forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Maslinarstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/11/2012 : 22:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Ima li još ko da se bavi ovim?
Zadnjih 20 dana san u berbi pa ne visin nešto ovde,a palo mi je napamet da smo jednom pricali o uzgoju ali se ne sican kako se topic zva.
nije zgoreg da se otvori topic iskljucivo za ovo gedajuci na povijesnu ulogu maslina kao jedne od glavnih biljki u Dalmaciji i Istri i opcenito Mediteranu.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu

Edited by - lwood on 19/11/2012 22:01:48

split85
Advanced Member



Croatia
8233 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 19/11/2012 : 23:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
Nikako mi nije jasno kako je moglo ovoliko maslina urodit nakon ovakve sušne godine.
5 miseci kap kiše nije palo, a urodilo mi je skoro ko i prošle godine.
Bilo mi je tlaka brat ih.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8233 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 19/11/2012 : 23:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by split85

Nikako mi nije jasno kako je moglo ovoliko maslina urodit nakon ovakve sušne godine.
5 miseci kap kiše nije palo, a urodilo mi je skoro ko i prošle godine.
Bilo mi je tlaka brat ih.

50,60 kuna litra,bit ce para,automatski i koja kolekcija stripova!


60kn možda za staro, lanjsko
75-80kn za novo i niko ne daje ispod
Ako misliš nekoga uzet da ti pomogne brat, dnevnica je dvi litre ulja ili 160kn.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985

Edited by - split85 on 19/11/2012 23:22:17
Go to Top of Page

tomislav.baretic
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 12/12/2007

Posted - 19/11/2012 : 23:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tomislav.baretic a Private Message
ja san prije 5 g posadio 5 kom jel se to racuna...
vec mi dvi g radjaju, napunio lani teglicu i pokušao ih odgorcit, ali nije mi uspilo
a za ulje san još sitna riba

volim grad koji tece...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/11/2012 : 23:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by split85

Nikako mi nije jasno kako je moglo ovoliko maslina urodit nakon ovakve sušne godine.
5 miseci kap kiše nije palo, a urodilo mi je skoro ko i prošle godine.
Bilo mi je tlaka brat ih.

50,60 kuna litra,bit ce para,automatski i koja kolekcija stripova!


60kn možda za staro, lanjsko
75-80kn za novo i niko ne daje ispod
Ako misliš nekoga uzet da ti pomogne brat, dnevnica je dvi litre ulja ili 160kn.



roknila je kiša al ne u vrime kad je tribala,zato je plod velik al nije težak.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/11/2012 : 23:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by tomislav.baretic

ja san prije 5 g posadio 5 kom jel se to racuna...
vec mi dvi g radjaju, napunio lani teglicu i pokušao ih odgorcit, ali nije mi uspilo
a za ulje san još sitna riba



koju sortu?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/11/2012 : 23:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Da jel se bavi...
I još nam je nakon požara opet ostalo pun kurac toga, srica da sam na faksu sada i da priskacen branje. Nema mi ništa mrže.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

tomislav.baretic
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 12/12/2007

Posted - 20/11/2012 : 00:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tomislav.baretic a Private Message
pelegrino cini mi se

volim grad koji tece...
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/11/2012 : 07:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
Zadnjih 20 dana san u berbi pa ne visin nešto ovde,a palo mi je napamet da smo jednom pricali o uzgoju ali se ne sican kako se topic zva.


Mislim da je onda bila rijec o uzgoju smokava, a ne maslina.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8233 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 20/11/2012 : 07:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by Paka01

Da jel se bavi...
I još nam je nakon požara opet ostalo pun kurac toga, srica da sam na faksu sada i da priskacen branje. Nema mi ništa mrže.




Izvuka si se.
Od 2-4 ovog miseca san bija u maslinama svaki dan po 8-9 sati.
Di god san se okrenija bilo ih je. Za popizdit.

A ja se taman lipo ponada da nakon dobrog uroda prošle godine ove necu niti morat povirit u masline, ali jebi ga.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8233 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 20/11/2012 : 07:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by lwood
Zadnjih 20 dana san u berbi pa ne visin nešto ovde,a palo mi je napamet da smo jednom pricali o uzgoju ali se ne sican kako se topic zva.


Mislim da je onda bila rijec o uzgoju smokava, a ne maslina.


