forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sta mislite o...aktuelno: WESTERN
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/11/2009 : 22:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Racuna li se Alien vs Predator? Meni je veoma simpaticno, iako nema nekog viseg smisla, niti je bilo potrebno da se nacrta vise od jednog trejda, s obzirom da se tematika ciklicno ponavlja.
Ali ako uzmemo na primer, samo prvi omnibus, meni se svidja :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 05/11/2009 : 02:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message
quote:

...a mnogi likovi iz Spawn-a su dobili svoje vlastite serijale,kao npr Violator,Savage Dragon itd...


savage dragon nije lik iz spawn-a neg' or'djinalan junak autora erik larsena.

a crossoveri su sranje, osim ako u njima ima sisa. onda podrzavam.

najgori crossover ever:



cujem da je ovaj uzas cak izlazio u vise navrata.

www.bogdanovic.deviantart.com

Edited by - Djeno on 05/11/2009 02:18:53
Go to Top of Page

Vlaad
New Member



USA
217 Posts

Member since 31/07/2003

Posted - 05/11/2009 : 02:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaad a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

A crossoveri ... Americcki mi idu na kurac jer su uglavnom lossi (svrha im je tucca) i besmisleni (tucci se moraju i oni cciji scenaristi najradije to ne bi, ali eto kad je obavezno), ali kad se Natacha pojavi u nekom drugom Dupuis stripu meni bude drago. Nisam, dakle, imun.

Meni su americki crossoveri bili zakon kad sam bio klinac; prvo, dobijes dva junaka u jednom stripu ... drugo, i mnogo bitnije, zato sto su doprinosili utisku da je rec o jednom svetu (bilo da je u pitanju DC ili Marvel universe)... Posle su totalno ubili celu stvar, tamo negde osamdesetih.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 05/11/2009 : 08:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by mlLandj3
Pa...prvo bi morao biti napisan dobar scenario. Zatim bi na osnovu takvog scenarija trebalo uraditi dobar crtež i takav crtež dobro odštampati.



samo da kvotujem ovu mudrost da se ne izgubi u moru teksta.



to je u stvari parafraza jednog holivudskog producenta na pitanje novinarke TV Pink, koji je recept za dobar film
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 05/11/2009 : 08:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message
quote:
Originally posted by karven

sto se Bonelli produkcije tice, nisam naisao na dobar crossover



ja jesam, ako se to može nazvati crossoverom. To je više kameo pojavljivanje Mister Noa u epizodi Marti Mistrije gde ovaj ide u Amazon pa ga ostareli Dž. Drejk vozi pajperom i kurci se kako se u mladosti nagledao svacega
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/11/2009 : 11:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
daleko najbolji crossover koji postoji je kad su se u stripu TAJANSTVENI SAVEZNIK sastali
MARK i BLEK te razbili birtiju sa 2o Crvenih mundira.
Ako se to broji?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/11/2009 : 12:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by teller

daleko najbolji crossover koji postoji je kad su se u stripu TAJANSTVENI SAVEZNIK sastali
MARK i BLEK te razbili birtiju sa 2o Crvenih mundira.
Ako se to broji?


Pa broji se naravno,ali sada dobar strip...stvar ukusa
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/11/2009 : 16:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
5. Strip i filmovi

