forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gallup: Samo 25% gradana Hrvatske želi u EU
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/11/2010 : 22:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by globinjo

postojat ce hrvatska,nadam se još jako dugo,ali kakva...


To što sam rekao da mi je OK, ne znaci da sam 100% zadovoljan sa stanjem kod nas. Samo se ne želim prepuštati pesimizmu, crnilu i beznadu. Ako se tome potpuno prepustimo, bit ce nam i gore.


pa dokle cekati...još dvadeset godinada uživam kad budem blizu penzije koja ce mi biti 2000 kuna...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/11/2010 : 22:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

fala kurcu sto su ti partizani postojali pa imamo o cemu tako pametno razgovarati i za sva ih sranja optuzivati:))
Zivjeli Partizani:))


evo dokaza...pa niste uzalud sa delijama i grobarima bili 87. na finalu kupa na istoj tribini skupa

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39952 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/11/2010 : 22:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo
još jedan ovakav cerekluk,odat cu svim forumašima tajnu...je li tako ponki?u jebi ga,on je izbacen...peci se na laganoj vatri,ponki ce sve reci...za sedam dana
dakle,smiri se,ili ceš biti obilježen,nece te oprati ni dunav ni sava



Pa primio si ga pa mi drago..
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/11/2010 : 22:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Dakle, sto diskusija dalje odmice, ti se sve vise upetljavas u sopstveno neznanje a sada vec i u uzbiljnu indoktriniranost... Sto ce reci, sta god ti se reklo, jasno i precizno, vrlo rado ces izvrnuti...
No, ajmo redom...

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by cat claw

a gde je deo koji to isto kaze i za knjige drugih rezima?

Kojih to režima?
Svako državno uredjenje je nekakav režim. I sadašnja vlast demokratskih interesnih grupa je režim. Hteo sam da ti ukažem da su današnjih 6 istorija šminkane i krojene isto kao i ona posle 1945, ali to je tebi izgleda neprihvatljivo. Ti si sebi zacrtao da je Titova diktatura bila ista ko Staljinova i ništa te nece navesti da se bolje upoznaš sa istorijom.

19 godina je dovoljno dugo da se sjecam hiperinflacije, nestašice benzina (par-nepar), ulja, praška, verbalnog delikta, šopingiranja po Trstu jer u 'bajnoj' Jugi nisi imao što kupiti, i da ne nabrajam dalje. Juga, ne hvala.
Pa nije Juga samo period kada je Predsednistvo od 6 putujucih debila rasturalo sve što je u Jugoslaviji valjalo. Taj period se ni okorelim jugonostalgicarima ne dopada.
Kada neko spominje prednosti SFRJ, tada obicno misli na period pre Titove smrti, na zdravstvo i prosvetu i slicne stvari. U jednom momentu se ucinilo da inicajativama Ante Markovica mogu stvari da se poprave, ali je vec bilo kasno. Lopovi rasturaci su vec sedeli u Karadordevu i crtali mape na salvetama.


Vidiš, danas se mogu razotkrivati takve stvari, o tome se može slobodno govoriti, pisati, a u ono vrijeme, tko se mogao usuditi ukazati na nekog lažnog prvoborca (a bilo ih je na tone)? Taj bi završio 2 metra pod zemljom ili u najboljem slucaju na Golom otoku.
Ne znam odakle ti to? Goli otok je ukinut krajem pedesetih godina tako da sigurno nisi mogao tamo dospeti da si bilo šta govorio.
Vecina verbalnih slucajeva posle '60te se završavala dosta benigno po ucesnike (slucaj ''crk'o Maršal'', recimo). Morao bi zaista da dokumentuješ da je neko streljan zato što je govorio nešto protiv države.
Apropo tvoje slobode da slobodno o svemu govoriš, ona je sankcionisana daleko gorom kaznom od Golog otoka. Naime, možeš da pricaš šta god hoceš ali te niko ne zarezuje ni za suvu šljivu.


quote:
I nije tacno da su samo partijski ljudi dobro ziveli u SFRJ.
Poznajem jako puno ljudi koji nisu bili CLANOVI i koji su mogli da planiraju 10 godina unapred.

