forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gallup: Samo 25% gradana Hrvatske želi u EU
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

manhunter
Moderator



Switzerland
25119 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/11/2010 : 23:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by manhunter

All_ba smanji doživljaj. Taman sam vas pohvalio.
Nemanja93, ne mešaj se u stvari koje ne razumeš, pogotovo ako ne možeš da diskutuješ argumentima.

Hvala.


E, nek si mu rekao da se ne razumije, bolje reci, ne poznaje materiju, ako ništa vizavi mojih, a i naših godina. :)



Naravno da ne razume, ali i mi što razumemo ponekad grešimo i teramo vodu na svoju vodenicu. ;)

Idemo dalje za iste pare, ali u blažem tonu. Valja ne mora svaka tema ovakvog sadržaja da se zakljuca? :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 21/11/2010 : 23:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Svi ostali: bez pretnji ratom poput all_ba, brojanja krvnih zrnaca i nipodaštavanja drugih. Svi znate gde su granice dobrog ukusa i kulturne diskusije, niko ne mora da vam ih objašnjava.

Eto, dopuštena vam je tema koja se kosi sa pravilima, na vama je da je iskoristite na najbolji nacin.


Šta si mene uzeo u nekakav kontekst prijetnji ratom, ja sam samo rekao istinu. A ti ponovo proanaliziraj i vidi da li sam išta prijetio.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 21/11/2010 23:33:23
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/11/2010 : 05:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by cat claw

Krugeru, niti ja smatram da je Dsormaz los decko niti sam se stavio u neku boju. Samo sam primetio da je dsormaz prilicno neobavesten, a za neke stvari cak i krivo obavesten.
Istorija se ne uci iz jedne knjige i od jednog nastavnika. Jos manje od suseda ''koji je video svojim ocima i zna sigiurno o cemu se radi''.


O cemu sam ja loše obaviješten?
Slažem se da se povijest ne uci iz jedne knjige.
Pazi, kako su nas to nekad ucili, za vrijeme bivše države? Iz kakvih to knjiga smo ucili povijest??
Ucio sam i ja kao klinac povijest iz crvenih udžbenika, bez brige, nagledao sam se gomile tzv. NOB filmova (mnoge imam svojoj filmskoj kolekciji), ali sam kasnije poceo citati i proucavati druge izvore i otkrivati stvari koje bi tebi i mnogima ovdje bile nezamislive i nevjerojatne, za koje sigurno nikad nisi cuo, jer tako nije pisalo u tim udžbenicima iz kojih smo ucili. Hocu reci da su mnoge stvari bile prešucivane, neke samo djelomicno tocno prikazane, a neke potpuno netocno, lažno.


isti qurac,ondašnje i sadašnje knjige...lagali oni,lažu i ovi danas...dakle,ovo ti ne pije vodu...ajmo dalje...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/11/2010 : 05:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by globinjo


quote:
Originally posted by adriano

je li ti to Stjepan Filipovic na avataru?


Slike revolucionara s prkosno uzdignutim rukama koji ponosno odlazi u smrt obišle su svijet i postale simbol otpora i antifašizma, primjer kako se bori i gine za slobodu. Ovaj neustrašivi hrvatski borac, revolucionar, rodoljub i nadasve antifašista proglašen je narodnim herojem 16. veljace 1949. godine. Slika pogubljenja Stjepana Filipovica i njegove prkosno uzdignute ruke izložena je u zgradi UN u New Yorku. Pred tom je slikom 1955. godine zastao Nehru, tadašnji indijski premijer i jedan od tvoraca Pokreta nesvrstanih, i fasciniran moralom covjeka ispod vješala, kleknuo i dugo ostao u razmišljanju i molitvi, a nakon toga, prema izvještajima ocevidaca, izmedu ostaloga rekao: „Narodi i revolucije, koje imaju takve borce i rukovodioce moraju pobijediti... I Tito je morao pobijediti kad je imao ljude koji su se na ovaj nacin borili i umirali.“


Pitam se za što se tocno borio taj covjek? Ako se ne varam bio je komunist, dakle za slobodu se nije mogao boriti, vec za diktaturu proletarijata. I za Jugoslaviju. To je njegova borba i žrtva samo kratkorocno postigla, jer i jedno i drugo su kasnije propali. U moru krvi. Dakle, ispada da se borio i poginuo uzalud.


