forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gallup: Samo 25% gradana Hrvatske želi u EU
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/11/2010 : 12:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
@1 euro
Ta tvoja istorija ne vredi ni pola tvog nicka
Sve si pogresno naucio. Prvi kralj Bosne je bio Srbin, za pocetak.
Ali ovaj topik je o EU. Ima zanimljiva rasprava o tome kako je EU pukla u Irskoj na forunu B92
http://forum.b92.net/index.php?showtopic=46123
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/11/2010 : 12:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by ponki

zadojen si mrznjom da mi je drago da nismo pripadnici istog naroda...


sori, ali ovo zvuci stvarno blesavo



zvuci ruzno
i zao mi je sto sam to napisao posto sam nesto sasvim drugo mislio...
ali u afektu covjek cesto ne razmislja kako se to moze protumaciti...
dosad sam uvijek izbjegavao politicke teme ali dosta mi je vise njegovih postova iz kojih konstantno izbija mrznja...
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 22/11/2010 : 12:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
nemojte razbijat glavu velikim temama

oba ste ljudi na mistu i takvi ostanite, nemojte da ovakve teme izvlace ono najgore iz vas

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 22/11/2010 : 12:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

@1 euro
Ta tvoja istorija ne vredi ni pola tvog nicka
Sve si pogresno naucio. Prvi kralj Bosne je bio Srbin, za pocetak.
Ali ovaj topik je o EU. Ima zanimljiva rasprava o tome kako je EU pukla u Irskoj na forunu B92
http://forum.b92.net/index.php?showtopic=46123



A sto je najgore, ja sam zagovornik "irskog modela obrazovanja"

Ali s obzirom da cemo i ovako bankrotirati, bolje da bankrotiramo obrazovani nego neuki

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/11/2010 : 12:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
@ 1euro
tebe uopste nisam nista pitao i ne znam zasto ti odgovaras na pitanja koja nisu tebi upucena...


a ovo jako dobro znam

http://hr.wikipedia.org/wiki/Povijest_Bosne_i_Hercegovine

ali mi ne pricamo o tome
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12444 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/11/2010 : 12:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

@1 euro
Ta tvoja istorija ne vredi ni pola tvog nicka
Sve si pogresno naucio. Prvi kralj Bosne je bio Srbin, za pocetak.
Ali ovaj topik je o EU. Ima zanimljiva rasprava o tome kako je EU pukla u Irskoj na forunu B92
http://forum.b92.net/index.php?showtopic=46123



Pa to ako je prvi kralj Bosne bio Srbin ne znaci ništa.
Ne pricamo o Muslimanima,Hrvatima i Srbima, nego pricamo o Bosni i njezinim granicama.Znaci i taj kralj koji je bio Srbin nije bio Kralj Srbije nego BOSNE i isto tako nije bio Kralj Republike Srbske, nego BOSNE,....

Edited by - 1Euro on 22/11/2010 12:38:27
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12444 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/11/2010 : 12:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by ponki

@ 1euro
tebe uopste nisam nista pitao i ne znam zasto ti odgovaras na pitanja koja nisu tebi upucena...


a ovo jako dobro znam

http://hr.wikipedia.org/wiki/Povijest_Bosne_i_Hercegovine

ali mi ne pricamo o tome



pa quotao si mene a ne all_ba.
Pogledaj još jednom tko ti je napisao ono.....
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9595 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/11/2010 : 12:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
ajde ljudi malo spustite loptu, koji vam je vrag odjednom


znate kad ce sranje da prodje pored svega ovoga - nikad

hvala bogu, mi smo svi takvog mentaliteta da cemo da se stalno podsecamo "ti si meni" "ti si meni" (ukrao, oteo, ubio, opljackao....)

na kraju ce sve ista zemlja da nas pokriva, tamo nije bitno koje je parce zemlje cije....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 22/11/2010 : 12:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
Meštar iz Velog mista :" Sve polit petrojen i užgat"

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/11/2010 : 12:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

@Ponki i All Ba
Daleko ste otisli. Ni jedan ni drugi niste sto posto u pravu i bespotrebno cete se posvadjati.
Ne moze se o ovome pricati na forumu, to se mora sesti uz pivo pa onda videti sta svi izvori istorije pricaju i ne vaditi samo ono sto tera vodu na sopstveni mlin.
Izgledate kao dva izmanipulisana Mad Maxa dok se oni koji su sve zakuvali smeju postrance i smisljaju kako da uzmu jos para od davno proslog rata.


zao mi je cika Bane
Ja cu probati da sad stavim tacku na ovu pricu ali ...
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/11/2010 : 12:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by ponki

@ 1euro
tebe uopste nisam nista pitao i ne znam zasto ti odgovaras na pitanja koja nisu tebi upucena...


a ovo jako dobro znam

http://hr.wikipedia.org/wiki/Povijest_Bosne_i_Hercegovine

ali mi ne pricamo o tome



pa quotao si mene a ne all_ba.
Pogledaj još jednom tko ti je napisao ono.....


Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/11/2010 : 12:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by cat claw

@1 euro
Ta tvoja istorija ne vredi ni pola tvog nicka
Sve si pogresno naucio. Prvi kralj Bosne je bio Srbin, za pocetak.
Ali ovaj topik je o EU. Ima zanimljiva rasprava o tome kako je EU pukla u Irskoj na forunu B92
http://forum.b92.net/index.php?showtopic=46123



Pa to ako je prvi kralj Bosne bio Srbin ne znaci ništa.
Ne pricamo o Muslimanima,Hrvatima i Srbima, nego pricamo o Bosni i njezinim granicama.Znaci i taj kralj koji je bio Srbin nije bio Kralj Srbije nego BOSNE i isto tako nije bio Kralj Republike Srbske, nego BOSNE,....



Znaci, ako tako kaze Wiki, to mora da je tacno? Budi ozbiljan, 1euro.
Ima i izvora koji te stvari drugacije tretiraju. Po njima je Bosna bila samo jos jedna srpska drzava na Balkanu.
I odmah da kazem, ni ti ni ja ne mozemo sad tvrditi koji je izvor istinit. Prosto, nemamo dovoljno znanja, a kao balkanci, nemamo ni pameti da rasclanimo sta je sta.
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/11/2010 : 12:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by cat claw

@1 euro
Ta tvoja istorija ne vredi ni pola tvog nicka
Sve si pogresno naucio. Prvi kralj Bosne je bio Srbin, za pocetak.
Ali ovaj topik je o EU. Ima zanimljiva rasprava o tome kako je EU pukla u Irskoj na forunu B92
http://forum.b92.net/index.php?showtopic=46123



Pa to ako je prvi kralj Bosne bio Srbin ne znaci ništa.
Ne pricamo o Muslimanima,Hrvatima i Srbima, nego pricamo o Bosni i njezinim granicama.Znaci i taj kralj koji je bio Srbin nije bio Kralj Srbije nego BOSNE i isto tako nije bio Kralj Republike Srbske, nego BOSNE,....


vidis ovdje se upravo o tome prica...
jer BiH o kojoj on prica i RS o kojoj ja pricam su nastale u isto vrijeme...i nemaju veze sa tom tadasnjom Bosnom...
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 22/11/2010 : 12:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
i toliko o ulasku RH u EU ...

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/11/2010 : 12:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by cat claw

@1 euro
Ta tvoja istorija ne vredi ni pola tvog nicka
Sve si pogresno naucio. Prvi kralj Bosne je bio Srbin, za pocetak.
Ali ovaj topik je o EU. Ima zanimljiva rasprava o tome kako je EU pukla u Irskoj na forunu B92
http://forum.b92.net/index.php?showtopic=46123



Pa to ako je prvi kralj Bosne bio Srbin ne znaci ništa.
Ne pricamo o Muslimanima,Hrvatima i Srbima, nego pricamo o Bosni i njezinim granicama.Znaci i taj kralj koji je bio Srbin nije bio Kralj Srbije nego BOSNE i isto tako nije bio Kralj Republike Srbske, nego BOSNE,....



Znaci, ako tako kaze Wiki, to mora da je tacno? Budi ozbiljan, 1euro.
Ima i izvora koji te stvari drugacije tretiraju. Po njima je Bosna bila samo jos jedna srpska drzava na Balkanu.
I odmah da kazem, ni ti ni ja ne mozemo sad tvrditi koji je izvor istinit. Prosto, nemamo dovoljno znanja, a kao balkanci, nemamo ni pameti da rasclanimo sta je sta.