Možda agruma

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9333 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/11/2012 : 07:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
Imamo 50-tak komada mladih maslina. Ove godine su dale jedva cetvrtinu lanjskog uroda, a ako racunamo da je, kako su još mlade, ovogodišnji urod trebao biti barem 20% veci od lanjskog onda je ukupni rezultat još manji. Zadovoljni smo što su gotovo sva debla preživila ovogodišnje zimske mrazove i ljetne suše.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/11/2012 : 08:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by lwood
Zadnjih 20 dana san u berbi pa ne visin nešto ovde,a palo mi je napamet da smo jednom pricali o uzgoju ali se ne sican kako se topic zva.


Mislim da je onda bila rijec o uzgoju smokava, a ne maslina.


Možda agruma



možda mislite na topik (ne znam mu ime....) kojeg sam ja otvorio gdje sam razmišljao da kupim komad zemlje pa su mi onda ljudi davali prijedloge šta da posadim na tu zemlju. Sjecam se da je netko prijedložio BAVARSKI KIVI (crvene boje), netko lješnjake, bilo je govora i o maslinama,....

Tada sam imao želju da postanem "Farmer Boycie", srecom ubrzo me prošlo...
Go to Top of Page

tomislav.baretic
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 12/12/2007

Posted - 20/11/2012 : 09:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tomislav.baretic a Private Message
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by Paka01

Da jel se bavi...
I još nam je nakon požara opet ostalo pun kurac toga, srica da sam na faksu sada i da priskacen branje. Nema mi ništa mrže.




Izvuka si se.
Od 2-4 ovog miseca san bija u maslinama svaki dan po 8-9 sati.
Di god san se okrenija bilo ih je. Za popizdit.

A ja se taman lipo ponada da nakon dobrog uroda prošle godine ove necu niti morat povirit u masline, ali jebi ga.


a ja mislio da je to dobro da imaš svake godine roda...
sad mi je jasnija ona pisma maslina je ne obrana...


volim grad koji tece...
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 20/11/2012 : 09:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
eto kad napravite :D neka se netko javi da kupim koju litru ^^

There can be only one, me!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/11/2012 : 10:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by lwood
Zadnjih 20 dana san u berbi pa ne visin nešto ovde,a palo mi je napamet da smo jednom pricali o uzgoju ali se ne sican kako se topic zva.


Mislim da je onda bila rijec o uzgoju smokava, a ne maslina.


Možda agruma


Ne mogu se sad sjetiti o kojem se topicu radi, možda je onaj koji Euro spominje...izmedu ostalog dotakli smo se uzgoja smokava pa se Lwood zacudio kad sam spomenuo da smo mi posadili 2 smokve u blizini Zagreba.
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 20/11/2012 : 12:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message
Ne bavim se maslinarstvom!!!
Ne želim se baviti maslinarstvom!!!!
Ali, s obzirom da živim na otoku na kojem, fala Bogu, ima nekih "milijardu miliona" maslina, a i moj punac ima znacajan broj stabala MORAM mu dati ruke tako da i mene sljedecih dana ceka berba

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/11/2012 : 15:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
moji imaju 60 maslina oko kuce na Šolti. ove godine smo ubrali tonu ploda i dobili 120 litara ulja. Prošle godine smo imali samo 200 kg, a dobili skoro 40 litara. Mislim da je ove godine svugdje tako, veliki urod, ali mali randman.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8100 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/11/2012 : 17:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
nekad davno sam i ja cistio i brao masline, cak sam i sadio mladice
nema tu nekog velikog posla, tako da mi nisu jasne ove žalopojke
a posebno je povoljno što se skoro svi potrebni radovi ne podudaraju s turistickom sezonom - za razliku od vinogradarstva

a cijena od 80 kn za litru domaceg ulja je cisti bezobrazluk, pogotovo što to sve ide bez ikakvih racuna i poreza
linicu, fiskalne kase uvedi i lwoodu i splitu85

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/11/2012 : 17:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Je je, nema posla, a-a... Ma kakvi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/11/2012 : 23:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

nekad davno sam i ja cistio i brao masline, cak sam i sadio mladice
nema tu nekog velikog posla, tako da mi nisu jasne ove žalopojke
a posebno je povoljno što se skoro svi potrebni radovi ne podudaraju s turistickom sezonom - za razliku od vinogradarstva

a cijena od 80 kn za litru domaceg ulja je cisti bezobrazluk, pogotovo što to sve ide bez ikakvih racuna i poreza
linicu, fiskalne kase uvedi i lwoodu i splitu85




taman,da dokraja uništi ovaj jad od poljoprivrede.
šta i rade zadnjih 70+ godina


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/11/2012 : 23:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by lwood
Zadnjih 20 dana san u berbi pa ne visin nešto ovde,a palo mi je napamet da smo jednom pricali o uzgoju ali se ne sican kako se topic zva.


