forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sta mislite o...aktuelno: WESTERN
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 20/11/2009 : 22:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
Nolita se u nekim epizodama zaista neverovatno gadao sa istorijskim cinjenicama i terminima,toga u novijim epizodama nema.Takode,kod Nolite nije bilo brutalnih scena,nekih momenata koji ostavljaju dilemu kod citalaca i u novijim epizodama Zagor je što se toga tice dosta napredovao.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 20/11/2009 : 22:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Mange


Odlicna stvar. Kupio sam sinu i cerkici sve brojeve Algoritmovih mangi koje su stigle na kioske u Mitrovici. Klinci su odusevljeni. Cerkica stalno nosi sa sobom svoje mange i obozava ih. Moja deca vole i te manga crtane filmove, manga igrackice, manga karte..... Pitam se nekad kakvi li ce biti kad odrastu, mislim da ce ipak biti bolji ljudi od nas jer to tako i treba da bude.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 20/11/2009 : 22:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Dupliranje


Ovaj Zibra su me bas zajebali. Kod Belog Puta je deo biblioteke Integrali, a u Fibri je Kolorka. Ja sam bolestan od numeracije i ja volim da imam sve po redu, posebno kad se radi o dve izuzetne edicije kakva su Integrali i Kolorka. I sad? Gde sam? Kupicu oba, ali nerado.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 20/11/2009 : 22:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
A sve je pocelo sa humorom.
Zagoru niko ne osporava ni vaznu ulogu ni veliki uticaj na ovim prostorima. Niko mu ne osporava ni kvalitet koji je bio iznad proseka stripova u ZS i LMS. Ali...
Da je bio bolji od Malog Rendzera i EsseGesse ekipe, bio je. Da je bio bolji od Texa, nije (pogotovo ne Ticijevog).
Kao industrijski proizvod (citaj glavni crtac plus gomila asistenata)je radjen po strogim zahtevima u odnosu na ciljnu grupu i ni scenaristicki ni crtacki nije bilo preporucljivo da se tu previse filozofira.
Prosto, deca koja su zavolela Zagora su nastavila da ga i dalje vole. Neki su Zagora prerasli, neki nisu, pa sta.
Nevolja je samo u tome sto neki od tih nekih koji ga nisu prerasli sada prave od njega mit. Mit, hajde de, ali mu imputiraju i kvalitete koje objektivno nema.
Apsolutno nema potrebe potcenjivati Zagorove fanove. Svi mi u sebi gajimo neki svoj deo decastva koji je usmeren na razne junake primerene tim godinama.
Zagor je u svojoj produkciji imao svoje uspone i padove. Trenutno se nalazi u procepu izmedju novih scenarista sa modernim idejama i crtaca koji nisu u stanju da prate osnovnu Ferijevu liniju pa tako imamo ove blago receno smesne Laurentijeve naslovnice.
Poredjenja radi, gledano apropo tradicije, i Fantom se dobro drzi, ali je danas takav da tesko mozemo da ga poredimo sa Berijevim periodom
Cinjenica je da danas fanovima crtez i nije toliko bitan.
Medjutim, ima nas klasicara koji ne mozemo da se slozimo sa takvim stanjem stvari. Imamo nezgodnu osobinu da lose nacrtanu ruku ne umemo da ignorisemo i tu nema pomoci.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/11/2009 : 23:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
vot he sed

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/11/2009 23:16:40
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/11/2009 : 23:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Dupliranje


Ovaj Zibra su me bas zajebali. Kod Belog Puta je deo biblioteke Integrali, a u Fibri je Kolorka. Ja sam bolestan od numeracije i ja volim da imam sve po redu, posebno kad se radi o dve izuzetne edicije kakva su Integrali i Kolorka. I sad? Gde sam? Kupicu oba, ali nerado.


Otjerat ce te ovo u bankrupt...
Eto, je necu kupiti ni jedan. Procitao sam Fibrin jucer iz knjižnice i to mi dosta.
Kupio bih od BP-a, ali ne svidaju mi se tako tanki integrali.
Moglo je to kao jedan kulturan integral (Odgoda i Potkazivac) na nekih 260 str. Ovako, oni bi 2 tanka, dupla zarada. No,no cike iz BP-a. Necemo se tako igrati. Kren'o pos'o pa cemo svakako uvaljivati. Nece moci ove noci...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 20/11/2009 : 23:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message
spiking of zagor: evo piše na vikipediji da je zagor popularniji u srbiji, hrvatskoj, itd. neg' u italiji od'kle potice. volu ga i turci onako baš baš, vrag ce ga znati zašto baš mi i oni.

