forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zahtev Bernardu Radovcicu!!! Kupac je uvek u pravu
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/09/2009 : 16:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Mada ce mnogi reci da je ova tema zapocinjana u 1000 drugih topika, otvaram je još jednom zasebno, zbog sebe ali i zbog velikog broja ljudi kojih se tice.Odnosi se na sve nekorektniju izdavacku politiku Ludensa.Sa ovog foruma,na žalost jedinog pravog strip-portala na prostoru ex-Yugoslavije godinama unazad periodicno se pojavljuju kolekcionari sa pitanjem kada ce Ludens objaviti preskocene specijale Zagora i Cika u HC varijanti, ali su ceste i špekulacije hoce li istih izdanja biti i nadalje u prodaji ili ce se prekinuti sa praksom izdavanja istih po ugledu na Marka, Bleka i dr.Apeli jedne grupe kolekcionara koja želi da ima ova izdanja u luksuznijoj HC opremi su na žalost cesto nailazili na podsmeh onih drugih uz opaske''Bradonja ce se potresti'' i sl.što je na žalost dokaz da ljude brine samo ono što ih se tice.Da nedužim, ovim topikom želim da se obratim gospodinu Radovcicu i da mu porucim da je ipak dužan da osluškuje tržište, ako grupa ljudi sa ovog foruma koja predstavlja nekakav main stream hiljadu puta ponovi istu molbu i želju da ima kompletan serijal u istom formatu, pa valjda ti nece pasti kruna sa glave ako nam se obratiš jednim ''smrdljivim'' postom i kažeš ''takva je i takva stvar''. Valjda na zemaljskoj kugli postoji neko blizak Ludensu koji može da razgovara sa nama ''smrtnicima'', neko kao Tromislawski, ali cak ni njega više nema,da li je Ludens toliko neozbiljna firma?!Ako necete da radite prepustite prava ovim momcima iz Libelusa ili slicnim ljudima koji bi pokrenuli nešto! Na šta lici Bernarde kada pocneš da objavljuješ Marka i Bleka u HC a onda prestaneš? Da li imaš muda da se bar obratiš saopštenjem ili nas smatraš ovcama? Žao mi je što je došao dan kada pišem ovako nešto o izdavacu koji me je vratio mom omiljenom junaku, još jednom pohvale za extra seriju Zagora, ali da si sve neprofesionalniji to je sigurno, a to se danas placa skupo, ljudi se odricu redovnog serijala, mnogi kupuju VC Cika i specijale Zagor a prestaju sa Ludensovim! Sve je više ljudi koji ce kupovinom kolekcionarskog Zagora poceti da prodaju i taj extra Zagor! Bernarde Radovcicu za pocetak gubiš tržište Srbije, to nije malo tržište!!! A samo zato što si neprofesionalan!!Ja ti dajem šanse do nove godine, ne objaviš li prva dva specijala i ove poslednje kojih se u meduvremenu nakupilo, menjam kurs!!!Zbog Ludens!!!Konkurencija stvara kvalitet, svako neka radi profesionalno!!!I ja ustajem u 5 ujutru da bi zaradio za stripove, i ti ceš morati da radiš, ako treba i licno da odgovoriš na ovaj topik!!!

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 13/09/2009 : 17:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message
Profa imas moju podrsku.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/09/2009 : 17:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Imaš i moju podršku. Ne kažem da se HC mora nastaviti, ali bilo bi ljepo cuti hoce li se ili se nece nastaviti.

Toliko.

No sikiriki
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/09/2009 : 17:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Drago mi je zbog pocetne podrške, pa stvarno je glupo baviti se strip izdavaštvom a ne naci 10 minuta mesecno i odgovoriti na neka bitna pitanja. Pa cak i da nece valjda ima nekog bliskog ko nas može udostojiti! No na stranu to, i dalje stoji pitanje-kada ceš objaviti Bernarde propušteno i hoceš li nastaviti i kada sa daljnjim izdavanjem? Hocu da znam jer ne želim da kupujem tvoja izdanja da bih posle jurio da ih prodajem!!!Na srecu sada imam neki izbor!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 13/09/2009 : 17:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Imaš i moju podršku, iako ne kupujem HC Ludens!
Cisto nek se Bernard javi i objasni kupcima situaciju.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 13/09/2009 17:15:52
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 13/09/2009 : 17:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
Podrška i sa moje strane, i ako sam od HC prešo na SC, i odustao od Ludensovih Specijalaca Zagora i Cika, ova je podrška pre svega za one koji su imali više živaca i strpljenja od mene
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24713 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/09/2009 : 17:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Zar Bernard nema firmu koja se zove Strip Agent?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/09/2009 : 17:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
podržka iako...nemam neke nade, ja bi recimo da Ludens ili Bernard u uvodnike stripova umjesto
reklama za trgovine koje su se i vec preselile(stripovi2)napiše par reci, zar je to tako težko izvedljivo?nešto je u Bleku i Marku ali štulo i škrto,više enigma...ako je vec on šutljiv neka pooblasti nekog brbljivog(možda Kico)?kontakt Ludensa i SA je na nuli pa i gore ne može...samo je malo potrebno da se nas zadovolji...ako se vec izmikaju forumu nek bar u stripovima progovore.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 13/09/2009 : 17:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message
Pa stvarno sta je ovo cutenje.Ja ne razumem sta je toliko tesko da ako vec Bernard nece da progovori onda nek naznaci neki prestavnik ovde na forum,ili nek objavi u svoje stripove.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 13/09/2009 : 17:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
Samo tako profo!

