forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Klima uredaj
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/05/2011 : 11:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Trebali bi kupiti klimu (zbog žene) pa ako imate neka razmišljanja (stan 58 kvadrata).
Ja ih inace mrzim i ne odgovaraju mi nikako.
Vrijedi li prijenosna klima išta? Bio je neki majstor i on je fino odredio gdje ce biti klima jer ne može tamo gdje bi mi - pazi molim te (u hodnik mu je teško, on bi u sobu) pa sam ga od....
Koja vrsta? kakva? nemam pojma o tim stvarima. A ni ne placa mi se previše.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

split85
Advanced Member



Croatia
8233 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 14/05/2011 : 12:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
Ja doma iman LG od 3,7kw vec 10 godina (u stanu od 65 kvadrata) i moram priznat da mi je to najbolja i najisplativija investicija ikad. Desile su se male promjene oko racuna za struju , ali sve u svemu je jako isplativo.
za te prenosne klime neznam i nisam neki njihov simpatizer.

Baci oko: http://www.dom.com.hr/uredjaji-i-aparati/klima-uredjaji/koji-klima-uredjaj-odabrati.dom

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 14/05/2011 : 12:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Uf i ja uzasno mrzim klime.Strasno me boli glava od njih,pogotovo kad su u istoj prostoriji gde sedim i provodim vreme.Ako imas istih problema nadji drugog majstora i neka ti je stavi tamo gde ti hoces,tj u hodnik inace ces poludeti.Ti si taj koji ima pare,ko ih jebe.
Ja vec duze vreme odolevam pritiscima da uzmem klimu jer zena ne podnosi toplotu i stalno joj je toplo dok meni ne smeta ni 30 u stanu.Ustvari nije bas da mi nekad ne smeta ali klima mi smeta 6 puta vise.
Ovu prenosnu ti ne bi preporucio jer su em skupe em nista ne valjaju.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/05/2011 : 13:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ja ne mogu virovat da neko danas nema klimu??
i nemoj uzet prenosnu.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/05/2011 : 13:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Prenosna klima kurcu ne valja. Ne moze to nikad da rashladi kako treba.

Ja imam dve klime u stanu od 60kvm, i tacno bih poludeo da ih nema. Jedna je neka leva Galanz, druga je LG, u svakom slucaju LG ima tople preporuke od mene a i drugih, jos je i laka za servis, a filtere mozes i sam procistiti. Leti su mi obe klime "fiksirane" na 20 stepeni i mirna bosna.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/05/2011 : 13:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

Uf i ja uzasno mrzim klime.Strasno me boli glava od njih,pogotovo kad su u istoj prostoriji gde sedim i provodim vreme.Ako imas istih problema nadji drugog majstora i neka ti je stavi tamo gde ti hoces,tj u hodnik inace ces poludeti.Ti si taj koji ima pare,ko ih jebe.
Ja vec duze vreme odolevam pritiscima da uzmem klimu jer zena ne podnosi toplotu i stalno joj je toplo dok meni ne smeta ni 30 u stanu.Ustvari nije bas da mi nekad ne smeta ali klima mi smeta 6 puta vise.
Ovu prenosnu ti ne bi preporucio jer su em skupe em nista ne valjaju.


Kod žene je neki problem sa štitnjacom i nije joj dobro kada je pretoplo. Ja takoder ne volim vrucinu, ali klimu mrzim isto 6 puta više.
Kod nas je inace velika vlaga (mi smo mocvara) i temperatura u stanu ode i na 34. To jest odvratno, ali onda vani nemam problema jer sam navikao. Takoder i na poslu je jako toplo, ali meni opet ne smeta jer sam navikao. Kad nabavim klimu, racunam da sam najebao na poslu zbog promjene. Srecom te najvece temperature traju 10-20 dana kod nas. Ostalo je podnošljivo...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 14/05/2011 13:25:49
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/05/2011 : 13:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ja ne mogu virovat da neko danas nema klimu??
i nemoj uzet prenosnu.


Kod nas vecina ljudi nema klimu - klimu ima možda 20% ljudi (vjerovatno i manje).
Ja jednostavno ne volim klime. Bio sam kod prijatelja pola dana pod klimom i kada sam izašao van, ostatak dana mi je bilo jako loše. Ne bih ni pomišljao na nabavku da se ne brinem zbog ženinog zdravlja...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/05/2011 : 13:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by lwood

ja ne mogu virovat da neko danas nema klimu??
i nemoj uzet prenosnu.


Kod nas vecina ljudi nema klimu - klimu ima možda 20% ljudi (vjerovatno i manje).