Slazem se sa ovim
jos kad se ustane mrzovoljno kao ja danas
odoh naci Sawitcha da ga malo zaje.bavam da popravim dan

Edited by - ponki on 22/11/2010 13:01:26
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/11/2010 : 12:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Blago Sawitchu!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25120 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/11/2010 : 13:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Kad 1Euro pocne da prica nekome o istoriji Bosne onda stvarno znaci da nam se sprema propast...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/11/2010 : 13:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
quote:
Originally posted by ponki



quote:
Originally posted by all_ba

Republika Srbska???
Šta je Republika Srbska?
Od gdje vuce korijene samo ime Republika Srbska?
Zna se od gdje vuce korijene ime Bosna npr, imali su oni i svog kralja i svoju historiju i sve.
A kakvu historiju ima Republika Srbska?
Zato što je nekoliko ljudi koji su bili Srbi živjelo ( van granica svoje Srbije) u Bosni, pa su se jednog dana setili i rekli:" hey, pa zašto da mi nemamo svoju državu i nazvat cemo ju Republika Srbska")
Isto što ste vi uradili u Bosni sa Republikom Srbskom se može usporediti sa Kosovom, gdje su se tako nešto setili Albanci pa si prisvojili Kosovo, a to se vama ne svida.Znaci, vi možete u drugoj državi imati svoju nekakvu IZMIŠLJENU REPUBLIKU, dok kod vas to ne može netko drugi.
Svi znamo šta znaci BiH (Bosna i Hercegovina) a nigdje nitko nije nikada spomenuo REPUBLIKA SRBSKA, zato jer to ne postoji nigdje osim u glavama onih koji kao žive u Republici Srbskoj.Nema te Republike Srbske u istorijskim knjigama.Cak Srbija kao država Srbija nije vas baš nešto poduprla pri toj ideji.
Znaci po vašoj logici, tamo gdje žive Srbi trebaju imati svoju Republiku (kao u Bosni npr).
Pa zašto onda ne napravite Republiku Srbsku 2 u Madžarskoj ili Republiku Srbsku 3 u Bugarskoj,Makedoniji,Grckoj,Portugalu,Švedskoj,Islandiji,Kini,Mongoliji,......sigurno ce se naci nekoliko Srba pa ajde da imate svoju Republiku Srbsku.
I kako vas nije sramota, umjesto da ste veseli i zadovoljni kako su vas primili u nekoj zemlji dali vam zemlju,hleba,...vi nakon nekoliko godina uzimate tu zemlju za sebe kao svoju.



ako cemo istorijski:

o kojih ti to 1000 godina Bosne pricas ??? kad je ta Bosna nastala i tad kad se prvi put spominje tko je zivio u njoj ???
i pripadnik kojeg si ti to naroda ???
kad se taj narod uopste poceo tako zvati ?

ako cemo kontrapravno tvom stavu:
sto ne pravite vi svoju drzavu u Svedskoj,Francuskoj ili ne znam gdje???

a moralno :

zadojen si mrznjom da mi je drago da nismo pripadnici istog naroda...


Ti @ponki ko Gebels, 1Erov post stavljaš kao da sam ja to napisao i onda zakljucuješ na osnovu tog posta da sam zadojen mržnjom. Koji previd, slucajan ili namjeran.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 22/11/2010 13:26:58
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/11/2010 : 13:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by ponki

quote:
Originally posted by all_ba


Da bi ti imao ikakvo pravo da komentarišeš o BiH moraš prvo navesti gdje živiš, kod mene se lijepo vidi BiH, a za tvoju informaciju iz Sarajeva sam. E, kad to budem znao možemo nastaviti, ovako pricaš u vjetar (šuplja prica).


evo sad imate kompletan profil pa cu valjda sad od Vas dobiti dozvolu da komentarisem o BiH...uostalom pise u jednom mom postu gore da zivim u BiH mada ne vidim zasto netko ko ne zivi u BiH ne bi smio komentarisati o njoj...




OVO JE MOJ ORIGINALNI POST.
Neko ko nije iz BiH može komentarisati o njoj samo u pozitivnom kontekstu, jer u suprotnom otici ce u onu stvar. Ti @ponki imaš pravo na svoje mišljenje (uostalom kao i 70% tvojih sunarodnjaka iz RS), ali to je samo utopija. Treba razgovarati sa argumentima.
Ti si poprilicno mlad i vjerovatno ne znaš pravu istinu o svom entitetu u sklopu BiH. Pa ako ne znaš da ti ja kažem, pošto sam ja sudionik dogadaja, a ti si bio mali djecak kad se sve to dogadalo.
Dakle, ovo sad što cu ti reci su fakti.
Kad je 95. Armija Republike BiH u sadejstvu sa hrvatskim oružanim snagama bili pred Banja Lukom, Amerika je Aliji Izetb. zaprijetila ako ne stanemo da ce nas NATO bomardovati. I ova stara budaletina kojoj vi u RS treba da dignete spomenik je naredio da se stane i u Dejtonu se potpisao mirovni ugovor. Da je bio bilo ko drugi bio umjesto Alije (neko pametniji i sa mudima), ja i ti danas ne bi raspravljacli o ovim pitanjima, bila bi jedinstvena Bosna i Hercegovina. To je jedna stvar.