Upravo se nalazimo u centru trenda snimanja filmova po stripovima. Hollywoodsky producenti kupuju stripovska prava sirom svijeta,pa tako su dosli i do Bonellija, jer kako je poznato uskoro izlazi film o Dylan Dogu kojeg glumi ex-Superman Brandon Routh.Film ce ipak biti totalno drugaciji od stripa i jedina povezanost ce biti Dylanovo ime. Ono sto je tipicno za te filmove je da se specijilaiziraju na specijalne efekte, dok prica ide skoro uvijek na isti kalup. Za uloge se uzimaju uglavnom glumci iz Hollywoodske elite, tako da tako reci nema poznatijeg glumca koji nije vec glumio u jednom comic filmu. Oni najveci blockbusteri su US domaci, tj. superherojski filmovi. Neki filmovi su snimljeni skoro pa 1:1 prema stripu, kao npr. Watchmen, medjutim upravo tom filmu nesto fali i daleko je od kult statusa koji ima strip. Sam Moore je rekao da je nemoguce u svom sjaju prenijeti taj strip na film, i poslije gledanja mislim da mi je jasno sta je mislio.Ako mene pitate samo je pitanje vremena kada ce "Cat Claw" kostim obuci Megan Fox ili Jessica Biel
Nije uvijek tako da se filmovi snimaju po stripu,jer ima i dosta primjera gdje su stripovi napravljeni upravo po filmu.
Ipak pored svih kritika od strane nas stripofila, ostaje cinjenica da su upravo filmovi najbolja reklama za strip i da su mnoge doveli do toga da kupe neka izdanja za koja bez tih filmova nikad ne bi ni znali da postoje.

Sta vi kao stripofili mislite o kombinaciji filma i stripa?

Edited by - King Warrior on 06/11/2009 16:21:36
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 06/11/2009 : 18:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Skoro da se osecam prozvano
Filmovi po stripu su po meni promasena stvar u samom startu posto po defaultu u njima moraju da ucestvuju moneypredatori i likovi koji nikada nisu citali strip. Nema nijedan film osim Konana i Princa Valianta iz 1998 a da su nasli glumca ili glumicu koji odgovara liku ili ostalim likovima. Tarzanova Dzejn je uvek brineta a Barouz je lepo napisao da je plavusa. Melodi Anderson je ok Dzejn, ali je onaj plavusan ocajan kao Flas. Zetu Jones (idealna Dijana Palmer) i onu stakaru su prosto zamenili a Bili Zejn sa dijastemom je smesan kao Fantom. Procelavi Gaven i crnokosa Aleta, krakata i kratko osisana Red Sonja, lepoticu Meri Dzejn Votson igra glumica koja ne sme da se pogleda u ogledalu itd.
Scenaristi se nikada nisu udostojili da makar procitaju strip po kome rade film pa imamo nebuloze tipa da kralju Arturu otmu Ekskalibur, Tarzani su cas pecinski ljudi cas naucnici, Marvelovi likovi svi od reda psihopate (posto je to, jel, upalilo u Spajdermenu), Betmen se davi u umetnicarenju svojih frustriranih rezisera...
Svega dva filma su po meni blizu, ali samo blizu strip uzora. Konan, koji je ruku na srce ipak radjen prema knjizi, i Fantom gde su se bar potrudili da odrze naivnost scenarija i cak reprodukovali par legendarnih scena iz stripa.
Filmove gde su hteli da postuju strip scenografiju (Flas Gordon i Watchmen) su upropastili jeftinim trikovima koje ni Skubi Du klinci ne bi progutali. U ostalim filmovoma osim imena i manje ili vise modifikovanog kostima, nista nije ostalo zajednicko sa stripom.
Ne kazem da u svim tim filmovima nema i dobrih stvari, ali na ukupnu kolicinu, suvise ih je malo.
A stripovi prema filmu su posebna prica... jako tuzna i zalosna.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/11/2009 : 18:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Fino Bane divani...

Retki su filmovi po stripu koji su zaista uspeli.
Spiderman je debilno detinjasti (možda je i strip takav?), oni raniji Batmani su tragikomicni, ili, u slucaju Batman&Robin- urnebesni. Kod X-ljudova su se se bar potrudili da glumci manje-više lice na likove iz stripa (jel vidiš Bane?). Fantom mi je, iz neobjašnjivo mazohistickog razloga, još i dobar. Debilane poput Catwoman, F4 i Hulk nisam ni pokušavao da gledam.
300, Watchmen i Sin city, kao primeri "uspelih" ekranizacija stripa me nisu BAŠ ubedili, pogotovo SC. Dok 300 još i može da prode (mada kod drugog gledanja i ne može), dva potonja su opticki ok, ali vrcaju od "hocemo da budemo nenormalno kul" stava. I to nervira nekako.

