forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sta mislite o...aktuelno: WESTERN
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/11/2009 : 17:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Kad se spomene HUMOR odmah pomislim na prve brojeve Chica(Chico story....),.Asterixa,Lucky Luka, Crnobradog,Umpaha,Plave bluze,Frenkia Bellevena i Ani cetri pištolja,Floka i Žalostne sove, Alana Forda i Boba Rocka,Dilana i Gruca,Texa i Karsona, Klodovika...i saborskih zastupnika.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/11/2009 : 17:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
joj Kralju kad pocnes o Milazzu, uh...
Milazzo je upravo u 80% Kena Parkera ultraturbomegagenijalan velemajstor...
ne mogu razumjeti kako to netko moze ne vidjeti...
a sto se moze

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/11/2009 : 17:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Asterix je vrh humora, kakav Talicni...
Ajmo rec ovako od te škole; Asterix je na 100%, Umpah na 50% ,a LL na 30 %.
Jedina mana Asterixa je Uderzo, kao pisac naravno, treba je ostavit se Asterixa kad je Gošini umra i to je to, onda bi bilo savršeno.

P.s. Zar nikad nece prestat komentari tipa Cat Claw, meni je Uderzo savršen crtac, al Ferri je Ferri.





talicni je jedno 4 klase iznad asterixa...
asterix je odlican strip za sve uzraste, ali talicni je vrhunsko stivo, bezvremeni humoristicni klasik...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/11/2009 : 17:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

raju nemoš zajebat...bar ne na duge staze...nije to neki trenutni hir, to traje 40 godina...



raju na ovim prostorima zajebavaju (s velikim J) vec 400 godina... da to kaze neki sved, ajde de, ali mi
tako da - a sto ne bi mogo
ovdje se slazem s Kraljem - igra svjetla i sjene i odlicna atmosfera napetosti u svojoj zreloj fazi, a sve ostalo tako-tako, cesto naopako i nikako...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/11/2009 : 17:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

joj Kralju kad pocnes o Milazzu, uh...
Milazzo je upravo u 80% Kena Parkera ultraturbomegagenijalan velemajstor...
ne mogu razumjeti kako to netko moze ne vidjeti...
a sto se moze



Vec sam vise puta rekao da mi je sto se tice Kena, Marraffa bolji od Milazza.
Milazzo je za mene blijeda Prattova kopija.

Ne smijem vise komentarisati o Milazzu, stavice me admin na crnu listu
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/11/2009 : 18:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
maraffa?? prattova kopija????
auuuu, pod hitno u oftamologa

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 16/11/2009 : 18:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
quote:


Chika Bane, nemoj zezati ,gdje nadje bas Milazza. Dvije,tri pateticne scene u stripu



M, daaa... Cela epizoda sa Lili su dve-tri pateticne scene...

[/quote]
Sto se tice kadriranja i atmosfere u Zagoru,
[/quote]
Veruj mi nisu nista narocito. Malo meseca i kontra svetla imas u svakom hororu. Da Feri ne crta facu Zagora onako karakteristicno, po ostatku crteza bi ga tesko izdvajali od Bonelijeog Karabina Slim proseka. Uostalom, o nekom pravom kadriranju u Bonelijevim klasicnim stripovima se i ne moze govoriti. Tek novije generacije crtaca (Dilan, Marti, Natan) su razbile Galepinijevu TV shemu.

[/quote]
koliko bi Ferri bio los na Asterixu,isto tako los bi bio Uderzo na Zagoru.
[/quote]
E, ovo vec prica neka brlja iz tebe... Mada si pomalo u pravu. Uderzoov Zagor bi bio toliko dobar da vise ni ne bi bio Zagor.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/11/2009 : 18:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

maraffa?? prattova kopija????
auuuu, pod hitno u oftamologa


izljubit cu ovoga tipa sto je napisao ove tri recenice
http://en.wikipedia.org/wiki/Ivo_Milazzo

nisam jedini koji je primjetio neke stvari
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/11/2009 : 18:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

izljubit cu ovoga tipa sto je napisao ove tri recenice
http://en.wikipedia.org/wiki/Ivo_Milazzo

nisam jedini koji je primjetio neke stvari





Kako ti je malo potrebno da pocneš da ljubiš tipove.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/11/2009 : 18:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

[Uderzoov Zagor bi bio toliko dobar da vise ni ne bi bio Zagor.



ovako nekako:




Chika Bane, je li imas neku naslikanu Zagorovu slikicu?

Edited by - King Warrior on 16/11/2009 18:27:12
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 16/11/2009 : 19:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Neces mi verovati, ali Zagora sam nacrtao svega dva ili tri puta za neke Dnevnikove reklame i to nikad do kraja jer ga je tusirao Branko Plavsic. Cak i u ta dva-tri pokusaja, moj Zagor je previse licio na Kobru pa je Plavsic to morao da ispravlja.
A kopiju Zagora, Tarzana, nacrtao sam ihahaj puta.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2452 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 16/11/2009 : 20:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Ma koji Milazzo...ja sam mislija da mi ode pricamo o kvaliteti...
Kao, malo poetike, sniga i brade i eto ti Ivo sa svojim stilom...ma daaaj, o cemu mi pricamo...Ana Miralles, Milazzo... sve je to Hugo Pratt...copy-paste...

A šta rec Curniru...ništa, da ja sad kažem da je noc (a u ovom trenutku u Splitu je), on bi reka da je dan, i obrnuto...al jebeš ga, ovako je zanimljivije...

