forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 društvena problematika - lijevi vs. desni i skupa
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/09/2012 : 15:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by zlikovski

ovaj prijedlog s kontrolom trolanja se cini zanimljiv, ali bi ga treebalo dobro trazraditi (i precizno, prije svega, definirati trolanje) te nakon toga poslati moderatore na nekakvu obuku, jer mi se cini da ponekad ni sami nisu imuni na trolanje i pitanje je jeli uopce prepoznaju isto.



glede ovoga, razrada je sljedeca:
ne radi se tu o moderatorima (oni su, u krajnjoj instanci, nepotrebni) vec o strogo definiranim temama, koje takoder vodi osoba sa jasno postavljenim ciljem i zadacima.
iz ovoga je vidljivo da je forum u totalu prakticki nemoguce dovesti u red (jer su mnogi samo za lagano opušteno brbljanje i plitke zajebancije = to je sudbina svih foruma iliti ljudsko društvo).
organizacija se može sprovesti samo na odredenim temama, ali i tu važi uvjet, ukoliko postoji osoba koja je u stanju voditi strogu i ozbiljnu diskusiju. takvih pojedinaca nema mnogo, te sukladno - nece biti niti mnogo tema na zahtijevanoj razini.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/09/2012 : 15:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
da se vratim malom mati
mate, u meduvremenu sam, vidjevši onaj stripofilov link, shvatio da se mogu otkloniti oni moji prigovori. u teoriji, neposredna demokracija bi se mogla provesti, tako kako kažeš.
iako ono u estoniji nije neposredna demokracija (ej, stripofile, nisi pratio pažljivo što je problem. ne e-glasanje, nego nep. demokracija) ipak me stvar podsjetila da sam smetnuo s uma: na listicu glasaš jednom i gotovo. a tamo su ljudi mogli glasati bezbroj puta, tj. predomišljati se, mijenjati odluku. to riješava problem "neposredne sile iza zaslona", jer je teško organizirati non-stop nadgledanje. (teoretski je moguce i tome doskociti, ali to su vec puke mogucnosti).

znaci, teoretski bi bilo izvedivo.
naravno, sumnjam da ce do toga doci (ostaje onaj nepremostivi problem: ljudski faktor, voljni moment. bi li ljudi mogli toliko "doci k svijesti" da non-stop budu predano ukljuceni u život zajednice?)

Edited by - stinky on 28/09/2012 15:39:56
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/09/2012 : 16:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
nije rijec o trolanju...bilo bi puno više ovakovih tema...ali,pocne se sa uvredama,netko izvuce iz naftalina partizane,ustaše,cetnike,bleiburg,ovo ono,onaj velica dražu,onaj pavelica i tako unedogled...dakle,ja apsolutno nemam ništa protiv ovakovih tema..ali,zna se šta sljeduje kad se netko pocne preseravat i vrijedat...ma koja obuka,o cemu pricaš zlikovski
jebote,ponašajte se normalno,ka odrasli ljudi i normalno komunicirajte,to je jebena bit svega...a ne potezat nože i vrijedat...amen...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/09/2012 : 16:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

nije rijec o trolanju...bilo bi puno više ovakovih tema...ali,pocne se sa uvredama,netko izvuce iz naftalina partizane,ustaše,cetnike,bleiburg,ovo ono,onaj velica dražu,onaj pavelica i tako unedogled...dakle,ja apsolutno nemam ništa protiv ovakovih tema..ali,zna se šta sljeduje kad se netko pocne preseravat i vrijedat...ma koja obuka,o cemu pricaš zlikovski
jebote,ponašajte se normalno,ka odrasli ljudi i normalno komunicirajte,to je jebena bit svega...a ne potezat nože i vrijedat...amen...



Upravo ovo šta si navea "ali,pocne se sa uvredama,netko izvuce iz naftalina partizane,ustaše,cetnike,bleiburg,ovo ono,onaj velica dražu,onaj pavelica i tako unedogled..." je školski primjer trolanja i na takve san stvari mislija kad san napisa da ih triba regulirat/kontrolirat.