Druga stvar, mnogo važnija je da je RS, genocidna tvorevina nastala etnickim cišcenjem druga dva naroda, dakle tvorevina nastala krvlju
nedužnih civila koji su se našli na svojim pragovima.
I sad bi vi negdje išli, nece moci. Dakle, to je utopija i iluzija. U Dejtonu ste dobili jednu veliku šarenu lažu u obliku RS, to je kratkorocno vaša satisfakcija, a naša rak rana. No, dugorocno, ce RS nestati, kao i obadva entiteta, a Bosna (BiH) ce biti jedinstvena kao što je bila i prije stotinama godina, još od Kulina bana i prije Borica bana (11 stoljece).

Još da dodam kad bude osuden zlocinac Radovan Karadic, prvi predsjednik RS, nestace i RS. Živi bili pa vidjeli.To je istina o BiH.


C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 22/11/2010 13:29:29
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/11/2010 : 13:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by all_ba


Ti @ponki ko Gebels, 1Erov post stavljaš kao da sam ja to napisao i onda zakljucuješ na osnovu tog posta da sam zadojen mržnjom. Koji previd, slucajan ili namjeran.



slucajno
i izvinjavam Vam se zbog te pogreske jos jednom

EDIT : a tom postu sad ne pridajem nikakav znacaj posto ga je pisao 1euro

Edited by - ponki on 22/11/2010 13:35:56
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39954 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/11/2010 : 14:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
@all_ba

Kakav je Alija bio ovako privatno? Vidim da znas informacije koje retko ko na svetu zna pa da te pitam za koga je navijao, sta je voleo da jede i to..

@Ponki
Cemu? Kome? 'ajde pusticu te da me malo zajebavas pa da se oraspolozis..
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 22/11/2010 : 14:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by all_ba
Druga stvar, mnogo važnija je da je RS, genocidna tvorevina nastala etnickim cišcenjem druga dva naroda, dakle tvorevina nastala krvlju
nedužnih civila koji su se našli na svojim pragovima.
I sad bi vi negdje išli, nece moci.


Moderatori rekoše da prijavimo ako nas je neko uvrijedio, pa evo...
Vaša "federacija" je nastala ETNICKIM CIŠCENJEM i ETNICKIM TALAŠTVOM koje je sprovodeno od strane takozvane "Armije Bih" i brace mudžahedina. Vaša patološka potraga za sopstvenim identitetom, to jest tužna potreba za odbijanjem cinjenice da ste poturceni Srbi i Hrvati, vas je navela da sve ove godine tragikomicno izigravate žrtve, dok ste u stvari i sami poceli rat preglasavanjem Srba i diskriminacijom (kako pocinje "Islamska deklaracija", ha?) na nacionalnoj osnovi. Ako ste imali najvece gubitke, ne znaci da ste nedužna strana a svi ostali agresori.
Drago mi je to su neki ljudi sa ovoga foruma pokazali svoje pravo lice. Radite šta hocete, ali u XIV vijeku na Balkanu su postojale dvije srpske države - Dušanovo carstvo i Bosna Stjepana Kotromanica, to jest kasnije Tvrtka... Druga je stvar što se srednjevijekovna bosanska država, koja je nestala iz kolektivne svijesti svih naroda, koristi kao neki pokušaj stvaranja vašeg identiteta. Nenad Kecmanovic je dobro primjetio dio tog apsurda: ako bi se to stanje prihvatilo kao osnov za sadašnje identifikovanje, u Bosni bi živjela nacija "Bosanaca", dijelom pravoslavna, a dijelom katolicka - bez muhamedanaca...
Da preduprijedim omalovažavanje: ja jesam iz Crne Gore, ali sam pola života proveo u Bosni i poznajem je. Sjecam se poslijeratne mržnje i ogorcenja... Mome dedu sa majcine strane su "multikulturalni" muslimani spalili kucu koju je zidao godinama, i morao je spašavati živu glavu... Zar misliš da takvi ljudi mogu prihvatiti trajan ostanak u BiH? Nije Bosna vaša dedovina (davno prode turski vakat), niti imate pravo da bilo koga držite u toj sklepanoj državi koja ce se prvom pogodnom prilikom RASPASTI.
Izbacite me, ali sam na ovo morao odgovoriti.