zašto se borio blago zadro?zašto se borio andrija matijaš?za što su se borili 4 sina kate šolic?za njih se isto može reci kao i za stjepana filipovica-poginuli uzalud,jer da ustanu iz groba i vide na šta slici hrvatska...a vidiš-nisu bili u partiji...mišaš kruške i jabuke,opsjednut s i komunistima,zatireš sve šta ima veze s njima...ginuli su i jedni i drugi,ali ne za državu,nego su branili dom,kucni prag...npr,split je za vrime drugog rata imao 40 000 žitelja,njih 12 500 tisuca je sudjelovalo u nob-u....oceš rec da su svi oni bili komunisti...gotovo svako treci splicanin je stao na branik,vraga su znali šta ce donjet kraj rata-novu jugu,novu hrvatsku na ruševinama ndh-a,ili nešto trece...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/11/2010 : 07:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by all_ba


Izvini, a skim ti to ne želiš da živiš zajedno. Obzirom da ne živiš u BiH, nemoj se ni petljati. Da budem eksplicitan, BiH ce uvijek biti u njenim granicama koje nisu od jucer kako ti to misliš nego su višestoljetne, a njen kontinuitet je 1000 godina. Iz ove zemlje niko nigdje nece odnijeti ni komadic zemlje, bez rata, a to nam ne treba.
Ovo što je Dejton donio, donio je samo mir i ništa više. Ja BiH vidim jednog dana bez entiteta,cijelovitu gdje ce biti ravnopravni svi njeni narodi i gradani na svakom djelu njene teritorije.


A ja BiH ne vidim isto kao i ti...ako ti imas pravo da nju vidis tako onda ja imam isto pravo da vidim Rep.Srpsku u BiH ili van nje...

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18732 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/11/2010 : 07:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
ovo od globinje se samo potpisuje,brez komentara.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/11/2010 : 08:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by KRAS
komunisti se jesu borili za vlast ali su i jedini koji su se borili protiv nacista


NacISTI, fašISTI, komunISTI...


nisam se htio ukljucivati, ali na ovakve stvari moram
nisu ISTI, takva izjednacavanja mogu nastati samo u umovima latentnih fašista, a ti si više puta dokazao da to jesi
ako treba crtat, crtat cu, više zbog drugih (onih mladih) jer tebi se ne da dokazat
- nacizam i fašizam su u samoj svojoj ideji, dakle onom -izmu, truli i zlocinacki, iz takvih ideja ne može nastati ništa bolje od onoga što je i bilo
- komunizam je ideja pravednog društvs, jednakosti, utopija koja nije ostvariva još 1000 godina, a moguce i nikad, jer ipak bi ju trebali u djelo provesti ljudi, a oni su, zna se, svakakvi
- komunisticki režimi su bili totalitarni, radili su zlocine, zatvarali i ubijali politicke protivnike, pogotovo u poratnom kaosu, kada su poubijali na desetke tisuca ljudi i time bacili veliku mrlju na sebe i donekle se izjednacili s fašistima....ali NIKAD, baš NIKAD, ponavljam NIKAD nisu djecu slali u plinske komore, nikad nisu nekoga strpali u zatvor samo zato što je hrvat, srbin, musliman...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37759 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/11/2010 : 09:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by KRAS
komunisti se jesu borili za vlast ali su i jedini koji su se borili protiv nacista


NacISTI, fašISTI, komunISTI...


nisam se htio ukljucivati, ali na ovakve stvari moram
nisu ISTI, takva izjednacavanja mogu nastati samo u umovima latentnih fašista, a ti si više puta dokazao da to jesi
ako treba crtat, crtat cu, više zbog drugih (onih mladih) jer tebi se ne da dokazat
- nacizam i fašizam su u samoj svojoj ideji, dakle onom -izmu, truli i zlocinacki, iz takvih ideja ne može nastati ništa bolje od onoga što je i bilo
- komunizam je ideja pravednog društvs, jednakosti, utopija koja nije ostvariva još 1000 godina, a moguce i nikad, jer ipak bi ju trebali u djelo provesti ljudi, a oni su, zna se, svakakvi
- komunisticki režimi su bili totalitarni, radili su zlocine, zatvarali i ubijali politicke protivnike, pogotovo u poratnom kaosu, kada su poubijali na desetke tisuca ljudi i time bacili veliku mrlju na sebe i donekle se izjednacili s fašistima....ali NIKAD, baš NIKAD, ponavljam NIKAD nisu djecu slali u plinske komore, nikad nisu nekoga strpali u zatvor samo zato što je hrvat, srbin, musliman...