U biti mislimo na isto, samo smo se drugacije izrazili

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/09/2012 : 17:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by globinjo

nije rijec o trolanju...bilo bi puno više ovakovih tema...ali,pocne se sa uvredama,netko izvuce iz naftalina partizane,ustaše,cetnike,bleiburg,ovo ono,onaj velica dražu,onaj pavelica i tako unedogled...dakle,ja apsolutno nemam ništa protiv ovakovih tema..ali,zna se šta sljeduje kad se netko pocne preseravat i vrijedat...ma koja obuka,o cemu pricaš zlikovski
jebote,ponašajte se normalno,ka odrasli ljudi i normalno komunicirajte,to je jebena bit svega...a ne potezat nože i vrijedat...amen...



Upravo ovo šta si navea "ali,pocne se sa uvredama,netko izvuce iz naftalina partizane,ustaše,cetnike,bleiburg,ovo ono,onaj velica dražu,onaj pavelica i tako unedogled..." je školski primjer trolanja i na takve san stvari mislija kad san napisa da ih triba regulirat/kontrolirat.

U biti mislimo na isto, samo smo se drugacije izrazili


ma to se podrazumijeva...ali da mi markos da odriješene ruke,kazna za takvu vrst trolanja bi bila kao i prije kad sam bio sam moderator...i bilo je puno manje pizdarija...godina dana pa ti pivaj borbene...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 18:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Zelite dobru drzavu?
Konfederacija .
Antiblokovska tendencija.
Apsolutno odvajanje crkve i vjere od drzave.
Redovno i nezaobillazno placanje poreza.
Ucestalost referenduma po svim pitanjima ..i naravno neutralnost glede svih vojnih saveza.





“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 28/09/2012 : 19:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message
O cemu se ovdje zapravo raspravlja,o društevenim uredenjima,politickim uvjerenjima??
Procitao sam što se pisalo,ne znam nijedan sustav u kojem ce se moci dobro živjeti a da se ne radi bar 8 sati dnevno.
U svijetu najlošije žive narodi koji su korumpirani i nemoralni(primjer narodi jugoistocne Europe) ili neobrazovani(africki),takvima nijedan sustav nece pomoci.

Skandinavci imaju te neke osnovne moralne vrijednosti,zato su i uspjeli fino urediti svoje države.
Sve se na kraju svodi na ljudski moral i poštenje.
Tržišno gospodarstvo kao sustav nije loše,po meni u praksi bolje izvedivo nego planska gospodarstva.....samo što su negdje u hodu pohlepni tipovi(financijski sektor) uspjeli sami sebi postati svrhom,na tom testu su mnoge države zakazale,trebale su to sprijeciti raznim regulacijama i zakonima.
Nisu reagirale pa imamo ovakvu situaciju u Europi.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 28/09/2012 : 19:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

nije rijec o trolanju...bilo bi puno više ovakovih tema...ali,pocne se sa uvredama,netko izvuce iz naftalina partizane,ustaše,cetnike,bleiburg,ovo ono,onaj velica dražu,onaj pavelica i tako unedogled...dakle,ja apsolutno nemam ništa protiv ovakovih tema..ali,zna se šta sljeduje kad se netko pocne preseravat i vrijedat...ma koja obuka,o cemu pricaš zlikovski
jebote,ponašajte se normalno,ka odrasli ljudi i normalno komunicirajte,to je jebena bit svega...a ne potezat nože i vrijedat...amen...

evo što ti je dalmatinac, cim cuje za obuku, posao, odma se za glavu hvata.
a za ovo zlocesto trolanje se u potpunosti slažem - instant ban!
a i ti stinky imaš pravo -treba odvojiti zajebantske teme od odnih manjhe zajebantskih, i u tim drugim bi bilo dobro imati nekoga tko zna moderirati raspravu.

