forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kako da izdam stolnu igru koji sam zamislio?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 23/10/2010 : 12:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Kad bolje razmislim, tu u Hrvatskoj u Land of Magic igraonici u Zagrebu postoje prezentacije društvenih igara domacih autora koje još nisu realizirane. Ako budeš išao u Zagreb, kontaktiraj ih ili tako nešto, ali moraš doci s prototipom ja mislim. Znam da su bile prezentacije, ali neznam jesu li još uvijek, nemoj me držati za rijec. No, imaš svu moju podršku!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 24/10/2010 : 13:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
http://boardgamegeek.com/thread/576408/i-make-a-concept-of-a-strategy-board-game-with-car

1EURO, kakav si ti KRALJ!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/10/2010 : 13:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Hoceš li mi napraviti uslugu i ako to izdaš napravi neke stvarne povijesne likove npr. Custer, Sitting Bull, Julije Cezar, Kaligula, Napoleon itd. Imaš cijelu lepezu likova. Sigurno cu kupiti, no bilo bi dobro da se da popust za nas forumaše.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/10/2010 : 13:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Evo popisa nekih likova koje bi mogao ubaciti:
Napoleon
Aleksandar Veliki
Marija Terezija
Julije Cezar
Kleopatra
Kraljica Elizabeta
Nikola Zrinski
Trajan
Kaligula
Karlo Veliki
Pipin Mali
August
Marko Antonije
Atila
Mehmet II. Osvajac
Sulejman
Oktavijan
Al Capone(možeš ga staviti u posebnu ediciju "Mafijaških ratova")
John Dillinger(isto)
Ivana Orleanska
Josip II.
Luj XIV.
Luj XVI.
Robespierre
Kit Carson
Razni indijanski poglavice.

To su neki.
Mogao bih još staviti ediciju "Troja" u kojoj bi bili razni trojanski junaci, a mogao bi staviti i trojanskog konja, brodove, razne galije...
sad, ne znam bi li zbog politickih stvari mogao staviti Hitlera, Staljina, Tita, Che Guevaru, itd. Bolje nemoj. Imaš zaista mnogo likova i tema koje možeš iskoristiti, e sad je na tebi da odluciš koje bi to bile.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 24/10/2010 : 13:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
Milos Obilic obavezno

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 24/10/2010 13:54:46
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 25/10/2010 : 09:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Grujah.

http://boardgamegeek.com/thread/576408/i-make-a-concept-of-a-strategy-board-game-with-car

1EURO, kakav si ti KRALJ!



kako li si me samo pronašao.....
pa da eto vidiš razvija se koncept,a tamo ima dosta ljudi koji imaju i neke ideje koje cu uvažiti.....



Kao sto vidis uglavnom su ti rekli sta i ja:
Napisi pravila. Napravi igru sa jednostavnim komponentama - papir, karton, marker. Odigraj prvo sa drugarima da vidis dal funkcionise. Posalji nekim drugim ljudima (blind test), i onda tek trazi dizajnera i izdavaca i stavec.

Edited by - Grujah. on 25/10/2010 10:00:30
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12442 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/11/2010 : 15:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Eto, tek toliko da javim da je koncept igre koje sam izmislio završen.
Sada treba da napravim karte iz papira i ovu igralnu plocu iz kartona, pa idemo testirati,najprije sa prijateljima, onda i sa drugim ljudima pa da vidim ima li nekih problema vezanih na samu igru, koju bi trebalo popraviti.
Ime ove igre ce biti VOJNA (ili RAT na hrvatskom jeziku).
Sama igra nece biti previše zakomplicirana i sastojit ce se od igraln eploce i 100 karata koje sam j aza tu priliku izmislio.
Ova igra nije nikakva kopija neke druge igre i sasvim j emoj aideja unutra.
Sama igra je možda više za djecu od 8-15 godina iako je naravno mogu igrati i stariji i iskusniji igraci ali pošto nije previše zakomplicirana mislim da je najviše za djecu zanimljiva.No otom potom. Vrijeme ce pokazati.
Može se igrati u 2,3 ili 4 igraca.
Sama izrada igre nije težka jer se radi samo o tiskanju tih karata i ploce, znaci material karton i karte i tisak.
Kako izdati ovu igru:

-ili pronaci nekoga tko se bavi time, p amu prodati licencu pa da on ponudi ovu igru kao svoj lastni proizvod

-ili pronaci neku tiskaru,papiraru,....koja ce mi napraviti predracun koliko bi takva izrada koštala, pa uložiti vlastiti novac.


