forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 led ili plazma
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/08/2012 : 14:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
ima li ko iskustva sa tankim televizorima?

kupujem 42 inca TV, i neckam se izmedu led sa full hd rezolucijom i plazme.

led je novija tehnologija i cene su im od 670 evra pa naviše, a plazma mi je jednako lepa jer je tanja od lcd-a, ali starija tehnologija i jeftiniji su.

tek treba da pocnem da rovarim po internetu, pa se i ovde raspitujem.

inace tv verovatno kupujem za 10-ak dana najkasnije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 31/08/2012 14:22:36

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 31/08/2012 : 14:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
LED u svakom slucaju...
kao prvo troši dosta manje struje od plazme...
kao drugo zbog vijeka trajanja i kvarljivosti...
kao trece obavezno gledaj da kupis model koji je izasao u ovoj godini...
kao cetvrto odaberi SMART TV mada ces onda morati zrtvovati neku FIBRU

Edited by - ponki on 31/08/2012 14:37:16
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/08/2012 : 14:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message
quote:
Originally posted by ponki

LED u svakom slucaju...
kao prvo troši dosta manje struje od plazme...
kao drugo zbog vijeka trajanja i kvarljivosti...
kao trece obavezno gledaj da kupis model koji je izasao u ovoj godini...
kao cetvrto odaberi SMART TV mada ces onda morati zrtvovati neku FIBRU

+1

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2012 : 15:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ja sam uzeo plazmu, slika mi je prirodnija.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4787 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 31/08/2012 : 15:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message
led, neki lg ... smart sad cu da vidim koji model ... tehnomarket daje na 6 rata bez kamate za cekove... ubica televizor... saljem ti link...

sangue navajo
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4787 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 31/08/2012 : 15:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message
LG 3D televizor LED LCD 42LW659S
42“/107 cm, Full HD LED, Cinema 3D, MCI 850 Hz, Smart TV

sangue navajo
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 31/08/2012 : 15:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
Za pocetak si postavi par pitanja, pa odgovore napiši ovdje tako da ti možemo preciznije pomoci :)

- što ti je prioritet kvaliteta slike ili cijena
- koji ti je cjenovni limit (od - do)
- udaljenost od TV-a
- omjer signala koje ceš gledati (SD, HD, igrice/konzole...)
- sadržaj koji ceš gledati (filmovi, sport...)
- da li ti je bitan 3D prikaz
- Wireless

Odmah ti mogu reci ako ti je kvaliteta slike prioritet onda je Plazma daleko ispred LCD-a.
LED = LCD, dosta ljudi tu griješi i misli da je LED nešto drasticno bolje od LCD-a.
LED isto koristi LCD display, razlika je u pozadinskom osvjetljenju koje je kod LED-a drugacije riješeno, tako da se postiže bolji kontrast, realnije boje i bolja crna. Sve ovo je napravljeno upravo u smjeru dostizanja kvalitete prikaza Plazme.

Plazma se konstantno razvija, tako da nema govora o staroj tehnologiji.
Ako cemo pravo LCD tehnologija je starija od plazme :)

Ukratko LCD je "budget" TV, dok Plazma više naginje "high-end" TV-u.

Kod novih plazma panela su otklonjeni manje više svi nedostaci:
- burn in
- visoka potrošnja struje
- trajnost panela
- dimenzija TV-a
- grijanje
- motion processor
- cijena

Znaci sve ono što je nekad bila prednost LCD-a (uz cijenu) sada je na strani Plazme.