'vako iz neutralne švajcarske perspektive mogu da kažem da mi taj zagor deluje k'o blago socijalna verzija fantoma, koji je vrh. malo mnogo mi vuce i na tarzana (džungla, avantura, borba za potlacene, qrci, palci). ali krada u svetu stripa nije ništa novo i nema sumnje da zagor u nas ima kultni status, k'o i blok cokolada (koja iskreno ne valja qrcu ali se jede iz sentimentalnih razloga). i džaba je tu racionalno argumentovati i ukazivati na mane kad su ljudi sentimentalno vezani. što se mene tice, bolje da neko i to cita neg' da ne cita nikakve stripove, što ce reci: fala zagoru što koliko toliko održava strip kulturu na balkanu i u turskoj. fala fala.

ne vredi tu puno ni da nagadamo šta bi bilo da su ljudi onomad imali više izbora. možda bi danas širom balkana rulao spajdermen ili nindža kornjace ili vampirela... a možda bi narod i dalje citao zagora. ipak je spajdi urban junak a kod nas se, cini mi se, ceni više ta ruralna scenografija.




www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 20/11/2009 : 23:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw
Zagor je u svojoj produkciji imao svoje uspone i padove. Trenutno se nalazi u procepu izmedju novih scenarista sa modernim idejama i crtaca koji nisu u stanju da prate osnovnu Ferijevu liniju pa tako imamo ove blago receno smesne Laurentijeve naslovnice.
Poredjenja radi, gledano apropo tradicije, i Fantom se dobro drzi, ali je danas takav da tesko mozemo da ga poredimo sa Berijevim periodom
Cinjenica je da danas fanovima crtez i nije toliko bitan.
Medjutim, ima nas klasicara koji ne mozemo da se slozimo sa takvim stanjem stvari. Imamo nezgodnu osobinu da lose nacrtanu ruku ne umemo da ignorisemo i tu nema pomoci.



Loše nacrtanu ruku i ne bi trebalo ignorisati. Podrazumeva se da se onda da ignorisati i loše nacrtana noga, rame, pesnica,... a uvek postoji mogucnost da se sve to nadje na samo jednoj tabli!
I Ferri je imao svoje manjkavosti, ali znatno više vrlina, od kojih su one najbitnije i formirale kult Zagora. Bio je tu i samosvojni Donatelli, vrstan zanatlija Bignotti, na kraju i crtaci sa manjim brojem epizoda, poput Torricelija, koji su za koplje ili dva ispred aktuelnih. Zagorova produkcija se udaljila od scenaristickih korena, a pri tom je i crtacki staf znatno vidno zanemocao. Jedan odlican crtac prekomandovan je u ekipu rendžera, što potvrdjuje politiku izdavaca- Zagor ce nastaviti da živi od svoje legende.
Ne znam šta mi više smeta- odnos izdavaca prema popularnom junaku sveden na "ma nema veze gde mu je ruka ili glava, ima vec ko ce to da cita" ili citaoci koji prihvataju da Zagor cas lici na manekena, cas na Konana.
Da se ljubav prema stripu veoma cesto (precesto) ne svodi na kolekcionarstvo radi kolekcionarstva, verovatno bi i Zagor izgledao drugacije.


"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 20/11/2009 : 23:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Humor


Dugo me nista nije tako slatko masmejalo kao Karma 4. Predosecam kultni status ovog stripa.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 21/11/2009 : 00:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Zagor


Sve nesto mislim da ce od Bonelija cudo biti kad matori bude capnuo. Mozes misliti sta ce pojedini scenaristi da urade svojim junacima? Sve one grozne misli sto su im padale na pamet dok su morali da pisu po 100 puta price o trgovcima alkoholom u Teksu. To ce strasno biti. Desavace se isto sto i Amerima sa Betmenom ludakom i psihopatom.
To vredi videti.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/11/2009 : 00:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw


Medjutim, ima nas klasicara koji ne mozemo da se slozimo sa takvim stanjem stvari. Imamo nezgodnu osobinu da lose nacrtanu ruku ne umemo da ignorisemo i tu nema pomoci.