U Beogradu mozda 20% ljudi nema klimu. Mogao bih ti slikati moj blok zgrada spolja, pa prebroj koliko stanova nema spoljnu jedinicu :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/05/2011 : 13:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by lwood

ja ne mogu virovat da neko danas nema klimu??
i nemoj uzet prenosnu.


Kod nas vecina ljudi nema klimu - klimu ima možda 20% ljudi (vjerovatno i manje).

U Beogradu mozda 20% ljudi nema klimu. Mogao bih ti slikati moj blok zgrada spolja, pa prebroj koliko stanova nema spoljnu jedinicu :D


Izgleda da Beli Manastir nije ni Beograd ni Split.
Evo prebrojao sam na zgradi: 24 stana - 3 klima uredaja. To je 12.5 %

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 14/05/2011 13:33:23
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40010 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/05/2011 : 13:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ma nabudzi klimu koju god.. Sve to isti q.. A ja ni ne planiram da izlazim napolje leti.. Imacu 4 biliona postova.. Mrzim zegu...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/05/2011 : 13:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Ja bacio pogled preko puta, 12 stanova gleda na ulicu, 11 ima spoljnu jedinicu :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/05/2011 : 13:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Sve treba uciniti da se zadovolje zenini prohtevi ili potrebe, zato ugradi klimu i ne razmisljaj.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/05/2011 : 16:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
ako moraš,ugradi je...ali,ne pretjeruj sa sobnom temperaturom...pogotovo ne spavaj pod upaljenom klimom...ni ja ne volim klime,ali,danas je potrebna,tj.nužno zlo...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8233 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 14/05/2011 : 17:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo
ali,ne pretjeruj sa sobnom temperaturom...


maksimalna razlika u temperaturi izmedu vanjske temperature i one u stanu je ja mislim 7 stupnjeva, sve poviše je štetno koliko za ukucane tako i za klimu

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/05/2011 : 18:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Meni treba da skine sa 29-34 na 25-28 i da malo smanji vlagu. Vjerujem da ce vecina klima biti u stanju...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/05/2011 : 19:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by globinjo
ali,ne pretjeruj sa sobnom temperaturom...


maksimalna razlika u temperaturi izmedu vanjske temperature i one u stanu je ja mislim 7 stupnjeva, sve poviše je štetno koliko za ukucane tako i za klimu


Ma jes, pa kad je napolju 40 ja u stanu da drzim 33 ? :D :D :D :D

A ja mislio samo u Srbiji vole da misli da klime i promaja ubijaju :D :D :D :D :D :D :D Evo neko x-to leto zaredom da mi klima ne silazi sa 20 stepeni, jos sam ziv :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40010 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/05/2011 : 20:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ja cuo da samo mi imamo i termin i pojavu zvanu "promaja"
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 14/05/2011 : 20:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
imas i na engleskom, zove se draught, itditd....

a sto jes jes, da je dobro da napolju bude 40, a unutra 20, nije dobro, ni za one koji ulaze u stan, ni za one koji iz istog izlaze
treba biti umeren (:

klima je sjajna stvar za beogradske uslove, jer isusuje vazduh, a u Bgu je prosecna vlaznost oko 367%....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 14/05/2011 : 22:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Ma nabudzi klimu koju god.. Sve to isti q.. A ja ni ne planiram da izlazim napolje leti.. Imacu 4 biliona postova.. Mrzim zegu...

Koji si lik jebote.
A sto se tice ovog prvog to su i meni rekli neki klima majstori kad sam ih pitao koje su kakve.Rekose bas to sve je to isti ku...

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/05/2011 : 00:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by globinjo
ali,ne pretjeruj sa sobnom temperaturom...


maksimalna razlika u temperaturi izmedu vanjske temperature i one u stanu je ja mislim 7 stupnjeva, sve poviše je štetno koliko za ukucane tako i za klimu


Ma jes, pa kad je napolju 40 ja u stanu da drzim 33 ? :D :D :D :D

A ja mislio samo u Srbiji vole da misli da klime i promaja ubijaju :D :D :D :D :D :D :D Evo neko x-to leto zaredom da mi klima ne silazi sa 20 stepeni, jos sam ziv :D



ovde kod nas klimu ima gotovo svaki stan. ko bi živia bez nje

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/05/2011 : 00:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ja isto raspalin klimu,kakvih 7 stupnjeva,jebate!!
meni bude golema razlika

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/05/2011 : 01:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
zato i jesi takav ispao!
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 15/05/2011 : 15:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Trebali bi kupiti klimu (zbog žene) pa ako imate neka razmišljanja (stan 58 kvadrata).
Ja ih inace mrzim i ne odgovaraju mi nikako.
Vrijedi li prijenosna klima išta? Bio je neki majstor i on je fino odredio gdje ce biti klima jer ne može tamo gdje bi mi - pazi molim te (u hodnik mu je teško, on bi u sobu) pa sam ga od....
Koja vrsta? kakva? nemam pojma o tim stvarima. A ni ne placa mi se previše.