Da, oni i clanovi njihovih obitelji, to je malo širi pojam.
Sada zaista pricaš nešto što su te pogrešno naucili. U SFRJ je bilo 22 miliona stanovnika. Da svakog clana partije pomnožimo sa tri, to opet nije vecina, a kamoli širi pojam.
quote:
Ti u ovom mirisnim (suprotno od zadaha) banana umjetnim tvorevinama ne mozes da planiras ni deset dana unapred. Sta deset dana? Ni deset casova. Vec sura ce evro ojacati u odnosu na kojuvec valutu.

Meni je za sad OK u Hrvatskoj, a zamisli, nisam bogataš.
Ovo uopšte nije odgovor na konstataciju o planiranju.
Možda je tebi i nekakvim zacecima srednje klase trenutno dobro, ok, ali danas ima previše onih kojima je život postao košmar.
U SFRJ je bilo obrnuto.




Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/11/2010 : 23:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

ne fali meni komunizam,fali mi placa,fale mi novci za platit racune,placa mi je za 15 dana,ja ni kune u džepu...fali mi sigurnost,vjera u bolje sutra...sa ovakvim vodstvom drage nam države,koji su još gori nego komunisti,a pola njih je i bilo u komunistima...a sebi sam stvorio sve preduvjete,školovan ja,školovana mi žena,nismo glupi ni retardirani,mladi,zdravi,a primamo crkavicerintamo,a sve za kurac...,ali jebi ga,imamo državu...


Nadoveza san se na ovo i svašta napisa, i onda obrisa jer se ovakvin ljudima ka šta je dsormaz nema smisla objašnjavat.
Njemu je Jugoslavija crvena krpa, i on ne može bit ozbiljan sugovornik na ovakvoj temi.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/11/2010 : 23:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by globinjo

a mene nisu doma odgajali da budem veci nego šta jesam,niti da mrzim bilo koga...bio sam svjestan tko sam i šta sam...




Takodje.
A toliko sam "cetnika" i "ustaša" upoznao, da sam mogao da zakljucim da je ogromna vecina njih u stvari nepismena gomila sa ozbiljnom krizom identiteta i kompleksom niže vrednosti. Valjda zato guraju sebe u neke grupacije, da bi bili neko i nešto...


Živa istina.
A šta je najlude od svega, složili bi se oni jedni s drugima vrlo brzo.To je kompletno isti mentalni sklop, stil života, muzika koja se sluša, itd..

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/11/2010 : 23:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by globinjo

a mene nisu doma odgajali da budem veci nego šta jesam,niti da mrzim bilo koga...bio sam svjestan tko sam i šta sam...




Takodje.
A toliko sam "cetnika" i "ustaša" upoznao, da sam mogao da zakljucim da je ogromna vecina njih u stvari nepismena gomila sa ozbiljnom krizom identiteta i kompleksom niže vrednosti. Valjda zato guraju sebe u neke grupacije, da bi bili neko i nešto...


Živa istina.
A šta je najlude od svega, složili bi se oni jedni s drugima vrlo brzo.To je kompletno isti mentalni sklop, stil života, muzika koja se sluša, itd..


ne samo da to stoji za sadašnje vrijeme, nego je tako bilo i prije
pitanje za dsormaza1, velikog povjesnicara:
navedi jednu bitku iz II svjetskog rata u kojoj su se borili ustaše protiv cetnika, a da taj sukob prelazi okvire kafanskih kavgi pijanih idiota
za svaku bitku koju dokumentiraš, ja se obavezujem pronaci 5 vojnih operacija u kojima su isti ti 'naši' i 'njihovi' tijesno suradivali, naravno, protiv partizana

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 22/11/2010 23:19:14
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/11/2010 : 23:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Dakle, sto diskusija dalje odmice, ti se sve vise upetljavas u sopstveno neznanje a sada vec i u uzbiljnu indoktriniranost... Sto ce reci, sta god ti se reklo, jasno i precizno, vrlo rado ces izvrnuti...
No, ajmo redom...