Plus, za kralja, meni je Ferri u Mr.No-a isto odlican, prvi broj mi je ludilo. Ne zato jer je to Ferri, nego je jednostavno - dobro.
Pa Ferri je prvih 30 Zagora nacrta katastrofa, kasnije se covik ušemija, kažu u biti da ga je ubrzalo, al covik je improvizira i ispalo je prilipo. Kad je Bunker Magnusa tako ubrza bilo je vidljivo da to nije to...al kod Ferrija je ispa suprotan ucinak...

Hermann, Rosinski, Hubinon, Uderzo...to je sve perverzija, šta je je...al nemojte mi srat po Ferriju...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Vlaad
New Member



USA
217 Posts

Member since 31/07/2003

Posted - 16/11/2009 : 20:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaad a Private Message
Milazzo bi mogao da posalje Ferrija po pivo.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2452 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 16/11/2009 : 20:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
quote:
Originally posted by Vlaad

Milazzo bi mogao da posalje Ferrija po pivo.



Moga bi, al ovi bi ga odjeba, reka bi mu : "Ko te jebe Ivo, donesi pivu sam"...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 17/11/2009 : 08:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message
quote:

Neznam, mislim da sam objektivan, jer Ferri nema džabe kultni status, zaslužija ga je radom...raju nemoš zajebat...bar ne na duge staze...nije to neki trenutni hir, to traje 40 godina...



tja, ovakve price me podsecaju na razgovor s jednim profesorom muzike. Covek diplomirao harmoniku pa tako tezgari kad mu zatreba kinta. Jednom prilikom menjao nekog cigu koji nabada s dva prsta. Nema veze to što on svira s dva prsta, kafana uvek puna i raja vazda zadovoljna. Došao ovaj moj, covek svira sve po PS-u, isti repertoar, isto sve, da bi mu narod na kraju rek'o: dobar si ti šefe ali daj vratite nam onog....
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 17/11/2009 : 10:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Lakse je Papu ubediti da bog ne postoji, nego Zagorovca da je Zagor strip za decu

Edited by - cat claw on 17/11/2009 10:59:58
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37746 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/11/2009 : 11:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Lakse je Papu ubediti da bog ne postoji, nego Zagorovca da je Zagor strip za decu


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2452 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/11/2009 : 11:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Lakse je Papu ubediti da bog ne postoji, nego Zagorovca da je Zagor strip za decu



Pošteno! Zagor je za dicu, a Cat Claw za tinjedere drkadžije, pa to ti je valjda isto jasno?Si svjestan toga?

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 17/11/2009 : 11:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by cat claw

Lakse je Papu ubediti da bog ne postoji, nego Zagorovca da je Zagor strip za decu



Pošteno! Zagor je za dicu, a Cat Claw za tinjedere drkadžije, pa to ti je valjda isto jasno?Si svjestan toga?



au! poceli smo sa šamari!
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 17/11/2009 : 12:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Ti si mlLandj3 neki vickast tip - nadje da je Strip zabavnik piratsko izdanje!!!!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 17/11/2009 : 12:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message
quote:
Originally posted by culfis

Ti si mlLandj3 neki vickast tip - nadje da je Strip zabavnik piratsko izdanje!!!!



pa gledaj, ako u nizu naslovnica novih izdanja na kioscima ugledam naslovnicu iz '92-e, logicno mi je da pretpostavim sledece:

1. rasprodaja nekakve slucajno preživele remitende
2. nekakva neformalna ponuda na berzi stripova
3. piratsko izdanje neceg starog sa identicnim dizajnom kao pre
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 17/11/2009 : 12:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
jeste, naslov topica je zbunjujuci, ali negde `gore` u istom delboj je stavio listu naslovnica koje nedostaju, ja postavljam sken, on brise strip sa te liste traznje ...
inache interesantne su ti pretpostavke ...

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/11/2009 : 12:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by cat claw

Lakse je Papu ubediti da bog ne postoji, nego Zagorovca da je Zagor strip za decu



Pošteno! Zagor je za dicu, a Cat Claw za tinjedere drkadžije, pa to ti je valjda isto jasno?Si svjestan toga?


blokada i dobar protivnapad

Zagi ,kao i svi ostali Bonelli su za sve uzraste. Stvar je u tome ili se voli, ili ne!
Mi smo najbolji dokaz za to. Iako citam vecinom BD,nesto amera i rijetko Bonelli osim Zagija i Dylana, Zagor mi je jos od malena ostao pojam za strip, u stvari da nije bilo Zagija ja danas vjerovatno ne bi ni citao stripove i upoznao sva ta blaga devete umjetnost, zbog toga sam vjecno zahvalan. To se nikad nece promijeniti, sve i ako se serijal ugasi.

Cat Claw je nesto sto sam smatrao za sund, a i komentari izmedju ostalog i na ovom sajtu, su me navodili da vjerujem da je tako.
http://www.stripovi.com/Recension.asp?hero=CAT&StoryID=318

Onda sam medjutim procitao jedno izdanje koje je izaslo na njemackom (hc na 500 primjerkaka limitirano,yeah baby) i odusevio se.Sljedili su neki drugi albumi na nasem jeziku. Zabavan strip sa mnostvom dobrih viceva, jednostavno dobra zabava. Osim toga, Cat je iako zivi u USA nasa junakinja, tako reci nacionalno blago, pa to treba braniti na svakom koraku.
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
859 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 17/11/2009 : 12:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message
Pa humoristicno je ovih zadnjih 20-ak postova, mora vam se priznati...

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/11/2009 : 13:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by il cattivo

Pa humoristicno je ovih zadnjih 20-ak postova, mora vam se priznati...


pa malkice smo skrenuli sa aktuelne teme, ali znas kako je kad se Zagi spomene
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000