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 28/09/2012 : 19:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by Leonid
U svijetu najlošije žive narodi koji su korumpirani i nemoralni(primjer narodi jugoistocne Europe) ili neobrazovani(africki),takvima nijedan sustav nece pomoci.


Kakve, da prostiš, budalaštine na tragu najgoreg šovinizma i rasizma "superiornih" nacija.

Mentalitet naroda formiraju njihovi materijalno-istorijski uslovi, i tu je besmisleno govoriti o jednoj grupi kao "dobroj, moralnoj", a drugoj kao "iskvarenoj". Postoje samo oni koji su bili u boljim uslovima, i postali napredniji.

Što se tice kapitalizma, pa to je sistem koji se zasniva iskljucivo na koristu, profitu pojedinca... i ocekuješ da je tu jedini problem mala kasta brokera koja je predaleko otišla? Vrh ledenog brijega. Ovakve krize se dešavaju od pocetka masovne industrijske proizvodnje.

Buržoaske revolucije su vam rezultovale buržoaskom državom, odnosno sklopom državnog aparata i berze... na obostranu korist. Kako to ne vidite? Državne sile, to jest aparati Zapada eksploatišu niz neo, i polu-kolonija radi interesa krupnog kapitala, u rukama mizernog procenta stanovništva...

Nece nikada sav svijet dotici "skandinavski model", u uslovima kapitalizma, jer se njihov razvoj svijesno koci. Njihovo siromaštvo, višak rada koji rezultuje otetim profitom, je cijena blagostanja mnogih. Vec stinky rece, zna covjek retoriku marksizma, skidam kapu. :)
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 28/09/2012 : 19:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message
Nisam ja pisao o nikakvim superiornim nacijama,ako si ti tako protumacio onda ne znam....toliko zatucan nisam.Nije mi to bila namjera,nikako.
Ti se jesi dobro nadovezao,ne kažem da je ovima to u genima,vec samo kažem,takvo je stanje.
Jel ti misliš da u Skandinaviji ljudi velika vecina ljudi nije korumpirana samo zato jer dobro zaraduju.
Pa po Hrvatskoj imaš koliko hoceš ljudi koji su na dobrim položajima,s dobrom placom....što njih tjera da kradu,nisu valjda loši materijalni uslovi.

@mhejl,misliš da bi bilokoji drugi sustav išta drugacije cinio,pa komunisticka Kina sve više pojedine africke države cijedi i iskorištava.
Puno inteligentniji ljudi su o tome godinama raspravljali i "mozgali" a nikakvog "pravog" zakljucka.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/09/2012 : 20:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by globinjo

nije rijec o trolanju...bilo bi puno više ovakovih tema...ali,pocne se sa uvredama,netko izvuce iz naftalina partizane,ustaše,cetnike,bleiburg,ovo ono,onaj velica dražu,onaj pavelica i tako unedogled...dakle,ja apsolutno nemam ništa protiv ovakovih tema..ali,zna se šta sljeduje kad se netko pocne preseravat i vrijedat...ma koja obuka,o cemu pricaš zlikovski
jebote,ponašajte se normalno,ka odrasli ljudi i normalno komunicirajte,to je jebena bit svega...a ne potezat nože i vrijedat...amen...



Upravo ovo šta si navea "ali,pocne se sa uvredama,netko izvuce iz naftalina partizane,ustaše,cetnike,bleiburg,ovo ono,onaj velica dražu,onaj pavelica i tako unedogled..." je školski primjer trolanja i na takve san stvari mislija kad san napisa da ih triba regulirat/kontrolirat.

U biti mislimo na isto, samo smo se drugacije izrazili


ma to se podrazumijeva...ali da mi markos da odriješene ruke,kazna za takvu vrst trolanja bi bila kao i prije kad sam bio sam moderator...i bilo je puno manje pizdarija...godina dana pa ti pivaj borbene...