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by cat claw

a gde je deo koji to isto kaze i za knjige drugih rezima?

Kojih to režima?
Svako državno uredjenje je nekakav režim. I sadašnja vlast demokratskih interesnih grupa je režim. Hteo sam da ti ukažem da su današnjih 6 istorija šminkane i krojene isto kao i ona posle 1945, ali to je tebi izgleda neprihvatljivo. Ti si sebi zacrtao da je Titova diktatura bila ista ko Staljinova i ništa te nece navesti da se bolje upoznaš sa istorijom.

19 godina je dovoljno dugo da se sjecam hiperinflacije, nestašice benzina (par-nepar), ulja, praška, verbalnog delikta, šopingiranja po Trstu jer u 'bajnoj' Jugi nisi imao što kupiti, i da ne nabrajam dalje. Juga, ne hvala.
Pa nije Juga samo period kada je Predsednistvo od 6 putujucih debila rasturalo sve što je u Jugoslaviji valjalo. Taj period se ni okorelim jugonostalgicarima ne dopada.
Kada neko spominje prednosti SFRJ, tada obicno misli na period pre Titove smrti, na zdravstvo i prosvetu i slicne stvari. U jednom momentu se ucinilo da inicajativama Ante Markovica mogu stvari da se poprave, ali je vec bilo kasno. Lopovi rasturaci su vec sedeli u Karadordevu i crtali mape na salvetama.


Vidiš, danas se mogu razotkrivati takve stvari, o tome se može slobodno govoriti, pisati, a u ono vrijeme, tko se mogao usuditi ukazati na nekog lažnog prvoborca (a bilo ih je na tone)? Taj bi završio 2 metra pod zemljom ili u najboljem slucaju na Golom otoku.
Ne znam odakle ti to? Goli otok je ukinut krajem pedesetih godina tako da sigurno nisi mogao tamo dospeti da si bilo šta govorio.
Vecina verbalnih slucajeva posle '60te se završavala dosta benigno po ucesnike (slucaj ''crk'o Maršal'', recimo). Morao bi zaista da dokumentuješ da je neko streljan zato što je govorio nešto protiv države.
Apropo tvoje slobode da slobodno o svemu govoriš, ona je sankcionisana daleko gorom kaznom od Golog otoka. Naime, možeš da pricaš šta god hoceš ali te niko ne zarezuje ni za suvu šljivu.


quote:
I nije tacno da su samo partijski ljudi dobro ziveli u SFRJ.
Poznajem jako puno ljudi koji nisu bili CLANOVI i koji su mogli da planiraju 10 godina unapred.

Da, oni i clanovi njihovih obitelji, to je malo širi pojam.
Sada zaista pricaš nešto što su te pogrešno naucili. U SFRJ je bilo 22 miliona stanovnika. Da svakog clana partije pomnožimo sa tri, to opet nije vecina, a kamoli širi pojam.
quote:
Ti u ovom mirisnim (suprotno od zadaha) banana umjetnim tvorevinama ne mozes da planiras ni deset dana unapred. Sta deset dana? Ni deset casova. Vec sura ce evro ojacati u odnosu na kojuvec valutu.