Potpisujem sta je ken2 napisao!

I zacudilo me da i globinjo zdravo i pametno razmislja. sala!



Drukcije ne bi da se mesam u ovu raspravu... nema smisla i steta zivaca te zdravlja.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/11/2010 : 10:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
quote:
Originally posted by ponki

quote:
Originally posted by all_ba


Izvini, a skim ti to ne želiš da živiš zajedno. Obzirom da ne živiš u BiH, nemoj se ni petljati. Da budem eksplicitan, BiH ce uvijek biti u njenim granicama koje nisu od jucer kako ti to misliš nego su višestoljetne, a njen kontinuitet je 1000 godina. Iz ove zemlje niko nigdje nece odnijeti ni komadic zemlje, bez rata, a to nam ne treba.
Ovo što je Dejton donio, donio je samo mir i ništa više. Ja BiH vidim jednog dana bez entiteta,cijelovitu gdje ce biti ravnopravni svi njeni narodi i gradani na svakom djelu njene teritorije.


A ja BiH ne vidim isto kao i ti...ako ti imas pravo da nju vidis tako onda ja imam isto pravo da vidim Rep.Srpsku u BiH ili van nje...


Da bi ti imao ikakvo pravo da komentarišeš o BiH moraš prvo navesti gdje živiš, kod mene se lijepo vidi BiH, a za tvoju informaciju iz Sarajeva sam. E, kad to budem znao možemo nastaviti, ovako pricaš u vjetar (šuplja prica).

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/11/2010 : 10:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by all_ba


Da bi ti imao ikakvo pravo da komentarišeš o BiH moraš prvo navesti gdje živiš, kod mene se lijepo vidi BiH, a za tvoju informaciju iz Sarajeva sam. E, kad to budem znao možemo nastaviti, ovako pricaš u vjetar (šuplja prica).


evo sad imate kompletan profil pa cu valjda sad od Vas dobiti dozvolu da komentarisem o BiH...uostalom pise u jednom mom postu gore da zivim u BiH mada ne vidim zasto netko ko ne zivi u BiH ne bi smio komentarisati o njoj...

Edited by - ponki on 22/11/2010 10:56:42
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12444 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/11/2010 : 10:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by ponki

quote:
Originally posted by all_ba


Izvini, a skim ti to ne želiš da živiš zajedno. Obzirom da ne živiš u BiH, nemoj se ni petljati. Da budem eksplicitan, BiH ce uvijek biti u njenim granicama koje nisu od jucer kako ti to misliš nego su višestoljetne, a njen kontinuitet je 1000 godina. Iz ove zemlje niko nigdje nece odnijeti ni komadic zemlje, bez rata, a to nam ne treba.
Ovo što je Dejton donio, donio je samo mir i ništa više. Ja BiH vidim jednog dana bez entiteta,cijelovitu gdje ce biti ravnopravni svi njeni narodi i gradani na svakom djelu njene teritorije.


A ja BiH ne vidim isto kao i ti...ako ti imas pravo da nju vidis tako onda ja imam isto pravo da vidim Rep.Srpsku u BiH ili van nje...




