forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sta mislite o...aktuelno: WESTERN
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/11/2009 : 00:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89


potpuno mi je cudno da cujem ovako nesto od tebe
Asterix je sve, samo ne strip koji je namenjen "iskljucivo" deci
video sam slican komentar od tebe an recenziji za Galskog junaka, ali nikad nisam imao prilike da te pitam otkud ovakav stav prema Asteriksu[?




nije me uspjeo hipnotizirati. Ako procitas 20 i kusur epizoda od nekog humoristickog serijala i taj ne uspije da ti izvuce ni kez na licu, a to i jeste cilj, onda nema tu ljubavi. Iskreno jedan izraz lica nekog indijanca u LL mi je vec smjesniji od cijelog Asterixa.
Evo ti kao fan(recenzent) reci mi da li taj serijal volis zbog humora ili Asterix kao strip? Mislim ipak Asterix kao strip, jel de?
Meni LL nije simpatican lik, naprotiv uvijek sam na strani Daltonovih, te nisam ljubitelja samog stripa vec humora iz tog serijala.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 14/11/2009 : 00:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Lord Vader89


potpuno mi je cudno da cujem ovako nesto od tebe
Asterix je sve, samo ne strip koji je namenjen "iskljucivo" deci
video sam slican komentar od tebe an recenziji za Galskog junaka, ali nikad nisam imao prilike da te pitam otkud ovakav stav prema Asteriksu[?




nije me uspjeo hipnotizirati. Ako procitas 20 i kusur epizoda od nekog humoristickog serijala i taj ne uspije da ti izvuce ni kez na licu, a to i jeste cilj, onda nema tu ljubavi. Iskreno jedan izraz lica nekog indijanca u LL mi je vec smjesniji od cijelog Asterixa.
Evo ti kao fan(recenzent) reci mi da li taj serijal volis zbog humora ili Asterix kao strip? Mislim ipak Asterix kao strip, jel de?
Meni LL nije simpatican lik, naprotiv uvijek sam na strani Daltonovih, te nisam ljubitelja samog stripa vec humora iz tog serijala.



Asteriksa volim zbog humora, zbog izuzetnog crteza, zbog lepih prica, zanimljivih likova i odnosima medj njima, karikiranja istorije (opet humor, no)....

ne moze te niko naterati da ti se nesto dopadne, to stoji. nego ono....nijednom do sada nisam cuo da se nekome ne dopada asteriks. cak sam i slusao ljude da mi kazu: ne volim stripove, mada, uvek mi se dopadao asteriks. bez zezanja

i talicni nije los strip uopste, nego mi je prosto nepojmljivo da neko taj humor poredi, tj uzdize nad asteriksov.


@gil-galad
razmisljam se nesto....da li bi stavio Peanuts u humoristicke stripove ili u stripove sa humorom

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Skappy
New Member



229 Posts

Member since 07/09/2008

Posted - 14/11/2009 : 03:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Skappy's Homepage  Send Skappy a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Lord Vader89


potpuno mi je cudno da cujem ovako nesto od tebe
Asterix je sve, samo ne strip koji je namenjen "iskljucivo" deci
video sam slican komentar od tebe an recenziji za Galskog junaka, ali nikad nisam imao prilike da te pitam otkud ovakav stav prema Asteriksu[?




nije me uspjeo hipnotizirati. Ako procitas 20 i kusur epizoda od nekog humoristickog serijala i taj ne uspije da ti izvuce ni kez na licu, a to i jeste cilj, onda nema tu ljubavi. Iskreno jedan izraz lica nekog indijanca u LL mi je vec smjesniji od cijelog Asterixa.
Evo ti kao fan(recenzent) reci mi da li taj serijal volis zbog humora ili Asterix kao strip? Mislim ipak Asterix kao strip, jel de?
Meni LL nije simpatican lik, naprotiv uvijek sam na strani Daltonovih, te nisam ljubitelja samog stripa vec humora iz tog serijala.