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/09/2009 : 17:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Podrška i sa moje strane, i ako sam od HC prešo na SC, i odustao od Ludensovih Specijalaca Zagora i Cika, ova je podrška pre svega za one koji su imali više živaca i strpljenja od mene

Pa da je imalo svestan svog nacina rada ne bi te izgubio kao kupca, ali to ide na njegovu štetu, još ako prodaš extra seriju kao što si najavio sa Ludensom neceš imati ništa više! Eto kako se gubi tržište! Ma ima da ti šalje svoje planove na kucnu adresu, da ti šalje mejlove sa najavama, da osluškuje!!!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/09/2009 : 17:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

Samo tako profo!

Pa ja kupjem njegovog Zagora i Cika specijal samo zbog HC izdanja, da ih nema pa nisam lud da uzimam njegove kada VC radi kompletno sa dodatkom knjižice! Još i da ga molim!
Bernarde požuri sa odgovorom!!! Mnogo je nezadovoljnih!!!Bice revolucije!!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12231 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/09/2009 : 17:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
imaš i moju podršku iako ne kupujem HC,ali se slažem sa tobom i svima ostalima koji mislite da bi se Bernard ili netko iz Ludensa trebao više angažirati bar oko emailova,odnosno odgovora putem emaila.
Recimo ja još nisam dobio odgovor na moje pitanje koji sam im poslao pre pola godine-pa zar netko uopšte cita emaile na njihovoj adresi?
Zar je tako teško napisati nekoliko rijeci pa da se odgovori,stisneš "reply" i bla bla bla i to je to.
Pa nije valjda da dobivaju na stotine mailova svaki dan pa da nisam još došao na red!?
Mislim,tako ignorirati kupce od kojih si odvisan mi stvarno nije jasno.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 13/09/2009 : 17:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message
Podrska i sa moje strane!!!

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 13/09/2009 : 17:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
Ne kupujem LU HC, ali sam takoder zainteresiran za to da nam se Bernard javi barem jednom mjesecno na 10-ak minuta i odogovori na neka pitanja vezana uz stripove.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/09/2009 : 17:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

imaš i moju podršku iako ne kupujem HC,ali se slažem sa tobom i svima ostalima koji mislite da bi se Bernard ili netko iz Ludensa trebao više angažirati bar oko emailova,odnosno odgovora putem emaila.
Recimo ja još nisam dobio odgovor na moje pitanje koji sam im poslao pre pola godine-pa zar netko uopšte cita emaile na njihovoj adresi?
Zar je tako teško napisati nekoliko rijeci pa da se odgovori,stisneš "reply" i bla bla bla i to je to.
Pa nije valjda da dobivaju na stotine mailova svaki dan pa da nisam još došao na red!?
Mislim,tako ignorirati kupce od kojih si odvisan mi stvarno nije jasno.


Ti se bar baviš ti poslovnim idejama, ali Ludens i taj Bernard su zaista nešto najneprofesionalnije na svetu!!!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/09/2009 : 17:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by kandraks

Podrska i sa moje strane!!!

Kada ovaj topik stigne do desete stranice štampam ga i šaljem direktno Bernardu, mada mislim da nema potrebe za tim, ocekujem ga da nam se obrati i odgovori na pitanja u najkracem mogucem roku!!!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/09/2009 : 17:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by Panon

Ne kupujem LU HC, ali sam takoder zainteresiran za to da nam se Bernard javi barem jednom mjesecno na 10-ak minuta i odogovori na neka pitanja vezana uz stripove.