Meni je za sad OK u Hrvatskoj, a zamisli, nisam bogataš.
Ovo uopšte nije odgovor na konstataciju o planiranju.
Možda je tebi i nekakvim zacecima srednje klase trenutno dobro, ok, ali danas ima previše onih kojima je život postao košmar.
U SFRJ je bilo obrnuto.







bane,uštedio si mi vrijeme

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2453 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 23/11/2010 : 00:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Jebi ga, nije lako, svak svoje drži, ovaki topici su nemoguci ni na jednom zajednickom forumu od prostora ex-yu. Uvik bude svada. Možda bude bolje za 50-100 god.
Malo sam bacija oko na ovi par stranica, moram dodat da ali-ba ima jako dobre postove. Eto, ja sam zadnji 8 god cesto u bosni i u hercegovini te sam malo više razumija stvari, bar ja tako mislim, zajebano je, neznam di je izlaz u svemu tome. Brcko? Neman pojma.
Znan samo da je nocni život i krcme u Sarajevu zakon.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Zok
New Member



Bosnia and Herzegovina
121 Posts

Member since 02/10/2010

Posted - 23/11/2010 : 01:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zok a Private Message
Ali_ba je klasicni fundamentalista koji se krije iza svoje diplome i price o gradjanskoj opciji i onda se cudi sto ljudi nece da zive s njim i njemu slicnima.Te price pricajte strancima koji nemaju pojma gdje se nalaze i njima glumite zrtve, a ne nama koji smo sa ovih prostora i koji smo bili ovde od 90-ih pa na ovamo. 1Euro nije dugo bio ovde,izgleda?Otud toliko lupetanje. Pozdrav za Ponkija i Mhejla.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 23/11/2010 : 09:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
Hrvatska i EU 1.dio

Hrvatska i EU 2.dio

Hrvatska i EU 3.dio



Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/11/2010 : 10:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
quote:
Originally posted by Zok

Ali_ba je klasicni fundamentalista koji se krije iza svoje diplome i price o gradjanskoj opciji i onda se cudi sto ljudi nece da zive s njim i njemu slicnima.Te price pricajte strancima koji nemaju pojma gdje se nalaze i njima glumite zrtve, a ne nama koji smo sa ovih prostora i koji smo bili ovde od 90-ih pa na ovamo.



Nije fer, Zok. AllBa je u apsu pa ne moze da ti odgovori. Doduse i bolje je tako posto je tvoj post veoma neodmeren, a on bi ti, kratkofitiljan kakav je, verovatno odgovorio tako da bi leteo sa foruma na sto godina...
Niko ti ne brani da imas lose misljenje o njemu, ali tvoje kvalifikacije su zaista neprimerene, a sa nekog aspekta i uvredljive.
Osim toga on je pod svojim punim imenom i stoji iza svog stava, a ti se krijes iza nika i dajes sebi slobodu da generalizujes i trpas ljude pod zanrove.
A mogao bi i da proveris znacenje reci fundamentalista, pa bi video da ne ide tu gde si je stavio.
U svakom slucaju od ovako ishitrenih reakcija nema koristi, a i skroz je offtopic.
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 23/11/2010 : 11:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message
Originally posted by globinjo

ne fali meni komunizam,fali mi placa,fale mi novci za platit racune,placa mi je za 15 dana,ja ni kune u džepu...fali mi sigurnost,vjera u bolje sutra...sa ovakvim vodstvom drage nam države,koji su još gori nego komunisti,a pola njih je i bilo u komunistima...a sebi sam stvorio sve preduvjete,školovan ja,školovana mi žena,nismo glupi ni retardirani,mladi,zdravi,a primamo crkavicerintamo,a sve za kurac...,ali jebi ga,imamo državu...
[/quote]

Sve si lepo rekao...slazem se u potpunosti...slicna situacija i kod mene...radim puno radno vreme, plus privatno uradim neki projekat, zena nesto zaradi, a novac se izvuce iz dzepa, i nemas pojma gde si potrosio. I onda cekas na platu, od koje u startu vracas dugove iz prethodnog meseca...uzas...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/11/2010 : 11:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Zok

Ali_ba je klasicni fundamentalista koji se krije iza svoje diplome i price o gradjanskoj opciji i onda se cudi sto ljudi nece da zive s njim i njemu slicnima.Te price pricajte strancima koji nemaju pojma gdje se nalaze i njima glumite zrtve, a ne nama koji smo sa ovih prostora i koji smo bili ovde od 90-ih pa na ovamo. 1Euro nije dugo bio ovde,izgleda?Otud toliko lupetanje. Pozdrav za Ponkija i Mhejla.