Ovo što su kolege naveli se odnosi na starije Plazma panele, kod novih nema govora o tome.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/08/2012 : 15:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
iskopaj stari topic
vec je bila slicna tema, a neki clanovi su dali dobre odgovore
Go to Top of Page

Zagor i Chico
New Member



Croatia
214 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 31/08/2012 : 15:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Chico a Private Message
quote:
Originally posted by Combatrock

LG 3D televizor LED LCD 42LW659S
42“/107 cm, Full HD LED, Cinema 3D, MCI 850 Hz, Smart TV



I koliko dode takav 3D tv?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/08/2012 : 15:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by Combatrock

LG 3D televizor LED LCD 42LW659S
42“/107 cm, Full HD LED, Cinema 3D, MCI 850 Hz, Smart TV



šta znaci smart tv?

najgore od svega je što cu puci fine pare, a tv skoro i da ne gledam.
uglavnom klinci pogledaju neki crtic, žena neke gluposti, a ja se tek ponekad ukljucim na polovinu nekog filma ili utakmice.
Ja da se pitam, zadržao bih ovaj stari debeli televizor - ali žena je gazda!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 31/08/2012 : 15:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message
Plazma. LED ne može da se jede

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8556 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 31/08/2012 : 15:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by anto

najgore od svega je što cu puci fine pare, a tv skoro i da ne gledam.
uglavnom klinci pogledaju neki crtic, žena neke gluposti, a ja se tek ponekad ukljucim na polovinu nekog filma ili utakmice.



definitivno plazma...

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 31/08/2012 : 15:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
Ja danas kupio plazmu.50din od 75g


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 31/08/2012 : 16:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
Inace se slazem s Parom.zbog navedenih razloga-plazma.


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1912 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 31/08/2012 : 16:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message
Sve sto ti je stripofil rekao, tako je. Ja imam i plazmu i LCD i LED. Ovo sto je stripofil napisao o sadasnjoj plazmi ti je 1:1 iz specijalnog casopisa od strucnjaka, koji sam citao dok sam imao plazmu bez LED i LCD. Odlicni su i oni, meni osobno su svi odlicni, ali ovo da plazma vodi sam citao u tehnickom casopisu.
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 31/08/2012 : 16:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message
Kada sam ja sebi kupovao plazmu Panasonic X20, najjaca i najbolja plazma je bila Panasonic G20.
Cijena plazme je bila 9000 kn medutim sada je vec znatno jeftinia a u meduvremnu izašle su i Panasonic plazme u 3d tehnologiji.
Dobar je LCD i imaš stvarno vrhunskih modela medutim neceš pogriješiti niti ako kupiš plazmu.
Jedino gdje bi mogao progriješiti ako kupuiš plazmu je to da ne uzmeš firmu Panasonic jer Panasonic je broj 1 u svijetu što se tice plazmi i neusporedivo bolji od ostalih proizvodaca. Ako ideš na LCD tada imaš i boljih izbora od Panasonic. Philips je vrhunski, oni su i prvi poceli sa LED tehnologijom, LG ti daje puno toga naspram cijene, Samsung je isto ok... itd. Sony je u potpunosti podbacio i ne može parirati konkurenciji ali drži cijenu, dakle u potpunosti neisplatljiva kupovina.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4787 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 31/08/2012 : 16:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message
smart znaci internet... i gomila aplikacija... 3 d slika... ludnica totalna... smart znaci da mozes da ucestvujes na formu sa televizora... ha ha... i idi kupuj to zeni ispuni joj zelju sta si se stiso... a ti gledaj u sarene sveske ko i mi ostali...

sangue navajo
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 31/08/2012 : 17:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
Kako je Barney napisao, ako ideš na plazmu neka to bude Panasonic.

Panasonic TX-P50ST50E
Trenutno najbolja kupovina, ima i verzija od 42", iste karakteristike.
Trenutno je akcija i dobije se 5 godina garancije.
Ovaj model je nadmašio gotovo sve prošlogodišnje modele, cak i one koji su 3-4x skuplji.
Trenutna cijena za 42" je oko 6400kn (sa PDV-om) = 850€.

Link na recenziju
Kolega Nani sa HD portala je iznimno profesionalan i ljubazan i rado ce vam odgovoriti na bilo koje pitanje.

