forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gallup: Samo 25% gradana Hrvatske želi u EU
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

manhunter
Moderator



Switzerland
25119 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/11/2010 : 17:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Meni je drago što smo pokazali da možemo kulturno da duskutujemo na ovu temu.


EU kao ideja je kao i komunizam- sasvim dobra, ali neostvariva u praksi.

Ne znam za HR, za Srbiju bih voleo da udje u tu tvorevinu na godinu dana. Da naucimo da poštujemo zakon, da poštujemo jedni druge, da se vrati neka osnovna kultura (dobar dan,izvolite,hvala i dovidjenja-za pocetak). Dosta mi je grand kulture, ljudi koji jedva cekaju da nekome kola krenu nizbrdo, a kad ih pitaš šta rade, kažu "ma, muvam nešto"... Da se vratimo na neki nivo svesti iz 1988-90 pa bi vec bilo nešto.
EU nam ne treba, izuzev tih donacija, što je vec samo po sebi glup razlog, ali mi smo navikli da sisamo iz tudje sise još iz SFRJ (za kojom inace mi najmanje ne žalim).

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12444 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/11/2010 : 18:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by ponki

quote:
Originally posted by KRAS



ja mislim da ti mene nisi razumio, i ja sam bosanac,moja loza se pamti 14 koljena unatrag, ali šta da se radi. idi malo u bosnu pa da vidiš kakvo je stanje. pola stanovništva neželi bosnu kao državu, i ja sam samo realan. nemožeš nikog prisilit da živi sa nekim ako nece.
ako juga nije mogla opstati, nemože ni bossna i pravo da ti kažem, ni ja ne
želim viša ništa zajednicko sa ostala dva naroda.svako sebi je najbolje riješenje.bosna kao zemlja tri konstitutivna naroda gdje se ništa nemože poduzeti bez saglasnosti svih je samo još jedna u nizu komunistickih utopija, ona je jadna mogla funkcionistai samo u yugi, ovo sad je samo sranje.

ada, nema više rata, ja ga neželim ali želim biti svoj na svome, i da se nam nikad više nebi desio rat najbolje svak na svoju stranu, a to ti kaže neko ko je bio spreman i život dati za jugoslaviju. ali nikad više zajedno, previše je krvi bilo proliveno zbog tog sranja zvanog jugoslavija...

za ove cajke, sam vec rekao da je slovenija potpuno balkanizirana. ljubljana ima barem 20 rupa, kafana, kafancuga, folkoteka gdje se puštaju cajke a ni jedne jedine kafane gdje bi se vrtila samo slovenska muzika...



ja zivim u bosni i znam situaciju jako dobro...znam da vise od pola tih ljudi ne zeli da zivi zajedno...ali stvar je da je nemoguc miran razlaz odnosno podjela, pa iz toga logicno slijedi samo ono najgore...
narod se ovdje nista ne pita...
(uostalom sta podjela moze donijeti...kad podijelis jednu porodicu bez obzira kakva ona bila u kojoj zive tri siromasna brata sta dobijes - tri jos siromasnije porodice)
stavili su nas sve zajedno i kad bi nas pustili da se razidjemo to bi znacilo da moraju priznati da su pogrijesili...evo danas je godisnjica od tog dana od kad smo opet svi zajedno i ja to pozdravljam iz samo jednog razloga - zato sto je rat tad stao...
evo sad od decembra ukida se vizni rezim sa EU(kao da to nesto sirotinji znaci)...i to je jedan korak prema EU...tako da cemo svi mi htjeli ne htjeli zavrsiti opet skoro zajedno...a ne vjerujem da ce to nama donijeti nesto dobro...