E ovako posto je ovo moj fah da ti odgovorim:

1.Ne uzimaj prijenosnu klimu

2.Klima se nikada ne postavlja u hodnik vec u prostoriju u kojoj najduze boravis sto znaci u dnevnom boravku i zahtijevaj da ti je postavi tamo odakle cete ti i zena(tj.mjesta poput trosjeda na kom najvise boravite) biti najbolje zasticeni od direktnog strujanja hladnog zraka... doduse mozes ti djelomicno regulisati smjer strujanja zraka sa krilcima...
a evo zasto ne stavljati u hodnik :

slicno kao sto se sporet ne stavlja skoro nikad u hodnik tako se ne stavlja ni klima...desavalo bi ti se bez obzira sto drzis otvorena vrata od ostalih prostorija da je ta prostorija najvise ohladjena te bi klima prestala sa hladjenjem cim postigne zadanu temparaturu u hodniku bez obzira sto ostale prostorije nisu ohladjene...
drugi razlog je zbog samog utjecaja na zdravlje :
postavljajuci klimu u hodnik(pogotovo ako je uzak) dobijas jedan dosta ohladjen prostor sa usmjerenim strujanjem hladnog zraka kroz njega, a ti ulazis u njega iz toplijih prostorija vise puta dnevno...ulazenje vise puta dnevno iz toplijih prostorija u hladnu nije zdravstveno preporucljivo...
treci razlog je ekonomski:
montaza u hodniku je sigurno dosta skuplja od montaze u dnevnom boravku koji ima bar jedan vanjski zid zbog postavljanja duze instalacije i zbog vise posla...a sem toga se moze i estetski puno ljepse uraditi kada se postavi u dnevni boravak...

3.Ako ce ti klima sluziti samo za hladjenje te za dogrijavanje prije nego pocne sezona grijanja nemoj kupovati INVERTER zato sto su dosta skuplje a njihova prednost je uglavnom na grijanju na niskim temparaturama...ima donekle i oko ustede struje ali je to zanemarljivo...

4.Izbor marke ne treba da ti igra preveliku ulogu kod izbora klima uredjaja(neke poznate klime su se na odredjenim modelima jako lose pokazale) vec vise obrati paznju na odabir firme(ili osobe) koja ce ti istu postaviti kao i na garanciju koju daju(koliko traje,sta sve ulazi u nju,da li si obavezan za tu garanciju obavljati i koliko puta redovan godisnji servis i ciscenje)

eto to bilo onako brzinski a mozes me pitati i na PM sta te jos interesuje o ovome
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 15/05/2011 : 15:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

ako moraš,ugradi je...ali,ne pretjeruj sa sobnom temperaturom...pogotovo ne spavaj pod upaljenom klimom...ni ja ne volim klime,ali,danas je potrebna,tj.nužno zlo...


Tko bi rekao da i ti znas reci nesto pametno

Ovo je najbitnije...max. preporucljiva razlika izmedju spoljasnje i unutrasnje temparature je 5-7 stepeni...
sve drugo je pretjerivanje...

@Obi
klima ce ti smanjiti vlagu i sparinu u stanu i to je najbitnije... nemoj pretjerivati sa niskom temparaturom i mislim da neces imati nekih prevelikih problema...problem nastaje samo kada iz previse ohladjenog prostora naglo izlazis van na puno visu vanjsku temparaturu..
jako velika prednost klime je i sto moze u neke prohladne dane jako brzo zagrijati stan i trenutno je to najeftiniji nacin grijanja za dane kada je vanjska temparatura iznad 0 stepeni(preporucljivo iznad 5 stepeni)
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/05/2011 : 17:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
5-7 stupnjeva razlike?? jeste li vi zdravi? znaci vanka je npr. 37,38 a ti ceš stavit klimu na 32?


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/05/2011 : 17:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ponki, to je upravo pomoc koja mi je trebala. Bio sam ubeden da je bolje u hodniku tj. da bi lakše hladilo cijeli stan.
Šta je konkretno inverter klima (koje su njihove znacajke) i zašto ne inverter (osim cijene)?
Ako ne inverter koju podvrstu onda da kupim (naziv)?
Koliko treba koštati solidna klima?
Pitanje za Osjecane: ima li neka firma za klime u koju su stekli povjerenje, koja vodi racuna o garancijama i cišcenju?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 15/05/2011 17:18:20
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000