Republika Srbska???
Šta je Republika Srbska?
Od gdje vuce korijene samo ime Republika Srbska?
Zna se od gdje vuce korijene ime Bosna npr, imali su oni i svog kralja i svoju historiju i sve.
A kakvu historiju ima Republika Srbska?
Zato što je nekoliko ljudi koji su bili Srbi živjelo ( van granica svoje Srbije) u Bosni, pa su se jednog dana setili i rekli:" hey, pa zašto da mi nemamo svoju državu i nazvat cemo ju Republika Srbska")
Isto što ste vi uradili u Bosni sa Republikom Srbskom se može usporediti sa Kosovom, gdje su se tako nešto setili Albanci pa si prisvojili Kosovo, a to se vama ne svida.Znaci, vi možete u drugoj državi imati svoju nekakvu IZMIŠLJENU REPUBLIKU, dok kod vas to ne može netko drugi.
Svi znamo šta znaci BiH (Bosna i Hercegovina) a nigdje nitko nije nikada spomenuo REPUBLIKA SRBSKA, zato jer to ne postoji nigdje osim u glavama onih koji kao žive u Republici Srbskoj.Nema te Republike Srbske u istorijskim knjigama.Cak Srbija kao država Srbija nije vas baš nešto poduprla pri toj ideji.
Znaci po vašoj logici, tamo gdje žive Srbi trebaju imati svoju Republiku (kao u Bosni npr).
Pa zašto onda ne napravite Republiku Srbsku 2 u Madžarskoj ili Republiku Srbsku 3 u Bugarskoj,Makedoniji,Grckoj,Portugalu,Švedskoj,Islandiji,Kini,Mongoliji,......sigurno ce se naci nekoliko Srba pa ajde da imate svoju Republiku Srbsku.
I kako vas nije sramota, umjesto da ste veseli i zadovoljni kako su vas primili u nekoj zemlji dali vam zemlju,hleba,...vi nakon nekoliko godina uzimate tu zemlju za sebe kao svoju.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/11/2010 : 10:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
Nacisti i fašisti su ista govna, a komunisti su njihova suprostnost. Prema tome ne mogu nikako biti isti.
Najgora stvar je kad neobavješteni, poluobrazovani nešto imaju za rec.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/11/2010 : 11:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
quote:
Originally posted by ponki

quote:
Originally posted by all_ba


Da bi ti imao ikakvo pravo da komentarišeš o BiH moraš prvo navesti gdje živiš, kod mene se lijepo vidi BiH, a za tvoju informaciju iz Sarajeva sam. E, kad to budem znao možemo nastaviti, ovako pricaš u vjetar (šuplja prica).


evo sad imate kompletan profil pa cu valjda sad od Vas dobiti dozvolu da komentarisem o BiH...uostalom pise u jednom mom postu gore da zivim u BiH mada ne vidim zasto netko ko ne zivi u BiH ne bi smio komentarisati o njoj...


Neko ko nije iz BiH može komentarisati o njoj samo u pozitivnom kontekstu, jer u suprotnom otici ce u onu stvar. Ti @ponki imaš pravo na svoje mišljenje (uostalom kao i 70% tvojih sunarodnjaka iz RS), ali to je samo utopija. Treba razgovarati sa argumentima.
Ti si poprilicno mlad i vjerovatno ne znaš pravu istinu o svom entitetu u sklopu BiH. Pa ako ne znaš da ti ja kažem, pošto sam ja sudionik dogadaja, a ti si bio mali djecak kad se sve to dogadalo.
Dakle, ovo sad što cu ti reci su fakti.
Kad je 95. Armija Republike BiH u sadejstvu sa hrvatskim oružanim snagama bili pred Banja Lukom, Amerika je Aliji Izetb. zaprijetila ako ne stanemo da ce nas NATO bomardovati. I ova stara budaletina kojoj vi u RS treba da dignete spomenik je naredio da se stane i u Dejtonu se potpisao mirovni ugovor. Da je bio bilo ko drugi bio umjesto Alije (neko pametniji i sa mudima), ja i ti danas ne bi raspravljacli o ovim pitanjima, bila bi jedinstvena Bosna i Hercegovina. To je jedna stvar.

Druga stvar, mnogo važnija je da je RS, genocidna tvorevina nastala etnickim cišcenjem druga dva naroda, dakle tvorevina nastala krvlju
nedužnih civila koji su se našli na svojim pragovima.
I sad bi vi negdje išli, nece moci. Dakle, to je utopija i iluzija. U Dejtonu ste dobili jednu veliku šarenu lažu u obliku RS, to je kratkorocno vaša satisfakcija, a naša rak rana. No, dugorocno, ce RS nestati, kao i obadva entiteta, a Bosna (BiH) ce biti jedinstvena kao što je bila i prije stotinama godina, još od Kulina bana i prije Borica bana (11 stoljece).