Mislim da je onda bila rijec o uzgoju smokava, a ne maslina.


Možda agruma


Ne mogu se sad sjetiti o kojem se topicu radi, možda je onaj koji Euro spominje...izmedu ostalog dotakli smo se uzgoja smokava pa se Lwood zacudio kad sam spomenuo da smo mi posadili 2 smokve u blizini Zagreba.



da taj,ne mogu se sitit imena. skleroza

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 20/11/2012 : 23:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

nekad davno sam i ja cistio i brao masline, cak sam i sadio mladice
nema tu nekog velikog posla, tako da mi nisu jasne ove žalopojke
a posebno je povoljno što se skoro svi potrebni radovi ne podudaraju s turistickom sezonom - za razliku od vinogradarstva

a cijena od 80 kn za litru domaceg ulja je cisti bezobrazluk, pogotovo što to sve ide bez ikakvih racuna i poreza
linicu, fiskalne kase uvedi i lwoodu i splitu85

majstore,ne znam jel to ozbiljno mislis. 80 kn za litru dobra maslinova ulja,sta je to? kutija cigara,slobodna i mala tura pica u kaficu. svaki dan!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 21/11/2012 : 00:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
dao bi mu ja i sto kuna...al kad sam saznao kako neki prave maslinovo ulje,ne-hvala,rade kupin na akciji 45 kuna u kauflanda...da,sad ce neki rec tko zna tko je radio to ulje šta je u kauflanda i kakve je kvalitete,ali...zanimljivo,meni je ove godine bio urod grožda kao nikad u zadnjih dvadesetak godina...a stari se uspizdio e suša,e nema vode,e ovo e ono...a rodilo ko nikad...znam dosta bodula,s nekim se cesto i družim,kucni ptijatelji blabla...nikad,ali nikad se nitko nije sitija donit litru kad dolazi u goste...a znaju pilat kad cemo u vlašku na kobasice,pecenicu,pancetu itd...ma napušite sekad me zovu u berbu,onda ne možeš odbit,jer su ti kao prijatelji...a ti opet,ne moš od srama pitat da ti plati u ulju to šta si mu odradio...ma ok,pocastit ce marendom,ruckom,vecerom-nebitno...sve ce ti dat,ali ulje-nema šanse...banda bodulska

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/11/2012 : 09:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
to nije u redu. MOžda imaš prijatelje s Braca. Ako nekog pozoveš na berbu, red je da mu daš ulja od te berbe. quote]Originally posted by globinjo

dao bi mu ja i sto kuna...al kad sam saznao kako neki prave maslinovo ulje,ne-hvala,rade kupin na akciji 45 kuna u kauflanda...da,sad ce neki rec tko zna tko je radio to ulje šta je u kauflanda i kakve je kvalitete,ali...zanimljivo,meni je ove godine bio urod grožda kao nikad u zadnjih dvadesetak godina...a stari se uspizdio e suša,e nema vode,e ovo e ono...a rodilo ko nikad...znam dosta bodula,s nekim se cesto i družim,kucni ptijatelji blabla...nikad,ali nikad se nitko nije sitija donit litru kad dolazi u goste...a znaju pilat kad cemo u vlašku na kobasice,pecenicu,pancetu itd...ma napušite sekad me zovu u berbu,onda ne možeš odbit,jer su ti kao prijatelji...a ti opet,ne moš od srama pitat da ti plati u ulju to šta si mu odradio...ma ok,pocastit ce marendom,ruckom,vecerom-nebitno...sve ce ti dat,ali ulje-nema šanse...banda bodulska
[/quote]
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/11/2012 : 09:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
ulje od ove godine se prodaje za cak 120 kn. 80 je još i jeftino.
quote:
Originally posted by ken2

nekad davno sam i ja cistio i brao masline, cak sam i sadio mladice
nema tu nekog velikog posla, tako da mi nisu jasne ove žalopojke
a posebno je povoljno što se skoro svi potrebni radovi ne podudaraju s turistickom sezonom - za razliku od vinogradarstva

a cijena od 80 kn za litru domaceg ulja je cisti bezobrazluk, pogotovo što to sve ide bez ikakvih racuna i poreza
linicu, fiskalne kase uvedi i lwoodu i splitu85

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000