Filmovi koji su dobri kao FILMOVI, a pri tome su uradeni po stripu: Road to perdition, The crow, Superman, A history of violence, From hell, Dark knight.


A stripovi radeni po filmu???
Pa...tu je situacija kudikamo lošija...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 06/11/2009 18:39:40
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/11/2009 : 18:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
vise, manje se slazem s clawom
90% filmova po stripu su loši ili katastrofa
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/11/2009 : 18:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Djeno





koja raznolikost crtaca
i wonder woman i superman i green lantern u potpuno istom položaju
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/11/2009 : 18:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Filmovi koji su dobri kao FILMOVI, a pri tome su uradeni po stripu: Road to perdition, The crow, Superman, A history of violence, From hell, Dark knight.



superman? daj me ne nasmijavaj

meni su to najgore strip ekranizacije ikad
ni crow mi nije nesto...


a dodao bih Dellamorte Dellamore
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/11/2009 : 19:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Superman PRVI film, ako to nesto menja. ;-)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/11/2009 : 20:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by manhunter

Filmovi koji su dobri kao FILMOVI, a pri tome su uradeni po stripu: Road to perdition, The crow, Superman, A history of violence, From hell, Dark knight.



superman? daj me ne nasmijavaj

meni su to najgore strip ekranizacije ikad
ni crow mi nije nesto...


a dodao bih Dellamorte Dellamore


e sada se ja pitam ko koga nasmijava

Superman `78, je po meni kao film do dan danas ostao nedostizan,ako uzmemo u obzir vrijeme u koje je radjen. Sto se tice podudarnosti sa stripom, pa u to vrijeme pre-crisis bilo koja prica je mogla naci neku slicnost sa stripom, ako uzmemo u obzir multiverzume koji su tada harali DCijom.
Vidim manhunter se "usudio" ubaciti u igru i od strane stripofila kritikovani "From Hell".
Slazem se da je film ok,medjutim ne treba porediti sa stripom, sto mnogi rade i ostanu razocarani.Osim naziva i grubih linija price, vece podudarnosti nema.
Ja idem cak tako daleko i kazem da je " A History of Violence ", film bolji od stripa. Tok radnje kao i razjasnjenje mi je bilo puno logicnije.
Spider-Man su teen zabava, filmovi kao i strip. Ne treba uzimati zaozbiljno i mislim da je Raimi dobro pogodio nit. Sa Chika Banetom se slazem u vezi MJ, mada mi je Kirsten simpaticna i ima nesto u sebi, ipak nije klasicna ljepotica kako bi trebala biti.
X-Men se ne drze stripa i kontinuiteta, ali su ispali zabavni filmcici .Uspjeli su cak da mi Wolverina nametnu kao najsimpaticnijeg lika, u stripovima ga nisam mogao organski. Ovaj novi Wolverine film je suvisan kao i Superman Returns.Hulk 1+2, FV 1+2, su smece a iron-Man i Catwoman vjerovatno najgori od svih.Daredevil,Elektra,300 su ok,ali ne znam sad ako se porede sa stripom, a nisam nikad bio neki veliki fan niti pratio njihove zasebne stripove. Sin City je dobar i jedva cekam nastavak.
The Crow je sasvim u stilu lether-rock-future `90tih godina i filmova na slican kalup je bilo u to vrijeme dosta, mada mora se reci od tih ovaj i jeste najbolji.
DK mi je ok, nista vise. Ulogu Jokera Heath Ledger jeste genijalno odigrao na filmskom nivou, ali iskreno to nije Joker iz stripa vec jedan novi karakter.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/11/2009 : 20:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Superman PRVI film, ako to nesto menja. ;-)



nešto, ali ne previše
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/11/2009 : 20:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by manhunter

Superman PRVI film, ako to nesto menja. ;-)



nešto, ali ne previše




Što samo govori kako imaš loš ukus.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Vlaad
New Member



USA
217 Posts

Member since 31/07/2003

Posted - 06/11/2009 : 20:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaad a Private Message
I meni je prvi Superman najdrazi, ali to verovatno ima veze i sa nostalgijom...