Još da dodam kad bude osuden zlocinac Radovan Karadic, prvi predsjednik RS, nestace i RS. Živi bili pa vidjeli.To je istina o BiH.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 22/11/2010 11:31:22
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 22/11/2010 : 11:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Hm... Ako je i jedinstvena, kako naterati te druge da zive uz prve? Silom? Ili isterivanjem?

Cudna stvar kako ljudi menjaju misljenja ko carape, pre 20 godina komunisti, posle 20 godina fasisti ili fundametalisti...

Da li se Andric radi u Federaciji? I pitacu, zasto? To je pitanje i dok se to ne sredi, nema "mirne Bosne".

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/11/2010 : 11:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message


quote:
Originally posted by all_ba

Republika Srbska???
Šta je Republika Srbska?
Od gdje vuce korijene samo ime Republika Srbska?
Zna se od gdje vuce korijene ime Bosna npr, imali su oni i svog kralja i svoju historiju i sve.
A kakvu historiju ima Republika Srbska?
Zato što je nekoliko ljudi koji su bili Srbi živjelo ( van granica svoje Srbije) u Bosni, pa su se jednog dana setili i rekli:" hey, pa zašto da mi nemamo svoju državu i nazvat cemo ju Republika Srbska")
Isto što ste vi uradili u Bosni sa Republikom Srbskom se može usporediti sa Kosovom, gdje su se tako nešto setili Albanci pa si prisvojili Kosovo, a to se vama ne svida.Znaci, vi možete u drugoj državi imati svoju nekakvu IZMIŠLJENU REPUBLIKU, dok kod vas to ne može netko drugi.
Svi znamo šta znaci BiH (Bosna i Hercegovina) a nigdje nitko nije nikada spomenuo REPUBLIKA SRBSKA, zato jer to ne postoji nigdje osim u glavama onih koji kao žive u Republici Srbskoj.Nema te Republike Srbske u istorijskim knjigama.Cak Srbija kao država Srbija nije vas baš nešto poduprla pri toj ideji.
Znaci po vašoj logici, tamo gdje žive Srbi trebaju imati svoju Republiku (kao u Bosni npr).
Pa zašto onda ne napravite Republiku Srbsku 2 u Madžarskoj ili Republiku Srbsku 3 u Bugarskoj,Makedoniji,Grckoj,Portugalu,Švedskoj,Islandiji,Kini,Mongoliji,......sigurno ce se naci nekoliko Srba pa ajde da imate svoju Republiku Srbsku.
I kako vas nije sramota, umjesto da ste veseli i zadovoljni kako su vas primili u nekoj zemlji dali vam zemlju,hleba,...vi nakon nekoliko godina uzimate tu zemlju za sebe kao svoju.



ako cemo istorijski:

o kojih ti to 1000 godina Bosne pricas ??? kad je ta Bosna nastala i tad kad se prvi put spominje tko je zivio u njoj ???
i pripadnik kojeg si ti to naroda ???
kad se taj narod uopste poceo tako zvati ?

ako cemo kontrapravno tvom stavu:
sto ne pravite vi svoju drzavu u Svedskoj,Francuskoj ili ne znam gdje???

a moralno :

zadojen si mrznjom da mi je drago da nismo pripadnici istog naroda...
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/11/2010 : 11:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message

quote:
Originally posted by all_ba



Neko ko nije iz BiH može komentarisati o njoj samo u pozitivnom kontekstu, jer u suprotnom otici ce u onu stvar. Ti @ponki imaš pravo na svoje mišljenje (uostalom kao i 70% tvojih sunarodnjaka iz RS), ali to je samo utopija. Treba razgovarati sa argumentima.
Ti si poprilicno mlad i vjerovatno ne znaš pravu istinu o svom entitetu u sklopu BiH. Pa ako ne znaš da ti ja kažem, pošto sam ja sudionik dogadaja, a ti si bio mali djecak kad se sve to dogadalo.
Dakle, ovo sad što cu ti reci su fakti.
Kad je 95. Armija Republike BiH u sadejstvu sa hrvatskim oružanim snagama bili pred Banja Lukom, Amerika je Aliji Izetb. zaprijetila ako ne stanemo da ce nas NATO bomardovati. I ova stara budaletina kojoj vi u RS treba da dignete spomenik je naredio da se stane i u Dejtonu se potpisao mirovni ugovor. Da je bio bilo ko drugi bio umjesto Alije (neko pametniji i sa mudima), ja i ti danas ne bi raspravljacli o ovim pitanjima, bila bi jedinstvena Bosna i Hercegovina. To je jedna stvar.