Asteriksa volim zbog humora, zbog izuzetnog crteza, zbog lepih prica, zanimljivih likova i odnosima medj njima, karikiranja istorije (opet humor, no)....

ne moze te niko naterati da ti se nesto dopadne, to stoji. nego ono....nijednom do sada nisam cuo da se nekome ne dopada asteriks. cak sam i slusao ljude da mi kazu: ne volim stripove, mada, uvek mi se dopadao asteriks. bez zezanja



Evo, ni meni se ne dopada Asterix. Mogao sam da ga citam kao klinac, ali sada bas nikako

http://theauthority.ws/
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 14/11/2009 : 03:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message
Da se i ja nadovežem, ni meni se Asterix ne svida. Ne nalazim tu humora, o "radnji" nema smisla govoriti (mada to ocigledno nije ni poenta stripa), crtež i može da prode.
A Talicni mi je danas jedan od omiljenih stripova, cista poezija.
I jedan i drugi se gotovo stalno vrte oko istih premisa, ali mi je Talicni zanimljiv i duhovit, a Asterix dosadan.
A kao klinac sam mnogo više voleo Asterixa. Mladost ludost.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo

Edited by - zorglub on 14/11/2009 03:38:22
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 15/11/2009 : 01:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

@gil-galad
razmisljam se nesto....da li bi stavio Peanuts u humoristicke stripove ili u stripove sa humorom




Si video mejl? Definitivno strip s humorom.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 15/11/2009 : 09:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by zorglub


1.Ne nalazim tu humora... ajde, ok, ovo mi je jasno
2.o "radnji" nema smisla govoriti (mada to ocigledno nije ni poenta stripa)... opet ok
3. crtež i može da prode... e, sad si ga usro motku:)
4. A kao klinac sam mnogo više voleo Asterixa. Mladost ludost.... bio si vrlo pametno dijete:) zezam se, opet ok,stvar ukusa, ali tocka 3 ti je zajeb samo takav.


https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/11/2009 : 09:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Rico, ne zivciraj se oko tog pod 3.. Decko je verovatno fasciniran crtackim dometima u Zagoru pa mu Uderzo ne prija. Pusti ga da odraste bez pritiska
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 15/11/2009 : 15:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
Možda je razlog identifikacija s likovima u djetinjstvu: Kauboj brži od svoje sjene s jedne strane ili brkati galski patuljak s druge :)

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/11/2009 : 19:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Ukusi su stvarno razliciti. Meni se recimo jako svidja Sammy, a znam mnoge ljude koji ne daju ni pet para za njega. Ja s moje strane ne razumem one koji citaju Alana Forda dalje od prvih dvadesetak brojeva.
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 15/11/2009 : 20:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message
meni su jedni od najsmješnijih stripova koje sam procitao DD
tajna ramblina i nastavak
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 15/11/2009 : 22:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Ja se ovde slažem sa GilGaladom. Pa valjda se zovu "comics", i treba da imaju humora! Nema veze koliko je strip ozbiljan, malo humora može samo dobro da uradi. Na primer, Metabaroni, prica je skor epic space opera bez i trunke humora u samoj prici, ali Tonto i onaj drugi robot kojem ovaj prica pricu su odlicni comic relif a da ne kvare integritet same price.

A da, Alana i Ennisa najviše volem, a i mnogi manga humor može da prode (GTO/Trigun :D). A od ovoga što sam video na forumu, moram da kupim i nešto od Banete, ovo što sam dosad video je odlicno :D.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/11/2009 : 22:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Humor u stripu ?
prvih pedesetak Alan Fordova, Ano&Nep, Klempi Kid, Asterix, Umpah Pah,Talicni Tom,Hogar,Popaj,Gaston,Plave Bluze,Ašil Talon,... i naravno DUBRAVKO MATAKOVIC !

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 15/11/2009 : 23:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
A Garfild nista

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 16/11/2009 : 08:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message
Alan Ford mi je sinonim za dobar humoristicki strip. I ne samo prvih, ne znam ti ja koliko, epizoda, vec se taj specifican humor provlaci kroz citav serijal. Manje vise uspesno, ali uvek je prisutan.

Vremenom se stvori nekakav odnos izmedju citaoca i samog stripa, tako da se ta spona tesko prekida.