Edited by - Mhejl on 22/11/2010 14:10:20
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/11/2010 : 14:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
@ mhejl

nema potrebe da se bilo kome sta objasnjava jer tko nece da vidi mozes mu i nacrtati sve - ne vrijedi...
ja sam do jutros izbjegavao bilo kakve politicke teme jer ne mogu promijeniti sta je bilo a ne mogu ni utjecati na to sto ce biti sa ovom drzavom...
moj jedini je izbor da odlucim kakva cu osoba biti u zivotu i toga se drzim...
a to sto "all_ba" kaze da je bilo zlocina samo sa jedne strane a ne sa svih ide njemu na obraz...i neka se on sam stidi svojih rijeci i svih neduznih zrtava sa drugih strana...

Edited by - ponki on 22/11/2010 14:18:11
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 22/11/2010 : 14:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by all_ba
Druga stvar, mnogo važnija je da je RS, genocidna tvorevina nastala etnickim cišcenjem druga dva naroda, dakle tvorevina nastala krvlju
nedužnih civila koji su se našli na svojim pragovima.
I sad bi vi negdje išli, nece moci.


Moderatori rekoše da prijavimo ako nas je neko uvrijedio, pa evo...
Vaša "federacija" je nastala ETNICKIM CIŠCENJEM i ETNICKIM TALAŠTVOM koje je sprovodeno od strane takozvane "Armije Bih" i brace mudžahedina. Vaša patološka potraga za sopstvenim identitetom, to jest tužna potreba za odbijanjem cinjenice da ste poturceni Srbi i Hrvati, vas je navela da sve ove godine tragikomicno izigravate žrtve, dok ste u stvari i sami poceli rat preglasavanjem Srba i diskriminacijom (kako pocinje "Islamska deklaracija", ha?) na nacionalnoj osnovi. Ako ste imali najvece gubitke, ne znaci da ste nedužna strana a svi ostali agresori.
Drago mi je to su neki ljudi sa ovoga foruma pokazali svoje pravo lice. Radite šta hocete, ali u XIV vijeku na Balkanu su postojale dvije srpske države - Dušanovo carstvo i Bosna Stjepana Kotromanica, to jest kasnije Tvrtka... Druga je stvar što se srednjevijekovna bosanska država, koja je nestala iz kolektivne svijesti svih naroda, koristi kao neki pokušaj stvaranja vašeg identiteta. Nenad Kecmanovic je dobro primjetio dio tog apsurda: ako bi se to stanje prihvatilo kao osnov za sadašnje identifikovanje, u Bosni bi živjela nacija "Bosanaca", dijelom pravoslavna, a dijelom katolicka - bez muhamedanaca...
Da preduprijedim omalovažavanje: ja jesam iz Crne Gore, ali sam pola života proveo u Bosni i poznajem je. Sjecam se poslijeratne mržnje i ogorcenja... Mome dedu sa majcine strane su "multikulturalni" muslimani spalili kucu koju je zidao godinama, i morao je spašavati živu glavu... Zar misliš da takvi ljudi mogu prihvatiti trajan ostanak u BiH? Nije Bosna vaša dedovina (davno prode turski vakat), niti imate pravo da bilo koga držite u toj sklepanoj državi koja ce se prvom pogodnom prilikom RASPASTI.
Izbacite me, ali sam na ovo morao odgovoriti.



Polako, nije sve tako jednostavno. Nema potrebe da budes toliko ostrascen. Bilo je i sa druge i trece strane odvratnih stvari. Nemoj da se pecas, naucices vremenom I odakle znas da ti ili ja nismo posrbljeni Turci?

Nemoj nikad da koristis ovakav recnik i pokusaj da razumes i drugu stranu. Stradaces u drustvu, nije za drugo.

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 22/11/2010 : 14:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Jeste, lako padnem u vatru, ali mi nije žao zbog rijecnika koji sam koristio. Gdje mogu nazvati stvari njihovim pravim imenom, nazvacu ih. Ovo me je ovoliko izbacilo iz takta jer nisam ocekivao ovako nešto na stripovi.com...
P.S Nemojte da mislite da mrzim sve muslimane - štaviše, mnogi od njih su mi i prijatelji ovdje u Pljevljima... Živim pored džamije. :)

Edited by - Mhejl on 22/11/2010 14:20:54
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000