Ima i odlicnih filmova po stripovima, kao sto je Ghost World. A prvi Men in Black mi je bolji od stripa.

Generalno, mislim da je manje problem u kvalitetu adaptacija, a vise u nama fanovima sa nerealnim ocekivanjima. Cesto imamo selektivno pamcenje i skloni smo da previdimo cinjenicu da je 90% stripova smece. Konacno, licno sam najvise uzivao u filmovima po stripovima koje sam najmanje citao, kao sto su X-Men...

Spider-Man infantilna zabava? Pa nije infantilna, nego za decu - infantilni smo mi koji ga jos uvek citamo.

quote:
Originally posted by King Warrior

a iron-Man i Catwoman vjerovatno najgori od svih.

Iron Man i Catwoman u isti kos?!

Edited by - Vlaad on 06/11/2009 20:25:01
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/11/2009 : 20:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Vlaad

Licno sam najvise uzivao u filmovima po stripovima koje sam najmanje citao, kao sto su X-Men..


Slicno je i kod mene. Iron Man? Nikad citao (pa, pre Fractiona) - zabavan. Incredible Hulk (Ang Leejev)? Nikad citao (pa, pre Paka) - simpa. X-Men? Isto (pa, prva dva).

Izuzetak je Spajdi dvojka, jedini gde mislim da su uspeli da pogode pravi mix romanticne komedije i superherojština.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/11/2009 : 20:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Vlaad

Generalno, mislim da je manje problem u kvalitetu adaptacija, a vise u nama fanovima sa nerealnim ocekivanjima. Cesto imamo selektivno pamcenje i skloni smo da previdimo cinjenicu da je 90% stripova smece.





Upravo tako.
Mada, sve zavisi šta ljudi ocekuju od adaptacije? Da film prenese što vernije atmosferu stripa ili da film bude što bolji,a da uzima za osnovu strip??? Po prvom, filmovi tipa Spiderman, X men, Ironman i sl. su najbolje adaptacije, pošto su i stripovi upravo takvi. Ali ja ipak preferiram ovo drugo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2311 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 06/11/2009 : 20:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
A Francuski filmovi po stripu,na primjer Asterix,Iznogud itd.?Engleski O za osvetu,Costantin(Hellblazer),ne znam da li je i Vidoq prema stripu?

#!??
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 06/11/2009 : 20:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Kirsten iz Dunst flase je dobra glumica, kao zensko nije ni za baciti (doduse ni za zadrzati) i sama po sebi nije problem. Stos je u tome da je MJW lepotica sa velikim L, onakvu kakvu ju je b... Dzoni Romita stvorio. Kada ekipa nema osecaj za to, onda je sve otislo u p...rivate messages. A i taj Spajdi glumac je bas njanjav i placljiv ko Frodo. Nisam se potrudio ni ime da mu zapamtim.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/11/2009 : 20:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
True, ali i pored toga mi je Spidey 2 zabavan i veran atmosferi stripa. Trojka je pokazala da je to ispalo slucajno. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/11/2009 : 20:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Vlaad


Iron Man i Catwoman u isti kos?!


u isti brate!
Iron-Mana sam mislio da ugasim na pola filma, ali napravio sam gresku i odgledao do kraja, i to ne samo zbog toga sto onog umisljenog,nakoksanog i pateticnog kenjca Robert Downey Jra ne mogu smisliti.

Edited by - King Warrior on 06/11/2009 20:45:09
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 06/11/2009 : 20:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
replay-daleko secanje,a mozda i vizija?
88 ili 1989 nisam siguran majstor bane je na kraju dnevnika rtb dao kratku izjavu povodom nekog stripa?
"ko ne cita strip,taj isti nepoznaje dobar film".
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000