Znaci ovo je vrhunska 3D Plazma, pogodna za sve. Igrice (konzole), filmovi (blueray, mkv...), sport (ima iznimno brz motion procesor), SD (odlicno prikazuje i obican zemaljski TV signal).
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 31/08/2012 : 17:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Imam Sony 32" Bravia LCD i Samsung 40" LED.

Sony, sto se slike tice, odavno koristi Samsung i Sharp panele (zavisno od velicine ekrana), ali drzi cenu. Razlog ? taj "sony experience". Drasticno bolji daljinac od Samsunga, responsivniji meniji, bolje integracije drugih sony hardvera (PS3 npr.), bolje citanje eksternih medija, itd.

Samsung LED, ista meta isto odstojanje, ali meniji i ekstra aplikacije nekako smotano uradjeni, nije to na Sony nivou, a i ume da iznervira delay na komandama, kao i to sto daljinac nije bas sony da mozes da ga palis/gasis/pojacavas/smanjujes iz druge sobe otprilike.

Da sam hteo da dam vise para kad sam kupovao LED, make no mistake - kupio bih Sony, samo zbog tih sitnica koje zivot (ne) znace. Ali ovako, ni Samsung nije los.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4787 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 31/08/2012 : 17:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor i Chico

quote:
Originally posted by Combatrock

LG 3D televizor LED LCD 42LW659S
42“/107 cm, Full HD LED, Cinema 3D, MCI 850 Hz, Smart TV



I koliko dode takav 3D tv?



oko 1.300 eura... pre recimo manje od godinu dana...

sangue navajo
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 31/08/2012 : 18:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Imam Sony 32" Bravia LCD i Samsung 40" LED.

Sony, sto se slike tice, odavno koristi Samsung i Sharp panele (zavisno od velicine ekrana), ali drzi cenu. Razlog ? taj "sony experience". Drasticno bolji daljinac od Samsunga, responsivniji meniji, bolje integracije drugih sony hardvera (PS3 npr.), bolje citanje eksternih medija, itd.

Samsung LED, ista meta isto odstojanje, ali meniji i ekstra aplikacije nekako smotano uradjeni, nije to na Sony nivou, a i ume da iznervira delay na komandama, kao i to sto daljinac nije bas sony da mozes da ga palis/gasis/pojacavas/smanjujes iz druge sobe otprilike.

Da sam hteo da dam vise para kad sam kupovao LED, make no mistake - kupio bih Sony, samo zbog tih sitnica koje zivot (ne) znace. Ali ovako, ni Samsung nije los.



Dugo vremena je i za mene samo postojao Sony ili eventualno Panasonic.

Prvo sam nabavio Sony 32" Bravia, ok TV, u biti bio mi je ok dok nisam nabavio za drugu sobu LG fullHD 32". I Sony i LG su bili nekakvi srednji modeli, znaci niti entry niti high end, nešto izmedu :) Ajmo ih nazvati best-buy.

Tek kada sam nabavio taj LG postalo mi je jasno koliko je Sony u banani.
1. Sony radi ok sa Sony uredajima, sve ostalo mu je "zabranjeno" podrucje
2. USB za externe uredaje mu je katastrofa, cita jako mali broj formata, titlove ne možeš štimati, nema šdcž...
3. Ghosting-a kao u prici, stavi nekakvu mracniju scenu gdje ima više kretanja, pa ceš vidjeti kako se slika "dupla".

LG
1. USB radi skoro pa savršeno. Cita 90% formata. Titlovi rade super, a i mogu se dodatno štimati (kodna stranica, sync...). Ovo mi je uštedilo oko 1000kn koliko ljudi placaju za WD Live i slicne uredaje.
2. Slika je jako dobra, fullHD - odlican prikaz
3. Ghosting jedva primjetan, ma gotovo da ga i nema.
Jedina zamjerka je ta crna boja, ali to je boljka svih LCD-a. Znaci ne postoji mracna scena vec tamno-sivo-zeleno-plava... Nije to nešto strašno, ali ipak je "mana".

Samsung
Manje više sve stoji što je Mairosu napisao, uz napomenu da im je USB loš i redovito bude problema sa titlovima i našim slovima.