Ovo kao da je Renky napisao
Ima stripova koji su dobri a da nisu perfektno nacrtani.Evo upravo Fibra izbacuje gomilu takvih izdanja.

Edited by - King Warrior on 21/11/2009 00:56:54
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1425 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 21/11/2009 : 01:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
Citam u ove sitne sate i ne mogu da verujem.
I hteo ne hteo, moram da citiram Harija Kalahana: Mišljenje je kao guzica, svako ga ima.
Neko ko ne kapira Milacovu vrednost i umesto da se ozbiljno zamisli, time se dici.
Neko uzima vikipediju kao verodostojni izvor.
Neko svoje mišljenje uzima kao aksiom za izvodenje zakljucaka. (Meni Hogar nije duhovit, samim tim je i bezvredan. Meni je Feri najbolji, samim tim je veci umetnik od Leonarda. Citam Zagora, zato je to najbolji strip serijal u univerzumu, a i šire. Ja sam najbolji, najpametniji i najlepši, ali ne znam zašto me zovu narcis...)
Neko ko ne ume da nacrta cica Glišu uz pomoc šestara i uglomera polemiše sa Kercom o strip crtacima.
Neko ko je legenda yu stripa se upušta u raspravu sa diletantima umesto da sedi i crta.
I najzad, neko kao ja piše u gluvo doba noci umesto da spava...

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/11/2009 : 01:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
hajde jos jednom za one koji traze svadju i pokusavaju provocirati:

quote:
Originally posted by King Warrior


Prije nego sto nastavimo sa raspravom o tome "koliko je vazan Zagor nasoj strip sceni", zamolio bih sve da ova diskusija protekne bez svadje, pogrdnih rijeci, vrijedjanja na bilo koji nacin. Neka se respektuje misljenje svakog usera, bez obzira koliko se pojedinci ne slazu sa time.
Dosadasnje iskustvo je pokazalo da je tako nesto bilo tesko, hajde da napravimo izuzetak i kulturno i civilizovano procaskamo, bez ljutnje i zamjeranja.


Edited by - King Warrior on 21/11/2009 01:58:46
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 21/11/2009 : 02:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Budimo iskreni da SD nije startovala Zagora i uopste Bonelli stripove 90tih, te da to niko drugi jedno vrijeme nije uradio umjesto njih, ko zna kako bi i da li bi uopste bilo danas strip scene na nasim prostorima.




Slažem se u potpunosti bar kad sam ja u pitanju Upravo zahvaljujuci SD i njihovoj regularnoj seriji Zagora, vratio sam se stripovima posle pauze od 7-8 godina A prestao sam da citam stripove u prvoj srednjoj, kad su stripovi na našim prostorima bili u najvecoj ekspanziji, polovinom osamdesetih Eto, u to vreme sve oko stripa mi je bilo nekako naivno i decacki, tako da sad kad slušam (citam) komentare tinejdžera kako su prevazišli Zagorove price, kako su im dosadne, i da ih mnogo više privlace autorski strip-albumi, donekle mogu da razumem, jer su to ipak godine kad tražiš sebe i pokušavaš da budeš stariji i zreliji, rešiš neke dileme koje ti kasnije kad produ dosta godina i više nisu bitne U tim tinejdžerskim danima privlacio me Dostojevski i Hese, a Zagor je ostao samo deo jednog srecnog detinjstva i igre nas decaka iz ulice u obližnju šumu koju smo zamišljali da je Darkwood Produ godine, i više ti nije bitno istraživanje ko si, šta si, preispitivanje samog sebe šta ceš u životu ciniti, vec ti je bitno da se u nekim svojim trenucima odmoriš (pobegneš) od svakodnevnice, da probleme koje nosi život u ova krizna vremena lakše podneseš, i tada tražiš utocište tamo gde je pre svega zabava, naivnost i mašta I normalno najlakše je to naci u Darkwoodskoj šumi, u Zagoru
Zagor se voli i cita kad si suviše mali i naivan, i ponovo kad postaneš odrastao covek, ali dovoljno zreo da priznaš sebi da si ipak u dubini svoje duše još uvek dete, Petar Pan, bar sat-dva u jednom danu Zbog toga ce Zagor nadživeti sve nas