Možda se nismo baš najbolje razumili.
Kad dode do partizana-pavelica-draže je kasno. Za takva sranja san i ja za izbacivanje.
Kartonima/upozorenjima za infantilno prcanje i provociranje na iole ozbiljnijoj temi bi da mogucnost normalnima da pricaju.
Kljuc je najgora opcija.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 20:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
NegA, zašto se ne uvede pravilo kažnjavanja za trolanje?


Što bi po tebi bilo trolanje konkretno na ovom topicu gdje je tema tako široko postavljena ("lijevi vs desni") i gdje se može naširoko komentirati o skoro svemu vezanom uz to? Je li po tebi bilo trolanja ovdje, daj primjere...
Taj prijedlog mi stvarno lici na ogranicavanje slobode izražavanja jer bi se to pravilo moglo svakako tumaciti.

Ti ne trolas .
Ti gusis.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/09/2012 : 20:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl
na tragu najgoreg šovinizma i rasizma "superiornih" nacija.




tako je, ali ne izvlaciš pouke iz ovakvih diskusija
evo ti jedan primjer gdje je "rasni" ili "nacionalni" mit jaci od "klasnog"
a radi se o tome da taj mit, rekao bih, prevaže. pobjeduje.
marksisti su shvatili važnost mita, vec tamo od Sorela. ti, a da možda nisi ni svjestan, pripadaš toj struji marksizma, radikalnoj. za sada si na vjeri u "klasnu svijest" (što je passe, cini mi se. to bi se reaktualiziralo jedino u slucaju da se situacija na zapadu pogorša, da pocne slom). Sorel je vidio potencijal u mitu o opcem štrajku. lenjinsko-boljševicka varijanta je takoder ta struja, mitska. one nužno vodi primjeni sile.
tu se ne razlikuju od druge strane: rasni i nacionalni mitovi takoder mobiliziraju.

te filozofije, koje dolaze nakon utopijskih i još romanticarskih, raskidaju sa njihovim duhovnim nasljedem (marx je još uvijek njemacki filozof, premda se trudi udaljiti od tih korijena) i otvoreno priznaju zakon sile. one se oslobadaju starog "morala" i prelaze u praksu sile.
tako da u tom smislu ne možeš prozivati zapad, jer je i istocni blok, tj. sssr takoder imao svoje kolonije, bez obzira na lenjinovu frazu o "pravu naroda na samoodredenje". pitaj poljake, madare, bugare, cehe itd.

medunarodna ravnoteža je samo jasan odnos snaga. ne ravnomjeran i pravedan (u nekom idealistickom smislu), nego poznat. kada se on slomi, onda dolazi do turbulencija, moguce ratova, revolucija, ukratko privremenog kaoticnog stanja. moguce da smo sada u jednoj takvoj situaciji, nakon sloma sssr-a. uspostavlja se nova ravnoteža.

uglavnom, to što su neki gore i neki dolje, ne može se pozvati na nikakvo posljednje ishodište. stoga i jest vrlo jako shvacanje da uspjeh jest kriterij istine. otuda se izvodi, najcešce rasno ili pak nacionalno (ali klasno je takoder varijanta tog shvacanja) da to što su neki kolonije, podjarmljeni, ovisni, da takvo stanje stvari zapravo jest - pravedno.

amerika, sadašnji gospodar, svakako zastupa takva gledišta. to se zove real-politika. a kada tako razmišlja amer, malo znaci što misle drugi, neokolonije.
za sada se još nije izumilo efikasno sredstvo za drugaciju politiku (osim cisto retorickih prigovora o medunarodno miru, jednakosti, pravdi).


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/09/2012 : 21:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Leonid
U svijetu najlošije žive narodi koji su korumpirani i nemoralni(primjer narodi jugoistocne Europe) ili neobrazovani(africki),takvima nijedan sustav nece pomoci.