Druga stvar, mnogo važnija je da je RS, genocidna tvorevina nastala etnickim cišcenjem druga dva naroda, dakle tvorevina nastala krvlju
nedužnih civila koji su se našli na svojim pragovima.
I sad bi vi negdje išli, nece moci. Dakle, to je utopija i iluzija. U Dejtonu ste dobili jednu veliku šarenu lažu u obliku RS, to je kratkorocno vaša satisfakcija, a naša rak rana. No, dugorocno, ce RS nestati, kao i obadva entiteta, a Bosna (BiH) ce biti jedinstvena kao što je bila i prije stotinama godina, još od Kulina bana i prije Borica bana (11 stoljece).

Još da dodam kad bude osuden zlocinac Radovan Karadic, prvi predsjednik RS, nestace i RS. Živi bili pa vidjeli.To je istina o BiH.



i ja sam sudionik dogadjaja samim tim sto sam rat prozivio u BIH...
i dobro znam jednu stranu istine ali znam da postoji i druga strana za razliku od tebe koji kazes jednostrano da je samo jedan narod ucestvovao u zlocinima a druga dva iskljucujes...
ja se kao gradjanin BiH sramim sto je svih zlocina uopste bilo sa bilo koje strane a ne kao ti sto za zlocine optuzujes samo jednu stranu...
a to sto pricas o ispravljanju spomenika Aliji to je vrlo ruzno,jer meni nikad ne bi palo na pamet da tebi kazem da bi ti mogao ispraviti jedan za Milosevicu,Karadzica i Mladica sto nisu imali muda pa srusili Sarajevo odmah na startu...
A Republike Srpske sigurno nece nestati prije BiH
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/11/2010 : 11:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
Pomješao si kruške i jabuke. Razgovaramo argumentima, a ti si ocito totalno neinformiran o povijesti BiH.
Kad budeš procitao na desetine historijskih knjiga iz više izvora, možemo nastaviti razgovarati, tj kad budeš vladao materijom, a ne onom stvari. Toliko te ovo pogodilo da si poceo lupetati gluposti tipa kako sam ja zadojen mržnjom, a to izvire iz tebe da ti je cak drago što nimo pripdnici istog naroda. Ti si isfrustriran lik i smiri se i ne lupetaj.

Dobro ti je 1Euro "viknuo":I kako vas nije sramota, umjesto da ste veseli i zadovoljni kako su vas primili u nekoj zemlji dali vam zemlju,hleba,...vi nakon nekoliko godina uzimate tu zemlju za sebe kao svoju.

Cak je i on upuceniji od tebe. Citaj, samo citaj i ukljuci vijuge, nemoj k. razmišljati.


C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 22/11/2010 12:02:14
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 22/11/2010 : 12:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
najveci problem balkanskih naroda , šta je lakše uzet tude nego stec svoje. pogledajte naprimjer jadnu makedoniju šta im grci rade, ne mogu pošteno ni zemlju nazvat nego izmišljaju razne varijacije imena

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/11/2010 : 12:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
Vidim da si i polupismen@Ponki, ne kaže se ispravljati spomenik, nego podognuti spomenik.
Zato, prije nego nastavimo, kaži mi @ponki šta si završio, koliko razreda škole.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 22/11/2010 : 12:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
koliko san vidija ovako od oka dvojica bi mogla bit kažnjena