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/11/2009 : 08:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Asterix, Iznogud, Umpah-pah i prvi brojevi AF su mi stripovi kod kojih mogu da se nasmejem.
Takode, šale u DD, ili pak situacije u Cat Claw i u "Zvezdi Kalonge" (meni je ta epizoda neopisivo komicna) je ono što mi se svida i može da me raspoloži. Hogar nije loš.
Ovo ostalo- manje.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 16/11/2009 08:52:29
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/11/2009 : 09:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Alan Ford, Matakovic, Asterix...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2452 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 16/11/2009 : 09:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Asterix je vrh humora, kakav Talicni...
Ajmo rec ovako od te škole; Asterix je na 100%, Umpah na 50% ,a LL na 30 %.
Jedina mana Asterixa je Uderzo, kao pisac naravno, treba je ostavit se Asterixa kad je Gošini umra i to je to, onda bi bilo savršeno.

P.s. Zar nikad nece prestat komentari tipa Cat Claw, meni je Uderzo savršen crtac, al Ferri je Ferri.


Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 16/11/2009 : 10:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message
quote:
Originally posted by realist

Možda je razlog identifikacija s likovima u djetinjstvu: Kauboj brži od svoje sjene s jedne strane ili brkati galski patuljak s druge :)



talicni ima tu i tamo neke montipajtonovske fore. u jednoj epizodi juri neku bandu sastavljenu od nekih sijaset nakaza i jednog indijanca koji tu i tamo samo promrmlja -haug! I sad traje epizoda a nije ni kratka. Na kraju se ovi lupeži nadju u sranju i krenu da diskutuju kako da se spasu kad eto ti ga indijanac uzme rec i odvali spiku koliko svi zajedno ostali likovi nisu progovorili u toku cele epizode. Onda sukob dve porodice, jedni nosati a drugi ušati. Ne mogu ocima da se vide. Na kraju ipak dodje i do pomirenja pa se i orode i sad vidiš porodicni album a ono deca sirota i nosata i ušata. Meni je taj strip najbolji. I na kraju, talicni koji ne vadi cigaru iz usta, kad ga jedan ponudi cigaretom, 'ladno odgovori-hvala, ne pušim.
mada sve ovo pada u vodu kad se pojavi koko bil
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 16/11/2009 : 12:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
quote:

P.s. Zar nikad nece prestat komentari tipa Cat Claw, meni je Uderzo savršen crtac, al Ferri je Ferri.





Zaoka nije bila protiv Ferija, nego protiv onih koji ne razlikuju dobar autorski crtez od prosecnog industrijskog. Slozicu se da Feri jeste Feri ali nema teorije da se meri sa Uderzoom (pogledaj Tangi i Laverdir radi poredjenja). Jesu to babe i zabe, ali kad postovalac Zagora lupi pa ostane ziv (crtez u Asteriksu moze da prodje...???) onda mu treba skrenuti paznju da Feri ipak nije vrhunski crtac. Dobar profesionalac i to je sve. A Uderzo je Majstor sa velikim M.

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/11/2009 : 12:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Grujah.

Ja se ovde slažem sa GilGaladom. Pa valjda se zovu "comics", i treba da imaju humora! Nema veze koliko je strip ozbiljan, malo humora može samo dobro da uradi. Na primer, Metabaroni, prica je skor epic space opera bez i trunke humora u samoj prici, ali Tonto i onaj drugi robot kojem ovaj prica pricu su odlicni comic relif a da ne kvare integritet same price.
A da, Alana i Ennisa najviše volem, a i mnogi manga humor može da prode (GTO/Trigun :D). A od ovoga što sam video na forumu, moram da kupim i nešto od Banete, ovo što sam dosad video je odlicno :D.


Ja sam recimo citav taj strip shvatio kao humor i zezanje. Dok citam stalno mi je smiješak tu negdje...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2452 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 16/11/2009 : 12:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

quote:

P.s. Zar nikad nece prestat komentari tipa Cat Claw, meni je Uderzo savršen crtac, al Ferri je Ferri.