Kakve, da prostiš, budalaštine na tragu najgoreg šovinizma i rasizma "superiornih" nacija.

Mentalitet naroda formiraju njihovi materijalno-istorijski uslovi, i tu je besmisleno govoriti o jednoj grupi kao "dobroj, moralnoj", a drugoj kao "iskvarenoj". Postoje samo oni koji su bili u boljim uslovima, i postali napredniji.

Što se tice kapitalizma, pa to je sistem koji se zasniva iskljucivo na koristu, profitu pojedinca... i ocekuješ da je tu jedini problem mala kasta brokera koja je predaleko otišla? Vrh ledenog brijega. Ovakve krize se dešavaju od pocetka masovne industrijske proizvodnje.

Buržoaske revolucije su vam rezultovale buržoaskom državom, odnosno sklopom državnog aparata i berze... na obostranu korist. Kako to ne vidite? Državne sile, to jest aparati Zapada eksploatišu niz neo, i polu-kolonija radi interesa krupnog kapitala, u rukama mizernog procenta stanovništva...

Nece nikada sav svijet dotici "skandinavski model", u uslovima kapitalizma, jer se njihov razvoj svijesno koci. Njihovo siromaštvo, višak rada koji rezultuje otetim profitom, je cijena blagostanja mnogih. Vec stinky rece, zna covjek retoriku marksizma, skidam kapu. :)



naravno da nece,ali ne bi ga dostiga ni u uslovima komunizma.


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/09/2012 : 21:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

Mentalitet naroda formiraju njihovi materijalno-istorijski uslovi



još jedna stvar
tu tvrdnju je vrlo teško dokazati. u njoj svakako ima istine, pogotovo kada se prevede u drugaciju formulaciju, onako kako je izrekao marx: "ne odreduje svijest ljudi njihovo bice, nego njihovo društveno bice odreduje svijest."

medutim, i suprotna tvrdnja takoder pretendira na važenje. Max Weber je napisao zanimljivo djelo Protestantska etika i duh kapitalizma u kojoj je iznio tezu da je za uspjeh suvremenog društva (kapitalistickog) zaslužna protestanstka radna etika, a ovu izravno izvodi iz vjere. ta je teza dosta prihvacena, uostalom anglosaksonske zemlje su vrlo uspješne. a i tamo skandinavija.

u svakom slucaju, ti (slijedeci klasicni marksizam) zanemaruješ utjecaj i snagu takvih nasljeda, "nematerijalnih uvjeta".
ja pak dajem primat iracionalnom. to pokrece covjeka.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/09/2012 : 21:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by globinjo

nije rijec o trolanju...bilo bi puno više ovakovih tema...ali,pocne se sa uvredama,netko izvuce iz naftalina partizane,ustaše,cetnike,bleiburg,ovo ono,onaj velica dražu,onaj pavelica i tako unedogled...dakle,ja apsolutno nemam ništa protiv ovakovih tema..ali,zna se šta sljeduje kad se netko pocne preseravat i vrijedat...ma koja obuka,o cemu pricaš zlikovski
jebote,ponašajte se normalno,ka odrasli ljudi i normalno komunicirajte,to je jebena bit svega...a ne potezat nože i vrijedat...amen...



Upravo ovo šta si navea "ali,pocne se sa uvredama,netko izvuce iz naftalina partizane,ustaše,cetnike,bleiburg,ovo ono,onaj velica dražu,onaj pavelica i tako unedogled..." je školski primjer trolanja i na takve san stvari mislija kad san napisa da ih triba regulirat/kontrolirat.

U biti mislimo na isto, samo smo se drugacije izrazili


ma to se podrazumijeva...ali da mi markos da odriješene ruke,kazna za takvu vrst trolanja bi bila kao i prije kad sam bio sam moderator...i bilo je puno manje pizdarija...godina dana pa ti pivaj borbene...


