forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sta mislite o...aktuelno: WESTERN
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 21/11/2009 : 12:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Pokusano, stalo se na 5. strani. Osim brojeva koje poseduje, smatram da ne zasluzuje toliko postovanje. Maltene, totem u nas... Mada, to zavisi i od interesovanja. Mene radnja na americkom zapadu nikad nije privlacila, ni kao mesto ni kao doba. Tako da stripove iz tog vremena i sa tom temom, meni ne pasu. A eto, volim pustolove kao sto je Korto. Iako kod Zagora ima na momente tih elemenata, njegova svemogucnost da sve potamani je

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 21/11/2009 : 14:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
Zagor je uvelike preuvelicani strip.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/11/2009 : 14:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ma sve je stvar osobnog doživljaja... bija to Zagor ili Corto. Da ne ispadnem uvik kontraš Bonelliju i gorespomenuti Corto kultni status donekle zahvaljuje i onima koji ga hvale iz pomodarstva i želje za svrstavanjem u "intelektualce stripa" a cesto nemaju pojma o cemu pricaju. Iskreno ni dan danas ne mogu polovati sve reference i ne kužim ga u dovoljnoj mjeri da bi pisa eseje o istom ( o Cortu pricam, da ne bude zabune )... a pogotovo san još manje kužija kao klinac. Šta mogu, ja bar priznajem.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 21/11/2009 : 16:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
kako rece Bane, corta treba spariti sa superhikom...
da mu malo probusi... nadmenost

inace, takodjer primjer ultrapreuvelicanosti... skoro poput moorea...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 21/11/2009 : 16:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message
quote:
Originally posted by henry

...
Neko ko ne ume da nacrta cica Glišu uz pomoc šestara i uglomera polemiše sa Kercom o strip crtacima...

što da ne? misliš da samo profesionalni strip crtaci mogu da procene šta je dobar/loš crtež? pa ne mora niko da bude john buscema da vidi da zagor izgleda k'o da su ga nogama crtali. vidi to svako nego baš ljude briga za to. oni to volu i kraj.

eto, meni licno taj zagor lici na socijalnu verziju fantoma, kao što mi je i blok cokolada socijalna verzija milhšnitea, ali to je zato što sam ja odrastao u švici. da sam odrastao na balkanu verovatno bih se kao i svi ostali tuk'o u venu zagorom i blok cokoladom.


www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 21/11/2009 : 16:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message
zagor je za malu djecu
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4671 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 21/11/2009 : 16:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
... rece neko od 12 godina.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 21/11/2009 : 20:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
Bese jedna pesma od Dza ili BU, "Ziveo Staljin i Svetska Revolucija". Ljubitelji Zagora i nostalgicari za 70 i 80-im godinama proslog veka (medju kojima sam i ja, bi mogli da je preimenuju u
"Ziveo Zagor i Svetska Revolucija"
:D:)

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 21/11/2009 : 20:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message
Iako mi Zagor nije najomiljeniji strip uvek se secam 2 stvari:
1. Pomocu stripova o Zagoru sam naucio da citam i
2. kada moj 3-godišnji sin vidi da citam bilo koji strip kaže: "Tata cita Zagora".