Zok, nema potrebe za tako teškim rijecima poput "fundametalista" i slicno. Hajde da malo spustimo loptu na zemlju, može?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 23/11/2010 : 11:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by red cloud
quote:

Originally posted by globinjo

ne fali meni komunizam,fali mi placa,fale mi novci za platit racune,placa mi je za 15 dana,ja ni kune u džepu...fali mi sigurnost,vjera u bolje sutra...sa ovakvim vodstvom drage nam države,koji su još gori nego komunisti,a pola njih je i bilo u komunistima...a sebi sam stvorio sve preduvjete,školovan ja,školovana mi žena,nismo glupi ni retardirani,mladi,zdravi,a primamo crkavicerintamo,a sve za kurac...,ali jebi ga,imamo državu...



Sve si lepo rekao...slazem se u potpunosti...slicna situacija i kod mene...radim puno radno vreme, plus privatno uradim neki projekat, zena nesto zaradi, a novac se izvuce iz dzepa, i nemas pojma gde si potrosio. I onda cekas na platu, od koje u startu vracas dugove iz prethodnog meseca...uzas...



Jucer san gleda emisiju "Idemo na put" s Goranom Milicem a tema emisije je bila Australija.Zvuci nevjerojatno da netko može kao radnik steci u 8 godina rada dvi kuce i pet auta, covjek iz Posavine

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 23/11/2010 : 12:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by red cloud
quote:

Originally posted by globinjo

ne fali meni komunizam,fali mi placa,fale mi novci za platit racune,placa mi je za 15 dana,ja ni kune u džepu...fali mi sigurnost,vjera u bolje sutra...sa ovakvim vodstvom drage nam države,koji su još gori nego komunisti,a pola njih je i bilo u komunistima...a sebi sam stvorio sve preduvjete,školovan ja,školovana mi žena,nismo glupi ni retardirani,mladi,zdravi,a primamo crkavicerintamo,a sve za kurac...,ali jebi ga,imamo državu...



Sve si lepo rekao...slazem se u potpunosti...slicna situacija i kod mene...radim puno radno vreme, plus privatno uradim neki projekat, zena nesto zaradi, a novac se izvuce iz dzepa, i nemas pojma gde si potrosio. I onda cekas na platu, od koje u startu vracas dugove iz prethodnog meseca...uzas...



Jucer san gleda emisiju "Idemo na put" s Goranom Milicem a tema emisije je bila Australija.Zvuci nevjerojatno da netko može kao radnik steci u 8 godina rada dvi kuce i pet auta, covjek iz Posavine



E vidis,tako se zivi u normalnim drzavama...tamo ljudi koji zive na socijali zive bolje nego ovde neko iz srednje klase...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1921 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 23/11/2010 : 12:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

@ Pepeljko
Na slovenackom se srpski kaze srBski i nema veze sa srBski kad to kazes na srpskom...
Svaka diskusija izrodi svoj spin off a ova je otisla u tri lepe...
I na kraju, Mhejl plati pice celoj krcmi a svi se nalivali.




Nije pisao na slovenackom.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/11/2010 : 12:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
malo je poznata cinjenica da je ndh inace placala nagrade svakoj srpskoj obitelji ciji bi clan na podrucju ndh otišao u cetnike, samo zato da ne ode u partizane. Dakle i službeno su bili u savezništvu, ne samo ovako po kavanama.
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by globinjo

a mene nisu doma odgajali da budem veci nego šta jesam,niti da mrzim bilo koga...bio sam svjestan tko sam i šta sam...




Takodje.
A toliko sam "cetnika" i "ustaša" upoznao, da sam mogao da zakljucim da je ogromna vecina njih u stvari nepismena gomila sa ozbiljnom krizom identiteta i kompleksom niže vrednosti. Valjda zato guraju sebe u neke grupacije, da bi bili neko i nešto...