Upravo to , ako nece da objavi traženo, neka bar kaže da nece, aja znam šta cu dalje, verujem i drugi!!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12231 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/09/2009 : 17:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ja sam kolekcionar recimo i onih olovnih vojnika.Oni vani(Amerika,Europa,...) ih zovu toy soldiers.
Kupujem od kompanija WBritain,K&C,First Legion,John Jenkins,....svaki od ovih mi šalje na moju email adresu njihove nove produkte koji su izašli(iako uopšte ne kupujem puno,ali pošalju,naprave sebi reklamu,pokušaju,trude se,...),šalju mi kataloge,koji su inace vrlo kvalitetni u boji,flyere na moju kucnu adresu,za moj rodendan i Božic mi pošalju cestitku na kucnu adresu,...eto tako se održava neki odnos do kupca,tako to rade vani a ovdje kod nas ne odgovaraju ni na emaile,KATASTROFA!!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/09/2009 : 17:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

ja sam kolekcionar recimo i onih olovnih vojnika.Oni vani(Amerika,Europa,...) ih zovu toy soldiers.
Kupujem od kompanija WBritain,K&C,First Legion,John Jenkins,....svaki od ovih mi šalje na moju email adresu njihove nove produkte koji su izašli(iako uopšte ne kupujem puno,ali pošalju,naprave sebi reklamu,pokušaju,trude se,...),šalju mi kataloge,koji su inace vrlo kvalitetni u boji,flyere na moju kucnu adresu,za moj rodendan i Božic mi pošalju cestitku na kucnu adresu,...eto tako se održava neki odnos do kupca,tako to rade vani a ovdje kod nas ne odgovaraju ni na emaile,KATASTROFA!!

Znam, ali ovaj decko misli da je vecan i da smo mi stoka!!!
Ali vidiš i sam, tiraži mu se drasticno smanjuju, i posle ce da moli, da deli džabe, samo da bi preživeo!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12231 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/09/2009 : 18:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
isto tako vidim problem u pakiranju stripova.Ne znam zašto vežu stripove onim nekim trakama,koji oštete strip,jer je sve stistnuto,pa se onda vidi na stripovima.Ponekad se može desiti da se obide dve tri trafike da bi se našao normalno glancer strip.
Zašto ne stavljaju stripove u neku kutiju pa da onaj u trafici lijepo kutiju ostvori i uzme van stripove a tako ih vežu nekim trakama koje ostavljaju trag na stripovima,cak sam video stripove koji su bili prerezani (platnica) nožem jer je ona žena u trafiki rezala nožem ovu traku.
Isto ne znam kakvo ljepilo upotrebvljavaju jer sam se jednom suncao i citao strip koji mi se raspao jer se ljepilo pocelo topiti.
Mislim da se tako nešto sa LMS i ZS nije nikada desilo,da bi se od vrucine ljepilo rastopilo(?!?)
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 13/09/2009 : 18:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Ja bih zbog ovakvog njegovog ponashanja presavio tabak pa direktno na sud u Strazbur. Mislim da je ova situacija ipak vec svojom ozbiljnoshcu prevazishla okvire ovog foruma i da je vreme da se internacionalnom arbitrazhom jednom za svagda razreshi.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 13/09/2009 : 18:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
Iako me se ne tice direktno, razumem u kakvoj se neizvesnoj situaciji sada nalaze ljudi koji su poceli sa HC varijantom ovih izdanja. Stvarno je neprofesionalno zapocinjati jedan takav projekat ako neceš ili nisi u stanju da ga završiš. Podrška.
Go to Top of Page

satko
New Member



Bosnia and Herzegovina
213 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 13/09/2009 : 18:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send satko a Private Message
Ljudi žao mi svih nas zajedno, iz prostog razloga: ovaj cova nema šanse da bilo šta popravi što se tice njegovih izdanja, samo molim Boga da prava prepusti Veselom cetvrtku (mada sumnjam da ce se i to desiti) i da ga se konacno riješimo. Koliko je samo bilo prilika da se sve popravi, možda je bolje reci podigne na viši nivo jer nije sve tako crno izgledalo na pocetku ali mislim da je voz otišao a karta je ostala ne iskorištena. Potpuna podrška!
Go to Top of Page

todorko
New Member

Serbia
154 Posts

Member since 19/08/2009

Posted - 13/09/2009 : 18:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send todorko a Private Message
@profesor-inz
Nemoj pogrešno da me shvatiš, na tvojoj, odnosno vašoj sam strani, ali jel vi stvarno mislite da ce da SA propadne? Možda mu se ne isplati da izdaje te specijale u HC, odnosno da ih malo ljudi kupuje. Baš njega briga to što ce nekoliko ljudi iz Srbije da batali da kupuje njegova izdanja, sigurno nece da bankrotira.
A što se tice konkurencije, pa neko je vec napisao da SA/Ludens nisu konkurencija VC-u i obrnuto. Zar misliš da bi se tako ponašao da ima konkurenciju?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28987 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/09/2009 : 18:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Koji iritantan lik, ovaj profesor.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000