Bosna nece još dugo vremena u EU pa se ne trebaš plašiti.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 21/11/2010 : 18:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
quote:
Originally posted by ponki

ja zivim u bosni i znam situaciju jako dobro...znam da vise od pola tih ljudi ne zeli da zivi zajedno...ali stvar je da je nemoguc miran razlaz odnosno podjela, pa iz toga logicno slijedi samo ono najgore...
narod se ovdje nista ne pita...
(uostalom sta podjela moze donijeti...kad podijelis jednu porodicu bez obzira kakva ona bila u kojoj zive tri siromasna brata sta dobijes - tri jos siromasnije porodice)
stavili su nas sve zajedno i kad bi nas pustili da se razidjemo to bi znacilo da moraju priznati da su pogrijesili...evo danas je godisnjica od tog dana od kad smo opet svi zajedno i ja to pozdravljam iz samo jednog razloga - zato sto je rat tad stao...
evo sad od decembra ukida se vizni rezim sa EU(kao da to nesto sirotinji znaci)...i to je jedan korak prema EU...tako da cemo svi mi htjeli ne htjeli zavrsiti opet skoro zajedno...a ne vjerujem da ce to nama donijeti nesto dobro...



znam ja to sve jarane i bezeveze da o tome razglabamo. ono što je važno, je da niko nemože nikog prisilit da živi zajedno u nekoj zajednici, to je i po evropskim standardima.daj da se razilazimo ako boga znate, neželim suživot sa drugim narodima to je moje pravo. ili da nazad uvedemo vojnu huntu na vlast, a cizmu i pendrek ko glavne postulate demokracije...

moguc je miran razilazak, pa ja necu svoj komad zemlje nikud odnijeti, samo neželim da mi se iko petelja u moje istorijske navike...
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/11/2010 : 19:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

O tome kako se zivelo u FNRJ i SFRJ

Kao da ja ne znam kako se živjelo, pa živio sam 19 godina u SFRJ.
Ja mogu razumjeti da neki ljudi žale za tim vremenom jer su doista dobro živjeli. Svaka totalitarna država ima svoju jedinu i vladajucu partiju u kojoj ima dosta ljudi koji preko nje ostvaruju odredene privilegije. Tu je i državni povlašteni aparat, vojska, policija, sigurnosne (špijunske) službe, režimski mediji, dakle pripadnici cijele te povlaštene kaste koja nastane za vrijeme dugog razdoblja totalitarizma uživaju privilegije. Plus clanovi njihovih obitelji. Dakle u slucaju SFRJ, totalitarne komunisticke države, radilo se o clanovima povlaštene kaste. Njima je bilo super, znam ja to. Zaboravio sam spomenuti i "prvoborce". Sve u svemu prilican broj, ali ne i vecina. Takvi danas (i njihovi potomci) najviše cvile i cendraju za svojom dragom pokojnom državom i sistemom.

quote:

Iz knjiga koje su bile primerene tom dobu i politickom uredjenju

Drugim rijecima iz knjiga koje su odisale lažima.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/11/2010 : 19:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Nije poginuo uzalud.
Ti si se rodio u slobodnoj zemlji kao slobodan covek jednak sa svima...E za to se On borio!

Ja sam se rodio u totalitarnoj diktatorskoj državi, umjetnoj tvorevini u kojoj nisam bio slobodan. Za to se on borio. Zbog verbalnog delikta išlo se u zatvor. To je sloboda?
quote:
Borio se da svi budemo jednaki i da svi imamo pristojan zivot.
Sram te bilo kako uopste dajes sebi za pravo da tvrdis kako je neko poginuo uzalud zato sto je "verovao" cak i u trenucima pre smrti...

Možda je doista u to vjerovao, svi su oni pricali o slobodama a na kraju su jedan, fašisticki totalitarizam, zamijenili drugim, komunistickim. Diktatura "proletarijata" i sloboda ne mogu zajedno.
Ja uopce ne sumnjam da je bio hrabar, naprotiv. Svi fanatici su hrabri (ili ludi), spremni poginuti za svoje ideje. Pogledaj samo Al'Qaidu. Oni su danas ono što su komunjare bile nekad. Fanatici koji ubijaju i koji su spremni umrijeti.
quote:
Nedostojan si i ime da mu spomenes!