Možda se nismo baš najbolje razumili.
Kad dode do partizana-pavelica-draže je kasno. Za takva sranja san i ja za izbacivanje.
Kartonima/upozorenjima za infantilno prcanje i provociranje na iole ozbiljnijoj temi bi da mogucnost normalnima da pricaju.
Kljuc je najgora opcija.



krivo...koji kartoni,kurci,palci,nema toga u mene...ja odmah crveni...hmmm...glede prcanja i provociranja...e sad bi mogli do ujutro...a nemam vrimena...definiraj prcanje,provociranje
ne mislimo svi isto...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 21:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Ovaj post iznad je nacionalni socijalizam i diktatura proleterijata u jednom..jebote

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/09/2012 : 01:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
vidi se da je cita mein kampf

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 29/09/2012 : 08:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

Zelite dobru drzavu?
Konfederacija .
Antiblokovska tendencija.
Apsolutno odvajanje crkve i vjere od drzave.
Redovno i nezaobillazno placanje poreza.
Ucestalost referenduma po svim pitanjima ..i naravno neutralnost glede svih vojnih saveza.



I viševekovna lihvarska istorija, i da budeš Hitlerov bankar. Nije Švajcarskoj omogucena neutralnost u Drugom svetskom ratu "na lepe oci".

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo

Edited by - zorglub on 29/09/2012 08:55:39
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/09/2012 : 09:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by zorglub

quote:
Originally posted by mr murdoc

Zelite dobru drzavu?
Konfederacija .
Antiblokovska tendencija.
Apsolutno odvajanje crkve i vjere od drzave.
Redovno i nezaobillazno placanje poreza.
Ucestalost referenduma po svim pitanjima ..i naravno neutralnost glede svih vojnih saveza.



I viševekovna lihvarska istorija, i da budeš Hitlerov bankar. Nije Švajcarskoj omogucena neutralnost u Drugom svetskom ratu "na lepe oci".

A kome je ?
Mislis da je Izrael stvoren dobrom voljom i zeljom njegovog pucanstva za svojom drzavom?
Mislis li da ja Hrvatska danas "samostalna" zbog vijekovnje teznje i sna nekog stoljeca sedmog?
NE..sve to ima jednu totalno drugaciju pozadinu, no to opet nije tema ovog topica.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/09/2012 : 09:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ma daj
murdoc, pa ti bi trebao biti iznad tih stupidnih "pozadinskih" teorija. to su najplice budalaštine i cak vrlo opasne mistifikacije. to ti je okultni fašizam.
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 29/09/2012 : 09:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by zorglub

quote:
Originally posted by mr murdoc

Zelite dobru drzavu?
Konfederacija .
Antiblokovska tendencija.
Apsolutno odvajanje crkve i vjere od drzave.
Redovno i nezaobillazno placanje poreza.
Ucestalost referenduma po svim pitanjima ..i naravno neutralnost glede svih vojnih saveza.



I viševekovna lihvarska istorija, i da budeš Hitlerov bankar. Nije Švajcarskoj omogucena neutralnost u Drugom svetskom ratu "na lepe oci".

A kome je ?
Mislis da je Izrael stvoren dobrom voljom i zeljom njegovog pucanstva za svojom drzavom?
Mislis li da ja Hrvatska danas "samostalna" zbog vijekovnje teznje i sna nekog stoljeca sedmog?
NE..sve to ima jednu totalno drugaciju pozadinu, no to opet nije tema ovog topica.




Ovaj post bi Kosmajac stavio kao melem na ranu da se slucajno povrijedi citajuci ovaj topic...

Wtf?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/09/2012 : 11:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

ma daj
murdoc, pa ti bi trebao biti iznad tih stupidnih "pozadinskih" teorija. to su najplice budalaštine i cak vrlo opasne mistifikacije. to ti je okultni fašizam.

okultni fašizam je ono sto nam se trenutno dogada ..globalno.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 29/09/2012 : 15:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Stinky, ispravi me ako te nisam pravilno shvatio.