Zaoka nije bila protiv Ferija, nego protiv onih koji ne razlikuju dobar autorski crtez od prosecnog industrijskog. Slozicu se da Feri jeste Feri ali nema teorije da se meri sa Uderzoom (pogledaj Tangi i Laverdir radi poredjenja). Jesu to babe i zabe, ali kad postovalac Zagora lupi pa ostane ziv (crtez u Asteriksu moze da prodje...???) onda mu treba skrenuti paznju da Feri ipak nije vrhunski crtac. Dobar profesionalac i to je sve. A Uderzo je Majstor sa velikim M.





A šta da ti kažem, ja obožavam francs-belg stil crtanja, pa i Uderzo šta kažeš i u Tanguja rastura, al opet cu ti rec, Ferri radi jebenu atmosferu, ima nešto umjetnicki u tom njegovom stilu, uvjeren sam da neke prosjecne price od Zagora šta crtaju neki Andreucci, Cassaro itd, da ih crta stari Ferri dobili bi bar 40% na kvaliteti više.
Neznam, mislim da sam objektivan, jer Ferri nema džabe kultni status, zaslužija ga je radom...raju nemoš zajebat...bar ne na duge staze...nije to neki trenutni hir, to traje 40 godina...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 16/11/2009 : 15:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Mislis, pokusavas biti objektivan. I Blek traje 40 godine pa se niko ne zaklinje u EsseGesse. Korektni crtezi, sa par fazona pokupljenih od Aleksa Rejmonda. Bice da su te zavele price (ima ih par zaista dobrih) i poistovecivanje popularnosti lika sa kvalitetom. Ferri je bio daleko bolji dok je crtao naslovne za Cowboy Picture Library i Fantoma. Produkcija je unistila njegovu autorsku prilicno debelu zicu. Bojim se da u tom njegovom kompromiisu vestine i brzine ipak nema mnogo umetnickog. Dakle, ne kazem da je Ferri los, kazem da je mogao biti mnogo bolji da mu je to bilo dopusteno. A onda bi bio svrstan u Uderzoovo, Ticijevo, Giovanninijevo, D'Antonijevo, Tarkvinijevo itd drustvo. A sto se atmosfere tice, priznaces da je to ipak daleko od Trevisana, Kalegarija i Milaza, da pomenem samo neke.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2452 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 16/11/2009 : 16:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Ma koji Milazzo......De gustibus non est dispotandum!

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/11/2009 : 17:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

A sto se atmosfere tice, priznaces da je to ipak daleko od Trevisana, Kalegarija i Milaza , da pomenem samo neke.


usudicu se protivrijeciti nasoj legendi,ne znam sta mi je, trijezan sam skroz...majke mi

Chika Bane, nemoj zezati ,gdje nadje bas Milazza. Dvije,tri pateticne scene u stripu je daleko od pravljenja atmosfere.Govorim o Milazzu u KP,njegovi ostali radovi su mi nepoznati te mozda tamo pravi dobru atmosferu pa zato govorim samo o radovima i stripu kojeg savrseno poznajem.


quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Neznam, mislim da sam objektivan, jer Ferri nema džabe kultni status, zaslužija ga je radom...raju nemoš zajebat...bar ne na duge staze...nije to neki trenutni hir, to traje 40 godina...


Hajde kad sam se vec osilio da udarim malo i po tebi
Ferri je daleko od savrsenog slikara, samo u Bonelliju ih ima vise koji su bolji od njega,govorim o slikarstvu,ne o crtanju stripova. Sto se tice kadriranja i atmosfere u Zagoru, tu je potrefio nit i jednostavno je nedostizan.To savrseno kadriranje i atmosfera su skrojeni perfektno za Zagora, medjutim vec kod Mr.Noa meni se uopste ne svidjaju te iste stvari jer jednostavno ne odgovaraju tom stripu. Hocu reci sve zavisi od stripa do stripa, i koliko bi Ferri bio los na Asterixu,isto tako los bi bio Uderzo na Zagoru.

Edited by - King Warrior on 16/11/2009 17:22:52
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 16/11/2009 : 17:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Hvala bogu, pa nema ta interesovanja.

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000