Ovo se sve odnosi na "jeftinije" modele. Kod skupljih modela je situacija puno bolja.

Uglavnom Sony mi je bio neugodno iznenadenje, a LG vrlo ugodno.
Sad da slažem listu izgledala bi:
1. Panasonic
2. LG
3. Samsung
4. Sony
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 31/08/2012 : 18:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by Combatrock

quote:
Originally posted by Zagor i Chico

quote:
Originally posted by Combatrock

LG 3D televizor LED LCD 42LW659S
42“/107 cm, Full HD LED, Cinema 3D, MCI 850 Hz, Smart TV



I koliko dode takav 3D tv?



oko 1.300 eura... pre recimo manje od godinu dana...



Sad se može nabaviti za oko 850€.
Pala vrijednost oko 35% u manje od godinu dana, to je najveca "mana" tehnike :)
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4787 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 31/08/2012 : 18:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message
verujem ti... uvek je tako sa tehnikom, ali stvarno je odlican tv i nisam se pokajao... a razmisljao sam dugo... i prethodni je bio 10 godina star i ajd reko... full hd programi i fudbal... neprocenjivo...

sangue navajo
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 31/08/2012 : 18:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

1. Sony radi ok sa Sony uredajima, sve ostalo mu je "zabranjeno" podrucje
2. USB za externe uredaje mu je katastrofa, cita jako mali broj formata, titlove ne možeš štimati, nema šdcž...
3. Ghosting-a kao u prici, stavi nekakvu mracniju scenu gdje ima više kretanja, pa ceš vidjeti kako se slika "dupla".


1) nemam iskustva pa ne mogu komentarisati.
2) meni je citao .avi i .mp3 kao munja, znaci rekordno brzo je prelistavao podatke i ucitavao fajlove. Titlove ne jebe, ali mi u vecini slucajeva nisu ni potrebni - bio sam izuzetno zadovoljan reprodukcijom .avi i .mp3 fajlova.
3) ovo uopste nisam primetio. Cak bih rekao da je crna boja izgledala bolje i prirodnije nego na Samsungovom LEDu.

Inace, nisam dodao da je ovo Bravia II, i da je bio FullHD. Taj "Full" sam osetio na PS3 i to samo na sitne momente, jer neke igre (npr. Red Dead Redemption) imaju tekst kodiran u 1080p i onda je na HD Ready televizorima taj tekst mrljav, a na full HD nije.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4091 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 31/08/2012 : 18:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message
quote:
Originally posted by ponki

LED u svakom slucaju...
kao prvo troši dosta manje struje od plazme...

Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 31/08/2012 : 19:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message
Panasonic 3D plazma.. ne možeš pogriješiti niti da hoceš.
Kupio mi prijatelj LCD Samsung LED i podržava 3D... na prvi pogled zvijer od TV-a medutim malo se zamislio kad je vidio sliku na mojoj plazmi Panasonic X20.
Plazma X20 sasvim solidna, nije cak niti FullHD, ima rezoluciju 1024x778, kontrast boja 2 000 000 :1.
Gledali smo Avatar, kad je vidio sliku jednostavno mu nije bilo jasno kako to da moj tv ima bolju sliku od njegovog.
Pitam se šta bi tek rekao da je gledao Avatar na Panasonic G20 koja ima Full HD rezoluciju (1080p), i Dinamicki kontrast 5,000.000:1, jer kad su X20 i G20 bile izložene jedna pored druge, razlika u kvaliteti je bila ocigledna. Panasonic G20 je prije 2 godine bio daleko najbolji tv na tržištu kao što je prošle godine bio Samsung Galaxy S2 medu mobitelima.
U meduvremenu su izašli još bolji i još noviji modeli Panasonic plazmi, podržavaju 3d tehnologiju i kada sam u trgovini gledao Panasonic i Sony izloženi jedan pored drugog, stekao sam dojam da je Sony-ju malo neugodno :).

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000