Ime mu nisam ni spomenuo.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9591 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 21/11/2010 : 19:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Ne znam za HR, za Srbiju bih voleo da udje u tu tvorevinu na godinu dana. Da naucimo da poštujemo zakon, da poštujemo jedni druge, da se vrati neka osnovna kultura (dobar dan,izvolite,hvala i dovidjenja-za pocetak).


pa za to nam ne treba godinu dana, nego oko 3 generacije plus minus deset godina

quote:
Dosta mi je grand kulture,


ja sam mislio da ovoga ima svuda, cak i u EU?

quote:
EU nam ne treba, izuzev tih donacija, što je vec samo po sebi glup razlog, ali mi smo navikli da sisamo iz tudje sise još iz SFRJ (za kojom inace mi najmanje ne žalim).


donacije mogu, ali krediti ne

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/11/2010 : 19:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS
komunisti se jesu borili za vlast ali su i jedini koji su se borili protiv nacista


NacISTI, fašISTI, komunISTI...
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/11/2010 : 19:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by teller

a što se Evrope tice...kud srljate...evo još malo pa razpala...zašto se spasavat i bežat u kucu koja gori...ostanite vanka.



Ne razumijem, zašto onda vi ne izadete iz EU?




zato što nam ssvakim danom ispiru mozak kako EU nema alternativu. uopce nam nisu rekli kakva je procedura razdruživanja


Pa raspitajte se.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 21/11/2010 : 20:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by sdragan@

Nije poginuo uzalud.
Ti si se rodio u slobodnoj zemlji kao slobodan covek jednak sa svima...E za to se On borio!

Ja sam se rodio u totalitarnoj diktatorskoj državi, umjetnoj tvorevini u kojoj nisam bio slobodan. Za to se on borio. Zbog verbalnog delikta išlo se u zatvor. To je sloboda?
quote:
Borio se da svi budemo jednaki i da svi imamo pristojan zivot.
Sram te bilo kako uopste dajes sebi za pravo da tvrdis kako je neko poginuo uzalud zato sto je "verovao" cak i u trenucima pre smrti...

Možda je doista u to vjerovao, svi su oni pricali o slobodama a na kraju su jedan, fašisticki totalitarizam, zamijenili drugim, komunistickim. Diktatura "proletarijata" i sloboda ne mogu zajedno.
Ja uopce ne sumnjam da je bio hrabar, naprotiv. Svi fanatici su hrabri (ili ludi), spremni poginuti za svoje ideje. Pogledaj samo Al'Qaidu. Oni su danas ono što su komunjare bile nekad. Fanatici koji ubijaju i koji su spremni umrijeti.
quote:
Nedostojan si i ime da mu spomenes!


Ime mu nisam ni spomenuo.


pa svaka drzava je umjetna tvorevina

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 21/11/2010 : 20:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by ponki

ja zivim u bosni i znam situaciju jako dobro...znam da vise od pola tih ljudi ne zeli da zivi zajedno...ali stvar je da je nemoguc miran razlaz odnosno podjela, pa iz toga logicno slijedi samo ono najgore...
narod se ovdje nista ne pita...
(uostalom sta podjela moze donijeti...kad podijelis jednu porodicu bez obzira kakva ona bila u kojoj zive tri siromasna brata sta dobijes - tri jos siromasnije porodice)
stavili su nas sve zajedno i kad bi nas pustili da se razidjemo to bi znacilo da moraju priznati da su pogrijesili...evo danas je godisnjica od tog dana od kad smo opet svi zajedno i ja to pozdravljam iz samo jednog razloga - zato sto je rat tad stao...
evo sad od decembra ukida se vizni rezim sa EU(kao da to nesto sirotinji znaci)...i to je jedan korak prema EU...tako da cemo svi mi htjeli ne htjeli zavrsiti opet skoro zajedno...a ne vjerujem da ce to nama donijeti nesto dobro...



znam ja to sve jarane i bezeveze da o tome razglabamo. ono što je važno, je da niko nemože nikog prisilit da živi zajedno u nekoj zajednici, to je i po evropskim standardima.daj da se razilazimo ako boga znate, neželim suživot sa drugim narodima to je moje pravo. ili da nazad uvedemo vojnu huntu na vlast, a cizmu i pendrek ko glavne postulate demokracije...

moguc je miran razilazak, pa ja necu svoj komad zemlje nikud odnijeti, samo neželim da mi se iko petelja u moje istorijske navike...