Ja sam vec kontaktirao neke firme pa da vidim šta se najviše isplati.
Pitanje za vas je, da li mi možete dati neke website ili email adrese od vaših domacih kompanija koja se bavi time, koji prave i distributiraju ove neke stolne igre, nekih tiskara,....iz Hrvatske,Srbije,Bosne,Makedonije,....pa da ih mogu kontaktirati.
Ja sam pronašao recimo firmu KOCKA u Sloveniji i kontaktirao ih ali sigurno još ima puno takvih kompanija za koje ja ne znam pa eto ako imate neku igru, pogledajt etko je proizvidac pa mi javite da ga kontaktiram.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 15/11/2010 : 16:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Vidi da pitas ovo momke kako su oni to uradili:
http://www.satirik.net/

Oni su u Srbiji izdali jedan Board Game i jednu CCG (doduse kopiju Magica)
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12442 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/11/2010 : 18:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Grujah.

Vidi da pitas ovo momke kako su oni to uradili:
http://www.satirik.net/

Oni su u Srbiji izdali jedan Board Game i jednu CCG (doduse kopiju Magica)



hvala, poslao sam in email pa cu da vidim da li ce mi odgovoriti.

Ako još netko ima neki kontakt, molim da mi ovdje javite pa cu ja kontaktirati i druge, pa da vidimo jel ce netko biti zainteresiran.

Inace koncept igre sam dosta projenio od prošlog puta pa sam zato i pobrisao te postove jer sam sada promijenio koncept igre.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/11/2010 : 18:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Ajd daj vamo u kratkim crtama o cemu se radi, kako se igra Par recenica...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12442 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/11/2010 : 23:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Paka01

Ajd daj vamo u kratkim crtama o cemu se radi, kako se igra Par recenica...



Pa nije baš neki vrhunac stolnih igara ali nije komplicirana igra, najviše primjerna za djecu do 15 godine npr.
Ukratko:

-mogu igrati 2,3,4 igraca.
Na pocetku se podijele karte svakome igracu jednaki broj.
Svaka karta ima nekog ratnika iz istorije(vitez,samuraj,2sv,rat,gusar,konkvistador,....).Svaka karta znaci ima sliku toga ratnika i ENERGIJU (neka brojka,svaka karta ima drukciji broj vrijednosti energije.NEMA NIKAKAV ATTACK,DEFENCE,SPECIAL SKILL,....NEGO SAMO ENERGIJA-VRIJEDNOST KARTE).
-svaki od igraca okrene po jednu kartu i baca kocku.
Recimo da okrene kartu Samuraja koji ima ENERGIJU 80 i baci broj 5 n akocki i stavi svog "možiclja" na broj 5 gdje piše da se toj karti doda još 20 energije.Znaci on ima ukupno 100,ostali igraci isto tako bacaju kocku i idu na polje z akoliko su bacili i svako polje ima nešto(neka polja imaju PLUS ENERGIJU,neka imaju MINUS ENERGIJU, ima i nekih specijalnih polja koja imaju neke druge kazne ili prednosti).
-kada svatko izbroji kolika mu je energija( ukljucujuci kartu i polje na kome je došao sa kockom) pobjeduje onaj koji ima najvišu Energiju i stavi svoju kartu "u piramidu" na ploci.Piramida je sastavljena iz 16 kvadrata i onaj koji prvi napuni svih 16 kvadrata i dode do vrha je pobjednik)
Ako obojica imaju jednaki broj energije (karta plus polje) onda se bacaju kocke i pobjedi onaj koji je bacio veci broj.
Polja gdje nema minus i plus energije ta polja imaju neku specijalnu moc npr da onaj koji stigne na takvo polje da može odabrati nekog suparnika koji mora uzeti vec postavljenu kartu u piramidi i baciti ju van.
Kada igracima ponestanu karte za igru, opet se pomiješaju i razdele karte one koje nisu u PIRAMIDI!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 16/11/2010 : 00:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

@1Euro
More,uzmi ti da pravis figurice strip heroja.To narod voli!



Ja bih Dylana Doga :)

Ej, pogledal sem tekst, odlicno!
http://boardgamegeek.com/thread/576408/i-make-a-concept-of-a-strategy-board-game-with-car
Ako budeš dao tiskati, prvo se pozanimaj pri privatnikih, ako je viša naklada, manje se placa.


---

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 16/11/2010 00:36:35
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000