Živa istina.
A šta je najlude od svega, složili bi se oni jedni s drugima vrlo brzo.To je kompletno isti mentalni sklop, stil života, muzika koja se sluša, itd..


ne samo da to stoji za sadašnje vrijeme, nego je tako bilo i prije
pitanje za dsormaza1, velikog povjesnicara:
navedi jednu bitku iz II svjetskog rata u kojoj su se borili ustaše protiv cetnika, a da taj sukob prelazi okvire kafanskih kavgi pijanih idiota
za svaku bitku koju dokumentiraš, ja se obavezujem pronaci 5 vojnih operacija u kojima su isti ti 'naši' i 'njihovi' tijesno suradivali, naravno, protiv partizana

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/11/2010 : 12:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
[/quote]

Nije pisao na slovenackom.
[/quote]

Eh, sad se pravimo naivni. Dobro znas da je u pitanju mesanje jezika i da nema veze sa pejorativnim srBski u Srbiji, al ti bas pase da malo podbadas, jel'?
Radije nam napisi kako zivis, kako podnosis ove razlicite mudrolije smisljene za pljacku (zakon o pusenju, zimske gume, svetla u gradu po danu itd) kako mislis do stana sa zelenaskim kreditima, kako moras da razmisljas da li ce ti stripovi ugroziti budzet.
Ukratko pisi o blagodetima kojima nas pripremaju za EU....

Edited by - cat claw on 23/11/2010 12:48:04
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1921 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 23/11/2010 : 12:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by cat claw

@1 euro
Ta tvoja istorija ne vredi ni pola tvog nicka
Sve si pogresno naucio. Prvi kralj Bosne je bio Srbin, za pocetak.
Ali ovaj topik je o EU. Ima zanimljiva rasprava o tome kako je EU pukla u Irskoj na forunu B92
http://forum.b92.net/index.php?showtopic=46123



Pa to ako je prvi kralj Bosne bio Srbin ne znaci ništa.
Ne pricamo o Muslimanima,Hrvatima i Srbima, nego pricamo o Bosni i njezinim granicama.Znaci i taj kralj koji je bio Srbin nije bio Kralj Srbije nego BOSNE i isto tako nije bio Kralj Republike Srbske, nego BOSNE,....



Zanimljivo veoma zanimljivo, toliko neznanja u svega nekoliko recenica odavno nisam vidio. Necu da sad sve komentarisem ali ovo srbska umesto srpska stvarno bode oci.
Stvarno nisi vrijedan ni 10% svog nika.

Ponki otkud ti u diskusiji ovog tipa?

Uzgred kako ste pricu o EU pretvorili u pricu o SFRJ?!

Irska je pukla? Komentar??



je si li ti možda nekada pomislio da nije ceo svijet Republika Srbska i da se ne prica po cijelome svijetu srbski jezik?
Ja sam iz Slovenije, nisam bosanac ili srb koji živi u Sloveniji nego sam slovenac koji živi u Sloveniji i na mom jeziku se kaže Srbski a ne srpski.
Što se tice obrazovanosti sigurno bolje pricam srbski,hrvatski nego ti pricaš slovenski.


Ti si van pa cu kratko
Nisi pisao na slovenackom.
Posto ne znam slovenacki kako se izgovara i pise mozda, nekada, pomislio, hrvatski itd..?
Nisam spominjao obrazovanje (formalno neformalno) vec sam istakao da ne znas neke osnovne informacije o temi a hoces da diskutujes

Uzgred da li su se zeleni u Irskoj predomislili?


Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16329 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 23/11/2010 : 12:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

ulazim jutros u zgradu,poštar taman da ce ubacit kuvertu u moj sanducic...
poštar:dobar dan!
ja:dobar dan!
p:imate pismo...iz srbije...
ja(u sebi):a super,došle slije talicnog što ih je glodar poslao...
(da napomenem-poštar je sudionik domovinskog rata,otukao sva bojišta,5 godina rata,svašta je prošao...nadam se da ne treba napomena tko je glodar
p:evo,pogledajte...i poštar se pocne smijati...
ja:a šta je smišno?pogledam,i umjesto prima nenad zecic,piše prima ga
ja:jeste vidili ovo..(a ja mrtav ozbiljan)guzili nas prije rata,u ratu i sad,poslije rata,drago im je hrvatsko dupe...
p:pa to vam se pošiljatelj sigurno šalio...
ja:ma šta se on ima šalit,picka grobarska,tko zna,možda je i on bio na gay paradi u beogradu..e da su ga bar natamburali...nisam znao da je i on peder,a tamo po facebooku stavlja slike s curom...
p:ma sigurno se šalio...
ja(vec lagano nervozan šta poštar ne trza na moje podjebavanje)ma svi su oni isti...ni u mora mire,ni u srbina vire...
p:varate se gospodine,nisu svi oni isti...a ako cemo pravo,ima i nas govana...
ja:(razvaljenih žvala,ne vjerujuci svojim ušima,istovremeno pozitivno šokiran...ajde,nije sve tako crno...)ma je,u pravu ste,ja se malo zezam,htio sam vas isprovocirat,radim neku studiju o braniteljima pa me cisto interesiralo kako dišete...nadam se da se ne ljutite...
p:ma ne,sve ok...sinko moj(covjek ima 45 godina),ja sam sve i svašta prošao,ja bih im prvi trebao jebati mater,uzeli su mi najlipše godine života...bilo pa prošlo,život ide dalje,triba radit...nego,zašto grobarska picka'partizanovac,a?
ja:da,je,partizanovac...
p:bio sam dosta puta s hajdukom,tj.na gostovanjima na stadionu jna...e tu sam im sve po spiskui da mi je doživit da ih opet zgazimo na poljudu,onda mogu umrit,aj živjeli,idem dalje,imam posla...
ja:je tako je,u pravu ste,nadam se da ce skoro na poljud...
sawitchu,izbacen si zbog pederlukaiduci put kad dodem u poštu po paket,svi ce mislit da sam peško


Ovo je toliko dobro. za obojicu

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 23/11/2010 : 13:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:

Nije baš tako. Veca je 'pizdarija' kad te utrpaju negdje a da te nitko ništa o tome ne pita.



Nema tu velike razlike. Ovdje kao pitaju, al ako si u manjini opet si uguran tamo gdje nisi htio biti. Vidjet ces sad ako bude referenduma oko ulaska u EU.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1921 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 23/11/2010 : 13:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw




Nije pisao na slovenackom.
[/quote]

Eh, sad se pravimo naivni. Dobro znas da je u pitanju mesanje jezika i da nema veze sa pejorativnim srBski u Srbiji, al ti bas pase da malo podbadas, jel'?
Radije nam napisi kako zivis, kako podnosis ove razlicite mudrolije smisljene za pljacku (zakon o pusenju, zimske gume, svetla u gradu po danu itd) kako mislis do stana sa zelenaskim kreditima, kako moras da razmisljas da li ce ti stripovi ugroziti budzet.
Ukratko pisi o blagodetima kojima nas pripremaju za EU....

[/quote]

Zanimljivo koju je rijec bas nasao da mesa od toliko drugih u postu Necu vise na tu temu...