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 21/11/2009 : 20:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message
Zagor je kao Ceca. Kulturoloski fenomen cija se popularnost ne moze objasniti na racionalan nacin.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 21/11/2009 : 22:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Starije Zagorove price su imale formulu uspeha
1.Lagani razvoj radnje opusten sa dozom humora i dobre atmosfere spakovane u imaginarnu mocvaru ili mali gradice prepune saluna.
2.Nagovestaj avanture,opasnosti ili misterije,famozno zagorovo 6 culo za nadprirodno i obavezna igra senki na njegovom licu koja pojacava napetost.
3.pocetak avanture,zaplet i vrhunac price.
4.Sve to mora biti upakovano u najmanje 3 nastavka,jer krace price ne mogu nida se razviju na manjem broju strana.
Primer su Divovi dobra i Zla,Crna Kula,Svemirska Braca koji spadaju u najboljr Zagorove avanyure.A svaka ima po 5 nastavaka.
Danasnji stripovi o Zagoru jednostavno trce da iskazu svoju vrednost i kvalitet,a zaboravljaju mnoge stvari koje su potrebne da bi strip jednostavno imao dusu.
I kao sto neko rece ,uskoro nam nece biti potrebni glumci za filmove, imamo specijalne efekte.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/11/2009 : 01:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Starije Zagorove price su imale formulu uspeha
1.Lagani razvoj radnje opusten sa dozom humora i dobre atmosfere spakovane u imaginarnu mocvaru ili mali gradice prepune saluna.
2.Nagovestaj avanture,opasnosti ili misterije,famozno zagorovo 6 culo za nadprirodno i obavezna igra senki na njegovom licu koja pojacava napetost.
3.pocetak avanture,zaplet i vrhunac price.
4.Sve to mora biti upakovano u najmanje 3 nastavka,jer krace price ne mogu nida se razviju na manjem broju strana.
Primer su Divovi dobra i Zla,Crna Kula,Svemirska Braca koji spadaju u najboljr Zagorove avanyure.A svaka ima po 5 nastavaka.
Danasnji stripovi o Zagoru jednostavno trce da iskazu svoju vrednost i kvalitet,a zaboravljaju mnoge stvari koje su potrebne da bi strip jednostavno imao dusu.
I kao sto neko rece ,uskoro nam nece biti potrebni glumci za filmove, imamo specijalne efekte.



bas takvog Zagora smo i zavolili.Sve te pojedinosti i cine Zagorovu dusu!
Necemo ovog novog Zagora u Tex fazonu koji se moze prepoznati samo po orlu na grudima.
Eh, kada definitivno otpocne ova nova ekipa sa Nucciom,Vernijem, pa onda onako iz zasjede uskoce Toricelli,Esposito braca,Pesce i Della Monica. A Ferri dodje kao slag na torti.
Ja vjerujem da ce se barem priblizno vratiti onaj nivo koji smo imali u zlatnom periodu.

Edited by - King Warrior on 22/11/2009 01:08:18
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 22/11/2009 : 01:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message
Zagor je bio prvi strip koji sam kao djecak zavolio.Tada mi je kao i vecini bio najdraži ali kad sam otkrio Martija i Dilana,pao je u drugi plan.Danas djecak u meni s vremena na vrijeme procita neku epizodu (uglavnom ove iz OP) ali mi ni približno ne pricinjavaju zadovoljstvo kao nekad.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 22/11/2009 : 03:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message
Prvi strip koji sam dobio u zivotu bio je Zagor ,,Vrac Vabasi,, i od tada pa sve do sada Zagora neprestano skupljam i citam i to druzenje traje vec 24 godine.Doduse bilo je tu i pauza ali je najbitnije da sam mu se uvjek vracao!Slazem se sa ovim koji kazu da je Zagor strip za ,,malo vecu,, djecu, da ima puno boljih i ozbiljnijih stripova ali ono sto ja trazim upravo mi Zagor nudi:bijeg od svakodnevnih problema u oazu mira!To je sve sto mi treba i sto ja trazim od stripa!Ako hocu nesto ,,teze,, sto ce me natjerati na razmisljanje uzmem dobar film,procitam dobru knjigu ali stripovi mi sluze samo za opustanje i nista vise!I pored svih svojih uspona i padova,losih i dobrih prica,odlicnih i groznih crtaca Zagor je za mene ostao Zagor jer Zagor je vjecan!!!