Izvini, a skim ti to ne želiš da živiš zajedno. Obzirom da ne živiš u BiH, nemoj se ni petljati. Da budem eksplicitan, BiH ce uvijek biti u njenim granicama koje nisu od jucer kako ti to misliš nego su višestoljetne, a njen kontinuitet je 1000 godina. Iz ove zemlje niko nigdje nece odnijeti ni komadic zemlje, bez rata, a to nam ne treba.
Ovo što je Dejton donio, donio je samo mir i ništa više. Ja BiH vidim jednog dana bez entiteta,cijelovitu gdje ce biti ravnopravni svi njeni narodi i gradani na svakom djelu njene teritorije.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 21/11/2010 : 20:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by sdragan@

Nije poginuo uzalud.
Ti si se rodio u slobodnoj zemlji kao slobodan covek jednak sa svima...E za to se On borio!

Ja sam se rodio u totalitarnoj diktatorskoj državi, umjetnoj tvorevini u kojoj nisam bio slobodan. Za to se on borio. Zbog verbalnog delikta išlo se u zatvor. To je sloboda?
quote:
Borio se da svi budemo jednaki i da svi imamo pristojan zivot.
Sram te bilo kako uopste dajes sebi za pravo da tvrdis kako je neko poginuo uzalud zato sto je "verovao" cak i u trenucima pre smrti...

Možda je doista u to vjerovao, svi su oni pricali o slobodama a na kraju su jedan, fašisticki totalitarizam, zamijenili drugim, komunistickim. Diktatura "proletarijata" i sloboda ne mogu zajedno.
Ja uopce ne sumnjam da je bio hrabar, naprotiv. Svi fanatici su hrabri (ili ludi), spremni poginuti za svoje ideje. Pogledaj samo Al'Qaidu. Oni su danas ono što su komunjare bile nekad. Fanatici koji ubijaju i koji su spremni umrijeti.
quote:
Nedostojan si i ime da mu spomenes!


Ime mu nisam ni spomenuo.


pa vec dvadeset godina nema SFRJ pa zasto se ne mozemo nikako maknuti od te teme i malo kritizirati sadasnje stanje u Hrvatskoj?
Imam osjecaj da je tebi dosta zao sto vise nema te drzave pa da ti neko bude kriv?
Meni se cini da sada vecina ljudi zivi dosta lose i zasto ne bi smo malo pricali o razlozima toga? (ne mislim sada na rat, komunizam itd vec na to zasto nam i dalje gospodarstvo propada, a od rata i SFRJ je proslo vec petnaest tj dvadeset godina). Mislim da nam ne moze zauvijek neko drugi biti kriv vec bi trebali prvo malo pogledati samo kakvi smo.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/11/2010 : 21:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

pa svaka drzava je umjetna tvorevina


Nije baš tako. Ona koja nastaje slobodnom voljom njezinog naroda ne može biti umjetna tvorevina. Kad se stvarala Juga (prva i druga) ili slicne tvorevine, nitko nije pitao njene narode žele li to.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/11/2010 : 21:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz
Mislim da nam ne moze zauvijek neko drugi biti kriv vec bi trebali prvo malo pogledati samo kakvi smo.


Pa u pravu si, to nitko ne može osporiti.
Ja niti ne smatram da je Juga i bivši sistem jedini krivac za to, tu je i pitanje vlastite sposobnosti, ali mentalitet koji je duboko usaden zbog tog bivšeg sustava i života u neprirodnoj zajednici, rat i ostalo, ne može se zanemariti.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 21/11/2010 : 21:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by cat claw

O tome kako se zivelo u FNRJ i SFRJ

Kao da ja ne znam kako se živjelo, pa živio sam 19 godina u SFRJ.
Ja mogu razumjeti da neki ljudi žale za tim vremenom jer su doista dobro živjeli. Svaka totalitarna država ima svoju jedinu i vladajucu partiju u kojoj ima dosta ljudi koji preko nje ostvaruju odredene privilegije. Tu je i državni povlašteni aparat, vojska, policija, sigurnosne (špijunske) službe, režimski mediji, dakle pripadnici cijele te povlaštene kaste koja nastane za vrijeme dugog razdoblja totalitarizma uživaju privilegije. Plus clanovi njihovih obitelji. Dakle u slucaju SFRJ, totalitarne komunisticke države, radilo se o clanovima povlaštene kaste. Njima je bilo super, znam ja to. Zaboravio sam spomenuti i "prvoborce". Sve u svemu prilican broj, ali ne i vecina. Takvi danas (i njihovi potomci) najviše cvile i cendraju za svojom dragom pokojnom državom i sistemom.