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 22/11/2010 : 12:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by ponki



quote:
Originally posted by all_ba

Republika Srbska???
Šta je Republika Srbska?
Od gdje vuce korijene samo ime Republika Srbska?
Zna se od gdje vuce korijene ime Bosna npr, imali su oni i svog kralja i svoju historiju i sve.
A kakvu historiju ima Republika Srbska?
Zato što je nekoliko ljudi koji su bili Srbi živjelo ( van granica svoje Srbije) u Bosni, pa su se jednog dana setili i rekli:" hey, pa zašto da mi nemamo svoju državu i nazvat cemo ju Republika Srbska")
Isto što ste vi uradili u Bosni sa Republikom Srbskom se može usporediti sa Kosovom, gdje su se tako nešto setili Albanci pa si prisvojili Kosovo, a to se vama ne svida.Znaci, vi možete u drugoj državi imati svoju nekakvu IZMIŠLJENU REPUBLIKU, dok kod vas to ne može netko drugi.
Svi znamo šta znaci BiH (Bosna i Hercegovina) a nigdje nitko nije nikada spomenuo REPUBLIKA SRBSKA, zato jer to ne postoji nigdje osim u glavama onih koji kao žive u Republici Srbskoj.Nema te Republike Srbske u istorijskim knjigama.Cak Srbija kao država Srbija nije vas baš nešto poduprla pri toj ideji.
Znaci po vašoj logici, tamo gdje žive Srbi trebaju imati svoju Republiku (kao u Bosni npr).
Pa zašto onda ne napravite Republiku Srbsku 2 u Madžarskoj ili Republiku Srbsku 3 u Bugarskoj,Makedoniji,Grckoj,Portugalu,Švedskoj,Islandiji,Kini,Mongoliji,......sigurno ce se naci nekoliko Srba pa ajde da imate svoju Republiku Srbsku.
I kako vas nije sramota, umjesto da ste veseli i zadovoljni kako su vas primili u nekoj zemlji dali vam zemlju,hleba,...vi nakon nekoliko godina uzimate tu zemlju za sebe kao svoju.



ako cemo istorijski:

o kojih ti to 1000 godina Bosne pricas ??? kad je ta Bosna nastala i tad kad se prvi put spominje tko je zivio u njoj ???
i pripadnik kojeg si ti to naroda ???
kad se taj narod uopste poceo tako zvati ?

ako cemo kontrapravno tvom stavu:
sto ne pravite vi svoju drzavu u Svedskoj,Francuskoj ili ne znam gdje???

a moralno :

zadojen si mrznjom da mi je drago da nismo pripadnici istog naroda...


sori, ali ovo zvuci stvarno blesavo

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/11/2010 : 12:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
@Ponki i All Ba
Daleko ste otisli. Ni jedan ni drugi niste sto posto u pravu i bespotrebno cete se posvadjati.
Ne moze se o ovome pricati na forumu, to se mora sesti uz pivo pa onda videti sta svi izvori istorije pricaju i ne vaditi samo ono sto tera vodu na sopstveni mlin.
Izgledate kao dva izmanipulisana Mad Maxa dok se oni koji su sve zakuvali smeju postrance i smisljaju kako da uzmu jos para od davno proslog rata.
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/11/2010 : 12:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by all_ba

Vidim da si i polupismen@Ponki, ne kaže se ispravljati spomenik, nego podognuti spomenik.
Zato, prije nego nastavimo, kaži mi @ponki šta si završio, koliko razreda škole.:)


dobro ako sam pogrijesio sa ispravljeti-podizati to svejedno ne nikakav gubi smisao
ja se ne sramim svojeg skolovanja jer sam ga zbog takvih nacionalista poput tebe zavrsavao u ratu...
zavrsio srednju skola i napustio ETF sa 3 godine...
ako sa diplomom fakulteta dolazi toliki stepen nekulture koji Vi imate onda mozete slobodno sa njom obrisati znate vec sta...

a sto se tice argumenata...o kojim Vi to argumentima pricate ???
hocete reci da su Srbi jedini cinili zlocine...ili da ovakva BiH nije nastala u krvi neduznih...
ili o kojim to istorijskim argumentima pricate ???
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 22/11/2010 : 12:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

@Ponki i All Ba
Daleko ste otisli. Ni jedan ni drugi niste sto posto u pravu i bespotrebno cete se posvadjati.
Ne moze se o ovome pricati na forumu, to se mora sesti uz pivo pa onda videti sta svi izvori istorije pricaju i ne vaditi samo ono sto tera vodu na sopstveni mlin.
Izgledate kao dva izmanipulisana Mad Maxa dok se oni koji su sve zakuvali smeju postrance i smisljaju kako da uzmu jos para od davno proslog rata.