Edited by - Bruce Springsteen on 21/11/2009 02:35:02
Go to Top of Page

Guzonjin sin
Starting Member



Serbia
96 Posts

Member since 27/10/2008

Posted - 21/11/2009 : 03:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Guzonjin sin a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

...
Zagor se voli i cita kad si suviše mali i naivan, i ponovo kad postaneš odrastao covek, ali dovoljno zreo da priznaš sebi da si ipak u dubini svoje duše još uvek dete, Petar Pan, bar sat-dva u jednom danu Zbog toga ce Zagor nadživeti sve nas


bravo

Mrzim duge postove
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 21/11/2009 : 04:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
Nostalgija je cudna stvar. U zadnjih par godina sam se navukao na stripove koje kao klinac nisam zarezivao 5%, tu pre svega mislim na Francusku Skolu i velikane kao sto su Charlier, Gosini, Van Hamme...Ali Zagor je ostao ona konstanta koju i dalje citam sa istim zarom kao sto sam ga citao nekada. Pomalo mi nedostaju epizode Toninelijevskog tipa gde ce se radnja dogadjati u Darkwoodskoj sumi a ne u kosmosu, Africi ili Juznoj Americi, ali sta je tu je, daj sta das jer i

Bilo Koji Zagor Je Bolji Od NIkakvog Zagora

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/11/2009 : 07:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

A sve je pocelo sa humorom.
Zagoru niko ne osporava ni vaznu ulogu ni veliki uticaj na ovim prostorima. Niko mu ne osporava ni kvalitet koji je bio iznad proseka stripova u ZS i LMS. Ali...
Da je bio bolji od Malog Rendzera i EsseGesse ekipe, bio je. Da je bio bolji od Texa, nije (pogotovo ne Ticijevog).
Kao industrijski proizvod (citaj glavni crtac plus gomila asistenata)je radjen po strogim zahtevima u odnosu na ciljnu grupu i ni scenaristicki ni crtacki nije bilo preporucljivo da se tu previse filozofira.
Prosto, deca koja su zavolela Zagora su nastavila da ga i dalje vole. Neki su Zagora prerasli, neki nisu, pa sta.
Nevolja je samo u tome sto neki od tih nekih koji ga nisu prerasli sada prave od njega mit. Mit, hajde de, ali mu imputiraju i kvalitete koje objektivno nema.
Apsolutno nema potrebe potcenjivati Zagorove fanove. Svi mi u sebi gajimo neki svoj deo decastva koji je usmeren na razne junake primerene tim godinama.
Zagor je u svojoj produkciji imao svoje uspone i padove. Trenutno se nalazi u procepu izmedju novih scenarista sa modernim idejama i crtaca koji nisu u stanju da prate osnovnu Ferijevu liniju pa tako imamo ove blago receno smesne Laurentijeve naslovnice.
Poredjenja radi, gledano apropo tradicije, i Fantom se dobro drzi, ali je danas takav da tesko mozemo da ga poredimo sa Berijevim periodom
Cinjenica je da danas fanovima crtez i nije toliko bitan.
Medjutim, ima nas klasicara koji ne mozemo da se slozimo sa takvim stanjem stvari. Imamo nezgodnu osobinu da lose nacrtanu ruku ne umemo da ignorisemo i tu nema pomoci.



Ne bih rekao da fanovima, barem ne svima, crtež nije toliko bitan nego jednostavno nisu toliko strucni da neke mane, barem na prvu loptu, uoce. Kao što školovani glazbenik prije uoci grešku u sviranju gitare nego obicni ljubitelj pjesme, kao što profesor likovnih umjetnosti ima sposobnost uociti nedostatke na slici koja je meni jednostavno lijepa i na kojoj ne vidim ništa loše, tako i ti kao crtac sigurno prije uociš neke nedostatke na crtežu, koji mi koji nismo strucni najvjerojatnije ne bi ni vidjeli.Eto, tko spominje disproporcije:Ti i Renky, dakle ekipa koja crta. Sada i ja obracam pažnju i koji put cak i sam od sebe vidim neke "nelogicnosti"