Ali, ti u svojoj prvoj replici (na moj predašnji odgovor) postavljaš tezu da su sve predstave medusobnog udruživanja ljudi na višim, opštijim osnovama, iznad nivoa individue (nacija, klasa, vjera, itd.) - korisni "mitovi" koji se koriste kako bi se racionalizovao i moralno "opravdao" obicni fizicki (dakle, materijalni) odnos snaga na terenu, u glavi pobjednika-gospodara ("moral je ono što se mora", Amerika nužno MORA "širiti demokratiju" po zemljinoj kugli, i zarad sebe i zarad drugih; ha!). I tu bi se složio, osim po pitanju klasa (zasada), jer one, na kraju krajeva, potporu nalaze u sasvim "opopljivim" i itekako osjetnim materijalnim razlikama. Jedino što bismo mogli okrakterisati kao "mistifikaciju", odnosno nadogradnju na obicne fizicke fakte - je ideja klasne solidarnosti i njenog djelovanja u cjelini, zarad zajednickih interesa (marksizam).

No ovo o klasi je digresija, oprosti. Dakle, u drugoj replici isticeš, pak, ono "iracionalno", to jest etiku i religiju, kao neophodni preduslov za uspjeh odredenih nacija. Zar to nije u kontradikciji? Jer, i sami religiozno-eticki sistemi, sa manjim ili vecim zastojima, samo odražavaju materijalne nužnosti. Stoga, zar ne staješ upravo na liniju vladajucih nacija - "potvrdujuci" njihovu materijalnu prednost kao stvar uslovljenu superiornošcu na polju umnih sposobnosti, morala, radnog kodeksa... itd.?! Dakle, da sa jedne strane vidiš sve prljave "nužnosti" i hipokriziju datih socioloških mehanizama, ali da i dalje vjeruješ u njihove postavke?

Uzmi primjer SAD-a, koji ima preovladavajucu anglo-saksonsku notu u industrijski najrazvijenijim dijelovima zemlje - ali i, na temelju upravo pogodnih materijalnih uslova, uspijeva da ekonomskom nužnošcu drži ogromno podrucje na okupu, homogenizuje niz etnosa i obicaja u jednu "cjelinu", i da bude svjetska sila. Pa baš su oni, novopecena dvjestogodišnja nacija, dokaz da ne postoje "predoredeni". Što ce uskoro dokazati Kina, Brazil i ostale zemlje visoke koncentracije stanovništva i resursa - dakle, i njihov uspon ce imati cisto materijalnu bazu/uzrok, a "nadogradnja" u vidu kulturne uticajnosti i stvaranja mitova o predoredenoj "uspješnosti" ce zatim sama doci.

Edited by - Mhejl on 29/09/2012 15:33:58
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7102 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 30/09/2012 : 00:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
quote:
Originally posted by zorglub

quote:
Originally posted by mr murdoc

Zelite dobru drzavu?
Konfederacija .
Antiblokovska tendencija.
Apsolutno odvajanje crkve i vjere od drzave.
Redovno i nezaobillazno placanje poreza.
Ucestalost referenduma po svim pitanjima ..i naravno neutralnost glede svih vojnih saveza.



I viševekovna lihvarska istorija, i da budeš Hitlerov bankar. Nije Švajcarskoj omogucena neutralnost u Drugom svetskom ratu "na lepe oci".



Evo da i ja kazem nesto za Svicarsku... Ne respektiram taj njihov stav, tu tzv. "neutralnost". Nema neutralnosti... Vjerujem da je mudrost i hrabrost znati stati na "pravu" stranu i boriti se za svoja prava i za prava slabijeg, a ne okrenuti leda i biti "neutralan". Da su svi bili neutralni za vrijeme 2. svjetskog, jao si ga nama.
(Da ne bi bilo zabune, ne podrzavam ni kad je neka drzava policajac i to pogotovo kad razlozi nisu oni koji se navode )

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000