrom belzbebul je meni osobno P R E J E B E N. Ta epizoda u sebi ima tu neku caroliju djetinjstva u sebi, avanturu, strašnu, nepredvidivu al opet, znaš da ce Duh sa sjekirom izaci kao pobjednik i da ce mir zavladati Darkwoodom. I jednu stvar, molio bih ekipu iz Srbije, Crne Gore itd. ako imate slucajno podatke kako je ZS i LMS izlazio nakon 10. mj '91 sve do kraja '93. (mislim na datume). Znam da je izlazio neredovito i nepredvideno obzirom na situaciju ali ako znate, barem po sjecanju. Moj zadnji strip koji sam kupio u trafici u hrvatskoj je Kapetan Miki, Mackova banda negdje pocrtkom 10. mj '91. Poslije toga je teta na trafici rekla da stripovi više nece dolazit na što sam ostao šokiran i iznenaden i doma udrio u plac. Stari me tješio da imam dovoljno stripova ali nije shvatio moj problem. Ha ha ha! Koji luzer!! A još uvijek i sam cita stripove i opet dan danas traži da mu ostavim Mister Noa da ga procita. Jebiga, on me i naucio da citam stripove jel je uzimao klincima u školi (inace je profa) kad bi citali ispod klupe (padeži i teoreme) i meni donosio doma. Wooooow! Pa moj prvi Zagor koji sam procitao (ne kupio) je sa Hohokamima, Kameni pakao. Bio sam prvi osnovne. Stari dobri Donatelli. Druga stvar, po zanimanju sam graficar i dizajner iako ne radim u struci al ona nova ZS od Atile....Stari moj, treba ti dignut spomenik, a onim budalama u Dnevniku treba biti jasno kaj propuštaju i kaj nekima na ovim prostorima znaci ZS i LMS. Pa to je fakin brand i vjerujem da bi 90% Vas odavde kupovalo opet tu ediciju bez obzira na Ludens i VC. A i imam jednu ideju, mislim da bi sva ministarstva kulture bivših nam republika bivše držve izašla u susret, a to je da se na nekom specificnom mjestu napravi kip Zagora jer to i zaslužuje kao institucija na ovim prostorima pa makar i DAO ZADNJI EURO z ato. Ma, vec sam previše popio...odoh citat Povratak mutanta. Pozdrav!




100% je zadnji Zagor "Zlokobno predskazanje" izašao u 11. mjesecu.
To je sigurno.
Inace, i mene je poslije zanimalo kako su cak toliko dugo izlazili. Može biti svašta, npr. da su im ovi slali svakih dva - tri mjeseca po više brojeva. Znaci, npr. dobili su u devetom mjesecu 7 - 8 brojeva odštampanih pa su ovi slali to na kioske da bezveze ne propadne.
Tko ce ga znati...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

kemo2012
Junior Member



USA
312 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 11/10/2010 : 21:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit kemo2012's Homepage  Send kemo2012 a Private Message
quote:
Originally posted by vronski 2
Nisu se naravno nikada pojavili i umesto njih je krenula NOVA ZS I NOVI LMS koji su bili katastrofa i srecom vrlo kratkog daha!



Zelio bi da znam zasto nova ZS i LMS nisu uspjeli? Sta je bio razlog da su tako lose primljeni? Objasnite molim..

"I wake up and think dreams are real. I sleep so I don't have to feel."
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/10/2010 : 21:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by kemo2012

quote:
Originally posted by vronski 2
Nisu se naravno nikada pojavili i umesto njih je krenula NOVA ZS I NOVI LMS koji su bili katastrofa i srecom vrlo kratkog daha!



Zelio bi da znam zasto nova ZS i LMS nisu uspjeli? Sta je bio razlog da su tako lose primljeni? Objasnite molim..



Bila su to krvava vremena u kojima stripovi baš i nisu bili prioritet.
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 11/10/2010 : 22:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by kemo2012

quote:
Originally posted by vronski 2
Nisu se naravno nikada pojavili i umesto njih je krenula NOVA ZS I NOVI LMS koji su bili katastrofa i srecom vrlo kratkog daha!



Zelio bi da znam zasto nova ZS i LMS nisu uspjeli? Sta je bio razlog da su tako lose primljeni? Objasnite molim..



Bila su to krvava vremena u kojima stripovi baš i nisu bili prioritet.

A i junaci i oprema su bili teeeski shit


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 12/10/2010 : 05:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message
quote:
Originally posted by velka031
Eee, da, ja bi da se Attili podigne kip, Zagora bi ipak više volio vidjeti na kioscima, i to u ZS opremi



Pa, znaš šta?! Nije to loša ideja! Kome da šaljem slike o meni za taj kip?

Pojma nemaš koliko bi se ja obradovao da Zagora ponovo vidim u ZS opremi (bilo koji izdavac). Da li neko zna ko danas ima legalna prava za Zlatnu Seriju? Dnevnik?! Šta bi sprecilo nekog izdavaca da objavljaju stripove u ZS opremi?
Go to Top of Page

kemo2012
Junior Member



USA
312 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 12/10/2010 : 06:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit kemo2012's Homepage  Send kemo2012 a Private Message
quote:
Originally posted by Attila77

Pojma nemaš koliko bi se ja obradovao da Zagora ponovo vidim u ZS opremi (bilo koji izdavac). Da li neko zna ko danas ima legalna prava za Zlatnu Seriju? Dnevnik?! Šta bi sprecilo nekog izdavaca da objavljaju stripove u ZS opremi?



Oh man, that would be a dream come true!

"I wake up and think dreams are real. I sleep so I don't have to feel."
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 12/10/2010 : 08:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
naravno da smo ucili... u petom razredu OŠ... no brzo se to zaboravilo jer je nikad nismo koristili.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000