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 22/11/2009 : 04:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
zagor je sinonim za strip,šta god drugi mislili o tome....
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/11/2009 : 08:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
...ko bi i drugacije mislio?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/11/2009 : 09:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
sve dok je medju smajlijima za komentar samo ovaj znak,zagorhejteri mogu da se pokriju usima i da cute
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 22/11/2009 : 10:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Zagora ne citam, vec predugo, medjutim Ferri ima ogromni šarm u crtežu, bez obzira na sve mane. Ima onaj x faktor.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 22/11/2009 : 14:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message
quote:

...rece neko od 12 godina




ja citam malo pametnije stripove.

bez uvrede,bilo tko.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 22/11/2009 : 16:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
quote:
Originally posted by teller

...ko bi i drugacije mislio?


ma uvijek se nade tu i tamo...
sreca što su u manjini.
još uvijek pamtim nek od recenica koje sam vidio na ovom forumu tipa
''zagor nije samo strip,zagor je religija'' ili ''da nije zagora ne bi ni bilo stripova na ovim prostorima'' koje su mi ostale u sjecanju, i koje govore same za sebe...
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 22/11/2009 : 16:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message
Kad sam ja bio u osnovnoj skoli oni koji su bili ludi sa Zagorom su po pravilu bili najgori djaci. To valjda nesto govori ...

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Vlaad
New Member



USA
217 Posts

Member since 31/07/2003

Posted - 22/11/2009 : 16:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaad a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

sve dok je medju smajlijima za komentar samo ovaj znak,zagorhejteri mogu da se pokriju usima i da cute

Ima i Mister No.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/11/2009 : 18:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Born To Run

Kad sam ja bio u osnovnoj skoli oni koji su bili ludi sa Zagorom su po pravilu bili najgori djaci. To valjda nesto govori ...


Ja sam bio "vukovac" i bio sam lud za Zagorom. Valjda i to nesto govori
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 22/11/2009 : 19:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Nije cilj polemike nekoga ubediti u nesto, jos manje pokusati nekoga da nauci da crta. Cilj je da svaka strana iznese stav, a da neko treci (citaoci, forumasi i ini zainteresovani) imaju oba stava pred sobom i oforme svoje misljenje. Posle citanja ovog topica, neki novi citalac Zagora mu sigurno nece prici grlom u jagode i propustiti da se ne obavesti i o onim drugim (boljim stripovima.
Kuckanje po forumu je inace i dobar izgovor da se ne crta
Naravno da direktni ucesnici u stvaranju (crtaci, muzicari) drugacijim ocima gledaju na proizvode svoje branse.
Jeste, besmisleno je obozavaocu meketanja JK objasnjavati sta je hard rok. Em sto nece nista razumeti em ce te odmah proglasiti imbecilom zaostalim u sedamdesetim. Ali to ne menja cinjenicu da je meketanje meketanje, a u hard roku se ipak nadje nesto sto je muzika. Pa jos ako taj nesrecnik slucajno ponukan raspravom i stavi neki pravi CD u plejer, postoji mala mogucnost da postepeno zameni kriterijume i s vremena na vreme pusti JK da zadovolji svog Petra Pana.
Fibrini stripovi koji su spomenuti naravno nisu OK gledano sa Fosterovskog i Rejmondovskog stanovista, ali su u svim ostalim aspektima vrlo jaki (pogledajte montazu, kadrove i svetlo, a pre svega tekst). Ako bismo sve merili akademizmom, ne bismo imali ni Milera, ni Berneta, ni Prata ni Sex Pistolse. Neki put treba prepoznati ideju u losem pakovanju i zanemariti los dizajn kutije. Ali ne treba svako takvo delo stavljati na istu policu sa kvalitetnijim proizvodima. Sve (i svako) ima svoje mesto.




Sad još i slušam Jelenu Karleušu.

Što se tice Zagija, citao sam ga kao klinac, mada mi je i tada nervirala njegova nepobedivost i cesto sam navijao za njegove protivnike. Sa pojavom Veselog Cetvrtka sam ponovo poceo intezivnije da pratim strip-scenu i dao sam i Zagoru šansu. Ali mi je koncept vestern stripa u kome se pojavljuju vilenjaci, džinovske žabe i pauci i dalje malo blesav. Naravno, ko voli samo napred. Ne treba negirati ni cinjenicu da Zagor i njegova popularnost i dobra prodaja na posredan nacin u dobroj meri guraju celu strip-scenu.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 22/11/2009 : 19:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message


hi hi hi

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000