Zivim udobnije nego dobar dio populacije.
Zakon o pusenju- podrzavam. Ko pusi zdravlje rusi- naucio u skoli u doba SFRJ.
Zimske gume - stavio cekam da me policajac upita gdje su ti lanci pa da ga podsjetim na kompletan clan zakona
Obavezna upaljena svijetla- postujem.
Kada vidim ljude koji su uzeli kredit vezan za svajcarski franak, sjetim se svoje kreditne nesposobnosti i zahvalan sam zlim bankarima sto su me nogirali.
Stripovi su hobi skup ali nemam drugi pa guram nekako.
Sada ja malo pitam KADA CE KOBRA INTEGRAL ?
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/11/2010 : 14:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Kruger





moze biti da su novine bile stare, no ja sam u austriji primjetio stanje podjednako kao u hrvatskoj ( osim financijskog )
hrvatska nije na, niti u balkanu ( barem za sad, na srecu, daleko je ispred )
za razliku od tebe ja sam bio u njemackoj, austriji, sloveniji, hrvatskoj i na balaknu ( u ostalom balkan mi je u susjedstvu i pocesce ga pohodim i pocesto spoznam kad sam na balaknu a kad nisam ), i mogu ti reci da je balakan daleko u losijem stanju od hrvatske, slovenije, avstrije i njemacke



austrija ima najružnije žene u evropi i najlepše kuce, osim toga jebe ih multikutura... zamisli da po gradovima bivše zemlje živi pored nas, još desetak miliona turaka, crnaca, arapa, kineza sa sve svojim obicajima... brrrrrr, mi u sloveniji se grozimo takve multikulture, na balkanu je zrak najcišci, voda najbolja i žene najlipše... ma i kamen sa dinarida mi je miliji i draži nego sve germansko...
[/quote]

ebo te led, otkud ti to da austrija ima najruznije zene na svijetu, da nisim mozda gej pa ne mos spoznat
a kad smo kod balkana, bas sam u avstriji bil u nekoj gostioni kad je nekom liku na mobitel zasvrndao neki balkanski melos iliti turbo folk, prvo sto su avstrijski konobari komentirali je bilo balaknisen = srbisen, bosnijen, makedonijen, mozda turkis ili bulgarien
nigdje se nije spominjala hr ili slovenija, toliko o balkanu i onim strancima koji nesto znaju o balkanu ( znaju oni da hr i slovenija ne pripada blkanu, problem je kod nasih pojedinaca koji to ne znaju )
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/11/2010 : 14:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Kruger





moze biti da su novine bile stare, no ja sam u austriji primjetio stanje podjednako kao u hrvatskoj ( osim financijskog )
hrvatska nije na, niti u balkanu ( barem za sad, na srecu, daleko je ispred )
za razliku od tebe ja sam bio u njemackoj, austriji, sloveniji, hrvatskoj i na balaknu ( u ostalom balkan mi je u susjedstvu i pocesce ga pohodim i pocesto spoznam kad sam na balaknu a kad nisam ), i mogu ti reci da je balakan daleko u losijem stanju od hrvatske, slovenije, avstrije i njemacke



austrija ima najružnije žene u evropi i najlepše kuce, osim toga jebe ih multikutura... zamisli da po gradovima bivše zemlje živi pored nas, još desetak miliona turaka, crnaca, arapa, kineza sa sve svojim obicajima... brrrrrr, mi u sloveniji se grozimo takve multikulture, na balkanu je zrak najcišci, voda najbolja i žene najlipše... ma i kamen sa dinarida mi je miliji i draži nego sve germansko...



ebo te led, otkud ti to da austrija ima najruznije zene na svijetu, da nisim mozda gej pa ne mos spoznat
a kad smo kod balkana, bas sam u avstriji bil u nekoj gostioni kad je nekom liku na mobitel zasvrndao neki balkanski melos iliti turbo folk, prvo sto su avstrijski konobari komentirali je bilo balaknisen = srbisen, bosnijen, makedonijen, mozda turkis ili bulgarien
nigdje se nije spominjala hr ili slovenija, toliko o balkanu i onim strancima koji nesto znaju o balkanu ( znaju oni da hr i slovenija ne pripada blkanu, problem je kod nasih pojedinaca koji to ne znaju )
[/quote]

Sta cemo sad?

http://www.crvenitepih.com/2010/02/srpski-pevaci-odusevili-osjecane/

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 23/11/2010 14:35:19
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000