quote:

Iz knjiga koje su bile primerene tom dobu i politickom uredjenju

Drugim rijecima iz knjiga koje su odisale lažima.


a gde je deo koji to isto kaze i za knjige drugih rezima?
ccc, kako je lepo citirati samo ono sto ti odgovara.
Procitaj ponovo sta si sve nabrojao kao falinke drzave u kojoj si suvise kratko ziveo da bi donosio sud o njoj. Zar nemas sve to i danas samo sto na celu drzave nije KP nego neko interesno drustvo sa predznakom ''demokratsko''?
Prvoborci? A sta je sa aferom u Hrvatskoj kada su otkriveni spiskovi viska branitelja? Zar je moguce da nisi uocio slicnost?
I nije tacno da su samo partijski ljudi dobro ziveli u SFRJ.
Poznajem jako puno ljudi koji nisu bili CLANOVI i koji su mogli da planiraju 10 godina unapred.
Ti u ovom mirisnim (suprotno od zadaha) banana umjetnim tvorevinama ne mozes da planiras ni deset dana unapred. Sta deset dana? Ni deset casova. Vec sura ce evro ojacati u odnosu na kojuvec valutu.

Neki post ranije Kras je lupio (pa ostao ziv) da su ratovi izbili zbog sranja zvanog Jugoslavija. Pa nisu Jugoslaviju rusili jugosloveni nego lopovi koji nisu mogli u njoj da pljackaju kako hoce.
To sto si ti naivan pa mislis da je sve izvedeno u ime nekakvog naciona i nekakve samostalnosti govori o tome da ipak nisi sve dobro proucio.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2437 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 21/11/2010 : 21:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by ponki

ja zivim u bosni i znam situaciju jako dobro...znam da vise od pola tih ljudi ne zeli da zivi zajedno...ali stvar je da je nemoguc miran razlaz odnosno podjela, pa iz toga logicno slijedi samo ono najgore...
narod se ovdje nista ne pita...
(uostalom sta podjela moze donijeti...kad podijelis jednu porodicu bez obzira kakva ona bila u kojoj zive tri siromasna brata sta dobijes - tri jos siromasnije porodice)
stavili su nas sve zajedno i kad bi nas pustili da se razidjemo to bi znacilo da moraju priznati da su pogrijesili...evo danas je godisnjica od tog dana od kad smo opet svi zajedno i ja to pozdravljam iz samo jednog razloga - zato sto je rat tad stao...
evo sad od decembra ukida se vizni rezim sa EU(kao da to nesto sirotinji znaci)...i to je jedan korak prema EU...tako da cemo svi mi htjeli ne htjeli zavrsiti opet skoro zajedno...a ne vjerujem da ce to nama donijeti nesto dobro...



znam ja to sve jarane i bezeveze da o tome razglabamo. ono što je važno, je da niko nemože nikog prisilit da živi zajedno u nekoj zajednici, to je i po evropskim standardima.daj da se razilazimo ako boga znate, neželim suživot sa drugim narodima to je moje pravo. ili da nazad uvedemo vojnu huntu na vlast, a cizmu i pendrek ko glavne postulate demokracije...

moguc je miran razilazak, pa ja necu svoj komad zemlje nikud odnijeti, samo neželim da mi se iko petelja u moje istorijske navike...


Izvini, a skim ti to ne želiš da živiš zajedno. Obzirom da ne živiš u BiH, nemoj se ni petljati. Da budem eksplicitan, BiH ce uvijek biti u njenim granicama koje nisu od jucer kako ti to misliš nego su višestoljetne, a njen kontinuitet je 1000 godina. Iz ove zemlje niko nigdje nece odnijeti ni komadic zemlje, bez rata, a to nam ne treba.
Ovo što je Dejton donio, donio je samo mir i ništa više. Ja BiH vidim jednog dana bez entiteta,cijelovitu gdje ce biti ravnopravni svi njeni narodi i gradani na svakom djelu njene teritorije.




Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 21/11/2010 : 21:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
Ti si Njemana osim što si bezobrazni balavac i neupucen totalno u povijest ili historiju kako Bosne tako i svih susjednih država. Prema tome balavce kuci mami pa se smij.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2437 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 21/11/2010 : 21:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
Ali bitno je to matori da je tebe drug stari uputio u povijest i historiju

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 21/11/2010 : 22:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mamlaz

pa svaka drzava je umjetna tvorevina


Nije baš tako. Ona koja nastaje slobodnom voljom njezinog naroda ne može biti umjetna tvorevina. Kad se stvarala Juga (prva i druga) ili slicne tvorevine, nitko nije pitao njene narode žele li to.


sori, ali drzava je umjetna bez obzira kako je nastala. Brkas pojmove, umjetno i prirodno. Ono sto si ti htio reci je nesto drugo, ali se ova recenica umjetna tvorevina koristi unazad dvadeset godina precesto, pa više i ne zvuci toliko cudno nikome. Države su umjetne, samo postoji drugaciji nacin na koji su nastajale.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 21/11/2010 : 22:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mamlaz
Mislim da nam ne moze zauvijek neko drugi biti kriv vec bi trebali prvo malo pogledati samo kakvi smo.


Pa u pravu si, to nitko ne može osporiti.
Ja niti ne smatram da je Juga i bivši sistem jedini krivac za to, tu je i pitanje vlastite sposobnosti, ali mentalitet koji je duboko usaden zbog tog bivšeg sustava i života u neprirodnoj zajednici, rat i ostalo, ne može se zanemariti.


nisam ni rekao da treba zanemariti, ali se kod nas vrlo slabo sve to pokrece. Imam osjecaj da samo cekamo svi skupa da bankrotiramo i muka mi je od toga. Mislim da i nije toliko mentalitet iz bivseg sustava jer su se nekada ljudi pumno više bunili na nepravde, štrajkali itd, a sada kao da je zavladala nekakva apatija. Imam osjecaj da vecina ljudi misli kako ne može baš utjecati na ništa i svi su nekako rezignirani.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 21/11/2010 : 22:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
što se tice ulaska HR u EU baš me zanima kakvo mišljenje imaju slovenci oko svoga ulaska u EU i kako im se cini sada?
ajde neka malo oni podijele svoja razmišljanja sa nama ostalima.
jel imate osjecaj da je sada bolje ili lošije?
Vidim da su neki iznijeli neke stavove, ali me zanimaju i ostali.

Mrzim mrznju!

Edited by - mamlaz on 21/11/2010 22:18:48
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 21/11/2010 : 23:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by KRAS
komunisti se jesu borili za vlast ali su i jedini koji su se borili protiv nacista


NacISTI, fašISTI, komunISTI...



liberalisti, nacionalisti, fundamentalisti, list goes on

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 21/11/2010 : 23:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mamlaz

pa svaka drzava je umjetna tvorevina


Nije baš tako. Ona koja nastaje slobodnom voljom njezinog naroda ne može biti umjetna tvorevina. Kad se stvarala Juga (prva i druga) ili slicne tvorevine, nitko nije pitao njene narode žele li to.



Naravno da moze....'volja naroda' je jednaka pizdarija ko i sve drugo

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25119 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/11/2010 : 23:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
All_ba smanji doživljaj. Taman sam vas pohvalio.
Nemanja93, ne mešaj se u stvari koje ne razumeš, pogotovo ako ne možeš da diskutuješ argumentima.

Hvala.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 21/11/2010 : 23:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

All_ba smanji doživljaj. Taman sam vas pohvalio.
Nemanja93, ne mešaj se u stvari koje ne razumeš, pogotovo ako ne možeš da diskutuješ argumentima.

Hvala.


E, nek si mu rekao da se ne razumije, bolje reci, ne poznaje materiju, ako ništa vizavi mojih, a i naših godina. :)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25119 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/11/2010 : 23:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Svi ostali: bez pretnji ratom poput all_ba, brojanja krvnih zrnaca i nipodaštavanja drugih. Svi znate gde su granice dobrog ukusa i kulturne diskusije, niko ne mora da vam ih objašnjava.

Eto, dopuštena vam je tema koja se kosi sa pravilima, na vama je da je iskoristite na najbolji nacin.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000