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 21/11/2009 : 09:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Nije cilj polemike nekoga ubediti u nesto, jos manje pokusati nekoga da nauci da crta. Cilj je da svaka strana iznese stav, a da neko treci (citaoci, forumasi i ini zainteresovani) imaju oba stava pred sobom i oforme svoje misljenje. Posle citanja ovog topica, neki novi citalac Zagora mu sigurno nece prici grlom u jagode i propustiti da se ne obavesti i o onim drugim (boljim stripovima.
Kuckanje po forumu je inace i dobar izgovor da se ne crta
Naravno da direktni ucesnici u stvaranju (crtaci, muzicari) drugacijim ocima gledaju na proizvode svoje branse.
Jeste, besmisleno je obozavaocu meketanja JK objasnjavati sta je hard rok. Em sto nece nista razumeti em ce te odmah proglasiti imbecilom zaostalim u sedamdesetim. Ali to ne menja cinjenicu da je meketanje meketanje, a u hard roku se ipak nadje nesto sto je muzika. Pa jos ako taj nesrecnik slucajno ponukan raspravom i stavi neki pravi CD u plejer, postoji mala mogucnost da postepeno zameni kriterijume i s vremena na vreme pusti JK da zadovolji svog Petra Pana.
Fibrini stripovi koji su spomenuti naravno nisu OK gledano sa Fosterovskog i Rejmondovskog stanovista, ali su u svim ostalim aspektima vrlo jaki (pogledajte montazu, kadrove i svetlo, a pre svega tekst). Ako bismo sve merili akademizmom, ne bismo imali ni Milera, ni Berneta, ni Prata ni Sex Pistolse. Neki put treba prepoznati ideju u losem pakovanju i zanemariti los dizajn kutije. Ali ne treba svako takvo delo stavljati na istu policu sa kvalitetnijim proizvodima. Sve (i svako) ima svoje mesto.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 21/11/2009 : 10:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message
ah zagor...evo da vidimo sta sve taj covek ume
http://www.youtube.com/watch?v=XyUxjxGiP20&feature=related

kao industrijski proizvod-fenomenalan.
Otvoren je za sve moguce price pa cete u istom serijalu naci i drakule i zombije i kingkongove i vitezove i marsovce a sve to uvijeno u formu klasicnog vesterna.
za svakoga ko se bavi kreiranjem stripa - prava stvar
dokle god takav junak svojom prodajom moze da finansira i kojekakve druge projekte - odlicno. To je uostalom njegova jedina funkcija. Da zabavi i zaradi
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 21/11/2009 : 11:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message
Bas sam citao topik o zagoru na nekom drugom forumu.
Naravno nemojte se vredjati ovo je ocigledno sala .... mada

nailazio sam na (po mojoj skromnoj procjeni) normalne i inteligentne ljude koji skupljaju dogodovstine tog junaka iz ljubavi prema stripu, nostalgije ili sta ja znam. uglavnom sasvim normalne ljude. no nigdje nikad nisam naisao na toliki udio totalnih retarda kao u toj grupaciji. u cemu je problem? govorimo o odraslim ljudima.


recimo:
uzmes 100 ljubitelja zagora i imas (hipoteticno) 43% ljudi sa teskim poremecajem u razvoju.
uzmes 100 filatelista specijaliziranih na faunu i imas 6% poremecaja.
uzmes 100 ljubitelja tradicionalne kineske medicine i imas 12% poremecaja.
uzmes 100 ljubitelja kinga (pisca) i imas 8% poremecaja.
itd.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 21/11/2009 11:16:05
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 21/11/2009 : 11:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Ima li to negde u jednom komadu
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/11/2009 : 11:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Born To Run


uzmes 100 ljubitelja zagora i imas (hipoteticno) 43% ljudi sa teskim poremecajem u razvoju.



Ukoliko ovaj sto je ovo napisao spada u onih ostalih 57%, onda mi je draze biti na drugoj strani u ovih 43%.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/11/2009 : 11:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Tesko je gledati pojedinacno epizode koliko su dobre u jednom serijalu sa preko 600 sveski. Kvalitet nije moguce konstantno drzati na vrhu, ne samo kod Zagora vec i kod slicnih kao sto su Batman,Superman i mnogi drugi. Ipak i kod tih serijala ima sa vremena na vrijeme pravih remek-djela.Upravo te vrhunske epizode obiljezavaju jednog junaka i vjerovatno doprinesu tome da se nesto zavoli.Ima Zagor "Nocnu moru na moru", ali isto tako i jedan strip kao sto je "Divovi dobra i zla", vrhunac Bonelli stripa. Kao sto je jednom napisao uvazeni kolega Djole:

"Krug života je izgubio svoj centar." Nemoguce je ukratko sažeti broj stvari koje je Sclavi rekao sa ovom pricom. Dao nam je kraj Zagora. Dao nam je sumrak boga našeg detinjstva. Dao nam je Manitua. Dao nam je oduzimanje decije nevinosti. A to je samo pocetak. Ali taj krug koji je izgubio taj centar, to mi je ostavilo najjaci utisak. Odmah iza toga ide ludilo sa paralelnim dimenzijama i epskim arhetipovima Zagora i Hellingena, ali taj krug...! U nacelu, Zagor je samo imao jedan loš dan. Samo jedan loš dan, i sve što je decenijama zidao u Darkwoodu se raspalo, i našao se u jednom drugacijem, realnijem, surovijem svetu, našem svetu. Samo jedan loš dan (ili mesec, bolje receno), kakav nam se svima dešavao, i krug života je ostao bez centra. Zar nam je toliko lako da ostanemo bez naših spiritus moevnsa? Zar je toliko lako da sve ode bestraga, cak i kod Zagora, a kamoli kod nas, obicnih smrtnika? Naravno da jeste, i jednom desetogodišnjem klincu koji je navikao na uvek pobedonosnog Zagora ovo bi mogla biti prva naznaka za mracnija vremena koja ce ga cekati kada malko poratse i ostavi Zagora u nevinom dobu koje neki nazivaju detinjstvom. Ovo je, što bi rekao mcn, darknajtizacija Zagora, i kao i kod Batmana, osim licnog, tu je i kolektivno, ai postmoderno. Šetnja Zagora kroz nekoliko dimenzija/narativnih pristupa, dok je sve to u stvari prica matorog vraca svojim unucima, uvodenje blatantnog post-modernizma i lavirinta prica u Zagora, raspravljanje o samom smislu postojanja tokom jedne mega epopeje na 500 i kusur strana je nešto cemu svi ostali stripovi mogu da teže, ali retko da dostignu. Sclavi nam kroz vecni sukob Zagora i Hellingena prica o prirodi dobra i zla, o prirodi Boga maskiranog u malog indijanca, o prirodi same price. Ovo nije jedan od najboljih Zagora ikada, kako kažu neki, ovo je jedan od najboljih stripova ikada, i sve što sledi je beldi surogat, a sve što je prethodilo, ma kako na momente debilno bilo, opravdano je jer je izrodilo ovu pricu. Da nismo uz Zagora odrasli ne bi nam Divovi dobra i zla toliko znacili, kao što je slucaj i sa Batmanom i Dark Knightom. Ali, Sclavi ide dalje nego što bi Miller ikada usudio, i poredenja nema. Da li je ovoj prici mesto u Zagoru? Jeste, jer svaki Bog ima svoj Sumrak, jer i mi moramo da odrastemo, i Sclavi nam to bolni stavlja do znanja. Sa ovom pricom je Zagor od jeftine kopije Tarzana prešao u legendu.

Edited by - King Warrior on 21/11/2009 11:57:24
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/11/2009 : 12:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by cat claw


Medjutim, ima nas klasicara koji ne mozemo da se slozimo sa takvim stanjem stvari. Imamo nezgodnu osobinu da lose nacrtanu ruku ne umemo da ignorisemo i tu nema pomoci.


Ovo kao da je Renky napisao
Ima stripova koji su dobri a da nisu perfektno nacrtani.Evo upravo Fibra izbacuje gomilu takvih izdanja.




Hi hi hi

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/11/2009 : 12:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by cat claw
Medjutim, ima nas klasicara koji ne mozemo da se slozimo sa takvim stanjem stvari. Imamo nezgodnu osobinu da lose nacrtanu ruku ne umemo da ignorisemo i tu nema pomoci.


Eto, tko spominje disproporcije:Ti i Renky, dakle ekipa koja crta. Sada i ja obracam pažnju i koji put cak i sam od sebe vidim neke "nelogicnosti"



Samo što Banetove rici ipak imaju težinu profesionalca ( pa se neki ipak moraju zamisliti kod idolopoklonstva ) za razliku od mene koji brljavim po forumu di stignem

PS
Volija bi ja da znan crtati ka Ferri, onda bi lako greške ispravija

PSS
Nosija san Ferriju torbe, džast for d rekord

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000