forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 legalizacija droga?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 04/11/2012 : 18:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=465285940177356&set=a.197712546934698.43410.175897382449548&type=1&theater

I ja imam sad ujaka u bolnici.leukemija. možda i rak na kostnom mozgu plus šecerna, nije baš najbolji. Ima svašta, neke terapije,... doktori bi morali svaki dan da mu daju da pije konopljino ulje.
Za to sam 100% da se legalizira u zdravstvene svrhe. Možda bi mu pomoglo.

-


Meni je mama oboljela od tumora.
Idemo u utorak na kemoterapiju.

Isto sam za legalizaciju, u stvari dekriminalizaciju, i to "trave" a ne kojekakvih tabletica od kojih mnoge dokazano ostavljaju trajna oštecenja mozga... teške droge naravno NIKAD ne dozvoliti.

Ne pušim, moglo bi se reci da i ne "pijem" s obzirom da alkohol konzumiram žestoko 1-2 litre na godinu ukupno (socijalne prilike gdje se popije casica dvije).
Travu ionako ne bi preporucio nikome osim u medicinske svrhe upravo zato kako se u postu iznad moga objašnjava.

PS. Razlog zašto ne ici u neku širu legalizaciju jest u tome da vecina ljudi ipak ima efekt "stada ovaca", znaci mora im se govoriti kako da žive i da nešto treba ili ne treba raditi, uvoditi restrikcije zbog zlouporaba i sl. jer su bez toga izgubljeni. Dok sam bio mladi mislio sam ipak da su ljudi generalno pametniji ali suocen sa godinama opažanja raznoraznih idiotskih besmislenih ponašanja, promijenio sam mišljenje.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2533 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 05/11/2012 : 15:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Za legalizaciju je možda prerano, odnosno pitanje je šta legalizirati (upotrebu, prodaju, uzgajanje ?) Kakva su ogranicenja - promet, rad sa djecom, priprema hrane,... Da li se može pušiti javno ili na posebnim mjestima? Ima tu dosta pitanja, koja je vjerojatno nemoguce (sva) riješiti. Dosta jednostavniji pristup je dekriminalizacija kanabisa - do odredene kolicine posjedovanje kanabisa se ne progoni. Na taj nacin se bez nekih težih društvenih promjena rješi dosta problema: velik dio koristnika nije više u sukobu sa zakonom, preprodaja i odgoj majih kolicina se makne iz opceg kriminalnog okruga, policija i forenzicari se mogu upotrijebiti za pametnije stvari, a kanabis izgubi dio privlacnosti zabranjenog.
Što se tice "teških droga" i njihove legalizacije, tu su drugi problemi. glavni je sigurno mogucnost predoziranja i smrti, koja kot kanabisa prakticki nije moguca. Kao drugo efekti su jaci i trajniji, pa je zato nemoguca upotreba u "normalnom" svakodnevnom životu.
Sasvim druga stvar je u slucaju teških i terminalnih bolestnika, kojima bi se morala omoguciti upotreba svih droga bez ogranicenja i omoguciti nabava samih droga i pribora medicinske kvalitete

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 05/11/2012 : 17:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
droga je odavno legalizirana... još od 1991... narod se drogira ko lud.. a država ne samo da necini ništa, vec aktivno ucestvuje u narkodilerskim poslovima
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/11/2012 : 18:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
Interesantno
http://www.index.hr/black/clanak/carobni-lijek-rick-simpson-rak-lijeci-uljem-od-kanabisa-koje-vlasti-pokusavaju-zabraniti/645105.aspx

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 05/11/2012 : 20:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by Risar_69

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=465285940177356&set=a.197712546934698.43410.175897382449548&type=1&theater

I ja imam sad ujaka u bolnici.leukemija. možda i rak na kostnom mozgu plus šecerna, nije baš najbolji. Ima svašta, neke terapije,... doktori bi morali svaki dan da mu daju da pije konopljino ulje.
Za to sam 100% da se legalizira u zdravstvene svrhe. Možda bi mu pomoglo.

-


Meni je mama oboljela od tumora.
Idemo u utorak na kemoterapiju.

Isto sam za legalizaciju, u stvari dekriminalizaciju, i to "trave" a ne kojekakvih tabletica od kojih mnoge dokazano ostavljaju trajna oštecenja mozga... teške droge naravno NIKAD ne dozvoliti.

Ne pušim, moglo bi se reci da i ne "pijem" s obzirom da alkohol konzumiram žestoko 1-2 litre na godinu ukupno (socijalne prilike gdje se popije casica dvije).
Travu ionako ne bi preporucio nikome osim u medicinske svrhe upravo zato kako se u postu iznad moga objašnjava.

PS. Razlog zašto ne ici u neku širu legalizaciju jest u tome da vecina ljudi ipak ima efekt "stada ovaca", znaci mora im se govoriti kako da žive i da nešto treba ili ne treba raditi, uvoditi restrikcije zbog zlouporaba i sl. jer su bez toga izgubljeni. Dok sam bio mladi mislio sam ipak da su ljudi generalno pametniji ali suocen sa godinama opažanja raznoraznih idiotskih besmislenih ponašanja, promijenio sam mišljenje.



Nadam ti se sve najboljem za majku.
To o ovcama imaš pravo, puno bi se zlorabilo.
Nego po mnogih pricanjih konpljino ulje pomoglo je puno ljudima, pokušati bi trebalo i sa tim uljem. Ali tu je opet farmacijski lobi, pa...

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000