slažem se

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12444 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/11/2010 : 12:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by ponki



quote:
Originally posted by all_ba

Republika Srbska???
Šta je Republika Srbska?
Od gdje vuce korijene samo ime Republika Srbska?
Zna se od gdje vuce korijene ime Bosna npr, imali su oni i svog kralja i svoju historiju i sve.
A kakvu historiju ima Republika Srbska?
Zato što je nekoliko ljudi koji su bili Srbi živjelo ( van granica svoje Srbije) u Bosni, pa su se jednog dana setili i rekli:" hey, pa zašto da mi nemamo svoju državu i nazvat cemo ju Republika Srbska")
Isto što ste vi uradili u Bosni sa Republikom Srbskom se može usporediti sa Kosovom, gdje su se tako nešto setili Albanci pa si prisvojili Kosovo, a to se vama ne svida.Znaci, vi možete u drugoj državi imati svoju nekakvu IZMIŠLJENU REPUBLIKU, dok kod vas to ne može netko drugi.
Svi znamo šta znaci BiH (Bosna i Hercegovina) a nigdje nitko nije nikada spomenuo REPUBLIKA SRBSKA, zato jer to ne postoji nigdje osim u glavama onih koji kao žive u Republici Srbskoj.Nema te Republike Srbske u istorijskim knjigama.Cak Srbija kao država Srbija nije vas baš nešto poduprla pri toj ideji.
Znaci po vašoj logici, tamo gdje žive Srbi trebaju imati svoju Republiku (kao u Bosni npr).
Pa zašto onda ne napravite Republiku Srbsku 2 u Madžarskoj ili Republiku Srbsku 3 u Bugarskoj,Makedoniji,Grckoj,Portugalu,Švedskoj,Islandiji,Kini,Mongoliji,......sigurno ce se naci nekoliko Srba pa ajde da imate svoju Republiku Srbsku.
I kako vas nije sramota, umjesto da ste veseli i zadovoljni kako su vas primili u nekoj zemlji dali vam zemlju,hleba,...vi nakon nekoliko godina uzimate tu zemlju za sebe kao svoju.



ako cemo istorijski:

o kojih ti to 1000 godina Bosne pricas ??? kad je ta Bosna nastala i tad kad se prvi put spominje tko je zivio u njoj ???

ako te zanima procitaj si ovdje

http://hr.wikipedia.org/wiki/Povijest_Bosne_i_Hercegovine

Vidjet ceš kada je nastala Bosna i kada se prvi put spominje Republika Srbska (veljaca 1992).Zar ti misliš da prije tog dana tamo ništa drugo nije bilo????


i pripadnik kojeg si ti to naroda ???


Slovenec (Štajerec ce smo natancni, moji predniki pa so prišli iz Germansko govorecih dežel, na kar prica moj priimek, kot vecina Štajercev med drugim....)


kad se taj narod uopste poceo tako zvati ?

Pa, prije toga smo se zvali Karantanci, imali smo svog Kralja, bilo mu je ime Samo,....Tocno kada smo se poceli zvati Slovenci n ebi ti znao tacno reci ali sigurno ima nešto u zvezi sa primožem Trubarom,Jurijem Dalmatinom,...oko 1500-1600 godine....

ako cemo kontrapravno tvom stavu:
sto ne pravite vi svoju drzavu u Svedskoj,Francuskoj ili ne znam gdje???



???? (jesi li ti normalan!???) Ako vi to radite ne znaci da to svi treba da rade.



a moralno :

zadojen si mrznjom da mi je drago da nismo pripadnici istog naroda...





Nisam zadojen nikakvom mržnjom,cak nisam pripadnik BIH, ali šta je istina istina je i Republika Srbska ne postoji nigdje u nikakvim istorijskim knjigama, ako je to netko izmislio godine 1992, to n eznaci da je onda stvarno tako, jer su i prije tog dana tamo živjeli ljudi sa dosta dužom istorijom.....






Krivo si quotao jer sam ti to ja napisao a ne all_ba.

Edited by - 1Euro on 22/11/2010 12:30:01
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000